Přejít na obsah

ozzy

ozzy

Zaregistrován: 14 čec 2012
Offline Naposledy aktivní: Dnes, 06:26

aj verze

29 říjen 2019 - 04:34

Dostal jsem od Davida Hanacka ceskou krabici, mam ji uz v aj, ktera se timto stava bezprizorni. Nabizim ji zadarmo, k vyzvednuti bud v praze na evropska 17, nebo v trubine na slunecna 204. Prvni nabidka vyhrava

Vánoce 2019 termín je 12.-15./12

09 září 2019 - 12:01

Kvůli množícím se dotazům, tady je termín letošního vánočního kláštera

Dojmy

14 leden 2019 - 03:57

Po dvou zahrání na Želivu si dovolím navrátit původní smysl Deskožroutovi a napsat po delší době zase nějaký ten názor na hru...
Jste příslušníkem jedné z vlivných čínských rodin někdy v šestnáctém století za dynastie Ming. Vaším úkolem je vetřít se do přízně samotného císaře a uloupnout si co největší díl na státních zakázkách, jako je stavba čínské zdi apod. Takové to běžné euro téma, nic co vás posadí na zadek, ale na to jsme už zvyklí.

Nejdřív chci napsat něco o produkci téhle hry: píšu o KS verzi, standard podle všeho vypadá jinak. Nicméně KS verze je snad nejlépe vyprodukovaná hra, co znám. Žetony jsou z balzy, každý hráč má svoje platíčko s komponenty, kde má všechno svoje místo, insert je maximálně efektivní, že lepší to být nemůže, kvalita komponent je jednoznačně to nejlepší, co ve hrách najdete, výš už jsou snad jen výlisky ze zlata. Takže pokud máte rádi hezké hry, tak tohle je KRÁSNÁ hra. ale teď už ke hře samotné:

Herní plán je rozdělen do několika částí, kde se můžete snažit urvat si svůj kousek štěstí ve středověké Číně. Každý sektor je otagován kartou s hodnotou mezi 1-9. V ruce máte svůj balíček 4 karet, které mají také čísla 1-10. Pokud se chcete účastnit dění na ploše, musíte svou kartu z ruky vyměnit s kartou na herním plánu. Vždy dáváte vyšší, jediná výjimka je jednička, kterou můžete přebít devítku. Kartu z plánu si pak berete do ruky a takhle si recuklujete svůj balíček. A pak zahrajete akci. Když máte štěstí, samotná karta má na sobě ještě nějakou svojí akci, kterou uděláte a pak děláte akci ze samotného regionu, kam jste šli. Můžete se vydat na výpravu koňmo a sbírat zkušenosti v horách, nebo na lodi, stavět čínskou zeď, kráčet po schodech ke svému císaři, mamonit drahokamy, intrikařit v podhradí, nebo využívat vliv úředníků píšících různá nařízení. Jako zdroj vám tu slouží workeři, které recyklujete ze zásoby k sobě a pak na desku. Možností co dělat je opravdu hodně a strategií jak zvítězit taky. Vše záleží na kartách a na tom, kdo vám jak zasviní vaše plány na tri kroky dopředu. Celé se to hraje na 4 kola, akcí máte víceméně tolik, co máte karet, tj. ze začátku 4, pak se můžete dostat k dalším kartám.

Takže je to euro, neřekl bych úplně, že hardcore, ale jednoduché to taky není. Rychle to odsýpá, jednotlivé regiony se krásně propojují a to i díky druhým akcím na kartách. Téma je typické eurovité,ale nemusíte se ani tolik snažit a najdete si ho tam. Ve hře jsem zatím nenašel moment, kdy bych neměl co hrát a nad čím si zapřemýšlet, žádné hluché místo se nekonalo, body jde sbírat pořád a všude. Systém karet je výborný a v kombinaci s recyklací workerů dává spoustu možností užít si pořádnej resource management. O workery můžete přijít, ale i pak máte co hrát, hra myslela i na tohle (i když to stojí cenné zdroje navíc). Sumasumárum za mně moc velká spokojenost, je to jedna z nejlepších (možná nejlepší?) eurovka za loňský rok, můžu jen doporučit.

Hradiste 26.-30/6 2019

13 leden 2019 - 05:39

Jak jsem avizoval v Zelivi, letosni termin je vic posunuty do leta, ne vsem to bude vyhovovat, ale s tim nic nenadelam. Dejte mi pls vedet, kdo s tim pocita, kdyby nas bylo malo, tak to radsi zrusim.

the art of point-and-click adventure games

19 prosinec 2018 - 02:49

tak jsem si dneska udelal radost timhle: https://www.bitmapbo...=12232117944395 a dpd uz mi poslali tracking number, toz ocekavam vanoce v nostalgickem duchu meho mladi....