Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

devilfiend,  [22:37:23 | 9. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Tang Garden

SanchezHiruma,  [17:08:18 | 9. Dub 2020]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [15:30:28 | 9. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [12:49:22 | 9. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Oceans - standalone hra zo série Evolution

esed,  [14:07:27 | 8. Dub 2020]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 7. ročník

jarmuk,  [13:33:11 | 8. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : High Frontier 4 All

Gaspar,  [9:00:17 | 8. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Fantasy/Horor/Dungeon crawl hra

Polylux1,  [0:54:05 | 8. Dub 2020]

The Battle of Five Armies : Dojmy : Smakovo dojmy

zgrywus,  [17:02:08 | 6. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Starlight - group pledge?

Amis,  [11:41:10 | 6. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [8:47:15 | 6. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Panzer,  [22:09:40 | 3. Dub 2020]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

sydo,  [10:33:17 | 3. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Frosthaven

Magicus,  [13:13:17 | 2. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dark Ages

devilfiend,  [9:28:52 | 30. Bře 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dreamscape

yarin,  [22:46:05 | 28. Bře 2020]

Paths of Glory : Novinky : Nový Vassal modul

Martinmm,  [21:25:43 | 26. Bře 2020]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

Lolo,  [21:22:26 | 26. Bře 2020]

Machina Arcana : Dojmy : Jakékoliv dojmy?

devilfiend,  [9:50:03 | 26. Bře 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Prodej her na e-bayi ?

Luke,  [21:29:09 | 25. Bře 2020]

Budoucnost Deskožrouta

• Nemůžete odpovídat na toto téma
158 odpovědí

Magicus

Magicus

Zobrazit příspěvekwlcina, na 09 březen 2020 - 09:01 , napsal/a:

Bazar by mal vyzerat ako bazar, s vyhladavanim, jednoduche zadavanie, templates (autovyplnovanie), ten bazar tu je hroza, ale ani ten bazar na ZH nie je bohvieco.
Legenda hovorí, že ten bazár tu aj niekedy niekto použil.

Toto by bol určite prvý bod, ktorý by som zrušil ako nepotrebný a postrádajúci zmysel, keďže už dávno funguje inde a lepšie.
A aj keď ich bazár vyžaduje registráciu na ten druhý server, ktorí tu všetci tak veľmi nenávidia, tak to stále nikoho nenúti zapájať sa do tamojších diskusií, pokiaľ s nimi majú problém.

Takisto ak by sa zrušil aj tunajší katalóg hier, tak by mi to až tak žily netrhalo, keďže to opäť považujem za duplikáciu už raz duplikovaného.
Hardcore hráči určite radšej využijú služby BGG, ale pre tých ostatných súhlasím s tým, že je dobré mať aj lokalizovanú databázu hier, s väčším zameraním na "domáce" vydania hier.
V takom prípade má ale väčší zmysel držať na žive tú životaschopnejšiu verziu, a jednoducho čísla nepustia - 6700 hier je zásadne menej, než 10100. A aj keby sa všetko opravilo, aby bolo to pridávanie hier jednoduchšie, tak stále dobiehať tak veľký rozdiel by si vyžadovalo veľké ľudské a časové investície, ktoré sa dajú lepšie využiť aj inde.

Skutočná pridaná hodnota Deskožrouta totiž spočíva hlavne v týchto fórach, takže by som hlasoval za možnosť č. 2 - ponechať len tie, a zrušiť všetok balast, ktorý buď nefunguje, alebo sa poriadne nevyužíva.
Ak nerátam Bloodbowlákov, ktorí sú tu určite najaktívnejšou komunitou, tak mne osobne by najviac chýbali diskusie k herným akciám, keďže aj pre organizátorov to bola najjednoduchšia možnosť, ako poriešiť organizačné veci naraz so všetkými účastníkmi.
Čo sa týka technického riešenia, tak akurát neviem, či budete trvať na IPB, alebo zvažujete aj iné možnosti, ako napríklad phpBB, ktoré by mohli byť menej náročné na údržbu aj následné zdroje.

rbx

Čtu to tu, abyste si nemysleli, že jako ne...:-) A i když děkuji za podněty co vylepšit, tak já tu spíše bojuji s tím, zdali to zachovat, než to vylepšovat. Já osobně to nevylepším nijak, vylepšit to mohou jen programátoři. Ale vylepšovat stávající zastaralý systém nemá budoucnost a je to plýtvání časem. Takže teď jde o to, rozběhnout to někde jinde a pak to vypadá spíše na diskuzi, zdali nechat katalog her a na to navázaná fóra, nebo jen fóra.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Marvin

Za mne také 2 postačuje ... Bazar je na ZH a katlaog her na BGG.
Jinak díky za vše :)

alucard

alucard
DZ zastaral... Existuje nějaké řešení, které by mohl obhospodařovat fakticky kdokoliv (neprogramátor) a které by vydrželo déle než pár let? Asi hloupá otázka, ale třeba důležitá. DZ vznikl na nějaké myšlence a o několik let později zmiňuješ neperspektivnost vylepšování zastaralého systému. Chápu to třeba špatně tak, že i kdyby sem chodili stovky uživatelů a programátoři to vylepšovali jak o život, tak to narazí na strop z technologického hlediska?

Morthe

rbx: Co znamená "vynechat katalog her"? Jak by to potom vypadalo? Respektive jaká by pak byla struktura toho fóra? Jednotlivé hry by neměly položku v databázi, ale jenom své vlákno?

peca

Zrovna o tom přemýšlím, jak psal Morthe... Ale to by v podstatě taky šlo, ne? Jedno vlákno na obrázky by nahradilo galerii a zbytek je IMO jenom strukturovaná diskuse. Vlákno na dojmy, vlákno na videa, vlákno na dotazy (v samostatných vláknech samozřejmě), vlákno na kecy v kleci... Nevím jak soubory, ale klidně bych je "outsourcoval" na BGG a ZH, pokud by tedy nebyla jiná možnost a šlo se cestou "jenom fórum".

Polylux1

Ja bych teda byl urcite za zachovani katalogu her a na ne navazanejch recenzi. I kdyby se ten katalog mel zacit skladat odznova. Obrazky a soubory potreba nejsou, ale recenze od mistni elity jsou uplne jinej level nez kdekoli jinde a ve forech je to bohuzel neprehledny.
Kdo mi nekoupi zmrzlinu je srab!

alucard

alucard
Potřebujeme ten katalog kvůli recenzím? Jako rekonstruovat 6500 až 10000 položek kvůli kolika recenzím? Jestli to počítadlo počítá články a recenze dohromady tak jich je tady 350 ks max. A co udělat opačný systém,  hra nebude v katalogu dokud k ní něco nebude. Je tu údajně 6500 her, u kolika něco je? Myslím for není v tom mít 10.000 položek kdy u drtivé většiny nic nebude.

Hodit soubory na bgg je zajímavá myšlenka, tam by to mělo trvale přežít. Cokoliv lepší než to vylít. No ale asi tam nesnesou karty v češtině v grafice. A sem dát seznam? Mohlo by to tam uploadovat stádo lidí a průběžně tvořit seznam.Tady by se asi taky měli vyjádřit autoři toho obsahu. Nebo i na ZH. Nebo je nějaká myšlenka jak to zachovat? Z toho co psal rbx tak jsem si možná špatně dovodil, že je toho 16 Gb. Mají ty soubory tady nějaký smysl pokud nebudou navázány na katalog?

Tento příspěvek byl upraven od alucard: 09 březen 2020 - 06:59

peca

Tak i ty recenze lze psát do vyhrazeného vlákna na fóru, ne? - Tím chci říci, že by se pro konkrétní hru (případně hru mateřskou a její varianty a rozšíření a jazykové mutace...) založilo její vlastní vlákno a v něm teprve zakládala vlákna související s tou hrou...
Mám za to, že některá fóra umí udělat i pěkná záhlaví či titulky k takovému hlavnímu vláknu, subfóru či složce vláken, nebo jak to správně nazvat :) Pokud by byl s katalogem her problém, myslím, že takovýto přístup by to relativně jednoduše a přitom elegantně řešil. Přišpendlení vláken typu "galerie, recenze, soubory" v rámci takovéto skupiny vláken je potom předpokládám samozřejmé...

Grew

Grew
Predpokladam, ze to odpovedne osoby budou vedet. Ale pro jistotu :) Na foru World of tanks, je to reseny tak, ze v casti, kde jsou popsane jednotlive tanky je to ve vlakne dycky: 1. upnuty prispevek ve vlakne neco o tom a tom tanku, odkazy na tankswiki apod. 2. Kratky popisek tanku ve hre, pripadne jeho historie v realu apod. 3. a vic recenze/navody k tanku od hracu, pote az "debata" a o tanku.

polda

polda
Po dlouhé době sem zajdu a co nevidím... Nebudu opakovat již řečené, je jasné co se stalo. Nějak to vnímám, že teď jediným cílem bude udržení komunity, takže když nezkousnete FB skupinu, která je na tohle super, tak nějaké diskuzní forum (za předpokladu že by se nepodařilo rozběhnout stávajícího DŽ na jiném serveru).

VSUVKA:
Mimochodem, sám na FB vedu skupinu která spojuje majitele jednoho typu auta. Jsem tak trošku fuhrer, takže kdo nic nepíše, toho vyhodím. Ale to je jedno.. :-D Faktem je, že už bylo několik pokusů jiných členů vytvořit nějaké galerie s diskuzními fóry, které měly lidi odlákat.. Mno, neodlákalo to nikoho, všichni jsou na FB, je to prostě dnes hrozně jednoduché. Je to zadarmo, nikdo se o to nemusí starat, jde vkládat cokoliv jakkoliv, už tam jdou vkládat i témata a vyhledávat.. Za mě ideál. Co se týče deskovek, najdete tam komunity okolo snad každé hry, solitérek, válečných her, systémů... A už jen možnost něco jednoduše sdílet, na něco se zeptat je hrozně silná.
KONEC VSUVKY

Ambice z "nového Deskožrouta" dělat katalog her, natož bazar už nemá smysl.. Obojí funguje líp jinde. Názory na hry, kickstarter atd jde v pohodě řešit normálními diskuzemi, kde každá hra bude mít svoje vlákno.
Každopádně Deskožrout je nějaká etapa mého herního života a bude škoda, když ve své původní podobě nebude. Přesunutí na jinou platformu to možná zabije úplně, ale grafomani a jejich fanoušci to možná udrží. Bůhví.. Rád jsem tady byl, díky za to (pamatuju si jak mi spiklenecky Radek říkal, že mi vytvořil přístup do supertajného projektu) a třeba se potkáme na nové platformě, kam se rád přihlásím.

Tento příspěvek byl upraven od polda: 15 březen 2020 - 03:18

Některých rozhodování je málo.... Ale o to jsou důležitější.

Halapande

Halapande

Ono, "zachovat komunitu z non-fb platformy" vs "FB" velmi nejde dokopy. Je mozne, ze je tu par ludi, ktori FB ucet mat nechcu a ergo z komunity vypadnu ak by sa slo FB cestou. Chapem, holt smola, len podotykam obvious info.
"Does the Walker choose the Path, or the Path the Walker?" by Garth Nix

polda

polda
Jasný, pak zbývá ta trnitá cesta. Ale koukal jsem že by mohl posloužit i Consimworld. Svojí sekci tak mají třeba Švédi a pokud by bylo cílem rozhraním odlákat mudly, tak na to je CSW ideální :-D
Některých rozhodování je málo.... Ale o to jsou důležitější.

Hoho

Hoho

Z počátku to vypadalo jako dobrá konkurence Zatrolenek. Pak to ovšem nějak sklouzlo ke kastování a toxicitě podporované  exotickou možností dávat palce dolů. Takže 2 nebo vlastně cokoliv. Každá diskuze je dobrá, ale nejdůležitější je existence BGG.

yarin

yarin
tohle plati i na soucasnou situaci deskozrouta? takze aktualne konec dubna bez placeni?

https://www.nic.cz/p...-vcas-zaplatit/

Luke

placení domény je něco jiného než placení serveru, doména stojí mnohem méně

Sir_Miner

Sir_Miner
Mimochodem, vypadá to, že tady s námi někteří hrají špinavou hru, konkrétně pánové Lomikar a Falco, podívejte se sami níže!!!

Vložený obrázek

Náhoda? Nemyslím si.

Tento příspěvek byl upraven od Sir_Miner: 24 březen 2020 - 04:22

rbx

Nemám teď moc času se tomu věnovat, takže musím prodloužit fungování serveru o měsíc. Jinak pracuji s Amisem, resp Amis pracuje sám, na převedení serveru na jiný hosting, jen čeká, až mu pošlu přístup. Zprovoznil si to u sebe a udělal tam recaptchu v2 a nějakým magickým způsobem ohnul i to vyhledávání.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Morthe

Jestli on to nebude kluk šikovnej...

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů