Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

devilfiend,  [22:37:23 | 9. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Tang Garden

SanchezHiruma,  [17:08:18 | 9. Dub 2020]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [15:30:28 | 9. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [12:49:22 | 9. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Oceans - standalone hra zo série Evolution

esed,  [14:07:27 | 8. Dub 2020]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 7. ročník

jarmuk,  [13:33:11 | 8. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : High Frontier 4 All

Gaspar,  [9:00:17 | 8. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Fantasy/Horor/Dungeon crawl hra

Polylux1,  [0:54:05 | 8. Dub 2020]

The Battle of Five Armies : Dojmy : Smakovo dojmy

zgrywus,  [17:02:08 | 6. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Starlight - group pledge?

Amis,  [11:41:10 | 6. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [8:47:15 | 6. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Panzer,  [22:09:40 | 3. Dub 2020]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

sydo,  [10:33:17 | 3. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Frosthaven

Magicus,  [13:13:17 | 2. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dark Ages

devilfiend,  [9:28:52 | 30. Bře 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dreamscape

yarin,  [22:46:05 | 28. Bře 2020]

Paths of Glory : Novinky : Nový Vassal modul

Martinmm,  [21:25:43 | 26. Bře 2020]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

Lolo,  [21:22:26 | 26. Bře 2020]

Machina Arcana : Dojmy : Jakékoliv dojmy?

devilfiend,  [9:50:03 | 26. Bře 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Prodej her na e-bayi ?

Luke,  [21:29:09 | 25. Bře 2020]

Budoucnost Deskožrouta  • Nemůžete odpovídat na toto téma
158 odpovědí

#1
rbx

Dne 31.3.2020 se vypne server, na kterém běží Deskožrout. Platím za něj skoro 7 litrů měsíčně a hostingy, které běží vedle něj již náklady bohužel nepokryjí. Proto jsem se rozhodl k radikálnímu kroku a serveru jsem dal výpověď. Vzhledem k tomu, že server běží na PHP 5.4.4., tak je přenos jinam složitější. Na Wedosu, kam přesouvám postupně ostatní weby, běží na verzi 5.4.5., která se mírně liší, ale teoreticky by to mělo jet. Nemám ale kapacity to zkoušet a přesouvat to tam. Deskožrout je totiž docela macek a pokud by se vyskytl jediný problém s PHP, nebudu schopen ho vyřešit.

Se zrušením serveru koketuji již skoro rok a Deskožrout byl jediná brzda, která mě v tomto zadržovala. Postupně se tu ale diskuze stočila pouze na Kickstarter, organizování herních akcí, Blood Bowl a Co mě pobavilo. O hrách se již nemluví, dojmy sem nikdo nedává, takže původní záměr už to neplní. Ruku v ruce s tím jde technická stránka webu, která je stále stejná, postupně stárne a neexistuje nikdo, kdo by se o ni staral a nějak to vyvíjel. Přihlásit se sem už skoro nejde, již několik měsíců nové uživatele ručně schvaluji, protože captcha v přihlašovacím formuláři nefungovala a spamboti ji dokázali obejít, díky čemuž jste dostávali do schránek spam. Upgradeovat to na modernější verzi nejde kvůli rozsáhlé customizaci systému. Takže jediná možnost je to celé předělat do něčeho jiného, nebo se smířit s postupným úpadkem a nakonec zavřít krám.

Vidím tedy 4 možnosti:
1. Překlopit to s něčí pomocí na klasický webhosting a fungovat dál v takové verzi, jaká tu je.
2. Udělat z toho pouze a jenom diskuzní fórum o deskových hrách, bez ohledu na katalog her. K tomu by šlo využít třeba BB Board fórum. Nebyly by tu soubory, obrázky, katalog her, pouze diskuzní skupiny.
3. Najít systém, který bude upgradeovatelný, bude se hlavně točit o katalogu her a na něj bude navázané fórum. Kostrou by byl eshop, který by se upravil do podoby katalogu a na něj se navázala fórum. Takový systém znám, mám s ním zkušenosti, ale fórum pro něj je v ranné verzi a nevím, nakolik je navázané na katalog.
4. Celé to zrušit.

Tak a diskuze může začít. Já osobně jsem se vždy v mých myšlenkách klonil ke kombinaci verze 1 a 3. Tedy to přesunout a následně to překopat. Nevím, zdali to má ale smysl.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

#2
Lomikar

nevím, co si představit pod řešením 1, takže stojím za trojkou (pod kterou taky teda moc nevim, co si představit, ale je to nejdéle rozepsaný bod, takže bude asi nejlepší). Hlavně to boha jeho neruš, jinak mě vypustíš zpátky na zatrolenky a to nechce fakt nikdo, protože jakkoli to třeba nemusí vypadat, tak já ty reporty a dojmy sem tam nějaký napsat musim, protože, což nikoho asi překvapí, jsem zkrátka grafoman a pokud si moje reporty z ASLka bude číst pět lidí, budu naprosto spokojenej a víc nepotřebuju.
A připomínám, že kdyby schvalování her tady fungovalo v nějakém časovém rámci i bez upozornění adminů, tak za poslední rok je tu o několik dojmologických článků víc ;)
Máme jídlo na 1,3 dne, uklidňuje paniku státní správa rezerv

#3
devilfiend

devilfiend
Čao, taky jsem pro 3) a určitě nechci 4! Já jsem o něčem jako je 3ka uvažoval... Nedávno jsem hledal i nějakou online library s možností diskuze apod, ale bohužel všechno je orientované na jiný druh contentu. Takže za mě rozhodně využití eshop šablony a vytvoření katalogu s diskuzním fórem zní supr, otázkou je jestli se najde někdo kdo to umí a navíc na to má čas ;)

#4
alucard

alucard
Znamená řešení 3 zachování komplet stávajícího obsahu?

Za mně 1. Popsal si to docela trefně, jedná se o komorní forum, které se vydalo úplně jiným směrem než bylo zamýšleno.

Pro kolik lidí se fakticky bude dělat ta 3 a kolik to zabere času? To není řečnická otázka, kolik je tu skutečně aktivních uživatelů? Samozřejmě, že skupina co se tu aktivně pohybuje to chtít bude.

#5
Polylux1

Za me taky 1
Kdo mi nekoupi zmrzlinu je srab!

#6
Úderník

Úderník
Imho ponechat jen forum, beztak sem chodila většina lidí jen kvůli pročtení několika aktuálních témat na home. Na nedostatek obsahu DŽ kulhal vždy a bez obsahu nemá smysl katalog her udržovat / rozšiřovat. U topicu by pak stačil proklik na bgg popř jinou databázi.

Takže 2 by bylo fajn.

Když DŽ zanikne tak mi to až tak vadit nebude, stalo se z toho forum pro úzkou skupinu lidí.

Tento příspěvek byl upraven od Úderník: 28 únor 2020 - 03:08


#7
paladin91

2

#8
brtstvo

brtstvo
1 by byla super, ale pro me potreby by stacila i 2

#9
viking749

viking749
2 by stačila. Většinou sleduji jen konverzace u aktuálních témat + bych zachoval zprávy (ale to k tomu tak nějak patří, takže je to asi zbytečné zmiňovat).

#10
icebear

2 je  v pohode.

#11
Atterdag

Atterdag
Za mě 2ka.

#12
Guest_zruda_*

Guest_zruda_*
4 - o deskovkách se tu beztak nedá už nic zajímavého dozvědět. Jak jsem byl za Deskožrouta na začátku fakt rád, tak teď je to tu už úplně o ničem.

#13
sydo

Za mě též stačí 2.
Mám ti zabít mámu, ty sráči?!
Pussy zvuky mé sestry mě nutí přijít za dvě minuty.

#14
peca

tl;dr: 2 + Lomikarovy reporty
---
Jednak sem chodím akorát mrknout co nového v diskusi. Když chci vědět něco o hře, mrknu spíš na ZH a až teprve potom sem, eventuálně na BGG. Důvod je ten, že toto je od pohledu fórum a ten katalog her je nějak zastrčený za menu. Na druhou stranu, zrovna ta diskusní část třeba na ZH je naprosto tragická, takže viva la Deskožrout!
Jo a Lomikovy reporty z ALS jsou nepřekonatelná záležitost a promarnit takový literární talent by bylo věru trestuhodné!

#15
stoperik

Pre koho to tu drzat? Ide o buducnost DZ a toto vlakno ledva zije, som myslel ze to tu bude bombardovane presviedcanim a argumentami preco to drzat, a ono nic. Cize to je skor otazka na teba. Informacie su tu uz skoro nulove. Zo zaciatku velky entuziazmus, stranka pre diskusie ovela lepsia ako ZH, ale uprimne, uzamknute tajne miestnosti, inside "humor", ktoremu rozumeli len vybrani ludia, agresivne posmievacne a utocne diskusie s minuskami a par individui, ktori vyhnali prec kopu potencialnych uzivatelov to dotiahli do stavu, ze to tu je mrtve. Ak to chces drzat pre 10-15 ludi, tak nech sa ti na to vyzbieraju. Po pravde, ja som si myslel, ze ti s tym niekto zo stalych uzivatelov DZ aj financne pomaha.

#16
zgrywus

zgrywus

za mě stačí 2
arigata-meiwaku(jap) – laskavost, kterou vám někdo prokáže, o kterou jste se ale vůbec neprosili, snažili jste se jí vyhnout, ale dotyčný si to nedal vymluvit a pak to celé dopadlo špatně, vy jste z toho měli jen patálii, ale nakonec vás etiketa donutila k tomu, abyste dotyčnému ještě poděkovali

#17
Onas

Onas
Za me staci 2. Btw tady je nejaky katalog her? k cemu?

#18
fleder

fleder
Souhlas s uživateli zruda a stoperik.  je to tady méně než mrtvé, občas /1x týdne/ sem kouknu kvůli KS, Z.H. oproti tomu sleduju prakticky neustále...
Pokud to chcete zachovat, pak za mne stačí bohatě 2...

#19
kren

Po delším čase se zase k něčemu vyjádřím ... vlastně není potřeba, protože stoperik o pár postů výše to vyjádřil naprosto trefně:

"... ale uprimne, uzamknute tajne miestnosti, inside "humor", ktoremu rozumeli len vybrani ludia, agresivne posmievacne a utocne diskusie s minuskami a par individui, ktori vyhnali prec kopu potencialnych uzivatelov to dotiahli do stavu, ze to tu je mrtve ... "

Z některých diskuzí jsem tady měl dojem, že jediným důvodem existence Deskožrouta je vysmívat se pod jakoukoliv záminkou Zatroleným hrám a jejich uživatelům a hodnocení diskuzí na vedlejším serveru. Jakmile se objevilo něco sporného v diskuzi na vedlejším serveru, tak zde zavládla pobavená nálada. Jakmile se na vedlejším serveru něco podařilo a admini tam začali přes očividné překážky Dia solidně fungovat, tak tady o tom bylo ticho po pěšině. Sám jsem raději mlčel, abych nepřiléval olej do ohně, ale spolu se stoperikem si myslím, že to od Deskožrouta hodně lidí odradilo. Je jasné, že lidi kolem Deskožrouta jsou jiné krevní skupiny, než lidi kolem Zatrolenek. Nicméně na obou serverech by mělo jít o deskovky a ne o to se vzájemně špičkovat, vysmívat a házet si útočnými vyjádřeními klacky pod nohy.

A teď konkrétní odpověď na úvodní Radkův dotaz: 2
Osobně si myslím, že by Deskožroutu stačilo být pouze diskuzní fórum se sekcemi diskuzí o hrách a určitě sekcí Deskoherních událostí a setkání.
So say we all

#20
Duirin

Duirin

Je mi to jedno. Postačí mi 2, ale pokud se stane 4, tak mi to žíly trhat nebude.
Dřív mi přišlo, že to tady žilo, ale jak zmiňují i ostatní, teď je to tady v úpadku.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů