Přejít na obsah

Philosophia  • Nemůžete odpovídat na toto téma
6 odpovědí

#1
pecovarhy

Zdieľam, vyzerá to nie veľmi náročne, ale o to sympatickejšie, minimálne výberom témy.

https://www.kickstar...category_newest

#2
ValMor

ValMor
Ale proc proboha Homer?

#3
pecovarhy

A tak zase, prečo nie? Je tam množstvo adeptov, ťažko muselo byť vyberať a asi notoricky známa busta Homérova zavážila. :-)

#4
Coywolf

Coywolf

Pecovarhy: tak já myslím, že jako znalec a milovník Řecka a jeho historie zvládneš vyjmenovat spoustu důvodů proč ne. Máš takových filosofických jmen, která by tam pasovala víc a učí se i na střední (aspoň tedy my se je učili).
Trocha vzdělávání neuškodí https://en.wikipedia.org/wiki/Coywolf

#5
pecovarhy

V gréckej filozofii som iba laik, ale táto konkrétna autorská voľba šiestich "priateľov múdrosti" mi ani trochu neprekáža. V dvoch zachovaných (z predpokladaných 8 porovnateľne rozsiahlych) diel, ktorých autorstvo sa priraďuje Slepému básnikovi je nesmierne množstvo vedomostí a morálnych zásad, že sa nimi riadime dodnes. Dá sa povedať, že mňa skôr prekvapilo zaradenie Sofokla, keďže toho si pamätám "iba" v triáde dramatikov. Ale to je úplne jedno, každý z nich bol velikán svojej doby a každej doby nasledujúcej. To, že ich bolo také množstvo, určite sťažilo autorovi výber, ale za mňa úplne v poriadku, každý z nich plne oprávnene môže vystupovať v stolovej hre s názvom Philosophia.

#6
zgrywus

Coywolf, Valmor: Přesně. Říkal jsem si, proč si sakra vybrali Houmra a Sofokla.

Tento příspěvek byl upraven od zgrywus: 13 září 2019 - 03:39

arigata-meiwaku(jap) – laskavost, kterou vám někdo prokáže, o kterou jste se ale vůbec neprosili, snažili jste se jí vyhnout, ale dotyčný si to nedal vymluvit a pak to celé dopadlo špatně, vy jste z toho měli jen patálii, ale nakonec vás etiketa donutila k tomu, abyste dotyčnému ještě poděkovali

#7
Citron

No jo, ale hraní třeba se Zenonem by asi byl docela opruz:
"Přesouvám se do Athén."
"Tam se nikdy nedostaneš - nejdřív bys musel urazit půlku cesty..."
Nevystavujte popeláře nebezpečí pokusy o přiblížení!

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů