Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Madeira : Novinky : Maderia Collector's Edition na KS a rozšírenie

acedrac,  [8:04:47 | 24. Zář 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [7:33:54 | 24. Zář 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

Pilgrimage,  [14:52:31 | 23. Zář 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

kandelabr,  [13:44:30 | 23. Zář 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Cyber security / ethical hacking

Floki,  [9:54:39 | 23. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Soutěže : Hra roku 2019 - finálové kolo

Lomikar,  [7:42:48 | 23. Zář 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 9 - Jesen 2019 - 14.-17.11.2019

wlcina,  [21:17:01 | 20. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Everdell: Spirecrest a Bellfaire

Levica,  [13:29:49 | 20. Zář 2019]

Velké herní události : Essen obecně : Essen 2019 - výpomoc na stánku Delicious Games

rbx,  [13:12:42 | 20. Zář 2019]

Cave Evil : Novinky : Mini rozsirebi pro CE a Warcults

kafe s mlikem,  [20:09:18 | 19. Zář 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

paladin91,  [16:06:23 | 19. Zář 2019]

Ostatní pokec : Film : Videl som a doporucujem

falco,  [22:04:01 | 18. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Aeon Trespass: Odyssey

Atterdag,  [14:32:23 | 18. Zář 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Koncerty a hudební události

Lolo,  [12:32:03 | 18. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : District 9

Citron,  [11:44:49 | 18. Zář 2019]

Cave Evil : Překlady : Česká verze - ofiko

Lord Pupek,  [11:14:46 | 18. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Lumirius,  [9:55:50 | 18. Zář 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Cryptic Explorers

Lolo,  [17:12:51 | 17. Zář 2019]

Detective: City of Angels : Novinky : rozšíření

DUBíno,  [15:55:40 | 17. Zář 2019]

Hra roku 2018 - nominace

hra roku2018 ceny holky deskozrout

• Nemůžete odpovídat na toto téma
55 odpovědí

Lomikar

AKCE! SEX! UPRCHLÍCI! SLEVA! NUDES!

Když už mám vaši pozornost, dovolím si vyhlásit obvyklou pozdně letní kratochvíli a to nominace na hru roku 2018!
Pamětníky netřeba nijak mást, průběh bude prakticky stejný jako roky předchozí. Tedy zasílejte do této místnosti vašich pět aspirantů na nejlepší hru minulého roku, ideálně s ještě jednovětým hodnocením či odůvodněním, proč vás tak uhranula. Do nominací mají aprobaci veškeré tituly z minulého roku, jež mají na BGG samostatnou stránku. Jiné nikoli.
Nominace se uzavřou v noci z 15.-16.9., kdy na ně naváže finálové kolo, jež určí vítěze. Zároveň pak bude vyhlášen náhodným slosováním jeden z hlasujících v trendy videu s hosteskama, který vyhraje cenu, která se bude týkat peněz a deskových her v nějaké vzájemné kombinaci.

EDIT: Ti, kteří vloží méně než 5 her, tak jejich tituly se nebudou započítávat. Kdo vloží více, započítávám jen prvních 5.

Tento příspěvek byl upraven od Lomikar: 27 srpen 2019 - 10:48

Smrt pragmatismu. Všechnu moc imaginaci.

Johniczech

Johniczech
Brass: Birmingham - je podle mě starší, ale na Geeku je jako 2018, tak co... Rozhodně hrozně krásná a výborná hra, kterou si kdykoli rád zahraju
Trapwords - ofc, to se napsat musí :D
Grizzled: Armistice - kampaň ke Grizzled. Možná nevyhraje nejlepší hru roku, ale nominaci si zaslouží

Je ještě pár, co by si zasloužilo zmínku. Mám jasných pár tipů, co nadealujou ostatní.

EDIT:
Ty tři hry výše my přišli že si nominaci nebo diskusi zaslouží, ale tak teda přidám ještě ty dvě maličkosti co jsem tam měl a pak vymazal, protože ani jedna z nich určitě není "hra roku":
Gizmos - jednoduché, ale mě to prostě fakt baví
Welcome To... - her co se dá hrát v libovolném počtu je málo, tohle je jedna z těch lepších.

Tento příspěvek byl upraven od Johniczech: 27 srpen 2019 - 10:22

Legendary Legend

Lomikar

pět se hlasuje ty jantare! Koukej to doplnit
Jinak nový Brassy jsou 2018, takže se aplikujou - já tam ten Birmingham hodim taky

Karnasas

Karnasas
Zůstanu jenom u tří her

1) Hannibal&Hamilcar-ostatně kdo by nechtěl vypálit Řím
2) Brass:Birmingham-Perfektní euro co mě chytlo hned u první hry a od té doby nepustilo
3) Root-Tady nemusím asi nic dodávat :D
4) Architects of the west kingdoms
5) Gizmos- perfektní výplňovka na rychlé odehrání když čekáte na zbylé spoluhráče

Tento příspěvek byl upraven od Karnasas: 27 srpen 2019 - 08:18

Luke

1) Root - kdo nehrál, měl by, Foxí majstrštyk, krutá válka zvířátek v lese se povedla nadmíru dobře
2) Rising Sun - někomu nesedlo, mně velmi. Vedle Blood Rage v klidu obstojí jako výrazně jiný area control. Luxusní provedení
3) Everdell - povedený tableau builder, set collection, zabalené do fantastické produkce
4) Western Legends - i přes chyby jsem se u každé hry bavil a věřím, že rozšíření to doladí
5) X-wing second edition - restart X-wingu, který zatím převyšuje první edici ve všech směrech

Lomikar

cyve Rising Sun je 2018, sem čekal tak 2016.

Jinak ti, kteří vloží méně než 5 her, tak jejich tituly se nebudou započítávat. Kdo vloží více, započítávám jen prvních 5. Pak někdo bude hrát z loňska jen 2 hry, které tak logicky budou nejlepší loňské hry, které hrál a celý se to zvrhne.
Ty, který se vám třeba líbily, ale nejsou dle vás materiálem na hru roku pak třeba pročistí finálové kolo.

Thales

Řazeno dle abecedy bez jasného upřednostňování jedné hry před druhou:

1/ Brass: Birmingham - skvělé euro v době industriální revoluce
2/ Great War Commander - můj oblíbený Combat Commander v 1. světové válce (teď už jenom ten Vietnam, případně Korea)
3/ Hannibal & Hamilcar - aktualizovaná klasická válečná hra pro dva v parádním hávu
4/ Root - naprosto parádní asymetrická strategie v kombinaci s výbornou produkcí, ta hra na stole vypadá zkrátka úchvatně
5/ Space Corp - vesmírný rozmach lidstva ve třech etapách, aneb High Frontier dohratelný za jeden večer
May I have a special sword? - Maybe. What kind of sword? - Sword of the Unholy Business...

Ladik

Detektiv - Po stopách zločinu
Everdell
Keyforge - Call of the Archons
Thunderstone Quest
Stuffed Fables
May the Schwartz be with you...

tom_game

tom_game
Brass: Birmingham - tá hra sama o sebe vyzerá krásne na to že je to euro
Gugong - veľmi zaujímavý prvok s výmenou kariet, aj po viacerých hrách stále baví
Welcome to... - spočiatku veľká skepsa nad nejakou hlúpou škrtacou hrou, no po prvom zahraní ma tak chytila, že sa vyšvihla medzi jednu z top hier
Arkham Horror (3. edícia) - síce som ju nehral, ale odsledoval som si pár videí a myslím si, že je jednou z tých lepších hier za rok 2018 (vyladená, rozumný hrací čas a hlavne téma Arkham Files...)
Space Base - aj v jednoduchosti môže byť krása...

Alne

Root
Western Legends
Detektiv - Po stopách zločinu
Keyforge - Call of the Archons
Brass:Birmingham

Kew

Root - asi prostě top
Coimbra - kostkové euro s vtipnými mechanismy
Keyforge - aneb Magic, když se ti nechce stavět balíček
Welcome To... - přijemný, lehce naučitelný filler
Podmořská města - aspoň jeden zástupce českých luhů a hájů

Lomikar

1) Root - design, který jednou bude v deskoherním muzeu vystaven s podobnými poctami jako třeba Rozetská deska. Zvířátkové guerilly na stráž!
2) Western Legends - hra, ve které můžete normálně pracovat a z potu své dřiny si pak jít smočit do hampejzu. Ze všech sandbox her navíc nejvíc podporuje interakci s ostatními.
3) Brass: Birmingham - HC euro networking výborně zasazená do tématu. Zabírání dopravních tras navíc uspokojivě sere spoluhráče.
4) Wildlands - agresivní asymetrická skirmishovka na půl hodiny se silným vlivem terénu. To já rád.
5) History of the World

Tento příspěvek byl upraven od Lomikar: 15 září 2019 - 09:30

Prsťák

• Rising Sun - plast je tam zbytečný, ale libí se mi tam systém aliancí a hlavně systém soubojů a to jak jich jde využívat i když člověk prohraje
  • Root - super zpracování, asymetričnost a přitom vyrovnanost, rychlé partie na to jak je hra komplexn
  • Brass: Birmingham - euro s luxusním zpracováním, libí se mi tam systém soupeření, že i když soupeřovi něco pojedete tak mu vlastně pomůžete taková zajímavá pseudosymbioza
  • Wester Legends - jednoduchý send box, hezké využití karet hodně interakce.
  • Detektiv - hezká kriminálka a využití pc
největší zklamání:
- Rice to Nobility - hezky vypadá, ale hra úplně o ničem
- Blackout hong kong - krom toho, že ta hra vypadá hůř než prototyp tak mi přišla naprosto nezáživná ... jestli to nebylo tím, že mě Andy pojel skoro o kolo

Jinak obecně se mi hry z minulého roku spíše líbily a hrál jsem jich 30.
by Renča: Nezahrajeme si něco hlubšího? !

Martinmm

Martinmm

Root
Thunder in the East
SpaceCorp
Cataclysm
Decrypto

luznyj

luznyj
Teotihuacan: City of Gods
Brass: Birmingham
18Lilliput
Gùgōng
Podmořská města

Elenistar

root
detektiv
stuffed fables
cryptid
gizmos
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

Elnie

• Root - k tomu není co dodat za poslední 2 roky je to moje nejhranější hra, prostě Root, Root, Root :)
  • Rising Sun - ať si lidi říkají o těch sedmi mandátech za období co chtějí, je to zase hra, která chybu neodpouští ... rád mám doma obě, jen mě mrzí, že se tak často na stůl nedostane
  • Brass: Birmingham - tohle euro je skvělá a jednou se ho i naučím hrát ... navíc vypadá krásně a vůbec, pivo!
  • Detektiv: Po stopách zločinu - ano, možná se tam pořád ládujete koblihami, ale když máte na tu hru klid, dost času a dobrou partu, tak se vám hra odmění. Jednoduše kam se na to hrabou podobné hry a už se nemůžu dočkat nového příběhu
  • History of the World (2018) - ano, je to trochu Smallworld a trochu Britannia, ale tak epické příběhy píše málokterá hra :)

Asi by se do výběru dostala i Cerebria, jen jsem se k ní ještě nedostal. Zítra budu podruhé hrát Vindication, tak třeba seznam ještě upravím. Tak Gizmos musel ven :)

Tento příspěvek byl upraven od Elnie: 28 srpen 2019 - 11:44

"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

Pizin

Pizin
Root - hezká asymetrická wargame
Keyforge - Call of Archons - skvělá hra pro dva bez nutnosti stavět balíček
Plyšová hlídka - vyprávěcí hra pro děti
Architects of the West kingdom - euro s novým mechanismem hromaděním meeplů
Gizmos - hezké kombení akcí

DD.

Root - designove pekne zpracovana silne asymetricka hra, s milym pribehem :)
Western Legends - sem velikym fandou sandboxu, takze tenhle nemohl chybet. Misto kostek zajimave pouzite karty.
Gizmos - zajimavy engine bulding a k tomu kulicky
Detektiv: Po stopach zlocinu - pekne skloubeni deduktivni hry s modernima technologiema
18Lilliput - odlehcena verze vlackovych 18xx her, ktera umozni zacatecnikum proniknout troska i do toho sveta

maw2

maw2

Vindication - euro schovane za fantasy adventuru
Root - netreba dodavat nic
Too many bones: Undertow: uplne super kockovacia rpg a vo vsetkom vylepsena povodna hra
Podmorske mesta -podla mna lepsie ako mars
Nemesis - uzasna atmosfera

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů