Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Warcon 2019 : Termín v roce 2019 je 10.8. - 17.8.

Lomikar,  [8:27:15 | 18. Srp 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Havelock,  [1:06:00 | 18. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [11:07:03 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [7:58:02 | 16. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Struggle of Empires

Lolo,  [15:46:46 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:54:40 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sleeping Gods

Simcsa,  [14:31:53 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

Lord Pupek,  [11:45:51 | 14. Srp 2019]

BattleTech : Kompost : Hraní po letech?

Lord Pupek,  [11:45:07 | 14. Srp 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

milank,  [10:11:46 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

G4nd4lf,  [7:23:19 | 14. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - dojmy

icebear,  [6:33:08 | 13. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Happy,  [20:15:34 | 12. Srp 2019]

Kingdom Death: Monster : Novinky : Reprint

Simcsa,  [13:50:52 | 12. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - straty a nálezy

wlcina,  [22:19:39 | 11. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [14:43:28 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

pecovarhy,  [13:58:58 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Warcon 2019 : Co se bude hrát

fuchso,  [1:28:50 | 11. Srp 2019]

Advanced Squad Leader: Starter Kit #2 : Pravidla : Rout IPC

Trigron,  [9:47:12 | 10. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Village Attacks

alucard,  [23:51:19 | 9. Srp 2019]

Ostatní pokec : Literatura : Co právě čtete/Tipy, co stojí za přečtění

Havelock,  [19:10:58 | 9. Srp 2019]

Taverna 2019 - dojmy

• Nemůžete odpovídat na toto téma
13 odpovědí

wlcina

wlcina
Poprosím Vás o dojmy:
- čo sa Vám nepáčilo, chýbalo, prípadne kde je priestor na zlepšenie
a naopak
- čo bolo super, čo Vás najviac potešilo, a či prídete aj na ďaľšiu Tavernu-

pecovarhy

Výborná akcia táto Taverna a hovorím to z pohľadu "zákazníka", nie organizátora. Užili sme si to celá rodinka a od svojich detí už mám spoločenskú objednávku na to, aby sa zúčastňovali každej ďalšej veľkej akcie. Wlko, výborne odvedená práca. Tombola super, detská tombola ešte lepšia. Top situácie:
1. Pericles a Clash of Cultures. A to z titulu, že som si to mohol zahrať so svojimi dievčatami, rastú mi doma zručné protihráčky.
2. Gentes. Tá hra je proste výborná, mňa úplne opantala. Čerešnička na torte je de-luxe verzia, ktorú viacerí od Icebeara chceli kúpiť hoc aj za dvacku.
3. Fort Sunter - Mark Herman - Martinmm. Taký mini 1960 Making the President povedal by som teraz z odstupom dňa. Témou mi to síce bolo vzdialené, ale musím uznať, že veľmi šikovná záležitosť a skvelý pomer kvalita-čas (do 20 min vojnová hra v podstate)
4. Klaymen. Došiel. Nič nezahral, iba bol a aj to stačilo.
5. Tavli - k letu pasuje backgammon ako viete čo na šerbeľ. No a potom taká japonská leizeqovská abstraktka na šachovnici, s veľmi jednoduchými pravidlami, ale silným potenciálom na hlavybôľ, to je proste neodolateľné kombo, ktoré otestujeme na dovolenke. Nezapamätateľný názov.
6. Hlášky a situácie, ktoré sa mi vryli nezmazateľne do pamäte (ale pre istotu si ich tu takto napíšem):
-Roman pri Gentes: "A aká je výhoda prvého hráča?"
Peco: "Tá, že ide ako prvý!"
- Milostní dopis, hrajú Peco-Mirec-Sofia-Roman. Peco vykladá Komornou, veľká spokojnosť, veď to poznáte. Nasleduje Mirec, ktorý nekompromisne zaútočí Strážnou na...Peca: "Máš Barona?" Ja nejak automaticky odpovedám, že "Nie". Hneď si ale uvedomujeme chybu, veď mám Komornou a som chránený! Nuž čo, nechávame tak, zasmejeme sa a na ťahu je Sofia. Trochu sa zamyslí a ako správna dcéra vyzve Kňazom koho? Samozrejme, že tatina, aby jej odhalil kartu - vybuchujeme salvy smiechu, že veď mám Komornou, nemôže na mňa útočiť. A takto sme sa všetci prechechtali k Romanovi, ktorý, úplne seriózne, vraví niečo v tomto zmysle: "Peco, ja Ti teda uľahčím od tej karty", vykladá Princa a útočí ... bohuotcuprisahám ... na mňa!!! Tak toto bol najväčší vrchol celej akcie, brucho ma bolí aj teraz, keď to píšem! Zhodli sme sa, že Milostní dopis je pravidlovo jedna z tých komplexnejších hier. :-)

paladin91

Parádna akcoska Žiadni srsni , UHO, spievajúci susedia, dalo sa platiť kartou. sa zdá že to fakt nemalo chybu.
Diky

Adrias

Adrias
Ja som bol velmi velmi spokojny. Skvele bolo ze sme boli v jednej budove spojenej, nebolo potrebne nikam chodit po vonku vsetko bolo na skok a to mozem povedat lebo som mal najvzdialenejsiu izbu od hernej miestnosti. Jedlo bolo musim povedat vynikajuce, mozno trochu vyssie ceny ale na hotel a za to ze bolo velmi chutne si rad zaplatim. Urcite protredie urobilo svoje, bazen bol fenomenalny zachvilu sa to zmeni na Hranie/Wellnes :).
Snazia sa to tam opravovat kedze je to starsia budova ktora schytava rany od prirody aj tym ze vybavenie uz malo cosi za sebou. Najviac ma mrzi ta klima ktora bola jedna z dolezitych lakadiel pri tych 34C a 70% vlhkosti, ale hraci sa nezapru a v klude sa na skvelej velkej a prijemne terase hralo do skoreho rana. Celkom som si zvykol priam sa mi pacili Techno party ktore zacinali medzi pol 3tou a pol 4tou rano ale mozno preto ze vacsinou som bol este hore alebo sa chystal spat. Plus davam stolickam ktore boli asi najpohodlnejsie na akych sa da sediet.
Ja myslim ze super priestor, doladia sa veci niektore ale dolzite sucasti boli dokonca nadocakavania dosiahnute z ktorych ta topka su urcite ludia ktori su vzdy skveli a rad spoznavam novych z roznych kutov slovenska :). Dakujem vidime sa vo February.

otmon

otmon
Výborná akce, děkuji za ni. Těším se na příští rok, a to i přesto, že v ČR máme akcí docela dost. Hotel vynikající, jídlo skvělé, ceny sice trochu vyšší, ale odpovídaly kvalitě (akce v ČR jsou levnější, ale tomu většinou odpovídá i ubytování a strava). Vedro příšerné, ale s tím nikdo nic nenadělá. Chválím minerálky zdarma. Hraní perfektní, mě jako eurovkáře překvapilo množství euroher. Zahrál jsem si kousky, které jsem už dlouho nehrál.

Jediný problém, který se naštěstí vyřešil s organizátory: hotel se mi snažil naúčtovat 26 euro za noc, protože mě dali samotného na pokoj a nenašel se spolubydlící, přestože jsem hotelu e-mailem psal, že mě může ubytovat s kýmkoli. Organizátor však zasáhl a já nakonec platil jen dohodnutých 16 euro. Přesto by bylo dobré tohle příští rok vyřešit předem, aby se zabránilo nedorozuměním. Ano, příští rok hodlám taky přijet. Doufám, že nezasáhne vyšší moc a podaří se to.

wlcina

wlcina

Zobrazit příspěvekotmon, na 11 srpen 2019 - 11:13 , napsal/a:

Jediný problém, který se naštěstí vyřešil s organizátory: hotel se mi snažil naúčtovat 26 euro za noc, protože mě dali samotného na pokoj a nenašel se spolubydlící, přestože jsem hotelu e-mailem psal, že mě může ubytovat s kýmkoli. Organizátor však zasáhl a já nakonec platil jen dohodnutých 16 euro. Přesto by bylo dobré tohle příští rok vyřešit předem, aby se zabránilo nedorozuměním. Ano, příští rok hodlám taky přijet. Doufám, že nezasáhne vyšší moc a podaří se to.

Ahoj, máš pravdu, mali sme vybavenú cenu 16Eur na noc, ale tá bola platná len ak boli 2 osoby na izbe. Ak niekto chcel izbu sám, cena bola iná - spomenutých 26Eur na noc (to je štandardná cenová politika v hoteloch). Niektoré problémy vznikali tým, že ľudia pri prihlásení menili počet osôb na izbe než pôvodne nahlásili, takže sa muselo improvizovať priamo na mieste. Ospravedlňujem sa Ti za vzniknuté problémy, a skúsime na to dbať pri ďaľšej akcii.

tarvika

tarvika
Ahojte, tak aj ja pridam svoje dojmy:
1. super, ze sme sa rozhodli zobrat deti viaceri, bola tam super detska partia a Hanka uz sa tesi na buduci rok. Vraj ideme nabuduce uz od utorka :D Velka vdaka Pecovym babam ze mali trpezlivost aj s mensimi detmi a zahrali aj s nami nieco.
2. dakujem vsetkym mojim spoluhracom z Marsu, ze sme to dali v detskom kutiku a tak sme mali aspon aky taky pokoj na hranie. Aj ked som zasa nevyhrala :D
3. Zahrala som aj 7 divov a konecne som vyhrala, takze s akciou som nadmieru spokojna, dakujem spoluhracom Pecovi a dievcatam.
4. Ubytovanie - za danu cenu super, aj ked 3*** hotelom by som to nenazvala, skor taky zrekonstruovany intrak alebo ubytovna. Na hranie to vsak samozrejme staci. Bazen bol perfektny!!! Jedlo priemerne, za mna cenovo trochu dost, rovnako sa  mi moc nepacilo, ze sa nedalo vybrat z jedalneho listka. Aj ked teda nejake vynimky sme vyzobrali :D
5. Po tejto akcii sme sa definitivne rozhodli kupit si AZUL :)

Rombrandt

Rombrandt
Za mňa akcia na výbornú po všetkých stánkach, veľká vďaka Wlkovi, ktorý pokryl väčšinu organizačnej prípravy aj chodu Taverny! Postrehy a zážitky:
1. Ganymede s Mircom a Simou - veľmi príjemný rozbeh hneď po mojom príchode.
2. Nočná dražba nehnuteľností v Na prodej pod vedením Icebeara a jeho chalaňov - zábava ako sa na neskorú hodinu patrí, lietali cukríky a celý krígeľ Cuba Libre bol stiahnutý na jeden dúšok.
3. Klopik a jeho Dominant Species - bolo mi cťou a potešením zúčastniť sa tejto partie. Klopik vynikajúco vysvetľuje pravidlá a parádne moderoval celú hru. Šiesti sme nad tým sedeli vyše 3 hodiny v horúčave na terase pri pivách a kofole, no zážitok to bol na úrovni - ako prírodopisný film od BBC na stole. Hral som za Hmyz a prehral som :)
4. Testovanie deckbuilderu Volfyirion - prelúskané a pokračujem kedykoľvek bude príležitosť.
5. Gentes - ďalšia partia, kde mi bolo cťou a potešením. Podceňovať Pecove dcéry Sofiu a Aleku na základe toho, že sú ešte deťmi by bolo chybou - sú to hráčky so zmyslom pre humor a partie utiahnu ako ktorýkoľvek dospelý. Zahral som s touto rodinkou až tri hry a neľutujem. K Gentes sa rád niekedy vrátim a o Milostnom dopise už napísal Peco vo svojom zhrnutí :)
6. Braňo Berec z klubu Nithrania - veľmi príjemné stretnutie a super, že prišiel pozrieť a zahrať.
7. Myslím, že ľuďom sa páčilo, vnímal som pohodu a radosť z hrania. Tým, že to bol hotel uprostred zelene, s bazénom a možnosťami menších výletov do okolia, zúčastnili sa aj rodiny s deťmi a dokonca pár bábätiek. Toto vnímam ako veľké plus poukazujúce na obrovský potenciál, aký tento typ akcie má.
Vďaka všetkým za pekný víkend! ;)

Tento příspěvek byl upraven od Rombrandt: 12 srpen 2019 - 08:18

Halapande

Halapande

Ďakujem Wĺčikovy a organizátorom za skvelú akciu. Prišla som len na skok, ale nakoniec som ostala až do Nedele, lebo bola super atmoška. :) Lokalita je príjemná, hotel bol zaujímavý, ubytko sa mi videlo v pohode, pani na recepcii ústretová.

Ďakujem, za možnosť sa naučiť kopu nových hier, spoznať zaujímavých ľudí, i zahrať si Firefly.
Teším sa na Vás na niektorej budúcej akcii.
"Does the Walker choose the Path, or the Path the Walker?" by Garth Nix

stOKYi

stOKYi

Akciu robia hlavne ľudia, a keďže ľudia boli skvelý, nemám čo vytknúť. Na teplá som si už zvykol, zatiaľ nebola letná akcia bez potenia sa. Tri - štyri rýchle studené sprchy  denne spravili svoje.Už som doma a samoregulačné procesy sa mi dali do normálu.
Hotel sa mi veľmi páčil, možnosť sedenia von, teraska, a hlavne, možnosť robiť aj iné aktivity ako len hranie - občas treba aj odreágovanie a možnosť si ísť zabehať ku priehrade bola špičková. Škoda toho tenisu, okrem Brestovho 6 ročného Branka nebolo súpera heh.
Obávam sa však len, že ak by pršalo, tak najväčší nával to vnútrajšok nepokryje.
Tiež ma na konci prekvapila cena 26€ na noc. Štandard to teda nie je, hotely sú môj druhý domov, a v 90% sa platí za izbu nie za osoby. Určite to však  nevyčítam organizátorom.
Z hier čo som hral ma bavilo všetko, niečo viac, niečo menej. Škoda že sme si nestrihli Arkwright. Nabudúce musím viac zamakať na výdrži, rok čo rok chodím skôr a skôr spávať , až ma to znepokojuje.
Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

tom_game

tom_game
U mňa to bola prvá akcia takéhoto druhu, ktorej som sa zúčastnil a musím dať pomyslený klobúk dolu pred usporiadateľmi. Prostredie bolo zvolené veľmi vhodne, strava výborná, celkovo ubytovanie predčilo moje očakávania. Milo som bol prekvapený z množstva dostupných hier - a tu sa potvrdilo: ,,tak veľa hier, a tak málo času...".
Chcem sa poďakovať každému, kto mal trpezlivosť a dokázal mi vysvetliť pravidlá pre mňa nových hier. Trochu ma mrzí fakt, že na skupinkách bolo vidieť, že sa dobre poznajú a sú zohraní, a tým pádom ako nováčik som sa nevedel dostať k hrám na ktoré som sa najviac tešil: Brass, Blackout a pod.

pecovarhy

Zobrazit příspěvektom_game, na 12 srpen 2019 - 01:52 , napsal/a:

U mňa to bola prvá akcia takéhoto druhu, ktorej som sa zúčastnil a musím dať pomyslený klobúk dolu pred usporiadateľmi. Prostredie bolo zvolené veľmi vhodne, strava výborná, celkovo ubytovanie predčilo moje očakávania. Milo som bol prekvapený z množstva dostupných hier - a tu sa potvrdilo: ,,tak veľa hier, a tak málo času...".
Chcem sa poďakovať každému, kto mal trpezlivosť a dokázal mi vysvetliť pravidlá pre mňa nových hier. Trochu ma mrzí fakt, že na skupinkách bolo vidieť, že sa dobre poznajú a sú zohraní, a tým pádom ako nováčik som sa nevedel dostať k hrám na ktoré som sa najviac tešil: Brass, Blackout a pod.

Tom_game, sme radi, že u Teba prevládajú pozitívne dojmy. Je pravda, že sa takýmto spôsobom stretávame viacerí už od roku 2014, takže sa aj dobre poznáme apod. Vždy sme však stopercentne pripravení zahrať všetko, čo sa stihne a prioritne samozrejme s novými ľuďmi. Treba aktívne využívať zoznam hier, zapísať sa ku hrám, ktoré chceš odohrať a odsledovať si ľudí, ktorí si chcú danú hru zahrať tiež. A samozrejme, úplne bez ostychu sa opýtať daných ľudí, či by to išli zahrať, prípadne si dohodnúť čas. Myslím, že všetci sme na tom tak, že máme eminentný záujem, aby rástol počet hráčov pre tú ktorú hru, aby sme sa vedeli kedykoľvek stretnúť aj mimo akcie a "zadrtiť". Brass je vynikajúci a som si istý, že to nebude problém zahrať. Minimálne viem o jednej partičke zo Záhoria, čo to hrávajú často, však Icebear? :-)

Klopik

Klopik

Super akce!!!!
Děkuji pořadatelům, jak to hezky zorganizovali.
- Za mně skvělá lokace, za hodinu jsem tam byl z práce.
- Výborně vařili
- bazén byl opravdu příjemný relax
- hraní na terase taky super
- velká kapacita ubytování, takže jsem byl rád, že jsem mohl být sám na pokoji a mohl si chrápat jak chtěl.
Nemám  co bych vytknul!!!
Z her mně přijemě překvapila hra od Rex her ,,Vítejte"
Sice jsem pak zjistil, že v originále jsou jen papírové listy ulic, kdežto tady jsme hráli na zalaminátovaných pláncích ulic a vše zaznamenávali snadno mazací fixou. Ale i tak skvělá, jednoduchá , rychlá hra pro i nehráče.

Na závěr mi to nedá si nerýpnout do Filipa (Adrias)
Ve svém příspěvku píšeš, že jsi měl herní místnost nejdál od pokoje, ale taktně jsi pomlčel, že jsi naopak měl nejblíže jídelnu. :)

Příště určitě budu chtít zase přijet, moc se mi tam líbilo s Vámi!!!!

icebear

Veľká záležitosť, vo veľkom štýle.
Kopec ľudí, kopec hrania, kopec srandy.

Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na tejto akcii. Hranie každého druhu hier, mnoho možností a kopec zážitkov na každom rohu.

Objekt a ubytovanie super, a samozrejme blízko, bez náročného cestovania. Dobrá kuchyňa - niektorým nedojedeným bolo síce aj tak málo, ale nakoniec sa upokojili a konštatovali že super. Bazén bol príjemný relax medzi hraním a hírením, kedže spánok bol ako vždy luxus.

Strávili sme dva dni hrania na terase, ale aj na chodbe či v hlavnej miestnosti a vždy to bolo v pohode. Slniečko nás nenechalo vychladnúť. :)

Rád by som týmto poďakoval všetkým vydavateľom a obchodom, ktoré prispeli do tomboly a extra vďaka Rexhrám, lebo som mal vďaka nim možnosť priniesť si čerstvú novinku Vítejte ve svém vysneném domove, ktorá sa neustále hrala, a je síce pravda, že som ju troška vylepšil o laminovanie a fixky, ale vedel som do čoho idem.
Tu zase patrí veľká vďaka Braňovi a klubu NIthrania, vďaka nemu som vedel, že hra si v prípade častého hrania žiada práve laminovanie a fixky, inak sa rýchlo stane, že nebude na čo kresliť. Hra mala skrátka veľký úspech a hrala sa neustále. Voľnosť v počte hráčov s témou a jednoduchosťou hry bola skrátka výborná.
Druhou veľmi častou hrou sa stala hra Dungeon draft, ktorú sme niektoré dni zahrali aj 3-4 krát a aj keď tam vznikajú šialené kombinácie, hra si okamžite našla kopec fanúšikov, ktorí sa jej držali takmer denne.

Podaril sa nám aj malý Pfister day, kedže sa nám počas akcie podaril zahrať aj blackout Honkong aj Mombasa a aspoň iný zahrali viacej krát aj great western trail. Mali sme konečne možnosť si urobiť názor na tohto autora a jeho tvorbu za posledných pár rokov.

Samozrejme okrem ďalších titulov Yokohama, Gentes, New frontiers, Teotihuacan, El Grande, kingdomino a mnoho ďalších čo si ani nesspomeniem takto na rýchlo, sme s tiež užili Detektíva po stopách zločinu štvrtý prípad a tiež jeden pekný scenár time stories a to Switching gears.

Som rád že som mal čas sa stretnúť aj z Braňom a že ku nám zavítal. Fajn chlapík a aj keď som si nenašiel veľmi čas sním zahrať, viem že sa mu podarilo od prezentovať jednu blížiacu sa novinku, ktorá ešte len pôjde na KS a tiež si samozrejme zahrať food chain magnate. Dobrá práca, verím, že sa ešte stretneme.

Zažili sme tiež kopec hrania pod tlakom alkoholu a spánku a vzišlo z toho viacero epických situácii. klasika ako krycie mená, secret hiltler, superšpion, Na prodej, ...

Hold Záhorácka strela aj tento rok vystrelila a nie a nie dopadnúť, žiadna euro hra, ani konflikt a ani párty hra, ani mierny nedostatok stravy, či vyšší stupeň alkoholu nezabránilo tejto strele prefrčať celou akciou a len ťažko sa s ňou v nedeľu po obede rozlúčiť.

Záverečné poďakovanie patrí všetkým chalanom v ASH a hlavne Pecovi, za Calvados, ten chalan na mňa nikdy nezabudne Roniemu a tiež otmonovi za to že to snami vydržal pri viacerých spoločných herných parádičkách. A každému kto mal ochotu nám čosi pravidlo vo vysvetliť a hlavne nás tolerovať aj po pol noci, keď sme sa dobrovoľne vzdávali svojej príčetnosti s vstupovali do čiernej diery za novými dobrodružstvami a často tam zatiahli aj okolo sediace skupiny.

PS: heslo pre vstup bol počet ovečiek, ktorý prešiel cez bačov most?

:D

Som rád, že som mohol opäť stráviť zopár skvelých dní so skvelou partiou ľudí.

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 2 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů