Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

sydo,  [9:11:22 | 18. Čec 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

zgrywus,  [6:31:31 | 18. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:26:15 | 18. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

zgrywus,  [23:10:43 | 17. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Etherfields

Happy,  [20:50:05 | 17. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nocturion

Pitrs82,  [19:04:58 | 17. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

budkin,  [12:19:54 | 17. Čec 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

vampire,  [9:17:33 | 17. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Time of Legends: Joan of Arc

Azalin,  [7:54:33 | 17. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Nové gamebooky

zgrywus,  [18:43:08 | 15. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Splnění snu (hráčského) - herna

alucard,  [7:27:15 | 15. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Fox in the Box - předobjednávkový systém výroby

alucard,  [7:22:47 | 15. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Pangea

devilfiend,  [8:37:33 | 11. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dungeon Degenerates: Hand of Doom

Gromthar,  [23:19:29 | 10. Čec 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Prihlasovanie na Taverna Leto 2019

wlcina,  [20:25:52 | 10. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : PeCon 2020 - 13. - 15. března

peca,  [13:35:59 | 10. Čec 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

Jogo,  [8:33:06 | 10. Čec 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Grom,  [14:28:17 | 9. Čec 2019]

A Study in Emerald : Úpravy komponent : Homemade verze

zgrywus,  [12:58:05 | 9. Čec 2019]

Middara

2  0  0.0
Kooperatívny príbehový dungeon crawler v anime štýle 16 příspěvky · 1 témata · 0 články · 0 soubory · 0 obrázky · 0 odkazy

Dojmy

• Nemůžete odpovídat na toto téma
15 odpovědí

Simcsa

Začali sme to hrať pár týždňov dozadu a musím povedať, že zatiaľ je to skutočne excelentné. Síce naším tempom to budeme hrať vyše 100 hodín.. pričom na začiatku som to podhodnotila na 40, ale keďže sa hra páči, tak myslím, že sa s tým skupina zrovná.

Príbeh je zábavný, v porovnaní napr s Gloomhavenom mi to príde oveľa lepšie. Možno sa to dá porovnať s Mice and Mystics? Tam sa mi tiež ten príbeh zdal byť pekne spravený, ale tam nám zase prišli priveľmi triviálne mechaniky, tak sme to po dvoch scenárkach predali. V každom prípade, príbeh v Middare nie je generický a postavy majú osobnosť. Samozrejme, ak niekto nemá rád anime štýl, tak tie dievčatá v minisukniach a podivné príšery nemusia byť úplne po chuti. Nám sa to však páči. Avšak, ak to budete celé čítať a prekladať nahlas ako my, tak to zaberie dosť času, občas tam toho textu je fakt hodne, trebárs na hodinku a pol. Ale keďže ten príbeh je zaujímavý, tak to zase toľko nevadí. Prípadne majú už aj audio (ak vám nevadí počúvať anglicky) a spark notes (skrátená verzia príbehu), tak sa to dá riešiť aj tým.

Čo sa týka mechaník, tak sa mi páči, že vždy budete hádzať max 3 kocky. Môžete si tie kocky zlepšovať, ale viac ich mať nebudete. Systém vybavovania si hrdinov je skvelý, momentálne máme všetci šitné mundane vybaveníčko, ale aj s tým má človek pocit, že má na výber a na tých veciach sú zaujímavé efekty. Svojho hrdinu si skutočne môžete spraviť akého len chcete, dať mu aké chcete zbrane i ability, což je dosť cool, aj keď je potom trochu ťažšie sa rozhodnúť do čoho ísť na začiatku. Príšery sú rôznorodé a správajú sa zaujímavo, dá sa podľa toho zariadiť a strategizovať. Zároveň ich tam nebýva až tak veľa, takže keď už sa človek naučí poriadne pravidlá a vie vyhodnocovať to ich AIčko bez hádania, či je hento tak alebo tak, tak to zase tak dlho netrvá. Zase sa nevyhnem porovnaniu s GH, kde máme za sebou asi 18 scenárov a teda ovládanie tých hromád príšer v každom ťahu mi už riadne lezie na nervy.

Setup jedného encounteru trvá krátko, max 10 minút. Zatiaľ nie sme moc ďaleko, tak neviem, ako to bude ohľadom vetvenia a rôznorodosti scenárov. Avšak posledný scenár, ktorý sme robili mal hodne pekný cieľ, tak v tomto ohľade mám nádej, že to bude bývať rôznorodé. Celkovo tie červene zašrafované texty v knihe príbehov sú skvelé riešenie, neviete, aký loot na vás čaká v truhle, neviete, čo za vami čaká za hentým rohom, bude to hromada cave sicklov, truhlička s pokladom alebo ďalší kus jaskyne? A čo sa stane, keď zatiahnete za hentú páčku?

Ak to niekto budete hrať, tak som si čítala názory na to, že hra je príliš ľahká. V novom KS to plánujú vyriešiť a upgradnú ten akt jedna, aby bola obtiažnosť hard. Hra v stave v akom je teraz je vraj easy obtiažnosť. V každom prípade, ja som zatiaľ upgradla pár vecí, ktoré sa doporučovali na zvýšenie obtiažnosti: reshuffle iniciatívy každé kolo, monštrum sa spawnuje hneď ďalšie v iniciatíve, aplikovala som erratu na cloth veci (ktoré boli bez nej moc silné). A downscalovala som bonusy za flanking a backstab. Prvé scenáre boli aj napriek tomu ľahké, ale to je v pohode, keďže to je v podstate tutoriál. Od nejakého štvrtého encounteru to už začalo byť zaujímavejšie, ale prešli sme ich už tak 10 a stále sme žiadny neprehrali (aj keď v poslednom sme mali pár nešťastných hodov za príšery a dve postavy boli defeated). Takže s tými úpravami obtiažnosti už to je v pohode hrateľné, predpokládam, že moc prehrávať nebudeme, ale sme už aspoň nútení dávať si pozor, aby sme neprehrali.

Takže za mňa a moju skupinu zatiaľ celkovo veľká spokojnosť a tešíme sa, ako sa to bude ďalej vyvíjať.

falco

Jsem si rikal jaka skoda ze jsme meli dojmy jen v diskuzi.
Ja jsem to jeste na stul nedostal :( jen jsem postudoval a laka me to fest!
Everybody for himself

IN.

Tak vam teda 2 tydny pred novou kampani pekne dekuju....

Coywolf

Coywolf

Také jsem tu hru okázale ignoroval a najednou mám pocit, že ji potřebuju aby vyplnila místo ve skříni (protože na ní určitě nebudu mít čas). Fakt je to tak super? Hrajeme s kamarády Gloomhaven a je fajn, ale ty dungeony jsou pak zajímavé když člověk hraje novou postavu nebo tam je něco speciálního. Ale příběh docela zajímavý. Je Middara prostě ve všem lepší?
Trocha vzdělávání neuškodí https://en.wikipedia.org/wiki/Coywolf

IN.

Ja to nikde nechci rozhlasovat moc verejne, aby to nevypadalo jako pomluva, ale me prave Gloomhaven po case prijde hrozna nuda. Hlavne na to, jaky ma potencial je skoda, ze cil 99% dungeonu je "vsechny zabij". Ocekaval bych vic a prave variabilita misi je to co chci.

Coywolf

Coywolf

Ano, s tím souhlasím. Hrál jsem jednu postavu dost dlouho, protože jsem nemohl splnit quest a už mě to dost štvalo, že jsem začal hrát blbosti jen abych si to nějak zpestril. Nehrajeme příliš často, takže se to dá, ale jinak je spíš zajímavé otevřít novou postavu a chvíli objevovat ty nové mechaniky. Dungeony jsou pak takový puzzle, ale celkově ten příběh docela zajímavý je.

Takže otázka je, zda dokáže Middara nabídnout zajímavější a méně monotónní dungeony, aby si člověk víc užil i tuto část hry.
Trocha vzdělávání neuškodí https://en.wikipedia.org/wiki/Coywolf

Pilgrimage

Pilgrimage
Jen upozorňuji, že kromě Middary bude zajímavý dungeon crawl v anime stylu (s menším počtem těch minisukní)
Seventh Cross. Je více karetní a inspirovaný hrami jako Castlevania (prolézáte hrady viděné zboku).

https://boardgamegee...2/seventh-cross

falco

oooo seventh cross vypada lakave, takze jdu hledat kde sezenu.
Everybody for himself

maw2

maw2

seventh cross vyzera super sledujem uz dlho ale vydanie je v nedohladne, tiez by mohol zaujat aeon trespass odyssey https://boardgamegee...respass-odyssey     Ale naspat k middare, je vinikajuca, ako keby som hral final fantasy ako stolnu hru. Len k tomu anime treba mat pozitivny vztah :).

Pilgrimage

Pilgrimage
Maw2:

Díky, to vypadá zajímavě.
Ano, Seventh Cross se nějak vleče, ale na druhou stranu zřejmě až to bude na KS,
bude už hromada vývoje hotového.

Ružový Medvídek

Ružový Medvídek
Včera jsme hráli GH, asi 19. scénář. Hrál jsem prvně s novou postavou, takže mně hra bavila, zkoušel jsem nové karty a schopnosti a bylo to fajn. Jenže scénáře jsou v GH postavené jako kdyby do tunelu,  člověk musí projít z bodu A do bodu B a i když nemá skupina za úkol zabít všechny monstra, stejně se to mezi bodem A a B musí vyčistit. Druhá věc, co se ukázala jako velký opruz, bylo ovládání monster. Zrovna jsme měli monstra, která se množila a prakticky stále jsme měli na hrací ploše 10+ monster, to znamená řešit s každým jedním pohyb, útok a zranění. Než to dva mí spoluhráči vyhodnotili, trvalo to tak dlouho, že jsem stihl umýt nádobí, připravit si večeři, atd. Scénář jsme vyhráli a pak půl hodinu uklízeli. Ale musím pochválit mapu GH. Jak se tam lepí ty odemčené oblasti, tak vypadá fakt hezky :D.

V Middare vyhodnocování boje, pohyb a množství nestvůr je dost rozdílné proti GH, i mapy na mně působí rozmanitěji. Je to sice trochu víc o náhodě, ale všechno odsýpá rychleji, pohyb monster, jejich útok, náš útok. Hra je víc atmosférická, doplněná vtipnými texty. Prozatím je pro mně Middara lepší než GH. Ale to se může změnit, z GH jsme byli ze začátku také mnohem víc nadšení, než teď.

Tento příspěvek byl upraven od Ružový Medvídek: 14 červen 2019 - 01:59

melk0r

melk0r
Gloomhaven mě zatím fakt baví. Bohužel moje skupina v Pardubicích preferuje více klasické rpg typu Dračák, takže na stůl se to skoro nedostane :-(. Po asi 6 scénářích se jim GH zdá stereotypní. Middara vypadá taky parádně a dost o ní uvažuji, zatím to ale vypadá že nebude s kým hrát...takže vlastně nevím jestli do toho jít. Stylem si nejsem jist, dřív jsem anime sledoval, nyní mě to tolik neláká, hlavně ty holčičky...

Pilgrimage

Pilgrimage
Mě po drobných zkušenostech připadá skoro podezřelé, že by mohl Gloomhaven někoho delší dobu bavit, tak bych raději přirovnání k nějaké jiné hře :)

Azalin

Azalin

Zobrazit příspěvekPilgrimage, na 14 červen 2019 - 03:34 , napsal/a:

Mě po drobných zkušenostech připadá skoro podezřelé, že by mohl Gloomhaven někoho delší dobu bavit, tak bych raději přirovnání k nějaké jiné hře :)
Hra s nejlepším rankem na BGG že by mohla někoho delší dobu bavit? To zní opravdu podezřele.. ;-)

MikeDundee

MikeDundee
Já tu Middaru dlouho řešil - rozsáhlý příběh, spousta herních rozhodnutí, dobře vyřešený systém výsledků rozhodnutí (zůstává to skryté, až po přiložení speciální průhledné tabulky text přečtete), různorodé mise. Ale fakt nemám rád mangu a anime a ty potvory mi přijdou jako z jiného světa - jsem zvyklý na rasy z klasických fantasy a epický příběh ala Tolkien.
Zároveň hledám náhradu za Gloomhaven - ten je opravdu dost stereotypní. Co se týče příběhových deskových RPG , tak spíše něž do Middary půjdu do:
Trudvang Legends
Oathsworn: Into the Deepwood - na tohle se doporučuji podívat, vypadá to hodně zajímavě
Isofarian Guard - zatím málo informací, ale podle popisu jsem na to zvědavý

Tento příspěvek byl upraven od MikeDundee: 16 červen 2019 - 07:36

Pilgrimage

Pilgrimage

Zobrazit příspěvekAzalin, na 15 červen 2019 - 06:18 , napsal/a:

Hra s nejlepším rankem na BGG že by mohla někoho delší dobu bavit? To zní opravdu podezřele.. ;-)

Přesně :)

Prostě můj osobní názor a BGG jsou jiná bublina patrně.

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů