Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : RPG a storytelling hry : RPG hry na jeden večer-krátká příprava, instantní hraní-doporučte

kandelabr,  [11:38:12 | 25. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Court of the Dead: Mourners Call

falco,  [22:57:16 | 24. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

esed,  [18:53:39 | 23. Srp 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [18:01:35 | 23. Srp 2019]

Vindication : Kompost : Má někdo? Zahrál by?

jazlo,  [6:18:46 | 23. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Tang Garden

alucard,  [18:16:21 | 21. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Cryptic Explorers

Lomikar,  [9:55:21 | 21. Srp 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Johniczech,  [16:24:29 | 20. Srp 2019]

Vampire: The Eternal Struggle : Novinky : Vampire: The Eternal Struggle - Antalogy I

falco,  [15:46:53 | 20. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

Totalpan,  [15:02:50 | 20. Srp 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

Havelock,  [13:02:26 | 20. Srp 2019]

Velké herní události : Warcon 2019 : Termín v roce 2019 je 10.8. - 17.8.

Levica,  [16:02:50 | 19. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Struggle of Empires

kandelabr,  [15:28:11 | 19. Srp 2019]

Advanced Squad Leader: Starter Kit #2 : Pravidla : Rout IPC

Bifi,  [11:43:27 | 19. Srp 2019]

Ostatní pokec : RPG a storytelling hry : Numenera (případně další RPG) - Ostrava

nameless_one,  [8:40:08 | 19. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [7:58:02 | 16. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:54:40 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sleeping Gods

Simcsa,  [14:31:53 | 14. Srp 2019]

BattleTech : Kompost : Hraní po letech?

Lord Pupek,  [11:45:07 | 14. Srp 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

milank,  [10:11:46 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

G4nd4lf,  [7:23:19 | 14. Srp 2019]

Altar Quest

• Nemůžete odpovídat na toto téma
15 odpovědí

Pilgrimage

Pilgrimage

Citace

A cooperative game of fantasy adventure for 1-4 players designed by Adam and Brady Sadler

https://www.kickstar...est/description

Velmi zajímavý projekt od tvůrců Street Masters: vysoká modularita, malý podíl náhody, každý hrdina ovládaný vlastním balíčkem karet,
pro mě celkem zajímavá estetika.

Azalin

Azalin
I'm in.. váhal jsem, moc se mi nezdála statická mapa a orientace na one-off questy, ale přeci jen kampaň to má a tvůrci jsou v pohodě, vypadají, že to mají dost vychytaný a vůbec se mi všechno kolem toho líbí...

Sorcerer

Ja som sa rozhodol nechodit kolo horucej kase a rovno z ebayu objednal Warhammer Quest z 1995. Takze veci typu Altar quest uz ma netrapia. Kazdy robi klony WQ a HQ ale zabudaju na hlavnu vec a tou je roleplay book ku hre. Jediny co viem, ze to spravili su Brimstone ale nedam za to ruku do ohna.

Gromthar

Gromthar
Mně se to líbilo, ale vadí mi ta herní deska, že není modulární a ten dizajn se mi nelíbí

Tento příspěvek byl upraven od Gromthar: 08 červen 2019 - 06:32

Sorcerer

Gromthar tento projekt je utok na nostalgikov, lebo sa snazia navodit feeling najvacsej legendy zanru.. Hero Quest. Inak z tohto tiny furniture dc mi pride velmi dobra a zial nedocenena Dungeon Saga od manticu.

Tento příspěvek byl upraven od Sorcerer: 08 červen 2019 - 11:34

Pilgrimage

Pilgrimage

Zobrazit příspěvekSorcerer, na 08 červen 2019 - 02:59 , napsal/a:

Ja som sa rozhodol nechodit kolo horucej kase a rovno z ebayu objednal Warhammer Quest z 1995. Takze veci typu Altar quest uz ma netrapia. Kazdy robi klony WQ a HQ ale zabudaju na hlavnu vec a tou je roleplay book ku hre. Jediny co viem, ze to spravili su Brimstone ale nedam za to ruku do ohna.

Vtipné je že jsem trochu čekal, že se objeví Sorcerer a nějakým způsobem tohle sjede, ale čekal jsem to spíš kvůli stylu ilustrací.

Sir_Miner

Sir_Miner
Poslouchal jsem rozhovor s autorem Brady Sadlerem a on říkál, že právě němá rád mapové díly. Argumentoval tím, že protahují hru /hledání a sestavování/, prodražují produkci a kromě vizuálu nepřidávají nic co by neměl pevný plán s variabilními prvky.

Když sem nad tím přemýšlel, tak na tom něco bude, u některých je to zjevné, například Gloomhaven, který má tunu mapových dílů, ale ty jsou redukovány na několik geometrických tvarů, které mají naprosto stejný vzorec, jen mají jinou barvu (bílá jakože na sněhu, dekor dřeva jakože v místnosti, hnědá jakože hlína, šedá jakože kámen), podstatné jsou beztak prvky co se umísťují jako overlay podle scenario booku (nepřátelé, truhly, pasti, překážky, speciální prvky). Pravdou je, že kdyby GH měl díly v jedné barvě nestane se vůbec nic, já osobně to naprosto nevnímám. Kdyby to bylo přímo na pevném boardu, asi bych si musel zvykat, ale fakt je, že funkčně by se nezměnilo nic.

U například Mansions of Madness se mi to dávání dílů podle apky, kdy prozkoumávám ten dům (nebo kampus nebo vlak) vyloženě líbí, tam by mi to asi chybělo.

Každopádně souhlasím s tím, že dneska se mapové díly dávají do každého dungeon crawleru jako standard a trademark, aniž by to vždy hra skutečně vyžadovala.

melk0r

melk0r
Vypadá to pěkně. Zatím odemčena hromada stretch goals. V tuto chvíli asi 12 hratelných postav (v případě all-in) a hromada figurek. Jedné statické hrací desky se trochu obávám, ale tzv. features by to měli oživit a udělat z každé hry trochu jinou. Jen se mi jich zdá trochu málo. Podle mě v tom je větší potenciál. V placeném rozšíření se pak mají objevit eventy s vlastní mini mapkou. Počkám, a na konci kampaně se uvidí.

Pilgrimage

Pilgrimage
Melkor:

No, právě ty hratelné postavy jsou IMO spíše chudé, pokud nepatříš mezi ty, kdo bez problémů dokoupí k drahé hře ještě další add-on.

Tento příspěvek byl upraven od Pilgrimage: 17 červen 2019 - 04:36

wlcina

wlcina
Prerobeny HeroQuest...

Pilgrimage

Pilgrimage
Wlcina:

To spíš myslím předělaní Street Masters s prvky Brook City, kteří trochu vypadají jako HeroQuest a mají podobnou statickou mapu využívanou asi spíš jiným způsobem.

Ale HeroQuest tak podrobně neznám, spíš z doslechu. Vím jen, že nemá karetní deky postav, regulaci náhody a komplexitu AQ a je to hra naprosto jiné generace, které se tedy bude dnes podobat jen máloco jinak než povrchně.

melk0r

melk0r
Pilgrimage:

No tuto chvílí máš v základu 4 hratelné postavy + 2 ve strech goals. Další je právě na cestě  a dle příspěvku v diskuzi od jednoho z tvůrců by další ještě měli přijít. Takže zas tak chudé v případě postav snad nebude. Chudší se mi to zdá v případě features. Tam je jich podle mě málo a po několika hrách se budou dost opakovat. To, že v každé hře narazím na magické zrcadlo nebo fontánu se mi tak cool nezdá. Snad se ještě nějaké odemknou...

Pilgrimage

Pilgrimage
Melkor:

Pokud vím tak základní pledge má postav 5. Je to trochu nepřehledné, ale bez těch vlkodlaků to nikdo z KS nebere.
Celkem tedy 7 postav bez add-onů, ne?
Na jednu stranu chápu, že každá postava má vlastní balíček a to dokonce se spoustou velkých ilustrací (takže ji je možné přirovnávat třeba
k postavám v Mythu nebo Exceedu - např. Gloomhavem má postavy ve srovnání kvality materiálu spíš odfláknuté), na druhou stranu je velmi fajn, když si můžeš vybrat a  "můžete hrát až za 4, tak jsme Vám tam dali 4 hrdiny" je fakt trochu opruz.

Souhlasil bych, že těch 7 už je docela ok a že postavy jsou zajímavé (měnič podob se dvěma figurkami, postava s mazlíčkem), ale trochu mě frustrovalo, že takové velmi klasické fantasy archetypy dali až do add-onu (já osobně bych je dal do základní krabice a charaktery z ní dal jako add-on).

"Rád bych hrál za nějakého superklaďase rytíře nebo paladina v zářícím brnění!"
"Ok, vem si tuhle upírku, to je něco jako rytíř."
"??!!!"

melk0r

melk0r
Pilgrimage:

Jo na toho vlkodlaka sem zapomněl. Tzn. 7 postav teď, osmá se zrovna postupně otvírá a další snad přijdou. To s tou upírkou a addonem chápu. Mohli to udělat obráceně a klasické archetypy dát do základu.Uvidíme jestli přijdou ještě s něčím zajímavým.

Pilgrimage

Pilgrimage
Jinak mě zřejmě zmlsalo, že v Aftershock Kickstarteru šlo získat Street Masters, který zřejmě bude mít 19 postav (s balíčky po 25 kartách). Je to 6 ze základu a 3 +10 ze starých a nových SG.

To je fakt rozdíl i když se asi jedná o výjimku.

Tento příspěvek byl upraven od Pilgrimage: 19 červen 2019 - 09:36

melk0r

melk0r
Bohužel kampaň Aftershocku sem nějak nezaregistroval. Škoda, vypadá to fakt pěkně. :-(

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů