Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Bifi,  [16:57:36 | 22. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Kickstarter - převzít poškozené nebo nepřevzít

devilfiend,  [15:45:28 | 22. Kvě 2019]

War of the Ring (second edition) : Úpravy komponent : Väčšia mapa pre epické hranie - "kickstarter"

pecovarhy,  [14:49:52 | 22. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Siege Storm

Para99,  [17:51:32 | 21. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

eklp,  [14:25:06 | 21. Kvě 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

brtstvo,  [9:29:47 | 21. Kvě 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

fuchso,  [10:37:54 | 20. Kvě 2019]

Wildlands : Dojmy : Doj mi

paladin91,  [7:44:56 | 20. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

waczko,  [19:35:16 | 19. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

sydo,  [14:43:17 | 18. Kvě 2019]

DreadBall – The Futuristic Sports Game : Kompost : Prodej teamu

falco,  [17:50:06 | 17. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Kingdom Rush: Rift In Time

yarin,  [15:08:57 | 16. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Koncerty a hudební události

sydo,  [13:31:33 | 16. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Bloodborne: The Board Game

alucard,  [18:02:48 | 15. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Wolfhound,  [17:30:51 | 15. Kvě 2019]
Kooperativní scénářová fantasy řízená aplikací 19 příspěvky · 1 témata · 0 články · 0 soubory · 0 obrázky · 0 odkazy

První hra

• Nemůžete odpovídat na toto téma
18 odpovědí

Hoho

Hoho

Včera jsem to hrál prvně, ve čtyřech lidech. Jsou tam prvky z Mansions of Madness, Arkham Horror LCG a asi i z nějakejch dalších z her, který jsem nehrál. Bavilo mě to o dost víc než Mansions of Madness - tam mi přišlo, že jen házim hvězdy a čekám, co na to appka. MoM mě přestalo bavit prakticky okamžitě.

Tady je to trochu podobný, ale tahaj se karty a počítaj symboly. Balík se dá upgradovat a tak se dá jít štěstíčku naproti. Štěstíčku naproti se dá jít i pomocí dvou dalších mechanik, takže frustrace se nedostavila - a to je víc, než jsem zprvu očekával.
Mně osobně přijdou tyhle hry vedený appkou spíš jako kratochvíle, než jako hra, ale to není vyložená výtka, jen poznámka. Snažil jsem se bavit dobře - rovněž tady jsem šel štěstíčku naproti - a odehráli jsme dva scénáře kampaně.

Se Středozemí to má společného málo - jak pravil kolega, kdyby FF přišli o licenci, tak to přesunou to Terinohu a bude to stenjě našláplý. Honíte-li bandu lupičů, je jedno, jestli se vůdce skupinky jmenuje Legolas nebo třeba Jupiter.

Celkovej dojem je takovej, že v dnešní době, kdy je možno si pohodlně vybrat dle vlastního vkusu, to asi není hra pro mě. Ale nemusel bych dostat vyloženě nafackováno, abych si zahrál další scénář.

Tento příspěvek byl upraven od Hoho: 21 duben 2019 - 10:53

Lomikar

Hezky a výstižně. Zrovna nedávno jsme s Flokim přemýšleli o tom, které jsou asi nejlepší hry ze Středozemě a skončili jsme u War of the Ring, Middle-Earth Quest a Battle of Five Armies. Skoro to takhle zní jako námět na nějakej fakt dobrej deskovkovej den s chlupatýma nohama.
Vepř, leč přítel.

Hoho

Hoho

Middle-Earth Quest jsem kdysi hrál, a i když to pokrývalo období, ve kterym se nevyznám, přišlo mi to originální. Journeys jsou jen kombinace osvědčenejch mechanik.

Tento příspěvek byl upraven od Hoho: 21 duben 2019 - 11:20

Havelock

Mne se libi, ze jsi zminil ten Terinoth. Asi budu sam, ale kdyby to rovnou hodili do Terinothu, mohli vymyslet mnohem lepsi pribeh, na ktery si teda zatim vsichni stezujou. Ale to prave prisuzuju svazanosti rukou kvuli Stredozemi a jejim omezenim jiz existujiciho sveta. FFG si tak nemuseli davat praci s vymyslenim absolutne novych nahodnych postav typu Breavor aj.
Terinoth se taky mohl dostat do sirsiho povedomi. Dalo se tam konecne odvypravet, co vlastne Terinoth je a dozvedet se konecne neco o nem docela plynule a nenasilne.
Ano, je jasne, ze tuhle hru prodava hlavne ten Pan prstenu, ale me zaroven docela odrazuje prave to nasilne naroubovani tematu na hru, ktera neni postavena na tematu, ale na mechanismu.
Hra z Terinothu mohla udelat FFG lepsi sluzbu do budoucna. Pardon, nechal jsem se unest.
Bez urážky!

Hoho

Hoho

Jo, to by bylo čistý řešení - nebrat si do huby Středozem nadarmo a pokračovat v kultivaci vlastního světa. Jenže to by nechcalo prachy, takže máme smůlu.

EDIT: trochu jsem to přehnal s mudrováním, tak jsem to smazal.

Tento příspěvek byl upraven od Hoho: 21 duben 2019 - 07:54

Lomikar

Já si zrovna myslim, že Terrinoth je tak náhodně splácanej svět bez jakékoli unikátní mytologie, historie a vývoje, že ta kultivace by zabrala dekádu. Mně osobně přijde hrozně pitomej
Vepř, leč přítel.

Hoho

Hoho

:) Tahle hra mohla bejt klidně i Star Trek. Vůbec nic tam tomu nebrání. Zde důkaz:

- Mapa by obsahovala dlaždice vesmíru (dílky středozemě) a dlaždice pro away teamy (ty velké čtverce).
- V prvním scénáři by Federační kapitáni honili nějaký ty Klingony, a zažívali by mnohá vesmírná dobrodružství - tu space amoeba, tam krvelačná mlha.
- Fyzická újma by zůstala a místo strachu by byla morálka kapitána.
- No a ve druhém scénáři by se transportovali na planetu a honili by Klingony tam.

Proč teda vůbec vyrábět vlastní svět, když se dá vyrobit hra, která pasuje i na Rychlý Šípy a prachů na ID je dost.

falco

Terrinoth, Pan Prstenu, vsechno je to stejny. Navic tech her kde se da naroubovat nahodne tema je kvantum.
Dokonce i MoM muzou byt prazsti kanalnici hledajici puvod zlute vody.

Me se libi ze do hry jdu s tim ze se to bude motat okolo pana prstenu, ktery uz ma zabehly art. Ale jo no asi by mi to ve vysledku bylo jedno.
Everybody for himself

Citron

K te Beravor - rozhodne to neni absolutne nova postava, naopak se objevila jiz pred lety ve vyse vzpominanem MEQ, takze by se mozna dala povazovat za postavu z FFG ME expanded universe ;-)

A kdyz uz jsme u MEQ, taky si myslim, ze je to docela pozapumenuty poklad (byt rozhodne ne bez chyb). A za nejlepsi ME hru stejne asi povazuju prastarou ME CCG od ICE (bacha, neplest s pozdejsi, "filmovou" LOTR TCG od Decipheru).
3D hory? Ale prosím vás...

Sir_Miner

Sir_Miner
Ta stará CCG byla skvělá, od artu po gameplay, kde to mělo fakt atmosféru, svého času se to hrával, ale přednost měl MTG a na dvě hry sem CCG sem neměl ani z dálky budget. Ale rozhodně jedna z top LotR her.

Jinak za sebe mám radši generické questy, postavy a setting zasazený do něčeho jiného než právě LotR (a podobných), kde si autor dal práci s tím vymyslet celý svět, jazyky, dějiny, geografii atd.. atd.., přijde mi to trochu jako znásilnění, u takového Lovecrafta to snáším o dost líp.

klaymen

klaymen

Zobrazit příspěvekLomikar, na 22 duben 2019 - 07:59 , napsal/a:

Já si zrovna myslim, že Terrinoth je tak náhodně splácanej svět bez jakékoli unikátní mytologie, historie a vývoje, že ta kultivace by zabrala dekádu. Mně osobně přijde hrozně pitomej

+1
Ono to tak vyzera ze kazdy z autorov, kto pri jeho "tvorbe" prisiel s niecim aspon trochu originalnym, bol okamzite popraveny ako vystraha pre ostatnych aby sa nesnazili o nic aspon trochu nadpriemenerne. Bud to, alebo vsetci jeho autori predtym absolvovali lobotomiu.

Tento příspěvek byl upraven od klaymen: 22 duben 2019 - 06:10

"Please don't think I'm a bigot. I kill races equally." - Postal Dude

Pilgrimage

Pilgrimage
No, já nevím proč by ve Středozemi nemohl být nějaký slušný příběh.
Karetní LOTR pokud vám tak špatné příběhy neměl, ne?

Pozitivní je na tom, že přes appku se to snadno rozšiřuje tak, je vždy možné, že tam nějaký dobrý
příběh třeba i zadarmo nebo levně přidají.

Terrinoth je doopravdy takový neslaný nemastný svět, že nevím čím by mohly být prstenové příběhy
horší (kromě dojmu nesplněných očekávání tedy).

devilfiend

devilfiend
Jako doplnění, za mě nejlepší LOTR deskovka je War of the Ring... a karetní rozhodně LOTR TCG od Decipheru, která měla atmosféru a celá mechanika neskutečně odpovídala LOTR světu :)

Mortimer

Já si myslím, že dělat závěr po odehrání dvou scénářů kampaně, že příběh v ME bude nic moc, je dost předčasný.
Něco jsem z tohoto světa odehrál a to již ve všech výše uvedených hrách na téma LoTR.

FFG LoTR LCG, který vlastním, vypraví dost pěkných příběhů. Takže si myslím, že mají rozhodně z čeho čerpat a nechce se mi úplně věřit, že to budou nic neříkající bezduché zápletky...

Btw MEQ mám asi nejraději. Pak WoTR a LoTR TCG

Tento příspěvek byl upraven od Mortimer: 23 duben 2019 - 08:55

Havelock

No nevim, poslechnul jsem si část JOUOB castu, kde se o tom mluví (borec odehrál 5 z nejspíš 9 scénářů) a zápletka "Před váma leží nějaký místo, ani vlastně nevíte proč, tak se tam jdete podívat." je fakt ukázka kvalitního obsahu.
Bez urážky!

Mortimer

@havelock:
To tedy nezní zrovna moc optimisticky. Moje nadšení začíná střídat zděšení. Doufal jsem v jiný herní zážitek.

Hoho

Hoho

Včera jsem odehrál další dvě mise v kampani, neměl jsem co dělat a zajímalo mě "jestli ta druhá půlka bude stejně špatná", jak by řekl klasik. Neboli už mám odehraný 4. Funguje to dobře, mechanika mě baví - a klidně si příležitostně zahraju, když nebude nic jinýho.

Jenže - se Středozemí to má společnýho hrozně málo. Skoro nic. Více méně jen jména některejch hlavních postav. Některý postavy si vymysleli FFG, aby měli co největší prostor prodávat boostery s postavama, který všichni známe.

Co mě rozesmálo - posledně jsem si dělal legraci, že to klidně mohli vydat jako Star Trek. No a co se nestalo - někdo si tam přičichnul k nějakejm kytkám a málem z toho zblbnul. Modří už vědí.

Neboli - nekoupil bych to. Mám doma Gears of War a to je úplně jiná liga - to je hra pro hráče, nikoli hra pro milovníky tématu (tu počítačovou hru jsem vůbec neznal, já na počítači naposledy hrál na C64), jsou tam velký karty, který se nemusej luštit lupou a je to funkční, nevypsanej Konieczka - a bez apky.

K tý apce - Ládínek včera zapoměl tablet doma, tak jsme málem nehráli.

Tento příspěvek byl upraven od Hoho: 24 duben 2019 - 07:35

polda

polda
Dva postřehy.. JOUOB cast byl rozhodně zajímavej, ale pak když tam týpek řekl, že vlastně Pána Prstenů nikdy nečetl a snad ani neviděl, tak jsem si řekl.. wtf? Video bylo určitě přínosné, ale jestli si nedělal legraci, tak si nejsem úplně jistý, proč to vlastně recenzoval.

Zadruhý, jestli je pravda že s appkou můžete hrát buď kampaň úplně od začátku, NEBO nějakou rozehranou.. tedy že se nedostanete k nějakému oblíbenému scénáři.. tak to je taky dost naprd. Někdo se ptal, co když si uloží hru po každém scénáři.. ano, bezva.. ale vždy když pak na hru navážete, tak se to výchozí místo přehraje pozicí, na kterou se dostanete.

Fakt jsem se na to těšil, ale raději půjdu rozchodit MEQ, co jsem kdysi kdesi koupil, než tohle.
Některých rozhodování je málo.... Ale o to jsou důležitější.

Mortimer

@Polda
No jestli to recenzoval člověk, co o LoTRovi nic neví, tak to je skutečně odborník na příběhovou a tématickou linku.

Já jsem se kvůli této hře rozhodl zbavit nemalé sbírky LCG a pokud nikdo nepřihodí, tak svůj záměr asi ještě zvážím a počkám si, až to budu mít šanci testnout. Protože jsem si myslel, že by mi to tato hra vykompenzovala.

Ale Middle Earth Quest bych rozhodně hrát nepřestal.
To je prostě skvělá hra, se super herním zážitkem a systémem. Můžu ti jej vřele doporučit.

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů