Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Etherfields

winring,  [21:19:07 | 22. Čec 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Sir_Miner,  [19:15:57 | 22. Čec 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Grom,  [14:34:14 | 22. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [11:55:58 | 22. Čec 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

fuchso,  [20:01:43 | 20. Čec 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

fuchso,  [19:58:58 | 20. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Hraní 18xx her v Praze

fuchso,  [19:52:59 | 20. Čec 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [7:47:01 | 19. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

Siaron,  [18:52:48 | 18. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:26:15 | 18. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nocturion

Pitrs82,  [19:04:58 | 17. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

budkin,  [12:19:54 | 17. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Time of Legends: Joan of Arc

Azalin,  [7:54:33 | 17. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Nové gamebooky

zgrywus,  [18:43:08 | 15. Čec 2019]

Folklore: The Fall of the Spire

• Nemůžete odpovídat na toto téma
16 odpovědí

poetka

Jedná se o rozšíření pro Folklore The Affliction - a cooperative/solo adventure board game of mystery, fear, and dark fantasy pro 1 - 5 hráčů.

K dispozici je varianta pouze se standees nebo miniaturami. Je také možnost objednání základu a první expanze Dark Tales.

Pokud se nepletu, tak kampaň by měla dnes startovat. Zatím je k dispozici draft: https://www.kickstar...?token=01cdb65d

BGG odkazy:
základ:
https://boardgamegee...lore-affliction
expanze:
https://boardgamegee...tales-expansion
https://boardgamegee...tion-fall-spire

EDIT: KS uz jede ...
https://www.kickstar...ll-of-the-spire

Vložený obrázek

Tento příspěvek byl upraven od poetka: 26 březen 2019 - 05:31

DD.

Mate nekdo ten zaklad a hrajete to? Zajimalo by mne jake to je?

Kubrt

Ahoj. Já ho hraji celkem úspěšně. Nevím, jestli máš čas/nervy se juknout třeba na kus mého Lets Playe... Ale obecně - je to dost zaměřené na příběh a za mě to hezky simuluje klasická RPG. Jasně, že většinu věcí řešíš kostkami, takže je tam velký vliv náhody.

Atmosféra je temnější, horrorová - vlkodlaci, úpíři apod.

Samotné souboje na mapě jsou dvou druhý - rychlé souboje a pak souboje na příběhové mapce. Nejde o žádné velké figurkové orgie, ale ve hře fungují výborně a podkreslují to, že jde zejména o ten příběh.  Nové rozšíření má i soubojový systém rozšířit. Zatím jsem neměl šanci se podívat na to, jak...

Já se na ten KS těším. Hodlám koupit vše, co mi chybí. A super je, že nemusíš kupovat miniatury a můžeš to vše omezit na kartonové standees.
Had to be me. Someone else might have gotten it wrong.

microjelen

microjelen
Hraji to taky, dojmy mám shodné jako Kubrt. Ty kartonové figurky tomu dodávají takovej šmrnc. Prostě mi k tomu sedí víc. Výhodu vidím i v tom, že se to dá hrát v pohodě v jednom člověku (to asi u většiny kooperaček). A má tu správnou rpg atmosféru (papír, tužka, guma).
KS vyhlížím taky a taky mám v plánu objednat to co mi chybí. Kromě figurek asi oželím i tu variantu, kdy jeden řídí celej příběh a ostatní hrajou proti němu.
občasný účastník v JOUOB

DD.

Ok, dik za info. Troska koukam, ze v tom draftu si lidi stezuji, ze 189$ za standees all-in s dorucenim Dec 2020 je troska hodne a ze se to dost blizi retail cenam. Coz, kdyz koukam, za kolik se to tedka da poridit v obchodech tady, tak maji celkem pravdu. Tak mozna do toho naskocim nakupem v mistim shopu a vezmu jen tu posledni exp.

Kubrt

Když jsem se koukal cca měsíc zpátky, tak jsem ani Dark Tales nikde rozumně neviděl. Je fakt, že teď ho má Planeta.... Tak to ještě možná podpořím Brno, i když to je o něco dražší, než to vychází z KS.

DD.

No kdyz zapocitam slevu co mam na Planete a postovne, ktere zaplatim v ramci KS, tak ten rozdil neni tak velkej a mas to hned a ne az za rok a pul :).

microjelen

microjelen
A to jsem si myslel, že Dark Tales jsou beznadějně vyprodaný. :-)
občasný účastník v JOUOB

Kubrt

Mně už se možná i balej! :D

EDIT: Před hodinou na Planetě: 5 kusů skladem. Teď na Planetě: 2 kusy skladem. :D

Tento příspěvek byl upraven od Kubrt: 26 březen 2019 - 12:41

microjelen

microjelen

Zobrazit příspěvekKubrt, na 26 březen 2019 - 12:39 , napsal/a:

Mně už se možná i balej! :D

EDIT: Před hodinou na Planetě: 5 kusů skladem. Teď na Planetě: 2 kusy skladem. :D
To vypadá, že někteří zběsile objednávají :-)
Doufám, že i o mou krabici se začali náležitě starat :-)

Tento příspěvek byl upraven od microjelen: 26 březen 2019 - 12:47

občasný účastník v JOUOB

MikeDundee

MikeDundee
No s tím Dec 2020 to vážně posr***. Chtěl jsem all in, ale abych čekal skoro 2 roky než si hru mohu zahrát, když většina z toho je již v obchodech nebo bazarech...

Kubrt

Uvidíme, je to zatím draft. Třeba to ještě přehodnotí a udělají vlnu stávajícího obsahu rychleji.

microjelen

microjelen
Koukám, že na Planetě je vyprodáno :-)
občasný účastník v JOUOB

Kubrt

Vladimír, Marek, Kateřina a Jan. :) Pátá krabice v historii nákupů asi uvedena nebyla...

poetka

KS uz jede ...

https://www.kickstar...ll-of-the-spire

microjelen

microjelen
Kouknul jsem a zase sem někomu slíbil spousty peněz :-)
občasný účastník v JOUOB

Azalin

Azalin
Hraju, je to super. Ohledně toho estimatu, na FB jsem dostal přímou odpověď, že je lepší nadhonotit než podhodnotit, takže je naděje, že se to stihne třeba i o dost dřív.. doufám.. uvidíme.. ;-)

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů