Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

kandelabr,  [10:58:38 | 23. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : CARNIVAL ZOMBIE - Second Edition

rbx,  [9:47:31 | 23. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [7:25:41 | 23. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

fuchso,  [0:57:31 | 23. Bře 2019]

Warhammer 40,000: Heroes of Black Reach : Dojmy : Rozdíly mezi Heroes of Normandie a Black reach

Havelock,  [23:12:42 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Cyklistická hra

Honza_hrajem,  [22:44:38 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : PeCon 2019 - 22. - 24. března

Mr.Satan,  [16:31:44 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [10:31:15 | 22. Bře 2019]

Debaty o Deskožroutu : Obecný návod : Velka herna udalost - zalozenie

wlcina,  [9:27:08 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Iwari

waczko,  [22:03:24 | 21. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Wolfhound,  [19:31:00 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Exodus Chronicles — a classic 4X saga enters a new era!

peca,  [13:00:19 | 21. Bře 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Koncerty a hudební události

Citron,  [12:59:47 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Shadows of Brimstone Forbidden Fortress

Pilgrimage,  [10:55:37 | 21. Bře 2019]

Spirit Island : Novinky : Promo Pack #1

Luke,  [11:24:04 | 20. Bře 2019]

Suburbia : Dojmy : Jaké to je

icebear,  [6:12:41 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

zgrywus,  [1:40:12 | 20. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Darkscraper,  [20:45:06 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Root: The Underworld Expansion

Narayan,  [20:12:13 | 19. Bře 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [16:39:52 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Emperors Board Game

Fiocu,  [10:29:54 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Co je to za deskovku?

Savager,  [9:38:45 | 19. Bře 2019]

Poari - deskoherní sociální síť

• Nemůžete odpovídat na toto téma
10 odpovědí

Fiocu

Fiocu
Ahoj vespolek,
pár týdnů si hraji s myšlenkou, na kterou bych rád znal váš názor.

Představte si appku do mobilu, která by sloužila jako nástroj pro přehled všech deskoherních (i karetních) eventů, testů a turnajů (můžu vysvětlit v komentářích, kdyby někdo chtěl). Tyto události byste mohli i sami vytvářet. Zároveň byste mohli být součástí lokálních týmů a dostat tak hraní na další úroveň.

----------

Featury, návrhy:

PROFIL (vyjma jména, social, admin set. a pod)
prvky; karma body (míra fair play hráče, od každého lze dostat pos/neg jen jednou, možný koment?), akce které pořádá a kterých se účastní, oblíbené hry, tým

TÝM
prvky; logo, název, týmové body (potvrzují navzájem protihráči, co jedna hra to bod bez ohledu na počet hráčů daného týmu - větší počet pouze zvyšuje šance), seznam hráčů, přehled akcí, hrané hry, klubovna?

UDÁLOSTI - 3 typy (klasické, týmové, testovací)
prvky (klasik); název, autor, čas & místo, kapacita (i neomezená) & přehled hráčů, co se hraje (štítky, link na ggb), popis

interakce; přidání do oblíbených, nahlášení účasti, komentáře

----------

Vyhledávání samozřejmě podřízené filtrům podle místa, času atd. V základnu list, ocenili byste i měsíční kalendář? Port do gKalendare? Možnost notifikaci?

Současná vize je zprovoznit webovou aplikaci a poté případně i appku do mobilu (poté proto, že je to náročnější na lidské zdroje a já přeci jen raději navrhuji a věnuji se designu, než programuji..)

Klidně se ptejte na cokoliv, nebo navrhněte vlastní featury :)

V zásadě si to můžete představit jako jakousi sociální síť pro milovníky deskových a karetních her, ale zaměřenou čistě na události. Principově jako je třeba Poetizer pro básníky :)

Pro lepší představu přikládám video s rozpracovaným prototypem - kvalitu omluvte, nekamarádilo se se mnou světlo :)

https://goo.gl/7EqxU8

Díky za všechny reakce, názory a podněty!

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od Fiocu: 24 únor 2019 - 06:21

falco

ja budu mit rejpave otazky (neber zle prijde mi to jako pekny koncept)
  • Co je ta hlavni killer vlastnost tehle appky ktera me bude motivovat ji pouzivat?
  • Jaky je hlavne use-case?
  • Jak se lisi od existujicich (fora jako zatrolene hry a deskozrout, ruzne kalendare akci apod.)
  • Jak se lisi od jinych aplikaci co delaji neco podobneho (jako treba Doodle na hlaseni na akce a domlouvani)

Prijde mi ze podobne koncepty ziji a hynou ciste na aktivite uzivatelu.
Everybody for himself

Fiocu

Fiocu
Jasné, v pohodě, jen rejpej :D

V zásadě nechci další aplikaci na chat, ani staty (to už je dobře fungující) a jde tak zde pouze o sumarizací akci a interakce s nimi (tj komentář k akci přidám třeba při dotazu na konkrétní hru, nebo že se opozdim..). Stejně tak třeba komenty k profilům jsou myšleny jen v rámci zmíněného osobního hodnocení. Takže žádný mess.

Hlavní idea je jednoduchá - přijdu, najdu hru v okolí, dorazím. Případně hodím do placu svůj návrh na hraní. :)

Takže jak jsi zminil: Doodle, Facebook události, Zatrolene hry, Deskozrout, a pod. = Poari.

Mě osobně unavuje být na deseti místech. Chci jeden informační kanál, jednoduchý přehled toho co se děje. Export do osobních nebo jiných kalendářů bych bral jako jednu z možností.

Hodně vzdálené bych to možná prirovnal interfacem třeba k cGeo, pro geocaching :D

Výše zmíněné, nebo video snad zodpoví i use case :)

A ano, tento koncept staví jen a pouze na komunitě/aktivitě.

falco

Pracuje je to s nějakým synch mechanismem daných akci (nějaký rest api nebo tak neco). Jde mi o to že pokud bude info nějaké akce z deskozrouta kde bude diskuze, tak souběžně bude dikuze na Poari která bude žít. vlastním životem?
Everybody for himself

Fiocu

Fiocu
Popravdě nad něčím takovým jsem ani neuvažoval. Určitě by to stálo minimálně za zkoušku, ale jelikož na fórech se jedná o řadové topicy a na fb zase o random příspěvky uživatelů, nevidím to příliš reálně.

Nicméně si nemyslím, že by byla synchronizace třeba - vše jsou de facto časově omezené záležitosti, ať už se jedná o akci s pevným datem, nebo to, že někdo hledá spoluhráče na tu a tu hru. Je jen otázka, zda se dotyčný rozhodně postnout něco takové lokálně na jedno místo, nebo se rozhodne využít Poari. Kámen úrazu je právě v tom, že efektivita a užitečnost aplikace závisí jen a pouze na aktivních uživatelích, čehož jsem si vědom. Nicméně i to dle mého jde překonat a dojít třeba do bodu, kdy půjde vytvářet linky na události v Poari a sdílet je po fórech, nebo soc. sítích.

EDIT: samozřejmě nechci nic tříštit a ani by k tomu nemělo docházet. Chci pouze události a akce sjednotit a to i v tom smyslu, že větší akce mohou být v Poari, ale zároveň se v popisu mohou odkazovat na topic třeba na Deskozroutu.

Tento příspěvek byl upraven od Fiocu: 25 únor 2019 - 03:39

falco

Moje myslena byla s motivaci ze obecne je clovek linej zkouset novy veci kdyz zacnu planovat v Poari tak tretina lidi co znam bude lina a pokracuje {dosad libovolny nastroj k diskuzi}... Mozna nejake verejne invitation v duchu meetup dava vetsi smysl kde by tohle mohli vice protlacit herny misto svych reseni... jen ten meetup tu uz zase je...

Proof of Concept se mi libi jen jsem pesimista
Everybody for himself

peca

Vidím to podobně jako Falco. Asi moc nechci další appku do mobilu, spíš webík, ale měl by umět sync do kalendáře (google v mém případě), nebo tak něco - zápis akce do kalendáře na klik. A pak je tu otázka možnosti propojení se stávajícími deskoherními weby a diskusáky. Ať už diskusí, nebo alespoň feedu událostí... Nějaká samostatná "odrtžená" platforma to bude mít těžké, zvláště, když případnou akci bude pořadatel zadávat na stávající místa a pak ještě do Poari, tak to to asi po chvíli zhyne na nedostatek nadšení.

Polylux1

Me zas prinde ze za zkousku to stoji, a libi se mi na tom prave to ze s tim neni spojenspojenej zadnej web s diskusnim forem. Uz jen proto ze urcita skupina lidi by se rada schazela s novejma lidma nad hrama, ale z jakyhokoli duvodu nema moc rada tyhle internetovy “kluby” (bez urazky:))
Kdo mi nekoupi zmrzlinu je srab!

Amis

To mně přijde podobná aplikace naopak vcelku užitečná a už jsem si párkrát říkal, že se divím, že někdo ještě něco nezkusil vyrobit (a to i v celosvětovém měřítku - někam dojedeš studovat, nebo na nějaký jiný delší přechodný pobyt a kde teď hledat spoluhráče).

Pro lidi, kteří mají ustálenou herní skupinu to moc zajímavé není (a ti jsou povětšinou aktivnější v diskuzích, takže bych se nenechal odradit místními reakcemi ;) ), zajímavé mi to přijde právě pro lidi, kteří zatím pravidelné hraní nemají. A taky občas někde v diskuzi vidím, že by někdo rád vyzkoušel nějakou hru, ať už jako vlastník, nebo potenciální zájemce o koupi a protnout město s okruhem lidí, kteří chodí na deskožrouta a zatrolenky, časem kdy se na to podívají a jestli mezitím příspěvek nezapadne je vcelku nemožné a povede se to asi jeno občas v Praze a Brně.

Jasně, existují maily, facebooky, doodly, kalendáře, apod., ale je to roztříštěné, dost lidí ze zásady sociální sítě nepoužívá (jasně, dá se říct, že jejich problém, ale omezuje to množství potenciálních spoluhráčů), domlouvání na komunitních webech je z mého pohledu komplikovaně použitelné a dost omezené, takže bych se na nějaké konektory s klidem vykašlal. A mít v jedné aplikaci herní místa, herní skupiny, jednoduchou a přehlednou možnost výběru/hlasování o hře, místu, čase je něco proč má aplikace smysl.

Pokud navíc ze začátku udržíš nějaký servis, tj. budeš tam zadávat akce, dokud se to organizátoři nenaučí, tak si to občas někdo pokusně stáhne jen kvůli informovanosti, pak třeba zkusí nějaké hraní nadhodit a může to lidi postupně přitáhnout.

Trochu kontroverzní je pro mě to hodnocení hráčů, bál bych se, že z toho budou jenom problémy. Dobré hodnocení si dají lidi navzájem bez problémů, ale u špatného určitě naskočí diskuze kdo proč komu, odvetné akce, apod. Stačí se podívat občas na mínusy u příspěvků tady a co se kolem nich strhlo a to ty místní mínusy mají nulový význam, kdežto v podobné aplikaci ti můžou zaříznout další hraní. Navíc by bylo těžké nějak efektivně zabránit založení nového účtu apod.

Podobně mě moc nezaujaly ty týmy (ale třeba jsem výjimka), protože mám pocit, že pocit soutěže ti zájemce spíš odradí, ale určitě bych nějakou možnost skupinkování umožnil, primárně pro sdílení informací ke konkrétní události, není potřeba vyloženě nějaký chat, ale základní messaging určitě (viděl jsem, že tam něco máš, jen nevím jak moc strukturované, nebo obsáhlé) - ať už pro samotné domlouváním podrobností před hraním (kdo vezme hru, kdo načte pravidla, apod.), nějaké realtime info, že se něco na poslední chvíli přesunuje, odkládá, někdo dojde pozdě. apod., nebo i po skončení hraní - třeba dořešení pravidlových problémů, apod.

Plus k tomu ideálně nějakou databázi herních míst, do budoucna by byla fajn konektivita na BGG, případně lokálně na zatrolenky a deskožrouta, do seznamu vlastněných her a informací o hře, apod. což jsou navíc vlastnosti, které ti nic jiného pohodlně nenabídne.

falco

Tak me prijde aplikace tez uzitecna, asi jsem se spatne vyjadril. V zahranici se mi nejvice osvedcil prave meetup pro "nahodne" setkani s hraci.
Mym cilem bylo vyjadrit obavu nad motivaci lidi k pouzivani tehle aplikace a prave mimo deskozrout a zatrolenky ma kazdy nejaky "svuj zpusob". Centralizovat v jednoduche appce by bylo fajn.
Everybody for himself

Fiocu

Fiocu
Omlouvám se všem za delší odmlku. Vše jsem pročetl hned jak jste přispěli - předně moc děkuji za skvělé podněty a konstruktivní kritiku!

V zásadě celou "problematiku" vystihl Amis. A to perfektně.

Určitě ještě zauvazuji jak systémem Karmy a nad Týmy. Pokud byste měli nějaký smysluplný návrh na přepracování, pište (nebo zda třeba nějaký mensi feedback na hráče zcela vynechat?).

V současné době jsem trochu vytíženější než obvykle (pracujeme na Emperors Board Game, což mi bere dost času, případně viz fb, ačkoliv tam déle nebyl žádný update, na pozadí děláme na hromadě věci a příprav na public testy).

Nicméně, s jedním kamarádem teď děláme zkušební appku v Reactu. Až bude základ hotový (rozumej práce s jednoduchými eventy) a funkční, určitě to sem hodím k testování.

Tento příspěvek byl upraven od Fiocu: 07 březen 2019 - 07:42

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů