Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Etherfields

alucard,  [6:03:44 | 19. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

Siaron,  [18:52:48 | 18. Čec 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

eyron,  [14:53:40 | 18. Čec 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

Floki,  [10:01:44 | 18. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:26:15 | 18. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nocturion

Pitrs82,  [19:04:58 | 17. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

budkin,  [12:19:54 | 17. Čec 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

vampire,  [9:17:33 | 17. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Time of Legends: Joan of Arc

Azalin,  [7:54:33 | 17. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Nové gamebooky

zgrywus,  [18:43:08 | 15. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Splnění snu (hráčského) - herna

alucard,  [7:27:15 | 15. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Fox in the Box - předobjednávkový systém výroby

alucard,  [7:22:47 | 15. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Pangea

devilfiend,  [8:37:33 | 11. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dungeon Degenerates: Hand of Doom

Gromthar,  [23:19:29 | 10. Čec 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Prihlasovanie na Taverna Leto 2019

wlcina,  [20:25:52 | 10. Čec 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : PeCon 2020 - 13. - 15. března

peca,  [13:35:59 | 10. Čec 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

Jogo,  [8:33:06 | 10. Čec 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Grom,  [14:28:17 | 9. Čec 2019]

Nemesis

8  2  75.0
Semikooperativní atmosférická sci-fi hra inspirovaná Vetřelcem 14 příspěvky · 1 témata · 0 články · 0 soubory · 0 obrázky · 0 odkazy

Neoficiální překlad

• Nemůžete odpovídat na toto téma
13 odpovědí

Morthe

Update #01
Vzhledem k tomu, že moji běžní herní parťáci nemají nainstalovaný neurální modul ENG, začal jsem pracovat na domácím překladu KS verze Nemesis. V překladu jsem se snažil hodně vycházet z vetřelčího univerza a nejrůznějších military sci-fi. Překlad nevychází z oficiální verze, na které pracuje MINDOK. Aktuálně mám hotových 120 karet v téměř finální verzi, brzy by se tu mohla objevit. Pro dnešek jen náhled rozpracovaných karet...
Vložený obrázek

Sierpe

Morthe to je pecka :) moc díky :)

Tento příspěvek byl upraven od Sierpe: 10 leden 2019 - 03:25

,,Jaya Mahakali, Ayo Gorkhali"

Felda

Felda
Krásná práce!
Velké díky. :-)

devilfiend

devilfiend
@Morthe Jen drobná výtka... nepíše se spíš "Pulzní" než "Pulsní" ??

Morthe

viz http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=121 odrážka 1.2:
Dublet pulz/puls si je rovnocenný, závisí čistě na preferencích jedince. Pulsní/Pulzní puška M41A, kterou Ripleyová kosila ve Vetřelcích emzáky, jde najít tak i tak.

Sir_Miner

Sir_Miner
Já bych místo dobití, dal u zbraní nabití. Vím, že jsou energetické, ale přesto mi nabíjení u zbraní zní lépe, i přesto, že u tech energetických se vlastně nabíjí baterky.

Ale to je drobnost, jinak je to samozřejmě velká paráda :).

karel

karel

Ha, dovolte vmísit se do debaty po zajímavém impulsu/impulzu: Potvrzuji vše, co píše Morthe výše, a dodávám za sebe: dubleta puls/pulz, kurs/kurz apod. je také zcela zásadní dělicí čarou mezi staromilci a modernisty, mezi přesvědčenými odpůrci zmršené reformy českého pravopisu z roku 1993 a jejími propagátory. Atd. Je to principiální záležitost.
Pokud by se něco podobného vyskytlo v oficiálním překladu (t.č. ve výrobě), mohu vás ujistit, že by v KAŽDÉM případě byl použit tvar PULSNÍ. Never ever pulzní. Fuj.
:-))
Morthe rulez.

Tento příspěvek byl upraven od karel: 24 leden 2019 - 09:11

karel

karel

Jo a snad nevyslepičím nějakou tajnost, když řeknu, že v ofiko vydání emzákům říkáme normálně "vetřelci"...

Morthe

@Sir_Miner: Já jsem o tom, přiznám se, docela přemýšlel. U revolveru je to tak, že pomocí akce dobíjíš zbraň po jednom náboji (tzn. nemáš žádný rychlonabíječ, kde bys vsunul všech šest střel naráz, ale cpeš to tam postupně). U ostatních zbraní je to podobné, ať už jde o čistě energetickou zbraň založenou na plazmě nebo elektromagnetickou zbraň typu coilgun (a tam je to vůbec složitější, potřebuješ feromagnetické střely, ideálně doplněné o nějaké výbušné médium, které jí udělí prvotní hybnost, a energetický článek, co bude živit cívky akcelerující střelu... a co budeš dobíjet, střely, nebo energetický zdroj?).

Jasně, kdyby člověk vystřílel zásobník, vyhodil ho z šachty a vrazil tam nový, plný, tak je to nabíjím. Ale že tam mechanika je, že do pušky se vleze 5 "střel" (nebo spíš dávek asi), a akce ti zvedne aktuální stav munice o 2 (ne nutně do plného), tak je to spíš dobití... ale ještě nad tím budu meditovat.

DUBíno

Dobití mi víc evokuje doplnění do plného. Nabití... teoreticky nějak nabité do použitelného stavu.
No, nezávidím ti dilemata ;-)
Ale každopádně dobrá práce!

Ella

morthe o hře jsem ani neuvažovala, ale tvoje překlady jsou zárukou kvality, tyo a to pitrs se za poslední rok utrhl z řetězu, že radši už na hry ani nekoukám

Morthe

@Ella: Pozor, pokud nemáte KS edici, tak nemá cenu zabývat se mým překladem, v češtině to vydává Mindok.

AmosCZ

AmosCZ
Díky moc za budoucí češtinu - určitě jsi tím potěšil mnohé majitele KS verze včetně mě.
Chtěl jsem se zeptat jak postupujes nebo jestli teď pracuješ na jiných projektech.
Honza

Morthe

Aktuálně je Nemesis ve stavu GAME PAUSED. I když si kluci ve vydavatelství na letošek dali předsevzetí, že po hektickém loňsku do toho nebudeme tolik šlapat a pojedeme hezky na pohodu, vydrželo to asi 5 minut a plácáme jednu hru za druhou (no spíš všechny zároveň, což je ještě horší).

Jinak karty předmětů jsou hotové v podstatě ve finální podobě, akce jsou hotové z nějakých dvou třetin asi. Na ostatní jsem ještě ani nešáhl a čert ví, kdy se k tomu zase dostanu.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů