Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Siege Storm

Para99,  [17:51:32 | 21. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

falco,  [16:47:33 | 21. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

eklp,  [14:25:06 | 21. Kvě 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

brtstvo,  [9:29:47 | 21. Kvě 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

fuchso,  [10:37:54 | 20. Kvě 2019]

Wildlands : Dojmy : Doj mi

paladin91,  [7:44:56 | 20. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

waczko,  [19:35:16 | 19. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

sydo,  [14:43:17 | 18. Kvě 2019]

DreadBall – The Futuristic Sports Game : Kompost : Prodej teamu

falco,  [17:50:06 | 17. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Kingdom Rush: Rift In Time

yarin,  [15:08:57 | 16. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Koncerty a hudební události

sydo,  [13:31:33 | 16. Kvě 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Bloodborne: The Board Game

alucard,  [18:02:48 | 15. Kvě 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Wolfhound,  [17:30:51 | 15. Kvě 2019]

Dungeon Universalis

kickstarter

• Nemůžete odpovídat na toto téma
9 odpovědí

MikeDundee

MikeDundee
https://www.kickstar...eon-universalis
Další dungeon crawling.

Co mě tady ale zaujalo:
- huge narrative campaign (with a sandbox map)
- The author has won several literary awards and published a number of novels.
- 400 different creatures
- SEVERAL GAME MODES (for example Lone-wolf mode: for one player.)

Vydávají se podobně jako Glomhaven cestou volitelných plastových miniatur pro hrdiny a spousty potvor ve formě standees (což by jinak v plastu vyšlo na majlant). Takže krabice bude asi napěchovaná obsahem i příběhem... A ta cena také není úplně špatná (145 euro), ikdyž jsem promeškal limitovanou edici (za 135 euro - s tímhle mě v poslední době KS kampaně docela štvou - nestačí už ani 1. den na získání nějakého bonusu, musíte být mezi prvními X lidmi, jinak máte smůlu...)

Tento příspěvek byl upraven od MikeDundee: 01 listopad 2018 - 09:43

MikeDundee

MikeDundee
Taky uvažuju nad tou verzí bez figurek. Ty případně mohu použít z jiných her (ikdyž když už mám potvory jako standees, proč ne hrdiny ?). Ale hlavně je tam možnost velké kombinace ras a povolání a pochybuju že těch 10 figurek bude pasovat na všechny případy... A ta cena bez figurek je tedy velice hezká na to kolik je tam obsahu...

Pilgrimage

Pilgrimage

Zobrazit příspěvekMikeDundee, na 01 listopad 2018 - 09:32 , napsal/a:

S tímhle mě v poslední době KS kampaně docela štvou - nestačí už ani 1. den na získání nějakého bonusu, musíte být mezi prvními X lidmi, jinak máte smůlu...)

Nevím jak to myslíš, ale pokud vím tak nejprve byla klasická "ranní ptáčata" pro X lidí a teprve potom začaly některé firmy dávat "ranní ptáčata" časovaná. Rozmezí možná několik let. Poraď se s nějakým KS historikem :)

Jinak díky za zajímavý tip.

MikeDundee

MikeDundee

Zobrazit příspěvekPilgrimage, na 02 listopad 2018 - 10:12 , napsal/a:

Nevím jak to myslíš, ale pokud vím tak nejprve byla klasická "ranní ptáčata" pro X lidí a teprve potom začaly některé firmy dávat "ranní ptáčata" časovaná. Rozmezí možná několik let. Poraď se s nějakým KS historikem :)

No je pravda že KS sleduju teprve cca posledního 3/4 roku, takže jsem v tom zelenáč ;-) Ale v tomto období mi přišlo, že většina projektů o které jsem se zajímal a které dávaly nějaký bonus, tak jej omezily na dobu během celého 1. dne. A teď mě tady trochu zamrzelo, že na ten bonus nemám nárok protože jsem nebyl ve frontě mezi prvními...
Pokud se nad tím ale zamyslím z makretingového hlediska, tak je vlastně tahle strategie pro výrobce úspěšná, protože tak vlastně navnadí velkou část lidí, aby se nerozmýšlela a rychle backnula => tím dříve jsou nasbírány peníze na kampaň => mohou se chlubit logem "backnuto za X hodin" => tím více lidí si řekne, že to asi bude pecka když to backnulo tolik lidí a tak rychle, tak to taky asi backnu => a už se to nabaluje jako sněhová koule :-)

Gromthar

Gromthar
Vypadá to zajímavě. Hodně komponent, nevim jestli souběžně s GH bych chtěl rozjíždět ještě něco podobně obsáhlého. Jen pro nerozhodnuté doporučuji ještě podívat se na Arydia: Path we dare tread, kterou chystá na příští jaro Cody Miller (Xia).
Tady mě úplně netáhne vizuál a mapa, ale o tom to tak úplně není. Jestl jsem to dobře pochopil tak je to forma questů bez provázání příběhové linie pokud je to sandboxová mapa, tak bych to tak nějak chápal, že si může čověk vybrat kam půjde, ale asi to nějak řízené být musí přes camping book, alespoň formou odemčení lokací...

MikeDundee

MikeDundee
No mě by hodně zajímalo jak to bude s tím příběhem (když tam píší "huge narrative campaign") ve srovnání s Gloomhavenem  Tam jsem odehrál první tři mise a příběhu zatím poskrovnu - 95% herního času se řešil taktický boj...

Tento příspěvek byl upraven od MikeDundee: 02 listopad 2018 - 11:59

Polylux1

Me spis desi kvalita prekladu “autora mnoha novel... ve spanelstine”, kdyz to cely preklada spanelskej ucitel anglictiny... plus takova ta latentni arogance v textu na KS (kterej rozhodne neni prelozenej bez chyb nebo psanej s nejakou tvurci lehkosti), mi trochu pripomina tu spanelskou particku co si usmyslela Heroquest 25th Anniversary... treba: “Mysleli jste si ze si pockate na retail? Chyba! Zadnej retail nebude a pres nase webovky to pak bude mnohem drazsi.”

Vypada to krasne a asi si o tom zjistim vic, ale prachy se mi do toho cpat nechce.
Kdo mi nekoupi zmrzlinu je srab!

Gromthar

Gromthar
Jo to je dobrej poznatek, ta španělština mě od toho také odrazuje :).

MikeDundee

MikeDundee
Poslední hodiny do konce kampaně.
Jde do toho ještě někdo?
Podle mě za ty peníze je to bomba. Víc obsahu než v Gloomhavenu.
Navíc se odemknul SG kde slibují vylepšení grafického designu. U překladu ze španělštiny ujišťují, že to bude kontrolovat ještě nějaký rodilý mluvčí.
Líbí se mi, nakolik je ta hra univerzální, je to vlastně sandbox a pro ty, kdo rádi tvoří vlastní dobrodružství v DnD nebo hledají vhodný nástroj pro svoje RPG je to skoro nutnost. A navíc s tímto sandboxem vlastně dodají i několik kompletních implementací pro ty, kteří chtějí jen hrát (hra pro jednoho s apkou, dungeon master, čistě kooperativní hra, již připravený quest book s příběhy i kampaní...).
Na BGG se řešila podobnost s Gloomhavenem - ale tady by mělo jít spíše o průzkum a příběh, než o taktický boj. Také zde hrají roli kostky a různé atributy, narozdíl od matematiky v gloomhaven kartách.

Tento příspěvek byl upraven od MikeDundee: 28 listopad 2018 - 01:59

Duirin

Duirin

Já to vzal.

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů