Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Claustrophobia : Novinky : Reedice

Raenius,  [18:54:49 | 23. Říj 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [17:52:41 | 23. Říj 2018]

Říše příšer : Novinky : Česká verze

peca,  [17:17:54 | 23. Říj 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

Citron,  [16:54:24 | 23. Říj 2018]

Velké herní události : Deskožraní 2018 | 8.11. - 11.11. 2018 : Přihláška

rbx,  [14:35:37 | 23. Říj 2018]

Too Many Bones : Dojmy : Dojmy po prvních hrách

Atterdag,  [14:28:39 | 23. Říj 2018]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - co budeme hrat / doprava / a ostatne

Gaspar,  [12:46:34 | 23. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Borderhaime chronicles

Pilgrimage,  [8:24:08 | 23. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [17:04:14 | 22. Říj 2018]

Gloomhaven: Forgotten Circles : Novinky : Preorder

Lemur,  [13:04:58 | 22. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Mezo

yarin,  [12:51:42 | 22. Říj 2018]

Imperial Struggle : Novinky : Imperial Struggle - nová hra od tvůrců TS

Gaspar,  [12:33:56 | 22. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Hraní 18xx her v Praze

fuchso,  [8:44:10 | 22. Říj 2018]

Conan : Překlady : Příběh "Trapped Like Rats"

Morthe,  [8:56:54 | 20. Říj 2018]

Block Wargames

• Nemůžete odpovídat na toto téma
6 odpovědí

Hyperblast

Hyperblast
Zdravim, chcem rozsirity zbierku o blokove wargames a neviem sa rozhodnut medzi Command And Colors Napoleonic/Ancients a hrami od Columbia Games (Richard III, Hammer of Scots, Crusader Rex a Julius Caesar). Co by ste odporucili, pripadne plusy/minusy jednotlivych hier?
Vdaka za odpovede.

Lomikar

Hned ze začátku upozornění, že C&C série a hry od Columbia Games mají spolu společného akorát to, že obsahují dřevěné bloky, jinak jsou naprosto odlišné. V C&C jsou ony bloky potištěné z obou stran, takže tam není onen blufovací/paměťový element, kterým zase dominují CG hry.
Dnes jsem si s kamarádem po jedné nešťastné události, která se nám stala na procházce když už jsme byli skoro u nás. Moc jsme si tuto hru neužili, protože jsme pořád vzpomínali na tu událost.

eyron

Za mě je nejlepší blokovka Sekigahara...
Nepotěší, neurazí...

alucard

alucard
Doma mám comand and colors ancients za příznivou cenu. Pokud by si měl zájem stačí písnout

Asi by si mohl trochu rozvést co od té hry očekáváš, herní dobu, zda máš pravidelného hráče.

Třeba napoleonika je proti ancients časově náročnější, má podstatně více terénu, hráči si x kol chystají karty na ruce a začínajícímu hráči bych ji nedoporučil.

Pizin

Pizin
O wargames zajímavě a poutavě mluví v podcastu Dohráno.
https://dohrano.podb...-a-richard-iii/

Hyperblast

Hyperblast
Ide mi hlavne o porovnanie oboch stylov hier. Hraca mam, hracia doba a zlozitost nehra rolu. Co som cital, malo by to byt s tych lahsich. V tom CaC ide len o boj dvoch armad, riadeny kartami ako rozkazom? A hry od Columbia games ... tam sa jedna a dobyvanie oblasti? Jak je to s komplexnostou?

Andy

No skvela blokovka s rozumnou delkou je i Fields of Despair.
https://boardgamegee...rance-1914-1918

Da se zahrat za den kompletnit kampan a nebo driv ... :)
Žetonky a eura....

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů