Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Čo sa bude hrať?

Amis,  [13:45:39 | 20. Led 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Johniczech,  [13:34:02 | 20. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [8:27:43 | 20. Led 2019]

Velké herní události : Herní Hradiště : Hradiste 26.-30/6 2019

fuchso,  [22:10:04 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

Andy,  [22:02:18 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Crypt

navara,  [14:59:41 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

peca,  [11:47:13 | 19. Led 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

zgrywus,  [10:48:57 | 19. Led 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

zgrywus,  [10:47:36 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [9:43:22 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Shadow tactics board game

Thales,  [7:56:39 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sorcerer - Strategy card game

Sorcerer,  [1:28:45 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dark Rituals: Malleus Maleficarum

Svobi,  [21:39:01 | 18. Led 2019]

Nemesis : Překlady : Neoficiální překlad

karel,  [21:05:43 | 18. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nocturion

Polylux1,  [20:00:12 | 18. Led 2019]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Organizácia

pecovarhy,  [14:30:47 | 18. Led 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

Floki,  [13:09:27 | 18. Led 2019]

Velké herní události : Želiv 2019 : Želiv 2019

zgrywus,  [20:22:38 | 17. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Upravy komponent

leizeQ,  [12:14:58 | 17. Led 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 5. ročník

Grom,  [9:04:56 | 17. Led 2019]
Sběratelská karetní hra ze světa Warhammer Age of Sigmar 11 příspěvky · 2 témata · 0 články · 0 soubory · 0 obrázky · 0 odkazy

Dojmy po prvním hraní

Champions Age of Sigmar TCG

• Nemůžete odpovídat na toto téma
7 odpovědí

Grom

Včera jsme s Coewolfem odehráli první hru. Já s Chaos deckem, Tomáš s Destruction. Musím říct, že v celkovém součtu mě hra velmi mile překvapila. Pravidla jsem přečetl jen napůl Tomáš celé a ze začátku jsme se trochu trápili. Seznámení se hrou není na první dobrou úplně intuitivní, nicméně asi po deseti minutách vše začalo do sebe hezky zapadat a hra se výrazně zrychlila. Tahy jsou celkem svižné a mechaniky poměrně originální. Těžko hovořit po první hře o nějakém balancu jednotlivých frakcí, ale hra skončila vítězstvím Chaosu a pouhé čtyři životy, jinými slovy v příštím kole by vyhráli Orci. Příjemně mě překvapilo, jak moc velký strategický potenciál to má. Už jen samotné umístění Championů na plán je velmi důležité, stejně jako může být zásadní rychlé aktivování blessingů, které mohou pomoci hru rozhodnout. V krabičce jsou pouze Quick rules, které jsou celkem dostačující, byť jsme se nevyhnuli pár nejasnostem ohledně fungování jedné či dvou mechanik.

Co se týče samotného provedení karet, tak ke kvalitě a grafice obrázků bych asi nic neměl, co poměrně hodně nevychytali je skutečnost, že jednotlivé frakce se poměrně blbě odlišují, přitom by stačila jednoduchá ikonka či výraznější barvy. Na facku je i krabička ve které je starter, ta je bohužel naprosto nepoužitelná pro jakoukoliv další přepravu na druhou stranu je uvnitř i jeden booster a to je celkem fajn.

První dojmy jsou tedy víc než dobré a uvidíme, co přinesou další hraní.
Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

Coywolf

Coywolf

Vcelku souhlas s Gromem. Číst pravidla jen tak bylo trochu náročné a až po druhém přečtení jsem měl pocit, že vcelku chápu jak to probíhá, ale vůbec jsem si nedokázal představit jak to funguje v reálu. Ale příjemné překvapení určitě. Ten deckbuilding tu má vlastně několik fází - championi, to je asi zásadní a budou ovlivňovat vaší strategie a pak zbytek karet, který zase musí být nějak tomu přizpůsoben. Člověk tu musí mít v měrou hned několik věcí (aby měl přes kterého championa karty hrát, aby měl jak rychle championy otočit a dostat se k blessingu a třeba draw a timing co kdy a kam zahrajete tu bude hodně zásadní).

Jen ke kvalitě provedení. Karty jsou na můj vkus trošku forovejsi, zvlášť když jde o čistou karetku, ale nic, co by obaly nespravily. A karty mají takový příjemný retro design a ilustrace obecně převzaté z AoS, což potěší, protože si pak pospojujete jednotky třeba s modelama a tak nějak to tomu dává větší šťávu.
Trocha vzdělávání neuškodí https://en.wikipedia.org/wiki/Coywolf

alucard

alucard
Můžete mi někdo prosím objasnit následující?

https://www.warhamme...e-digital-game/

Rozumím tomu tak, že v některých boosterech jsou speciální karty, které naskenuji a čím více lidi mnou naskenované speciální karty nasdílí, tím více odměn dostanu v digtální verzi hry.

Krom toho tam čtu něco zcela odlišného Collect and scan physical cards into your mobile collection to claim them, customise them, level them up and in a historic first for card games receive epic value by playing them digitally, anywhere, at any time for free.

Chápu to správně že naskenovat do té online hry lze jakékoliv karty? Je nějak omezeno, že někdo naskenuje deset boosterů normálních karet a o scany se podělí s ostatními, kteří je budou moci využít v online hře. Chápu to správně nebo mi něco uniká?

Coywolf

Coywolf

Teď z hlavy si nejsem jistý na 100%, ale v těch starterech je nějaká karta na které píšou, že ji můžeš naskenovat. Ale moc na to neřešil, takže nevím, zda se skenují všechny karty, nebo jen nějaké ty extra.

Sorcerer

Scanuje sa kazda jedna karta. Obcasne v bustry najdes kartu ktoru ked oskrnujes mas war chest. Co ked online otvoris mas nejake dalsie random karty.

Coywolf

Coywolf

To mi přijde dost otravné. Skenovat každou kartu...to pokud toho má člověk hodně, tak toa docela na dlouho

A ještě takový detail co mě zaujal. Na rubu karet je samozřejmě logo, ale je tam i malý písmem "powered by Playfusion" a webové stránky. Nevím proč, ale přijde mi to trochu nepatřičné. O Playfusion se dozvím z krabičky, pravidel apod. a stejné platí pro stránky. To je takový postřeh.

Grom

Mám toho za sebou už trochu víc, tak trochu rozvedu dojmy.

Co se týče starter decků určitě nelze říci, že jsou vyrovnané. Vyhrát se dá určitě s jakýmkoliv, ale s některými je to přecijen lehčí. Pro úplého nováčka bych asi nejvíce doporučil Death, kteří mají již pěknou synergii v základu. Jejich velkou výhodou je heal, solidní doliz a zahazování karet soupeře, nevýhodou může být, že deck je trochu pomalejší, především ve srovnání s poměrně agresivními a rychlími orky.

Orci (Destruction) mají spoustu rychlé dmg, k tomu si jsou schopni celkem snadno zajistit akci navíc, což vede buď ke zvýšení rychlosti vykládání nebo k lepšímu dolizu. Mají také celkem slušné blessingy, byť ne tak silné jako třeba nemrtví. K tomu disponují řadou rychle protočitelných hrdinů (plnění questů). Jejich strategie je tak poměrně primtivní, ale velmi účinná.

Chaos je na tom podobně jako orci byť možná o fous slabší. I zde se můžete rozhodnout pro rychlopu agresivní hru jako u orků, pomáhají k tomu především poměrně silné ability a také celkem snadná protočitelnost většiny championů. Slabinou jsou horší blessingy a také to, že si chaos neumí zajisti lepší doliz ani více akcí. Silnou stránkou však zůstává poměrně solidní removal, který ovládá hned několik jednotek. Obecně však pochybuji, že v současné situaci by šlo postavit celý deck zaměřený pouze na removal.

Asi nejméně bych doporučil Order, který je v tomto ohledu trochu zklamáním. Už základní deck nemá žádnou synergii narozdíl od nemrtvých a orků. Stormcasti sice mají pár slušných schopností, ale jako celek nejsou žádný zázrak, championi v základu také nejsou nic moc až na jednu výjimku. Na druhou stranu vedle nemrtvých jsou jedinou frakcí, kde bych zvažoval hraní spellů. Jako zajímavá varianta se jeví postavit deck na kombinaci aelfů s beasty, která na papíře vypadá celkem solidně, bohužel ze základu na ni moc myslet nemůžete a ani po 40 otevřených boosterech nejsem úplně spokojen, protože karet pořád dost chybí.

Obecně s boostery mám trochu z těch 40 otevřených jich bylo zhruba o čtvrtinu více pro frakce Destruction a Death oproti zbývajícím dvěma. Což může být jen blbá náhoda, ale pořád dost nepříjemná, hrajete-li druhé dvě.

Samotná fyzická podoba hry je také doplněna mobilní verzí. Pro hráče, kteří hrají obojí je velkou výhodou fakt, že si karty můžete "naskenovat" do mobilní verze čímž můžete zvýšit pool karet v aplikaci. Co je však velký problém je samotné skenování, je to neskutečná otrava a navíc některé karty opravdu špatně chytají, především fakt foilové. Se skenováním jsem proto skončil a nyní mobilní verzi hraju jen pro ukrácení dlouhé chvíle, ale především jako celkem slušnou databázi. V aplikaci si totiž můžete prohlédnout všechny vydané karty a promyslet si případné buildy.

Jako největší slabinu této hry bych viděl formát TCG, který je hodně závislý na komunitě, která se kolem této hry vytvoří a byť se jedná o jednu z nejzajímavějších karetek za poslední roky, upřímně pochybuji o jejím masovém úspěchu.
Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

Coywolf

Coywolf

V podstatě souhlas s Gromem, jen bych dodal pár dalších věcí.

Appka je dobrá na učení pravidel a teď už ji i updatovali, takže je vše trochu přehlednější a nemusíte si nutně pamatovat karty podle obrázků. Zajímavé jsou tam i různé výzvy, kdy hrajete s nějakým AI, které začíná s určitou výhodou.

V čem jsou stormcasti silní je jakýsi preventive counter, kdy bráníte soupeři vykládat jednotky (někdy i dělat cokoliv). To ovšem dokážete uplatnit jen u pár championu najednou, takže soupeř může hrát na zbylých a navíc jednotky, které to dělají, většinou nedávají žádné extra damage a s ničím se nekombi. Takže je to spíš takové zdržování, které občas třeba zamezí dotočení questu, ale jinak nic hrozného.

TCG charakter hry je zajímavý, ale dost to pojizdi právě order, kde ten zajímavý aelf+beast build musíte stavět vlastně od začátku. Oproti tomu destruction a death mají slušné možnosti i variabilitu už na začátku a s pár boostery dokážete určitě postavit aspoň 2 odlišné a dobré buildy.

Co mi tu chybí je nějaký mulligan. Kolikrát se stane, že by nebo soupeř máte ruku na prd a ten druhý má pravý opak. To se pak někdy těžko obrací když si 2 kola třeba jen dobirate karty. Ale chápu, že to nutí stavět nějak balancovane decky.

Jinak celkově ta hra je zajímavá a má potenciál. Není moc karet které bych a priori vyřadil při deckbuildingu jako špatné, takže možností je opravdu dost.

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů