Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Essen 2017 : Essen 2018

Kouba76,  [22:05:58 | 23. Zář 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 5. ročník

Grom,  [20:50:53 | 23. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Project L

rbx,  [20:38:28 | 23. Zář 2018]

Velké herní události : Deskožraní 2018 | 8.11. - 11.11. 2018 : Termín Deskožraní 2018

rbx,  [20:35:26 | 23. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Homebrewers

Beholder,  [20:27:18 | 23. Zář 2018]

Cave Evil: Warcults : Úpravy komponent : Kozene zetony

DD.,  [19:23:13 | 23. Zář 2018]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Organizácia

Tom,  [17:30:05 | 23. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Fox in the Box - předobjednávkový systém výroby

Úderník,  [16:01:30 | 23. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Soutěže : Hra roku 2017 - finálové kolo

jarmuk,  [14:17:26 | 23. Zář 2018]

Firefly: The Game : Novinky : Appka pro sólo hru

Hoho,  [12:38:20 | 23. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Soutěže : Hra roku 2017

fifipirko,  [21:59:05 | 22. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Deep Madness

devilfiend,  [9:51:09 | 22. Zář 2018]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Gaspar,  [9:47:45 | 22. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dark Domains

icebear,  [20:27:19 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [19:43:53 | 21. Zář 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Coywolf,  [18:03:11 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [16:43:41 | 21. Zář 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Sir_Miner,  [12:22:21 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Highway to Hell

Kubrt,  [11:37:12 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Další hry Sierra Madre Games ve vývoji

budkin,  [14:15:35 | 20. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The North Sea Epilogues RPG

Sierpe,  [12:19:18 | 20. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Artemis Project

pillgr1m,  [9:18:46 | 20. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nanty Narking

icebear,  [7:06:48 | 20. Zář 2018]

Star Wars: X-Wing Miniatures Game : Novinky : Turnaje pro 2.0

Shivaja,  [6:02:13 | 20. Zář 2018]
Sběratelská karetní hra ze světa Warhammer Age of Sigmar 6 příspěvky · 1 témata · 0 články · 0 soubory · 0 obrázky · 0 odkazy

Dojmy po prvním hraní

Champions Age of Sigmar TCG

• Nemůžete odpovídat na toto téma
5 odpovědí

Grom

Včera jsme s Coewolfem odehráli první hru. Já s Chaos deckem, Tomáš s Destruction. Musím říct, že v celkovém součtu mě hra velmi mile překvapila. Pravidla jsem přečetl jen napůl Tomáš celé a ze začátku jsme se trochu trápili. Seznámení se hrou není na první dobrou úplně intuitivní, nicméně asi po deseti minutách vše začalo do sebe hezky zapadat a hra se výrazně zrychlila. Tahy jsou celkem svižné a mechaniky poměrně originální. Těžko hovořit po první hře o nějakém balancu jednotlivých frakcí, ale hra skončila vítězstvím Chaosu a pouhé čtyři životy, jinými slovy v příštím kole by vyhráli Orci. Příjemně mě překvapilo, jak moc velký strategický potenciál to má. Už jen samotné umístění Championů na plán je velmi důležité, stejně jako může být zásadní rychlé aktivování blessingů, které mohou pomoci hru rozhodnout. V krabičce jsou pouze Quick rules, které jsou celkem dostačující, byť jsme se nevyhnuli pár nejasnostem ohledně fungování jedné či dvou mechanik.

Co se týče samotného provedení karet, tak ke kvalitě a grafice obrázků bych asi nic neměl, co poměrně hodně nevychytali je skutečnost, že jednotlivé frakce se poměrně blbě odlišují, přitom by stačila jednoduchá ikonka či výraznější barvy. Na facku je i krabička ve které je starter, ta je bohužel naprosto nepoužitelná pro jakoukoliv další přepravu na druhou stranu je uvnitř i jeden booster a to je celkem fajn.

První dojmy jsou tedy víc než dobré a uvidíme, co přinesou další hraní.
Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

Coywolf

Vcelku souhlas s Gromem. Číst pravidla jen tak bylo trochu náročné a až po druhém přečtení jsem měl pocit, že vcelku chápu jak to probíhá, ale vůbec jsem si nedokázal představit jak to funguje v reálu. Ale příjemné překvapení určitě. Ten deckbuilding tu má vlastně několik fází - championi, to je asi zásadní a budou ovlivňovat vaší strategie a pak zbytek karet, který zase musí být nějak tomu přizpůsoben. Člověk tu musí mít v měrou hned několik věcí (aby měl přes kterého championa karty hrát, aby měl jak rychle championy otočit a dostat se k blessingu a třeba draw a timing co kdy a kam zahrajete tu bude hodně zásadní).

Jen ke kvalitě provedení. Karty jsou na můj vkus trošku forovejsi, zvlášť když jde o čistou karetku, ale nic, co by obaly nespravily. A karty mají takový příjemný retro design a ilustrace obecně převzaté z AoS, což potěší, protože si pak pospojujete jednotky třeba s modelama a tak nějak to tomu dává větší šťávu.
Trocha vzdělávání neuškodí https://en.wikipedia.org/wiki/Coywolf

alucard

alucard
Můžete mi někdo prosím objasnit následující?

https://www.warhamme...e-digital-game/

Rozumím tomu tak, že v některých boosterech jsou speciální karty, které naskenuji a čím více lidi mnou naskenované speciální karty nasdílí, tím více odměn dostanu v digtální verzi hry.

Krom toho tam čtu něco zcela odlišného Collect and scan physical cards into your mobile collection to claim them, customise them, level them up and in a historic first for card games receive epic value by playing them digitally, anywhere, at any time for free.

Chápu to správně že naskenovat do té online hry lze jakékoliv karty? Je nějak omezeno, že někdo naskenuje deset boosterů normálních karet a o scany se podělí s ostatními, kteří je budou moci využít v online hře. Chápu to správně nebo mi něco uniká?

Coywolf

Teď z hlavy si nejsem jistý na 100%, ale v těch starterech je nějaká karta na které píšou, že ji můžeš naskenovat. Ale moc na to neřešil, takže nevím, zda se skenují všechny karty, nebo jen nějaké ty extra.

Sorcerer

Scanuje sa kazda jedna karta. Obcasne v bustry najdes kartu ktoru ked oskrnujes mas war chest. Co ked online otvoris mas nejake dalsie random karty.

Coywolf

To mi přijde dost otravné. Skenovat každou kartu...to pokud toho má člověk hodně, tak toa docela na dlouho

A ještě takový detail co mě zaujal. Na rubu karet je samozřejmě logo, ale je tam i malý písmem "powered by Playfusion" a webové stránky. Nevím proč, ale přijde mi to trochu nepatřičné. O Playfusion se dozvím z krabičky, pravidel apod. a stejné platí pro stránky. To je takový postřeh.

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů