Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Warcon 2019 : Termín v roce 2019 je 10.8. - 17.8.

DD.,  [13:46:54 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [11:07:03 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [7:58:02 | 16. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Struggle of Empires

Lolo,  [15:46:46 | 15. Srp 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [14:19:36 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:54:40 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sleeping Gods

Simcsa,  [14:31:53 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

Lord Pupek,  [11:45:51 | 14. Srp 2019]

BattleTech : Kompost : Hraní po letech?

Lord Pupek,  [11:45:07 | 14. Srp 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

milank,  [10:11:46 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

G4nd4lf,  [7:23:19 | 14. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - dojmy

icebear,  [6:33:08 | 13. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Happy,  [20:15:34 | 12. Srp 2019]

Kingdom Death: Monster : Novinky : Reprint

Simcsa,  [13:50:52 | 12. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - straty a nálezy

wlcina,  [22:19:39 | 11. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [14:43:28 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

pecovarhy,  [13:58:58 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Warcon 2019 : Co se bude hrát

fuchso,  [1:28:50 | 11. Srp 2019]

Advanced Squad Leader: Starter Kit #2 : Pravidla : Rout IPC

Trigron,  [9:47:12 | 10. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Village Attacks

alucard,  [23:51:19 | 9. Srp 2019]

Ostatní pokec : Literatura : Co právě čtete/Tipy, co stojí za přečtění

Havelock,  [19:10:58 | 9. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : POPPLE gaming

acedrac,  [23:59:17 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Snowdonia Deluxe Master Set

fuchso,  [22:37:54 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Etherfields

Ryko,  [21:38:46 | 8. Srp 2019]

Hra roku 2017 - vhodnost her a obecny pokec

• Nemůžete odpovídat na toto téma
65 odpovědí

zruda

zruda
Na základě jednoho příspěvku u tématu Hra roku 2017 mě napadlo založit tohle vlákno, kde by se snad trochu přehledně mohly objevovat dotazy na nejasné nominace her.

zruda

zruda
A rovnou vykopnu...

Gaia project - Je to reedice hry Terra Mystica nebo novinka?
18CZ - Nejsou vlastně všechny vláčkové 18XX hry podobné?

Grom

18CZ - Tady bych nesouhlasil, to pak lze říct, že všechny workerplacementy jsou také v obecném principu podobné.
Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

pecovarhy

Ja som dal Bios: Megafauna, ale vôbec som si neuvedomil, že je to vlastne stará American Megafauna, takže uznávam, že to tam nemá čo hľadať.

Iný paradox je Flow of History - hral to niekto pred rokom 2018? Na BGG má táto hra rok vydania 2016, ale pokiaľ viem, tak KS prebehol v roku 2017 a doručenie prvých kúskov bolo až v marci 2018. Vďaka KS kampani sa takto niektoré pekné hry ani nemajú šancu dostať do niektorých hlasovaní, ako napríklad tu na DŽ...

DD.

Tak Bios:Megafauna je nastupcem American Megafauny, ale hlavne je to remake Bios:Megafauny, ktera vysla v roce 2011.

Lomikar

Project Gaia je bohapustý reskin Terry Mysticy, v zásadě to samý jako Clank a Clank in Space, akorát míň. Další takový případ mě napadá Survive a Survive In Space nebo Zombicída a Zombicída Prison Break. Pokud reskiny budou moci být zařazeny do slosování (proti čemuž v zásadě nic nemám) a totálně překopaný reedice (typu Megafauna) nikoli, tak mi přijde, že ty ceny nebudou mít jakoukoli výpovědní hodnotu. Za sebe bych přijal tezi, že kde je na BGG další edice s vlastním profilem, tam bych ji respektoval jako novinku. Obecně si myslím, že to dává smysl, na BGG nedělají zvláštní profil každé reedici s nepatrnýma změnama (viz Dominant Species, jež momentálně vychází v 6. edici), ale opravdu těm zásadním, které lze počítat za odlišné hry od předchozích jmenovců.
Chtěl bych jen holku, se kterou bych závodil ve žraní soli a pak by sme po sobě chcali krev, CHCI TOHO MOC???

Citron

Zobrazit příspěvekLomikar, na 31 srpen 2016 - 07:16 , napsal/a:

no jak se řešilo ve vedlejším vlákně, tak to je tak trochu účel.
reedice (Descent, Runebound, Mansions of Madness) - ne
reimplementace (Imperial Assault) - ano

Ideálním argumentem je už jen to, jak se tenhle problém demonstruje na FFG hrách

jak by řekl Miloš Zeman... ;)

EDIT: pro jistotu, doplňuji, že se jedná o citát z analogické debaty před dvěma lety

Tento příspěvek byl upraven od Citron: 21 srpen 2018 - 09:18

3D hory? Ale prosím vás...

Lomikar

Jj já si tu diskuzi pamatuju. Otázka je zdali dát na mladšího (2016? To mi bylo kolik? Devět?), hloupějšího a nesvéprávnějšího Lomikara, který v tu dobu neměl z reedic žádné želízko v ohni nebo na toho moudřejšího, staršího, vousatějšího Lomikara, který tento příspěvek píše se zamyšleně podepřenou bradou.
A vůbec, jestli kvůli tomu vyhledávání toho příspěvku přijdeš dneska pozdě, objednávám Corfix za minimálně 50 tisíc.
Chtěl bych jen holku, se kterou bych závodil ve žraní soli a pak by sme po sobě chcali krev, CHCI TOHO MOC???

Kew

Gaia imho není "pouhý" reskin, jsou tam pravidla navíc (satelity, Gaiaformace), je jinak udělaný strom technologií. To je jako říct, že Caverna je reskin Agricoly (tzn. pokud pro někoho je, ať tento příspěvek ignoruje ;) ).

Lomikar

nenapsal jsem "pouhý", ale "bohapustý" :P

Kew

Zobrazit příspěvekLomikar, na 21 srpen 2018 - 02:07 , napsal/a:

nenapsal jsem "pouhý", ale "bohapustý" :P

Mea culpa :D

Ono Feld už se takhle vykrádá několik let ;)

Elnie

tak v nové Megafauně je jiné prakticky všechno, kromě udělování bodů a že je to hybridních zvířátkách ;)
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

ozzy

1.nikdo nerikal, ze tahle cena ma mit nejakou vypovidajici hodnotu
2.lustit jake jsou zmeny mezi jednotlivymi vydanim a reedicemi fakt po me nechtejte, pravidla co nominovat jsou stejna uz nekolik let. jestli je novej bios tak zasadne jinej od toho staryho, tak ho meli pojmenovat jinak a jestli je gaia project prekopirovana terra mystica, tak ho meli pojmenovat jako terra mystica 2. v jednom z prvnich rocniku bodoval mansion of madness, ten by teoreticky mohl tedy letos bodovat znova a to mi proste neprijde fair.
"Proč Já?!"
-ozzy-

Lomikar

Proto sem navrhoval přejmout doktrínu BGG o tom, co lze považovat za novou hru a co ne. Luštit to pak nikdo nemusí. To je rozhodně neprůstřelnější systém než "no tak to měli pojmenovat jinak" a zavřít za tim dveře.
Jako na jednu stranu je to tvoje soutěž, na druhou se to jmenuje Hra roku 2017, která vlastně takhle o hře roku neni žejo.
Navíc pokud nemá mít Hra roku nějakou vypovídající hodnotu, tak pak nedává smysl ji vůbec určovat ne?

ozzy

doktrina bgg je doktrina bgg. ja jsem se na to koukal a maj tam treba dva profily pro ti3 a ti4, coz podle me rozhodne nejsou dve jine hry, takze za me je ferovejsi pristup ten muj
"Proč Já?!"
-ozzy-

ozzy

jinak megafaunu jsem nehral ani prvni ani tu druhou edici, takze neumim posoudit, jestli jsou to opravdu tak uplne jine hry, jak pise Elnie, takze pokud se pod timhle komentem objevi aspon patnact minusu, jsem ochotnej ji pustit do hry
"Proč Já?!"
-ozzy-

Sir_Miner

Sir_Miner
A fakt myslíš, že budou nějak zásadně do návrhů vstupovat hry, které jsou letité a vyšla nová verze, která se od staré moc neliší? Chápu tvůj argument, ale nevím jestli vyváží fakt, že je tím vyřazeno dost her, které jsou se od svých předchůdců dost liší. Nemluvě o tom, že někteří autoři klidně svojí hru vykradou a místo 2nd edition udělají "novou" hru a ta je podobnější původní než jiná co má v názvu X edition.

ozzy

pokud nebudou, tak proc se to tu vlastne resi? jak uz napsal lomi, moje soutez, moje pravidla, kazda soutez ma neco, co jinym nemusi prijit fair a jinym zase jo. jestlinto nekomu vadi a nebo mu vadi, jak se to jmenuje, tak ma na to plne pravo a muze se podle toho i zachovat
"Proč Já?!"
-ozzy-

Lomikar

jj férovost má komůrku hned vedle "hra se nesmí nominovat, protože jí měli pojmenovat jinak" :P

každopádně minus čelendž already begun. Bude se počítat, když te omínusuju o 15 příspěvků dozádu doufám

ozzy

Lomi umis hezky vytrhavat z kontextu, za to te mam radsi nez marticku semelovou ;-) ale vazne, tvuj napad s bgg taky neni fair, tak co tedy? kazdou hru kontrolovat, jak moc je to jen reprint, reedice nebo nova hra? ja se drzim mineni samotnych autoru, kteri to bud povazuji za novou hru, reedici nebo reprint. co vic by melo byt fair?
"Proč Já?!"
-ozzy-

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů