Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

Floki,  [14:00:44 | 7. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

zgrywus,  [12:28:23 | 7. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Lomikar,  [11:36:23 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

falco,  [10:15:39 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [7:11:24 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Great Wall - new Awakem Realms KS

Luke,  [22:24:10 | 5. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 7. ročník

Grom,  [15:17:14 | 5. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Grom,  [14:36:00 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : High Frontier 4 All

Coywolf,  [11:34:01 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Barvení figurek a komponent do deskových her

MichalKP,  [19:09:49 | 4. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Co posloucháte? + Festaky?

sydo,  [18:09:11 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

esed,  [18:06:03 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Successors 4. edice

IN.,  [18:01:25 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Divinity Original Sin: The Board Game

devilfiend,  [12:34:21 | 3. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

Floki,  [14:40:12 | 2. Pro 2019]

Velké herní události : Herní Želiv : Želiv 2020

Permonick,  [13:18:47 | 2. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

falco,  [11:14:32 | 30. Lis 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Soutěže : Vyhlášení hry roku eee 2018 v zábavném videu!

falco,  [20:23:56 | 29. Lis 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Halapande,  [13:33:02 | 29. Lis 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 4. ročník

Marvin,  [12:22:32 | 29. Lis 2019]

Velké herní události : Taverna Zima 2020 : Taverna Zima 2020 - Prihlasovanie

wlcina,  [16:12:07 | 28. Lis 2019]

Hra roku 2017

• Nemůžete odpovídat na toto téma
66 odpovědí

budkin

budkin
1) Spirit Island - kooperačka s velkou variabilitou a (pro mě) vyváženým mixem taktiky a strategie
2) 7th Continent - kartičkový gamebook
3) Charterstone - worker placement s možností hrát i po skončení legacy kampaně
4) Colonial Twilight: The French-Algerian War - JEDEN bot
5) Herbaceous - když hledáte hru na 5 minut

Čestná zmínka pod čarou, bo pravidla: Nemo's War

Bresto

Bresto

Spirit Island - vacsina coop hier mi pride malo komplexnych, tak tu sa to zmenilo
Magic Maze - toto bol dalsi novy vietor do coop segmentu - bez komunikacie
Villages of Valeria - krasna, rychla kartovka, zabodovala u manzelky, bez dalsieho komentara
Ethnos - jednoducha, zaujimave rozhodnutia, pre vela hracov
Plague Inc.: The Board Game - ani by som nepovedal ze je to 2017, ale ked som ju zbadal v zozname isla do nominacie

Lomikar

1. Bios: Megafauna - Eklund neztratil nic ze své údernosti a nekompromisnosti. Výborná hra, úžasná simulace, neskutečná zábava.
2. This War of Mine - unikátní a neopakovatelný herní zážitek. Na jednu stranu je to fakt zábavná hra, na druhou z toho jde děs
3. Lords of Hellas - jakmile se poodkryje opona hrozně debilního zasazení (antika a steampunk - orygynalita vole!), zbude HC area control přetahovaná, kde se vyhrává skrze neočekávaná jednokolová komba. Spousta cest, jak to táhnout.
4. Clank! In Space - nehrál jsem původní Clank, který by mi vyhovoval zasazením asi víc (to sci-fi je tady fakt naroubovaný), ale nějak mi to prolézání úzkými chodbami stále hostilnější vesmírné lodi hrozně sedlo.
5.Twilight Imperium 4th edice

Tento příspěvek byl upraven od Lomikar: 23 září 2018 - 10:38

Don't vote. Eat trash. Do drugs. Get cash. Eat ass. Die fast.

Dzejkob

Dzejkob

1. This war of mine
2. Spirit Island
3. Lords of Hellas
4. 7th Continent
5. Codenames: Duet

assad

Spirit Island
This War of Mine
7th Continent
Mythic Battles
Lords of Hellas

aneken

1. This war of mine - atmosférická depkoidní věc...
2. Azul - nejoblíbenější hra mojí ženy, takže to musí být dobrý...;)
3. Rajas of the Ganges - fakt moc pěkný diceplacement, velmi příjemné překvapení...
4. 878: Viking - jednoduchá a pěkně zpracovaná wargame z pro mě velmi atraktivního prostředí
5. Sentient - moc příjemné překvapení, opět diceplacement, ale velmi chytře vymyšlený a originální

Do té pětky by se pravděpodobně kvalifikoval i Ex Libris a možná i Ethnos, ale pro naše hry hlasovat nebudu...;)
Duše vydavatelství REXhry;)
Chytrej jako Lomikar;)

Lomikar

obecně si nemyslim, že by ti tohle mělo bránit, Hodnotíš z pozice hráče, já bych ti to věřil a abe sem nechodí. Nicméně pokud to zabrání nominaci Ethnosu.... :P

Mejlo

1. Bios: Megafauna - evoluce je zábava
2. This War of Mine - atmosféra a výborná konverze PC hry na deskovou
3. Gloomhaven - miluju hry s postupným vývojem postav a světa
4. Azul - nádherná abstraktka
5. 7th Continent - originální koncept

Tento příspěvek byl upraven od Mejlo: 07 září 2018 - 01:08

Není umění smát se, když se ti chce brečet, ale chlastat, když se ti chce zvracet.

Narayan

Narayan

1. Near and far - myslel jsem si, ze cpát do eura knihu příběhů je blbost, ale kupodivu to pro mě skvěle funguje. Navíc je to první hra, kde dobrovolně hraju kampaň, a nejsem z toho otrávenej.
2. Lords of Hellas - rozhodně area kontrol roku. Tematicky lehce podivnej mix, ale ve výsledku vizuálně a herně špička. Jediné co mi z té hry kazí dojem je fakt, že můj KS mi přijde tak na Vánoce. Tou dobou už se všichni půl roku budou rochnit v CZ verzi ...
3. Pustina - supr kombinace WP a lehčího konfliktu
4. Ethnos - je to sice v podstatě hra tupá jak řiť, navíc opravdu ošklivá (nic proti Slovensku). Ale jako nenáročný filler to vždycky mělo u každého úspěch.
5. Kmotr: Impérium Corleonů - tady budu asi jedinej, ale mě ta hra prostě baví. Navíc je strašně snadno naučitelná a rychlá, a můžu si jí dát i s lidma, kterým by z Rising Sunu vytekl mozek ušima.

Bohužel jsem se ještě nedostal k this war of mine, která by se jinak na 99% umístila :/
Vezeme bábu, tváří se modravě, překrásná pracantka, určená k opravě,
Vezeme bábu, volali z továrny, mrzutá nehoda, spustila alarmy.

spartik

spartik
1/ This War of Mine - emoční esence, skvělé pro jednoho
2/ Mythic Battles Pantheon - přes týden po emailu draft o víkendu bitva, nejčastěji jsme hráli 2vs2.. prakticky celou zimu
3/ Majesty - pohodová rodinná hra, Manželky TOP2017 :)
4/ Anachrony - jedinečné mechaniky, práce s časovou osou
5/ Dice Forge - opět rodinkovka, krásná, funguje jak stavění kostek, tak neodflákli produkční stránku
----------
jistě sem bude patřit ještě Gloomhaven a 7th Continent, ale zatím jsem neměl čest.

Sir_Miner

Sir_Miner
1. Gloomhaven - s touhle hrou jsem strávil víc času než s jakoukoliv jinou za poslední roky a stále baví, i přes desítky odehraných hodin stále zbývá přes polovinu.
2. Charterstone - pěkná hra a asi nejlepší herní design co sem viděl, vše promyšleno do do detailu
3. Spirit Island - příjemně obtížná koop hra, skvěle vypadá, díky různým spiritů si člověk užije různé herní styly, paráda
4. Near and Far - příběhové euro, ilustrace Rayna Laukata
5. Nemos War (second edition) - perfektní sólo hra, příjemně se hraje, je přehledná, dá se hrát s přestávkama, nevěřil bych, že sólo hra může být tak dobrá

Pundlich

Pundlich
Pustina
Dice Forge
Lords of Hellas
Malá velká dobrodružství
Pulsar 2849

microjelen

microjelen
Gloomhaven
Pustina
Near and Far
Azul
This War of Mine
občasný účastník v JOUOB

devilfiend

devilfiend
Near and Far
Spirit Island
Gloomhaven
Azul
Mythic Battles: Pantheon

laredo

1) WH Underworlds: Shadepsire (GW) - jednoduchá, rychlá mlátička (i s taktickými prvky) a jednoduchým deckbuildingem

2) Legend of the 5 Rings LCG (FFG) - LCGéčko ze světa středověkých samurajů, 7 různých klanů bojujích na politickém dvoře i na bojišti.

3) Necromunda Underhive (GW) - figurková skirmishovka malých týmu v 3D i 2D prostředí úlových měst, snad nebude považována za reedici :-(.

4) Gloomhaven - zatím jsem jen lehce ochutnal, ale vypadá hodně slibně.

5) ???
Improvizace je známkou opravdového válečníka.

Lomikar

Stejně jako v druhé místnosti i zde dávám na vědomí, že finální datum uzavření vašich nominací bude 22.9. Od 23.9. do 6.10. bude probíhat finálové kolo za podmínek stejných jako u předchozích soutěží, jež samozřejmě připomenu.

Amis

Já trochu zataktizuju, protože mám díky volnějším pravidlům šest her a nechce se mi dlouze rozhodovat, kterou z nich vyřadit. Takže budu věřit tomu, že Gloomhaven (který si zaslouží nominaci za vynikající card management systém, který skvěle simuluje rpgčkový vývoj herně velmi různorodých hrdinů a zároveň umožňuje podobně skvělý taktický souboj, k čemuž jako bonus dostanete ještě slušný kampaňový příběh) se dostane do finále i bez mé pomoci :) a nabízím tuto pětici:
- Too Many Bones - za to, že bych nikdy nevěřil, že na 4x4 políčkách se dá odehrát tolik soubojové taktiky a samozřejmě za ten výborný naprosto asymetrický vývoj postav v kombinaci s dice managementem
- This War of Mine - za dospělost tématu a (byť často nepříjemně) silné příběhy (i přesto, že jde možná až o moc doslovný přepis z jiného média)
- The 7th Continent - za inovativní přístup k gamebookům
- Battlestations: 2nd Edition - za oldschool vesmírné RPG, které si můžete zahrát i ve formě deskovky a přitom mít jako akci k dispozici kdejakou pitomost, která vás napadne, a mix mikro (postavy) a makro (vesmírná loď) měřítka hraní
- Spirit Island - za silný kooperativní element, dobré propojení neotřelých mechanik s podobně neotřelým tématem (a to i přes jistou mechaničnost hry)

Hm, ani jsem si neuvědomil, že jde o samé koop/semikoop hry, takže to vypadá jako bych nic jiného ani nehrál :)

Simcsa

Simcsa
7th Continent - bol pre mňa jedinečný pocitom objavovania, unikátnym svetom, popisom prostredia a častým bojom so zvedavosťou, kedy človek cíti nutnosť prežiť
Magic Maze - krátke, rýchle, prispôsobiteľná obtiažnosť, zahrateľné s každým
Azul - prekvapivo zábavná abstraktná hra, s kusom stratégie a krásnym vizuálom, ktorá je zahrateľná do hodinky
Gloomhaven - rôznorodé postavy, pričom za každú sa hrá úplne inak a strategický originálny súbojový sýstém
18CZ - cca 16 hodín stavania železníc a ľudí to stále bavilo.. človek až žasne, že to utieklo tak rýchlo

Tysek

Tysek
7th continent - tak nějako se nám ještě nepodařilo přežít...i tak je to super dobrodrůžo!!!
Lords oh Hellas - tuhle hru se mi také ještě nepovedlo vyhrát...většinou mám drtivou převahu, na kolo přestanu dávat pozor a tradá pořád to vypadá ,že jsme o půl hry před ostatními, ale už je konec a já brečím v koutě....
Magic Maze - být hráč s teleportem znamená hodně vyčítavých pohledů a klepání tou otravnou figurkou přímo před vámi...
Charterstone - workerplacement to je moje a tohle je prostě paráda!
Mythic battles: Pantheon - a až se to bude řezat od Egypta po sever, tak to teprve bude žůžoidní bitkaření

fuchso

18CZ - jako sú aj lepšie vláčkové hry, ale táto má mapu ČESKA a môžete jazdit z Brna do Ostravy - není o čom...
Ethnos - zabavná push-your-luck fantasy karetka na mape SLOVENSKA - tak to už vobec že neni o čom...
Fantasy Realms - zase lightové fantasy, výborná kombička, raz zahráte a už tomu prepadnete, že Sašo...
The Fox in the Forest - štychovka pre 2 hráčov s rozprávkovou tématikou, naučil som to hrať aj oca...
Fog of Love - tak toto je najunikátnejšia hra, akú som v poslednej dobe hral. Hra, ktorá simuluje vzťah. Veľká kopa zábavných situácií na spoločnej ceste životom (hlavne s Deathmersom HAHA)

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů