Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

icebear,  [6:09:48 | 10. Pro 2019]

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce 2019 termín je 12.-15./12

Prsťák,  [22:30:06 | 9. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Permonick,  [19:30:32 | 9. Pro 2019]

Tainted Grail: The Fall of Avalon : Pravidla : Splnění questu vs. dokončení dne

rbx,  [16:49:05 | 9. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 7. ročník

Grom,  [13:03:21 | 9. Pro 2019]

Velké herní události : Herní Želiv : Želiv 2020

Klopik,  [10:08:32 | 9. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

Floki,  [14:00:44 | 7. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Lomikar,  [11:36:23 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [7:11:24 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Great Wall - new Awakem Realms KS

Luke,  [22:24:10 | 5. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Grom,  [14:36:00 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : High Frontier 4 All

Coywolf,  [11:34:01 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Barvení figurek a komponent do deskových her

MichalKP,  [19:09:49 | 4. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Co posloucháte? + Festaky?

sydo,  [18:09:11 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

esed,  [18:06:03 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Successors 4. edice

IN.,  [18:01:25 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Divinity Original Sin: The Board Game

devilfiend,  [12:34:21 | 3. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

Floki,  [14:40:12 | 2. Pro 2019]

Hra roku 2017

• Nemůžete odpovídat na toto téma
66 odpovědí

Alne

1) Gloomhaven
2) This War of Mine
3) Rajas of the Ganges
4) Heaven and Ale
5) Mythic Battles: Pantheon

jarmuk

jarmuk
Asi ne v tomto pořadí
1. shadespire, hra je super, je mne přestalo bavit se probírat kartama a tvořit si balíčky, vadí mi ten magic, který z toho kouká
2. cat lady, jedna z nejhranějších her u nás doma. V angličtině to hrají to dává i 6ti letá, teda nyní již jí je 7.
3. Battle for Rokugan - úplně mě to uchvátilo. Jednoduchý a přitom pecka
4. Cousins war - milé překvápko z Essenu
5. Dungeon draft - taky milý objev, kde sme ho zahráli, tam si ho koupili.
Píšu jen to co sem zahrál, nic z doslechu.

eklp

1. This war of mine - poprvé kdy mě fakt bavila kooperačka, pěkný nápad se čtením scénáře a hlavně je to jako napínavý seriál, kdy k vám chodí lidi a dívají se, jak hrajete
2. Gloomhaven - je to výpravné, pěkné a dobře se to hraje
3. 13 minutes: The cuban missile crisssis - malá studená válka, je to rychlé a ten feeling tam je
4. 18CZ - prostě vlaky a ekonomika
5. Siege storm - milé překvapení, mám rád hry, kde jsou rozhodnutí, jestli danou komponentu použiji 1. nebo 5. způsobem, a je to rychlé

Pitrs82

1. Lisboa
2. Azul
3. Summit
4. Clans of Caledonia
5. Anachrony
Netrap se s tím, když tě někdo pomlouvá za zády. Protože je v perfektní pozici, aby ti mohl políbit zadnici!

Duirin

Duirin

Gloomhaven
7th Continent
Ex Libris
Siege Storm
This War of Mine

Prsťák

Tak jak sem to procházel, tak jsem zjistil, že jsem toho z roku 2017 moc nezahrál a když tak mě to moc nezaujalo, nicméně

1. Spirit Island - s veeeelkým přehledem nejlepší hra za rok 2017. Kooperačka, která má moc hezké téma (bráníte ostrov a jeho duchy před kolonizátory). Hodně zápal na mozek, velká variabilita a hlavně jsem měl pocit, že na každé akci záleží a v průběhu hry se hráčské síly zlepšují a hráči získávají převahu nad hrou.

2. Werewords - s přehledem nejlepší párty hra. Jednoduchý princip, ale velice zajímavá slovní variace na klasické vlkodlaky. Kdo může ať si zkusí a pochopí.

3. Azul - docela zajímavá abstraktní hra. Jak moc abstraktní hry nemusím tak tady mě to baví. Je to svižné a mám z toho různý pocit v různém počtu hráčů

4. Summit - moc pěkný semikooperativní zážitek o lezení po horách, asi lepší ve vyšším počtu hráčů

5. Trol - jednoduchá, ale zábavná karetka s vtipným tématem

Edit:
Too many bones - tak po zahrání téhle hry musím změnit. Výborné kostkové RPG, hrozně hezky vymyšlená hra se spoustou různých vychytávek a produkce je super.

Tento příspěvek byl upraven od Trsťak: 30 srpen 2018 - 09:18

by Renča: Nezahrajeme si něco hlubšího? !

Anderson

Anderson
Plague Inc.: The Board Game - Pandemic je nuda, tady se dá hrát za ty hodné! Je snad jiná hra, kde se já uspořádat Olympiáda v Iránu, nebo nakazit půl světadílu posláním deskovky s virem? :-) Za mě jasná jednička.

Azul - Já nevím proč, ale tahle hra mě baví. Je to jednoduché, rychlé, dá se celkem taktizovat, co vzít a jak pořádně nakrmit spoluhráče...

Dice Forge - Cože? Dice-building?! Jak to chcete udělat? Už jen pro ten nápad to sem patří. A mimo to, vypadá ho hezky a příjemně se to hraje.

Gloomhaven - Dungeon crawl mega kampaň, s odemykáním herních postav podle postupu příběhem? - Ano prosím.

Tiny Epic Quest - Na malou hru spousta zábavy.

A v případě vyřazení některé z výše uvedených, speciální nominace pro Too Many Bones za excelentní herní materiál. Takhle by mohly hry vypadat, všechny. Tak alespoň některé, prosím. ;-)

Adrias

Adrias
1. Azul - Super cerstva hra, kde su dolezite rozhodnutia a nadchne to kazdeho
2. Pericles - Peloponnesian War - Brutalna kombinacka, zaujimavy je styl hrania proti svojim superom ale koniec koncov aj spojencovi. Sice sa to hra 10 hodin + ale urcite zopakujem
3. Ethnos - Rychla bojova kartovka pre vela hracov, plus mapa Slovenska
4. Lords of Hellas - Paci sa mi bojova tema, no super su prvky rozlozenia sil, plnenie questov a az neskor nastava ten realny boj.
5. Empires - Moznost hrat narocnejsiu hru pre az 10 ludi, ekonomicky resource management a to ze mozete predat aj svoju krajinu ak to bude dobry deal

Tento příspěvek byl upraven od Adrias: 22 srpen 2018 - 08:00

Pizin

Pizin
Gloomhaven - masivní RPG záležitost
7th Continent - krásné propojení gamebooku s Robinsonem a objevováním kontinentu
Ex Libris - hezké a vtipné kombinování knížeček a asi první hra, kde jde hrát za želatinovou kostku :)
This War of Mine - nejatmosféričtější hra, kterou jsem kdy hrál, v knížce množství příběhů, napětí na každém kroku
Azul - jednoduchá abstraktní hra pro každého

Martinmm

Martinmm

1. Pericles - Peloponnesian War
2. 18CZ
3. Hypergrid
4. 13 minutes
5. Summit.

Kew

1. Rajas of the Ganges - moc pěkná kostkovka
2. Clans of Caledonia - o fous lepší než Gaia a obě sem nechci dávat
3. Majesty - zástupce lehčích rodinných her
4. Pulsar 2849 - opět kostková... asi se mi tenhle typ líbí :D
5. Colonial Twilight: The French-Algerian War, 1954-62 - jeden COIN si sem procpat musím :)

Elnie

1. Fog of Love - nic podobného jsem nehrál, není to RPG, není to typická deskovka, funguje to a člověk se u toho hrozně baví, a ještě víc ti, co neví, vo co gou
2. BIOS: Megafauna 2. edice - Pojíždějí vás kostky v Genesis? Máte tuto možnost. Je to suché euro? Ne není, protože stejně budete hrát plnou variantu! A kde jinde si porovnáváte, čí slimák je vlhčí? He?
3. Anachrony - tento exoskelet-placement fakt můžu, s každým modulem je třeba zaměřit se na něco jiného a třeba i rozjet "týmovku", kde jedni chtějí nechat spadnout šutr z oblohy co nejdříve
4. Summit - ano, dávám sem kooperačku, navíc kooperačku, ve které jsem ani jednou nepřežil do konce, ale u této hry se baví všichni, možná nejméně ten, který hraje až do konce sám
5. 18CZ - Ethnos má mapu Slovenska, ale tady je mapa České republiky! :D

Tento příspěvek byl upraven od Elnie: 22 srpen 2018 - 07:48

"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

tracnik

tracnik
  • Gloomhaven - za to, že i po roce důkladného hraní lze stále o něco usilovat
  • Spirit Island - za to, že skvěle řeší obvyklé nedostatky kooperativních her
  • Mythic Battles Pantheon - za to, že u téhle figurkovky má smysl se o něco snažit
  • Harvest - za to, že lze za dvacet minut zahrát dostatečně hutné euro
  • Santa Maria - za to, že je lepší a škaredější než Rajas of the Gangrenas

eyron

1) This war of mine
2) Gloomhaven
3) Shadespire
4) Too many bones
5) Time of Crisis
Nepotěší, neurazí...

Gaspar

@ozzy: to fakt neberies Megafaunu? ved je to uplne ina hra ako prva edicia. hral si to?
TUBLA forever !

Beholder

1. Clans of Caledonia
2. Charterstone
3. Gloomhaven
4. Bios megafauna
5. 18CZ
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

dakeyros

dakeyros
1. Trol - zábavná karetka
2. Shadespire - mít svůj tým, kostky + tvorba vlastního herního balíku
3. This war of mine - ta hra má fakt ponurou atmosféru
4. Magic Maze - skvělá hra beze slov
5. Summit - parádní téma

Thales

1. This War of Mine - Velmi specifická kooperativní záležitost s neotřelým tématem. Ačkoliv je to možné, v jednom bych to nehrál, člověk se ochudí o sdílení zážitku s druhými. Je ale potřeba mít na hru náladu a odpovídající herní skupinu.
2. Anachrony - Sci-fi euro s cestováním v čase a obřími mechy? Ano, prosím!
3. Sidereal Confluence: Trading and Negotiation in the Elysian Quadrant - Když už vás nebaví sci-fi obchodování s asymetrickými rasami, tak alespoň pro snad nejdelší možný název. :D
4. Warhammer Underworlds: Shadespire - Rychlá a zábavná arénová rubačka. GW do nás po odebrání licence FFG tlačí Warhammer horem dolem a mě to vůbec nevadí. Všechno od nich totiž vypadá až podezřele dobře.
5. Santa Maria - Hezké a zábavné euro. Přestože se mi Rajas of the Ganges také líbilo, Santa Maria na mne přeci jenom zapůsobila víc.
May I have a special sword? - Maybe. What kind of sword? - Sword of the Unholy Business...

paladin91

1 lords of hellas
2 7 th continent
3 13 minutes missle crisis
4Lisboa
5 mythical battle pantheons

Tento příspěvek byl upraven od paladin91: 22 srpen 2018 - 03:50

Gaspar

1. Bios:Megafauna
2. 18CZ
3. Hypergrid
4. Pericles