Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Blood Rage Digital + new clan + rework 4 KS figuriek

Havelock,  [0:43:37 | 14. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Assassin's Creed: Brotherhood of Venice

alucard,  [22:38:19 | 13. Lis 2018]

Hatten in Flames : Dojmy : Unboxing

Mirek,  [21:45:56 | 13. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Super Dungeon Legends

zgrywus,  [21:35:41 | 13. Lis 2018]

Hero Realms : Novinky : nový kickstarter

Duirin,  [21:16:38 | 13. Lis 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Adrias,  [19:45:09 | 13. Lis 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Kompost : Oldschool týmy z 3. ed.

Grom,  [19:32:43 | 13. Lis 2018]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Novinky : Organizované hraní v Praze

Čóča,  [14:40:10 | 13. Lis 2018]

Advanced Squad Leader : Dojmy : ASL / Čerstvo dohrané (mini-reporty)

Bifi,  [14:28:04 | 13. Lis 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Bifi,  [13:01:44 | 13. Lis 2018]

Velké herní události : Deskožraní 2018 | 8.11. - 11.11. 2018 : Termín Deskožraní 2018

Pizin,  [12:17:52 | 13. Lis 2018]

Conan : Překlady : Příběh "The Things from the Swamp"

Morthe,  [11:21:10 | 13. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Obecně o Kickstarteru

MikeDundee,  [11:10:08 | 13. Lis 2018]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - co budeme hrat / doprava / a ostatne

Adrias,  [10:53:30 | 13. Lis 2018]

Claustrophobia : Novinky : Reedice

alucard,  [10:17:05 | 13. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Street Masters

alucard,  [9:59:08 | 13. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [9:01:51 | 13. Lis 2018]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

sydo,  [6:51:29 | 13. Lis 2018]

18Lilliput : Dojmy : První dojmy

Elnie,  [23:45:10 | 12. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Barrage

rbx,  [16:31:59 | 12. Lis 2018]

Ostatní pokec : Film : Videl som a doporucujem

Lolo,  [11:39:50 | 12. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Everrain

fleder,  [10:32:46 | 12. Lis 2018]

Chronicles of Crime : Novinky : Cesky

Lolo,  [10:32:09 | 12. Lis 2018]

Underwater Cities : Pravidla : Omezení herních komponent

rbx,  [9:41:16 | 12. Lis 2018]

Hra roku 2017

• Nemůžete odpovídat na toto téma
66 odpovědí

ozzy

Mysleli jste si, že jsem zapomněl? A máte pravdu, muselo mi to být připomenuto :-) Nicméně je po Warconu, kde se toho zase spoustu zahrálo a tak je čas na další kolo Hry roku, tentokrát už 2017. Zase jako každý rok máte 5 nominačních hlasů, každý pro jednu hru (nesmíte dát méně ani více - odchylky nebudou započítány). Hra musela vyjít v roce 2017, jazykové mutace dříve vydaných her se nepočítají. Hlasovat můžete přímo sem a to do 2/9/2018. Navíc bych vás poprosil, ať své hlasování zdůvodníte (tj.čím si myslíte, že je ta hra dobrá, stačí pár slov či jedna věta, je to spíš jako zamyšlení, co a proč se vloni povedlo). Poté proběhne finálové kolo a losovačka, kdy si vítěz bude moci vybrat jednu hru z Essenu do hodnoty 50 EUR. To je vše, těším se na vaše nominace (a hodnocení).

Edit: žádné reedice prosím
"Proč Já?!"
-ozzy-

ozzy

a začnu za sebe zatím bez nároku na pořadí:
1. Rajas of the Ganges - super euro dice placement z povodí Gangy
2. Summit - za loňský rok asi jediný ameritrash, co stojí za mou pozornost, super škodící semikooperačka simulující výstup na horu
3. Heaven and Ale - ač to taž ze začátku nevypadalo, tak jsem to nakonec hrál už asi desetkrát a i když to s vařením piva nemá skoro nic společného, tak ten mechanismus a jednoduchost mi fakt sedla.
4.Dinosaurus Island - simulace jurského parku, zase euro, kdy vám návštěvníky žerou dinosauři, které si před tím sami vyšlechtíte.
5. Chimera Station - moc vtipný mechanismus vytváření worketů v trošku potrhlém euru.
"Proč Já?!"
-ozzy-

pecovarhy

1. Pericles: The Peloponnesian Wars - komplexná hra o jednej z najvýznamnejších občianskych vojen v dejinách. Najepickejší herný zážitok, ktorý som doteraz v živote mal, 14 hodín v podstate nepretržitého hrania.
2. Mythic Battles Pantheon - jednoduchý bojový systém a fantastická vizualizácia najznámejších gréckych mýtických postáv
3. Lords of Hellas - podobný popis ako pri MBP vyššie.
4. Alexanders Campain - jednoduchá hra, ktorá povodí 2-3 hráčov po regiónoch, ktoré ovládol Alexander Veľký
5. Bios: Megafauna - neuveriteľná simulácia života nielen na planéte Zemi :-), navyše od tohto roku v češtine

Veľká škoda, že Flow of History má rok vydania na BGG 2016, ku nám sa dostala iba začiatkom tohto roka z KS a žne asi najväčší úspech u hráčov, jednoduchá CIV hra, kde má každý šancu vyhrať až do posledného kola.

Edit: V prípade, že Bios Megafauna je mimo nominačných kritérií (ospravedlňujem sa, nevedel som), tak by som tam namiesto nej nominoval Hunt for the Ring, už len z toho titulu, že má spracovaný scenár, kde je to ako prológ ku War of the Ring. Ak ani to nie, tak Civilization: New dawn, kvôli téme. Ďakujem

Tento příspěvek byl upraven od pecovarhy: 21 srpen 2018 - 04:59

Lomikar

myslim, že minule si byl proti, ale pro jistotu zkoušim - reedice starších her (za mě konkrétně TI ve 4. edici) do toho započítávat nechceš že ne?
It's not a waterboarding if you use diesel.

Permonick

No s ohledem na to, že TI4 má v mnoha ohledech dost zásadně překopaná pravidla, tak nevím zda to jde označit za čistou re-edici.
to by moh říct každej...

Lomikar

i to se právě řešilo minule a mám pocit, že ozzy i přesto byl proti reedicím, že prostě chce vidět v TOP hrách nový ksichty, nu počkáme s čim se vytasí

ozzy

TI4 neberu, stejne jako jsem nebral druhej mansion nebo treti runebound
"Proč Já?!"
-ozzy-

zruda

zruda
1) Tiny Epic Quest/Malá velká dobrodružství - Malé velké hry jsou hodně zajímavý koncept a tento díl se vyvedl.
2) Lords of Hellas - První hra, která má velké figurky a je navíc pěkně hratelná. Area control je navíc můj šálek čaje.
3) Gaia project - Terra Mystica ve vesmíru. Nemám, co bych dál dodal. Terru mám stále ve špičce.
4) Azul - nejdřív skepse, ale jakmile jsem si to zahrál, uchvátilo mě to. Až na tu cenu teda, ale ta se tady nehodnotí. Abstrakty taky totiž docela můžu. Vlastně jediné, co moc nemusím, je worker placement.
5) Outlive/Pustina - Jeden WP se mi tu ale dostal, a to v survival hře Pustina. Líbilo se mi, že se tu dá potopit protihráč, když záměrně nebráním katastrofám typu zvyšování radiace :-) Tady je navíc ten WP zajímavě řešen, někdy je potřeba se důkladněji zamyslet.

PS: Jako primární informaci o roce vydání jsem bral databázi BGG. Pokud by tu někdo v tom seznamu našel chybu (tedy že BGG je špatně), ať mi dá vědět a rád opravím.

Luke

Luke
1) Gloomhaven - dostal jsem se k němu sice až před pár týdny, ale od té doby jsem nehrál v podstatě nic jiného. Monstr RPG s obrovskou kampaní, spoustou děje a povedeným akčním/bojovým systémem. Top 1 na geeku za mě zasloužené.

2) Mythic Battles: Pantheon - super povedená skirmishová hra se super figurkami, rychlé zábavné, kombící. Pokud někdo nemá čas nebo peníze na plnohodnotné wargamy ala Warhammer, tohle je bomba náhrada.

3) Dinosaur Island - už od mala žeru dinosaury, takže od tohoto budování parku jsem měl velké očekávání. První hru moc nenadchl, avšak bylo to způsobené tím, že jsme hráli pouze krátkou hru, kdy k vítězství potřebujete spíš štěstí než strategii. Ani střední hra nebyla top, nicméně tzv. dlouhá hra už mi sedla skvěle, bylo dost času park rozjet, zvolit si strategii, pomazlit se s dinosaury. Stále však herní doba okolo hodiny a půl. Ty kratší hry bych nehrál už ani jako výukové. Moc se těším na svou vlastní deluxe edici s rozšířením.

4) Lords of Hellas - od hry jsem upřímně nic nečekal, jelikož jsem byl mírně rozladěný z průtahů v doručování a na stůl se už dostaly jiné hry. Avšak jsem byl příjemně překvapený, jak se mi hra nakonec trefila do vkusu v oblasti mírně trashových area controlů. Nakonec zasloužená nominace.

5) 7th Continent - zatím mám odehrané pouze PnP, ale moc mě bavilo a velice se těším na vlastní kopii z druhého Kickstarteru. Hrou jsem si tak jistý, že ji nominuju, byť na základě PnP, ale určitě ji nominují i jiní, protože už mají odehráno dost a potvrdí, že se hra povedla.

Tento příspěvek byl upraven od Luke: 20 srpen 2018 - 12:47

esed

esed
1) Bios: Megafauna - jde o výbornou, chaotickou a neuvěřitelně tematickou hru simulující vývoj života.

2) Anachrony - worker placement se skvělým tématem půjčování si věcí z budoucnosti, spoustou různých modulů a způsobů, jak hru hrát a perfektním vizuálem.

3) Dinosaur Island - worker placement simulující Jurský park s vtipným psychedelickým vizuálem

4) Bunny Kingdom - skvěle vypadající draftovací hra s herním plánem, jedna z mála hodinových her, které jsem ochotná hrát 3x za sebou

5) Magic Maze - real-time šílená kooperačka, při které se nesmí mluvit a stejně se vždycky všichni hrozně pohádají :D

5 Twilight Imperium 4th edition - prý je to najednou validní volba a nejde pro ni nezahlasovat, existuje jen málo tolik epických her :)

Tento příspěvek byl upraven od esed: 07 září 2018 - 03:57

Grom

1) Warhammer Underworlds: Shadespire - pro mě jednoznačně velice příjemné překvapení, hra má sice mouchy, ale na to, že se jedná o první podobný počin ze strany GW, tak hra dopadla opravdu dobře.

2) Fantasy Realms - na první pohled možná žádný zázrak, ale jedná se o parádní kombící oddechovku

3) Ethnos - dobré pro nehráče, fajn, že se dá hrát až v šesti

4) 18CZ - byť zdaleka nedosahuje kvalit 1844/54 jedná se o povedený díl z této vláčkové série

5) Rajas - příjemné euro okořeněné kostkami
Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

DD.

Jako loni pridavam link na geek se seznamem her z roku 2017.
https://boardgamegee...ormal&B1=Submit

Obsahuje i nekere reedice jako TI4, takze pozor na to, neni to seznam her, ktere Ozzy akceptuje.

Grom

Hm jsem si mohl pár minut počkat a neprolézat to sám :D Zas na druhou stranu se mi vůbec nechce makat, takže času nelituji :P
Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

DD.

A tady moje hlasy:

7th continent - paradni predelavka gamebooku na deskovku. Krasne pribehy, napinave hrani, moznosti ulozeni rozehrane hry.
Ex Libris - hezky asymetricky a hlavne zabavny worker placement o skladani sve knihovny. Hodne se tesim na ceskou verzi hry, kde si rexici vyhrali s preklady nazvu knih.
Anachrony - worker placement se zajimavym prvkem cestovani v case a hlavne krasnym vizualem vcetne propracovaneho sveta. Ke hre existuje spousta modulu, cimz se da modifikovat jeji obtiznost i znovuhratelnost
Charterstone - kompetitivni legacy hra, kde si budujete svoji vesnicku a snazite se byt lepsi nez vesnicky souperu. Libi se mi i moznost hru pomoci refresh packu resetnout a zahrat si znova.
Codenames: Duet - hezka predelavka uspesne hry se slovy do varianty pro 2 hrace.

ozzy

žádné reedice prosím, jen nové hry, díky
"Proč Já?!"
-ozzy-

Lomikar

nechceš o tom otevřít vlákno? může zde být tedy Gaia Project a Megafauna ne? Protože v případě druhého jmenovaného je to stejný případ jako kdyby se sem nemohla svého času dát Pax Porfiriana, protože bylo předtím vydáno Lords of Sierra Madre.

icebear

1.The 7th Continent
2. Spirit Island
3. Azul
4. Near and Far
5. Ethnos

Andy

1. Spirit Island
2. Lisboa
3. Azul
4. Santa Maria
5. Gloomhaven
Žetonky a eura....

Ella

1. Summit
2. Lisboa
3. Azul
4. pixie Queen
5. Heaven and Ale

Elenistar

1.This war of mine - Poprvé, co jsem zažil opravdu mrazivou atmosféru u deskové hry
2. Shadespire - originální mix, kostek - figurek - karet
3. Azul - milá hra pro kohokoli...
4. Gloomhaven - sice jsem ještě nehrál, ale něco četl a slyšel. těším se na CZe verzi
5. Unlock! - za mě nejzábavnější únikovky na stole
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů