Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce 2019 termín je 12.-15./12

Prsťák,  [22:30:06 | 9. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

rbx,  [20:23:50 | 9. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Permonick,  [19:30:32 | 9. Pro 2019]

Tainted Grail: The Fall of Avalon : Pravidla : Splnění questu vs. dokončení dne

rbx,  [16:49:05 | 9. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 7. ročník

Grom,  [13:03:21 | 9. Pro 2019]

Velké herní události : Herní Želiv : Želiv 2020

Klopik,  [10:08:32 | 9. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

Floki,  [14:00:44 | 7. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Lomikar,  [11:36:23 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [7:11:24 | 6. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Great Wall - new Awakem Realms KS

Luke,  [22:24:10 | 5. Pro 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Grom,  [14:36:00 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : High Frontier 4 All

Coywolf,  [11:34:01 | 5. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Barvení figurek a komponent do deskových her

MichalKP,  [19:09:49 | 4. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Co posloucháte? + Festaky?

sydo,  [18:09:11 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

esed,  [18:06:03 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Successors 4. edice

IN.,  [18:01:25 | 4. Pro 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Divinity Original Sin: The Board Game

devilfiend,  [12:34:21 | 3. Pro 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

Floki,  [14:40:12 | 2. Pro 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

falco,  [11:14:32 | 30. Lis 2019]

Hra roku 2012 - výsledky

• Nemůžete odpovídat na toto téma
29 odpovědí

ozzy

víření bubnů!

...výsledky?

1. Android - Nettrunner
2. Mage Wars
3. Mice and Mystic
4.-7. Mafia City
4.-7. Libertalia
4.-7. Rex
4.-7. 1989
8. D Day Dice
9.-10. Robinson Crusoe
9.-10. Tzolkin

Losování o hru roku proběhne v dohledné době, celá akce bude zaznamenána v bonusové Deskofobii, mějte ovšem strpení, vzhledem k tomu, že jsem za to špatně placen, musím si vydělávat ještě někde jinde a není tolik času. Dále se zeptám hlavně asi prodejců: Byl by zájem o awards samolepky Hra roku serveru Deskožrout, nebo něco podobného (eventuelně 1.,2., 3tí místo?). pokud ano, není problém.

Díky všem, co hlasovali, účast byla hojná, přesná čísla dodám později. Je to již druhý ročník, první co se koná pod záštitou Deskožrouta a já doufám, že není ani poslední a účast bude stále hojnější. Do pěti let očekávám přímý přenos na ČT1 v hlavním vysílacím čase za účasti Ivetky Bartošové a Michala Davida domáhajících se vstupu do Lucerny, kam je samozřejmě nepustíme. Tak doufám, že mi v tom pomůžete :-)
"Proč Já?!"
-ozzy-

rbx

Samolepku bych uvital. Patrne ji chces vyrobit, ze? V tom pripade mi dej nejaky navrh, co by sis predstavoval za obsah, ktery by mela mit.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

ozzy

no Radku s tímhle jsem chtěl jít za tebou, abys mi dal nějaký návrh ty :-) Představuju si to kulaté, logo deskožrouta, nahoře Hra roku serveru Deskožrout.cz 2012 a dole 1. místo, 2. místo, 3.místo.... nebo co řekneš ty...
"Proč Já?!"
-ozzy-

Prsťák

co říkáte na výsledky? Mě teda dost překvapilo 2. místo v podobě Mage Wars. Jo asi je to super hra, ale nečekal bych, že s ní má tolik lidí zkušenosti.

Druhé překvapení je Libertalia, myslím že před ZroutConem (Zeliví) bych ji netipoval ani do finálové desítky a nakonec nádherné 4. místo
by Renča: Nezahrajeme si něco hlubšího? !

rbx

OK, Ozzy. JEste ale prosim dopln pocet hlasu, abychom videli, jaky ma ten zebricek vahu. Treba za me je docela prekvapeni Mice and Mystic, protoze to beru jako hezkou hru, ale spise je to pro mne takovy okrajovy zanr.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

ozzy

Ja jsem rad za Mice and Mystic, tem jsem hodne pral. Mage Wars jsem jeste nehral, chtel jsem vys Robinsona, ale vzhledem k tomu, ze v cr neni prakticky k dostani, tak finalova desitka je uspech.
"Proč Já?!"
-ozzy-

Beholder

Tak první místo je zasloužené, to nemůže nikdo popřit :). Od 2. Mista dál je to pro mě samé překvapeni. Mage Wars se nečekaně dostal mezi velký počet hráčů a 2. Místo je pro mě opravdu překvapení na takový typ hry. To samé myší Descent n 3. místě a samotný Descent 2nd nikde. Rex taky překvápko, buď ho vzali Dunaři na milost a nebo si našel fanoušky mezi nedunaři...
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

kren

Já jsem se letos nezúčastnil ankety ze dvou důvodů. Jednak jsem neměl přehled co vůbec vyšlo, protože mne žádná hra nějak výrazně nezaujala a pak hlavně proto, že mi v téhle anketě opravdu výrazně chybí kategorie českého vydání hry. Ona totiž oficiální lokalizace hry je mnohdy pro český deskoherní svět počin srovnatelný (ne-li někdy výraznější), než vydání hry v originále už dříve. České vydání hry (pokud to není přímo česká hra) v téhle anketě nemá šanci, protože se většinou vydává minimálně po roce vydání originálu. Málokdy jede hra jako novinka i v české mutaci (jako např. Andor). Jsem jednoznačně pro dvě kategorie této ankety:
  • Kategorie stávající na které bych nic neměnil
  • Kategorie oficiálního českého vydání hry (ať už původní české hry, nebo lokalizace hry). Myslím tím opravdové české vydání hry s logem vydavatele na krabici a ne jen přibalení českých pravidel k cizojazyčné hře.

So say we all

DD.

Tak tohle je zatim tak troska Ozzyho pocin a jelikoz to cele sponzoruje, porada, pocita a tak .. tak taky urcuje pravidla.
Ja si zase myslim ze tech her, ktere vyjdou v ceske verzi je tak po skrovnu ze z nich jeste vybirat to nejlepsi, tak nemam zrovna 2x na vyber. Nicmene se nikomu nebrani takovou anketu vyhlasit.

Ja jsem spokojenej, protoze 2 hry, pro ktere jsem hlasoval jsou na prvnich 2 mistech. A az na jednu hru mam kompletni svoji nominaci do prvni 8cky.

kren

Je mi naprosto jasné, že je to Ozzyho akce a že si může o podmínkách rozhodovat jak chce, ale pokud už uvažuje o nějakých nálepkách pro prodejce s logem a záštitou Deskožrouta, tak si myslím, že to už vystupuje ze stínu soukromé akce a týká se to celé komunity Deskožrouta - tím pádem je diskuze o podmínkách docela legitimní.

Navíc si myslím, že už u nás proti letům minulým vychází ročně her už docela dost.
So say we all

ozzy

křene já chci zachovat co nejjednodušší formát, o kategoriích jsem taky přemýšlel, nicméně pak by se to zbytečně tříštilo a komplikovalo. Kdybych měl jistotu, že mi zahlasuje 300 lidí, tak se kategoriím nebráním a klidně dám i české vydání hry, nicméně tohle už je na zatrolkách (nebo aspoň bylo) a já právě kvůli tomu, že Zeus neumožňoval hlasovat pro hry, které vyšly v daném roce a nebyly přeloženy do češtiny, tak jsem udělal tohle. Příští rok už se to může rozšířit, to tu bude početnější základna, ale letos jsem to chtěl nechat v tomhle komorním formátu
"Proč Já?!"
-ozzy-

kren

Jo, šak já nemluvím o letošku, já to myslel taky až na příští rok. Na Zatrolenkách ta Diova kritéria byla zbytečně komplikovaná. tady by to bylo prostě jedna kategorie 1. oficální vydání hry v daném roce (asi tak jak jsi to měl v angličtině nebo němčině, či jak jsi měl ta kritéria) a druhá kategorie by byla 1. české oficiální vydání hry v daném roce. Je to jednoduché, stručné, přehledné.

Já bych právě chtěl aby to bylo nějako pod záštitou Deskožrouta a ne tak, jak píš DD, že by si každý komu se něco nelíbí vyhlásil svou vlastní anketu o hru roku.
So say we all

Prsťák

Krene mozna mas pravdu ale prece ti nikdo nebrani usporadat dalsi kolo rovnou muzes nominovat hry ktere vysly v cz a stoji za to treba 20, dat anketu a pak to muzete s ozzym zkombinovat
by Renča: Nezahrajeme si něco hlubšího? !

kren

No to právě nechci. Buď si tady když to přeženu bude 10 lidí dělat soukromě svoje ankety s různými podmínkami a nebo to někdo podchytí a ujme se toho trošku oficiálněji za Deskožrouta. Já za sebe spíš plánuju nějaké soutěže a do anket se nebudu montovat. Jen mi přišlo smysluplné, když chce Ozzy poskytovat prodejcům nálepky Deskožrouta, aby se o tom diskutovalo v širším fóru, protože pak už to není až zas tak soukromá akce.
So say we all

Oblud

Oblud

No tak už se nehádejte :) . Příští rok to bude opravdu oficiálně i se speciálně napsaným modulem pro volbu hry.

rbx

Souhlas s Krenem i s Ozzym. Pokud to ma mit nalepku Deskozrouta, melo by to cele dostat oficialni podtext a jasne dana pravidla, pro ktera muzeme udelat diskuzi a shodnout se na nich. Ozzy by to rozmyslel, ta pravidla sepsal a drzel by nad tim nejaky patronat. Ta Krenova pravidla jsou ale natolik jednoducha a jasna, ze bych se jich drzel. Co vy na to Ozzy a Krene? Souhlasite?

DD.

A to budeme mit teda jako Hra roku dle Dezkozrouta a pak Hra roku dle Dezkozrouta v kategorii ceska hra, kde ma vydavatel logo na krabici?
To uz je jak kdyz si kazdej pivovar dela svoji soutez o pivo roku aby mohl rict ze neco vyhral.

Jak uz jsem psal, prijde mi dalsi kategorie zbytecna.

kren

No nevím, ale dvě kategorie Hra roku a Česká hra roku snad není tak moc a tak složité, jak se snažíš z toho udělat.
So say we all

rbx

Ano, dve kategorie. A nemyslim si ze by samolepky byly zaroven na stejne krabici. Z hlediska obchodnika me to prijde uzitecne. Navic jsou ty kategorie naprosto pruhledne, jednoznacne, takze v tom nevidim zadny problem.

DD.

Oukej.

Sice nejak nechapu to diskvalifikovani her, ktere maji prelozena pravidla, vic toho netreba ale nemaji logo na krabici, ale tak to uz je na vas.

Jo a jeste s tema samolepkama, to se nalepi predpokladam akorat na krabice, ktere budou v Tomovkach? Nebo to mate v planu nejak dostat do vsech obchodu at to na to lepi? Protoze pravda ze je to nejvic asi v zajmu obchodu / distributora to tam mit, neb to dokaze prodavat :).
Ale zase na 2. stranu nejsme nejakej svetoznamej web, a ne ze by to zaroven nedelalo reklamu.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů