Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Blood Rage Digital + new clan + rework 4 KS figuriek

Havelock,  [0:43:37 | 14. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Assassin's Creed: Brotherhood of Venice

alucard,  [22:38:19 | 13. Lis 2018]

Hatten in Flames : Dojmy : Unboxing

Mirek,  [21:45:56 | 13. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Super Dungeon Legends

zgrywus,  [21:35:41 | 13. Lis 2018]

Hero Realms : Novinky : nový kickstarter

Duirin,  [21:16:38 | 13. Lis 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Adrias,  [19:45:09 | 13. Lis 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Kompost : Oldschool týmy z 3. ed.

Grom,  [19:32:43 | 13. Lis 2018]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Novinky : Organizované hraní v Praze

Čóča,  [14:40:10 | 13. Lis 2018]

Advanced Squad Leader : Dojmy : ASL / Čerstvo dohrané (mini-reporty)

Bifi,  [14:28:04 | 13. Lis 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Bifi,  [13:01:44 | 13. Lis 2018]

Velké herní události : Deskožraní 2018 | 8.11. - 11.11. 2018 : Termín Deskožraní 2018

Pizin,  [12:17:52 | 13. Lis 2018]

Conan : Překlady : Příběh "The Things from the Swamp"

Morthe,  [11:21:10 | 13. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Obecně o Kickstarteru

MikeDundee,  [11:10:08 | 13. Lis 2018]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - co budeme hrat / doprava / a ostatne

Adrias,  [10:53:30 | 13. Lis 2018]

Claustrophobia : Novinky : Reedice

alucard,  [10:17:05 | 13. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Street Masters

alucard,  [9:59:08 | 13. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [9:01:51 | 13. Lis 2018]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

sydo,  [6:51:29 | 13. Lis 2018]

18Lilliput : Dojmy : První dojmy

Elnie,  [23:45:10 | 12. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Barrage

rbx,  [16:31:59 | 12. Lis 2018]

Ostatní pokec : Film : Videl som a doporucujem

Lolo,  [11:39:50 | 12. Lis 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Everrain

fleder,  [10:32:46 | 12. Lis 2018]

Chronicles of Crime : Novinky : Cesky

Lolo,  [10:32:09 | 12. Lis 2018]

Underwater Cities : Pravidla : Omezení herních komponent

rbx,  [9:41:16 | 12. Lis 2018]

Novika od FFG - Discover: Lands Unknown

• Nemůžete odpovídat na toto téma
20 odpovědí

Simcsa

Viac info v tomto článku, hra bude lokalizovaná.

http://hraj.cz/katalog-her/140

Vyzerá to trochu ako 7th Continent, až na to, že to nie je čisto kooperatívne. V krabici je 5 scenárov a každá krabica má unikátne postavy, vybavenie, terén, ciele.. Mám trochu obavy z toho, nakoľko to bude vybalancované, keďže obsah každej krabice má byť iný, ale inak sa mi to páči, aj graficky, aj témou. Čo si o tom myslíte?

Lol

Mě docela překvapil už koncept karetky KeyForge a tak je pro mě Discover takový očekávaný vývoj - prostě místo karetky, tomu dáme jakýsi herní plán, pár scénářů a pustíme to do světa. U té karetky to asi může docela slušně fungovat (souboj hráčů mezi sebou, cíl je jasný) u té krabice bude hodně záležet na tom, jak ta náhodnost popř. rozdílnost bude zapracována. Zas na druhou stranu si uplně nemyslím, že FFG vydá produkt kde se na mechaniku naroubují prostředí. (Typu: Jsi v džungli, přežij třeba lovem. Dohrál jsi? Kup si krabici. Jsi v zemi věčného sněhu. Přežij a udržuj oheň.) Aby to prostě nesklouzlo k nějaké stálé mechanice - která v případě KeyForge fungovat bude, ale v případě Discover by to byl zabiják po druhé krabici.. Rozhodně zůstávám zvědavý, co z toho vzejde a jestli český trh bude dostatečně nasycen a budem měnit krabici za krabici, protože to bude pecka :)
Čím déle před hodem kostkou třesete, tím náhodnější je výsledek.

Froggy

Froggy
Konieczka je můj oblíbený designér, ale tohle mě tedy zatím nějak nezaujalo. Jinak kooperativní jsou 4 scénáře jen 5. scénář mají hrát všichni proti sobě.

Sir_Miner

Sir_Miner
U KeyForge sim ty unikátní decky generuje nějaký algoritmus, který by měl zajišťovat za a) balanc balíčků za b) synergie a komba, tj. aby ten balík dával nějaký smysl. Sem na to zvědavej, jestli jim to bude fungovat, může to být zábava ala MTG draft, kde člověk ušetří dost času tím, že právě odpadne draftování.

Nevím jestli podobný princip použili u Discover lands ale předpokládám, že to bude něco podobného a pak je otázka, jestli tenhle řekněme procedurálně generovaný unikátní svět bude lepší než neunikátní promyšlený svět, který zahraješ jen jednou, ale příběh vymyslel člověk.

Sem na oboje zvědavej, ale moc si od toho neslibuju, ale když nic jinýho je to další novinka v deskohraní :).

Beholder

Zaujala mě na tom ta možnost výměny krabic. To zní fakt skvěle. Stačí koupit jednu krabici a pak do nekonečna měnit s ostatními.

Odrazuje mě na tom kooperativní hraní a překlad od BF.
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

Ladik

Preklad od BF me asi odrazuje nejvic. Staci uz preklad te hlavni strany o hre, kterou dnes zverejnili. Nejvic me tam asi rozciluje slovo "ultimatni", nevim jake ultimatum nam bude hra davat... Ale anglickou verzi urcite vyzkousim. Tema je lakave.
May the Schwartz be with you...

peca

peca

No, jestli to má být jednorázová záležitost, tak herní doba 1 - 2 hodiny v 1 - 4 hracích je dost málo. To by muselo být fakt levné, aby se vyplatilo to vzít. A pak to popřípadě točit přes bazar nebo vyměňovat.
Přijde mi to, že FFG chce využít princip že 7th continent, adaptovat jej na menší rozsah v krabici a také tím využít "unique game" technologii. Tam vidím spíš snahu o strojové generování balíků her, kde se celá technologie zlevní pro masovém nasazení. Jsem zvědav, jak to bude v reálu vypadat a fungovat...

Kubrt

V krabici budou 4 scénáře plus jeden plné kompetitivni, který se půjde hrát bez omezení. I kdyby si každý chtěl hrát jen jednou, tak mas herní dobu tak 7 až 10 hodin. A FFG se tváři, že znovuhratelnost scénářů je nenulová. Takže já bych se celkové herní doby nebál. Bude celkem tandardni u scénářové hry.

Jinak podle ceny v USD tipuju doporučenou cenu zde tak 1400 - 1500.
Had to be me. Someone else might have gotten it wrong.

Beholder

Pokud se pri hrani nejak nenici komponenty jako v legacy a krabice budou nejak ocislovane a nebo bude tech kopii bambilion jako u keyforge, tak je to nekonecne vymenovani mezi hraci uplne realne a cena nehraje roli.
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

Kubrt

Očíslované krabice nebudou. Kombinací je řádově desetitisíce. V české verzi by vzhledem k nákladu a technologii výroby těch kombinací neměly dvě stejné krabice být vůbec.

acedrac

Z videa to nie je vidieť, koľko bude na kartách textu, ale atmosferická hra, by texty na kartách stretnutia asi mala mať. Ja teda zvedavý, koľko toho bude musieť BF preložiť, aby mohli začať miešať náhodné sady aj v malom náklade.
---
boardgametales.wordpress.com

Kubrt

Přeloženo je všechno, co je pro hru od FFG připraveno. BF nebude nic míchat, hotové krabice už přijdou od FFG. Český zákazník (nebo spíš zákazník, který bude chtít českou verzi hry) ochuzen nebude. :)

Michal mi říkal, že to byl jeden z největších překladů, jaký BF dělali... Takže bych se nebál, že by karty byly bez textu. :)

acedrac

No je pravda, že aj pri menšom množstve kariet vieš nemiešať veľa kombinácií.
---
boardgametales.wordpress.com

peca

peca

@kubrt: Dík za vyjasnění.

Morthe

<škarohlíd everytime>
Koncept jako takový mi přijde zajímavý, ale bohužel mám podobnou, ne-li dokonce stejnou obavu jako Ladik. V oficiálním textu na HRAJ je na můj vkus chyb nějak moc a přeložit A Game of Exploration & Survival jako Desková hra o průzkumu a přežívání chce taky docela koule... nebo absolutní neznalost problematiky kolem outdooru a přežití v extrémních podmínkách. Což mě fakt mrzí, protože s normální partou lidí si to bez češtiny nezahraju a kvůli mechanice procedurálního generování je to podomácku nepřeložitelné.
</škarohlíd everytime>

Sir_Miner

Sir_Miner
Morthe: Jak bys to přeložil?

Souhlasím s tím, že to zní blbě a je to bídnej překlad. Jen přemýšlím nad tím, jak bych to přeložil já, aby to znělo dobře a nic mě nenapadá :).

Morthe

Jde o to Survival... zažitý termín (terminus technicus) pro tuhle oblast je přežití - https://cs.wikipedia...echniky_přežití

Sir_Miner

Sir_Miner
Já to chápu a souhlasím, ale třeba Survival hra o objevování mi zní taky hrozně. Hra o objevování a technikách přežití je ble. Tak přemýšlím, co by znělo dobře.

Morthe

Za mě by bylo Desková hra o průzkumu a přežití úplně v pohodě... ale přežívání je nepochopení/neznalost tématu. Takový trochu skvrdlo.

Amis

No, kdyz pominu tu vecnou stranku, tak to preziti mi tam moc lip nezni. Kdyz uz, tak spis ... o snaze prezit.
Ale me to Hra o ... zni divne skoro vzdy, kdyz uz tam jsou takove slogany, tak bych je spis personifikoval do neceho jako ... kde se budete snazit prezit... apod.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů