Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Warcon 2018 : Co kdo kdy zahraje

Pitrs82,  [10:04:29 | 19. Srp 2018]

U-Boat Leader : Překlady : Tactical Expansion

Hyperblast,  [9:34:28 | 19. Srp 2018]

Debaty o Deskožroutu : Hlášení chyb : Nefunguje sledovani vlakna

falco,  [8:57:00 | 19. Srp 2018]

Velké herní události : Warcon 2018 : Organizační pokyny 2018

Ella,  [19:49:18 | 18. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Hellenica: Story of Greece

pecovarhy,  [14:50:23 | 18. Srp 2018]

Bios: Megafauna (second edition) : Dojmy : Kvalita komponent - komentář

Elnie,  [12:20:13 | 18. Srp 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

alucard,  [11:10:43 | 18. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [21:39:33 | 17. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Atterdag,  [20:54:58 | 17. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Thunderstone Quest

alucard,  [14:17:26 | 17. Srp 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 3. ročník

vampire,  [7:56:09 | 17. Srp 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 5. ročník

Wolfhound,  [7:41:11 | 17. Srp 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Prehrani original dvd filmu se zvukem 5.1

Beholder,  [15:36:51 | 16. Srp 2018]

Bios: Megafauna (second edition) : Dojmy : První dojmy

sydo,  [13:36:51 | 16. Srp 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Nové alternativní týmy

paladin91,  [8:25:25 | 16. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Novika od FFG - Discover: Lands Unknown

zgrywus,  [6:46:26 | 16. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sword & Sorcery

alucard,  [4:11:38 | 16. Srp 2018]

Dune : Kompost : Licence

Thales,  [10:39:31 | 15. Srp 2018]

Infidel : Novinky : P500 men of Iron tripack

Lomikar,  [9:07:31 | 15. Srp 2018]
Druhá edice v malé krabičce - pokračujte, kde jste skončili v BIOS Genesis 25 příspěvky · 2 témata · 0 články · 0 soubory · 0 obrázky · 0 odkazy

Kvalita komponent - komentář

• Nemůžete odpovídat na toto téma
4 odpovědí

IN.

Rád bych se z pohledu vydavatele vyjádřil ke kvalitě komponent ve hře BIOS: Megafauna. Když jsem začal vydávat hry rozhodl jsem se, že kvalita bude vždy na prvním místě, ať to stojí, co to stojí. U této hry vše nešlo úplně podle mých představ, protože se část komponent vyráběla v zahraničí přímo pod taktovkou SMG (ano, kartonové desky a figury potvor a ano, dostáváte tedy úplně stejný produkt jako hráči na celém světě). Na můj vkus (a na standard FitB) byl použit velmi slabý karton. Druhý pohled může být ten, že společnosti vydávající podobný typ her (hráči her GMT by mohli vyprávět) by pomocnou desku vyřešily papírem větší gramáže a karton by se vůbec nemusel řešit. Navíc pokud se budete řídit návodem a slepíte pevninské desky správně k sobě, je tloušťka dostatečná (ok, beru argument "za ty prachy si mám ještě něco lepit") a navíc vzniknou šikovné kapsy pro šelfové disky. Problém tedy zůstává pouze u zásobníku a pruhů zeměpisných šířek. Mají tendenci se ohýbat, ale nic co by nešlo narovnat protisměrnou silou. Trochu to zlehčuji, mrzí mě to, ale bohužel jsem nebyl schopen to jakkoli ovlivnit.

To co jsem byl schopen ovlivnit - tedy karty, pravidla, kostky a plasty jsou dobré kvality a troufnu si říci, že i správných počtů. Mimochodem kostkami je hra naopak mírně přeprodukovaná, protože by bylo daleko levnější značit údaje místo na kostkách např. žetonem. Rozhodnutí některých společností o materiálech a kvalitě opravdu nerozumím.

Druhá věc, která je u her FitB nová, a souvisí s dodávkou komponent ze zahraničí, je řada zaměněných pruhů zeměpisných šířek (kdy místo české verze je v krabici verze anglická). To, že je na desce jedno slovo není argument, ani výmluva a všem tyto pruhy samozřejmě vyměním.

Jsem rád, když se věci říkají na rovinu. Tak to prostě je. Pokud se přes výše zmíněné nedokonalosti někdo nedokáže přenést, pochopím to. Naopak, budu rád, pokud to ani tak někomu nezkazí herní zážitek.

Tento příspěvek byl upraven od IN.: 08 srpen 2018 - 10:54

pecovarhy

David, som človek, ktorý nemá problém vyjadriť nespokojnosť s kvalitou alebo prevedením hry. Už druhý deň mám na stole Bios: Megafauna a viem, že mi do "hierky" pribudol nový klenot. Zlepiť dva kusy kartónu k sebe je úkon najnižšej obtiažnosti, Hercules poslúžil dokonale a vďaka netypickým okrajom a otvore v strede to bolo dať presne k sebe maličkosť. Som z tých šťastnejších, ktorí majú pásy zemepisných šírok v češtine, ale ochota vymeniť anglické za české je ohromne ústretový krok, zbytočné výdaje pre FitB, ale goodwill hore už len za ten návrh. Tie pásy sú trochu ohybné, to áno, ale svet, ktorý hra simuluje je oveľa ohybnejší :-) Lúskam sa cez pravidlá a verím, že v septembri to bude jedna z prvých hier, ktorou obnovíme sezónu v Epitrapezione. Super počin toto vydanie a teším sa na čoskoré Origins, dík moc!!!

Totalpan

Totalpan
za mě je vše v pohodě - s kvalitou jsem spokojen a pruhy mám v čj , již jsem si koupil daleko dražší hry s rozhodně horšími komponenty, za sebe dávám palec nahoru a jen tak dál (už se nemůžu dočkat John company).
Taky jsem si přeskládal Bios Genesis do menší krabice a ta se mi vejde k ostatním komponentům do Megafauny tak mám komplet Bios 2 v 1 ;) .

devilfiend

devilfiend
Ahoj, @IN. Diky za skvelou hru. Nevim cim to je, ale mam doma i Bios: Genesis, ale Megafauna sla na stul prakticky hned jak dorazila a prislo mi, ze ma ctivejsi pravidla. Po dvou hrach zatim uplna parada!:) Genesis musim teprve nastudovat..:/

Palec nahoru a uz aby byl John Company a Greenland:))

Tento příspěvek byl upraven od devilfiend: 14 srpen 2018 - 08:53

Elnie

Zobrazit příspěvekTotalpan, na 13 srpen 2018 - 09:39 , napsal/a:

Taky jsem si přeskládal Bios Genesis do menší krabice a ta se mi vejde k ostatním komponentům do Megafauny tak mám komplet Bios 2 v 1 ;)

Mám 3v1, Neanderthal se vejde do Genesis a to se v pohodě vejde do krabice k obalené Megafauně :)
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů