Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Warcon 2018 : Co kdo kdy zahraje

Pitrs82,  [10:04:29 | 19. Srp 2018]

U-Boat Leader : Překlady : Tactical Expansion

Hyperblast,  [9:34:28 | 19. Srp 2018]

Debaty o Deskožroutu : Hlášení chyb : Nefunguje sledovani vlakna

falco,  [8:57:00 | 19. Srp 2018]

Velké herní události : Warcon 2018 : Organizační pokyny 2018

Ella,  [19:49:18 | 18. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Hellenica: Story of Greece

pecovarhy,  [14:50:23 | 18. Srp 2018]

Bios: Megafauna (second edition) : Dojmy : Kvalita komponent - komentář

Elnie,  [12:20:13 | 18. Srp 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

alucard,  [11:10:43 | 18. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [21:39:33 | 17. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Atterdag,  [20:54:58 | 17. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Thunderstone Quest

alucard,  [14:17:26 | 17. Srp 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 3. ročník

vampire,  [7:56:09 | 17. Srp 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 5. ročník

Wolfhound,  [7:41:11 | 17. Srp 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Prehrani original dvd filmu se zvukem 5.1

Beholder,  [15:36:51 | 16. Srp 2018]

Bios: Megafauna (second edition) : Dojmy : První dojmy

sydo,  [13:36:51 | 16. Srp 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Nové alternativní týmy

paladin91,  [8:25:25 | 16. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Novika od FFG - Discover: Lands Unknown

zgrywus,  [6:46:26 | 16. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sword & Sorcery

alucard,  [4:11:38 | 16. Srp 2018]

Dune : Kompost : Licence

Thales,  [10:39:31 | 15. Srp 2018]

Infidel : Novinky : P500 men of Iron tripack

Lomikar,  [9:07:31 | 15. Srp 2018]

Hry od DVG

• Nemůžete odpovídat na toto téma
4 odpovědí

Hyperblast

Hyperblast
Zdravim, ma tu niekto skusenosti s hrami od DVG zo serie Leader? Konkretne ma zaujima ta ponorkova seria. Ake rozdiely tam su, dojmy, pripadne porovnanie jednotlivych hier leteckych, tankovych ... Vdaka za nazory.

klaymen

klaymen

Ja mam niekolko Leader hier - Phantom, Hornet, Thunderbolt-Apache a Gato.
Hruby zaklad je vzdy rovnaky (vyber kampan, zloz si letku/flotilu/whatever, vyber misiu, vyzbroj sa, zautoc), no vzdy je tam nieco co ich oddeluje - teda okrem obdobia, Phantom je z Vietnamu, Hornet je moderna doba, atd.

TAL je najodlisnejsi, lebo pouziva hexy a svojimi lietadlami/vrtulnikmi sa hybes a likvidujes nepriatelske prapory, zatial co sa snazis vyhybat skalam (alebo letis vysoko a riskujes po drzke od AA/SAM/vrtulnikov.

Phantom/Hornet/IAF/Corsair maju ako mapu len kartu ciela v strede a naznacene zony, lisia sa od seba v podstate par mechanizmami. Phantom ma politicky track, kde lakavy ciel obvykle mava politicke nasledky, tak na dalsi den si viac obmedzeny vo vybere cielov a takisto k nepriatelskym AA tahas tokeny ze aky maju vyhlad (co plati obojstranne), co ma reprezentovat narocny teren.
Hornet ma nocne nalety a track na infrastrukturu namiesto politiky. IAF ma tusim skilly pre pilotov a Corsair zasa mechaniku dogfightu.
Este podotknem ze ak mas Phantom a TAL, tak sa da hrat prepojena kampan (ci uz solo alebo budete ako dvaja hraci, kazdy bude mat to svoje). Podla vsetkeho by bliziaci sa Huey Leader mal podobne fungovat s Phantomom.

Co sa tyka ponoriek, tak tam je mensia rozmanitost co sa tyka vyzbrojovania sa - par druhov torped, moznost nabrat miny, zaplatit si pomoc rozviedky, atd. Bud mas specialne misie (zaminovanie oblasti, zachrana trosecnikov), alebo napadas konvoje. Je tam rozdiel ze ci sa plavis pod alebo na hladine kvoli detekcii, pouzitelnym zbraniam a rychlosti a pri strelbe torped este hadzes kockou ze ako si vobec dopadol, teda ze kolko torped zo salvy fungovalo dobre, ci nejake nevybuchlo predcasne a nezalarmovalo eskortu, atd. Cim neskorsi rok kampane je, tym je sanca na zly efekt nizsia. Ponorkami mozes formovat Wolfpacky, ale v Gato ich formujes len v pristave, U-boot ma tusim moznost zavolania ponoriek z rovnakej oblasti pomocou radia.
Akurat este podotknem ze na Gato sa ludia stazovali ze im vdaka zlej event karte moze okamzite prist o ponorku. Niekto tusim na BGG podotkol ze v Pacifiku pomerne dost ponoriek vyplavalo do akcie a potom sa nikdy nevratili.
"Please don't think I'm a bigot. I kill races equally." - Postal Dude

Hyperblast

Hyperblast
Vdaka za odpoved, kedze mas Gato Leader,tak mi snad este pomozes s par nejasnostami v pravidlach. Sice mam U-boat,tak snad to ma aj Gato. Referencna lod a ten obmedzeny pohyb ... Koly comu je to dobre? A este utok obchodnych lodi typu surface a nejake poskodenie. Nechapem tomu pocitaniu,prip. modifikatorom. Az by si vedel poradit,bol by som vdacny. Asi to patri pod ine vlakno,ak hej tak sorry.

Tento příspěvek byl upraven od Hyperblast: 11 srpen 2018 - 06:42

klaymen

klaymen

Technicky to patri do fora o hre, ale ked si to uz napisal sem:
Referencna lod je kvoli tomu, ze konvoj sa obvykle nechce nechat potopit, tak si ide svojou cestou dalej a ked sa Tvoja ponorka plavi pomalsie alebo nebodaj stoji, tak tough luck, konvoj unika a Ty odchadzas s dlhym nosom.
Surface je utok na ponorku co je na hladine vo vzdialenosti 0-1.
Co sa tyka toho poskodenia a modifikatorov, neviem presne co myslis, skus byt trochu konkretnejsi. BTW pri konci pravidiel mas priklad z jedneho kola, mozno to pomoze nieco vyjasnit.
"Please don't think I'm a bigot. I kill races equally." - Postal Dude

Hyperblast

Hyperblast
Jo dik, uz som pochopil. Pravidla boli divne prelozene,tak pomohol original. Mal som na mysli utok obchodnych lodi. Priklad jedno lahke poskodenie. Tam sa riesi podla modifikatorov ako je unik ponorky, ci je lod poskodena a pod? Ked dajme tomu dostanem lahky zasah, taham si tie zetony utokov,kde mi ulaze aky typ poskodenia mam,alebo hned si taham medxy zltymi zetonmy? Dalej,pohyb po strategickej mape nie je obmedzemy cislom pohybu ponorky ze?  A ak mam dve poskodemia motora,lahke a tazke...aky mam pohyb? Ziadny? Dalej riesenie specialnech misii. Pridem na policko,vyhodmotym event kartu a potom aj tu misiu? A pihyb s policka Search... Ked zacnem novu strategicku cast,tak len presunem ponorky z policka Searched na tu oblast,kde sa momentalne nachadzaju?
Vdaka za odpoved.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů