Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - co budeme hrat / doprava / a ostatne

leizeQ,  [18:19:43 | 19. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Borderhaime chronicles

Pepsson,  [17:42:28 | 19. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Tidal Blades: Heroes of the Reef

Junik,  [17:14:05 | 19. Říj 2018]

Warhammer Underworlds: Nightvault : Dojmy : Co si o tom myslet?

Elenistar,  [15:54:37 | 19. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Project L

waczko,  [21:48:11 | 18. Říj 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

brtstvo,  [20:47:12 | 18. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Kew,  [19:23:20 | 18. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Wild Assent

Čindi,  [19:13:42 | 18. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Project ELITE

Čindi,  [14:36:19 | 18. Říj 2018]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Organizácia

SanchezHiruma,  [13:49:26 | 18. Říj 2018]

Necromunda: Underhive : Úpravy komponent : 3D terén zone mortalis

V.P,  [12:40:28 | 18. Říj 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Ghost,  [12:20:35 | 18. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Spirit Island: Jagged Earth

Martius,  [11:17:29 | 18. Říj 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : co vas znechutilo (aneb téma pro syda a Hrabinha)

Sir_Miner,  [22:49:05 | 17. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Cloudspire

alucard,  [17:30:59 | 17. Říj 2018]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Martinmm,  [14:41:35 | 17. Říj 2018]

Scythe : Novinky : Alternativni karty setkani

Havelock,  [1:36:58 | 17. Říj 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [23:48:36 | 16. Říj 2018]

Novinka od Richarda Garfielda - KeyForge

FFG Oznámení Karetní hra Richard Garfield

• Nemůžete odpovídat na toto téma
8 odpovědí

devilfiend

devilfiend
Ahoj,

dneska jsem narazil na nové oznámení od FFG, novou karetní hru od veterána R. Garfielda:

https://www.fantasyf...of-the-archons/

Největší zajímavostí je, že každý kdo si koupí balík ho bude mít unikátní :blink:. A silná slova ohledně deckbuildingu a boosterech, že to je věc minulosti :D

Citron

Aby z toho "a game where every deck is as unique as the person who wields it" nakonec nebylo "ale prosím vás, vždyť jste všichni skoro stejný.." ;)

- - - - -

"Toto jsou rozumní chlapci? Vždyť je to tady jeden vedle druhého samý Debil nebo Blbeček! Se podivejte do zasedacího pořádku: Debil, Blbeček, Debil, Blbeček, Debil, Blbeček, Debil, Blbeček. Akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva Blbečci vedle sebe."
3D hory? Ale prosím vás...

Lomikar

"Remember, you are all different!"
"Yes, we are all different!"
"I'm not."
Dnes jsem si s kamarádem po jedné nešťastné události, která se nám stala na procházce když už jsme byli skoro u nás. Moc jsme si tuto hru neužili, protože jsme pořád vzpomínali na tu událost.

krteCZEk

krteCZEk
Zdravím z Gen Conu:) Hru jsem si už ve čtvrtek zahrál a dneska sem na schůzce s FFG nafasoval 2 balíčky na cestu, takže se rád podělím o první dojmy.
V tuto chvíli mají FFG připraven k tisku trilion (jo, fakt TRILION) různě nakombinovaných balíčků. V mých dvou balíčcích mám 2x stejné frakce a pak v každém jednu unikátní a co se týče karet, tak se mi v obou balíčcích opakují jen asi 3.
Dojmy z první hry mám rozporuplné. Je to snadn na naučení, ale pokud chtěli konkurovat třeba k Hearthstone, tak k jeho jednoduchosti to má daleko.
Cílem hry je "ukovat" 3 klíče, z nichž každý stojí 6 "amberů". Ty se do hry dostávají pomocí různýchh karet a jejich akcí, můžete si je i navzájem krást se soupeřem.
U karet neexistuje žádný casting cost. Na začátku máte v ruce 6 karet (začínající hráč tuším 7) a můžete zahrát libovolný počet karet od jedné frakce. Karty jdu do hry taplé, na konci kola si dolízete do šesti. Pokud už máte nějaké karty ve hře, můžete zaútočit či čerpat "amber" kartami stejné frakce, jako hrajete z ruky.
No a to je v kostce vše. Potvorama na sebe navzájem útočíte, ale hráčům jako takovým žádné životy neubývají, vše je podřízeno manipulaci s "ambery".

Hra má být tak levná že když se vám s vaším balíčkem bude špatně hrát, tak ho darujete kamarádovinebo h prostě zahodíte a koupíte si další. Žádný deckbilding, žádné sbírání.

Tento příspěvek byl upraven od krteCZEk: 06 srpen 2018 - 03:08

leizeQ

leizeQ

Cize som spravne pochopil z preview na FFG stranke ze v podstate staci len core set (KeyForge: Call of the Archons Starter Set to volaju) kedze v nom su uz aj 2 plnohodnotne baliky a len v pripade ze sa mi nepacia tak by som si chcel kupit iny.

No mam inu otazku:
je nejako zabezpecene, ze si niekto nebude editovat baliky? Respektive, je to vobec proti pravidlam?

Tento příspěvek byl upraven od leizeQ: 06 srpen 2018 - 07:48

Atterdag

Atterdag

Zobrazit příspěvekleizeQ, na 06 srpen 2018 - 07:47 , napsal/a:

Cize som spravne pochopil z preview na FFG stranke ze v podstate staci len core set (KeyForge: Call of the Archons Starter Set to volaju) kedze v nom su uz aj 2 plnohodnotne baliky a len v pripade ze sa mi nepacia tak by som si chcel kupit iny.

No mam inu otazku:
je nejako zabezpecene, ze si niekto nebude editovat baliky? Respektive, je to vobec proti pravidlam?
Jo, zajištěné to je, protože každý balíček má unikátní rub s unikátním jménem entity, za kterou hraješ. Kdybys tam dal jinou kartu, je to hned vidět:)

devilfiend

devilfiend
No jsem na to zvědav :) ale nemůžu říct, že by mě to nelákalo :D

Havelock

Havelock

Při dobrém pozorování lze zjistit, že unikátní jméno balíčku je také na líci karty dole. To proto, kdyby někdo obaloval do neprůhledných obalů. Osobně mi to přijde jako zajímavý nápad, ale obávám se vyrovnanosti náhodně nalosovaných balíčků. Ano, sice to podléhá nějakému algoritmu typu mám kartu, která podporuje třeba plácnu elfy, tak se do balíčku přidá několik náhodných elfů, ale také jsem viděl karty zaměřené proti konkrétní frakci. Když soupeř tuhle frakci nehraje (balíček je složen ze 3 frakcí z celkového počtu 7), tak jsou takové karty na nic. Za mě pass, není všechno zlato, co je Garfield.

Lomikar

navíc se to ani kdovíjak netřyptí, protože graficky je to po trendu další infantilní ohavnost
Dnes jsem si s kamarádem po jedné nešťastné události, která se nám stala na procházce když už jsme byli skoro u nás. Moc jsme si tuto hru neužili, protože jsme pořád vzpomínali na tu událost.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů