Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Tang Garden

Pilgrimage,  [14:53:02 | 23. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Limbo: Eternal war

alucard,  [10:55:37 | 23. Čer 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 3. ročník

Johniczech,  [9:56:29 | 23. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Zombicide in Space

waczko,  [8:56:39 | 23. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [6:38:22 | 23. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Arcadia Quest - Riders

Magesa,  [21:55:16 | 22. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Solomon Kane

Junik,  [17:45:13 | 22. Čer 2018]

History of the World : Dojmy : Dojmy po prvních hrách

saiwer,  [15:35:12 | 22. Čer 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 5. ročník

vampire,  [8:57:55 | 22. Čer 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

zgrywus,  [22:04:55 | 21. Čer 2018]

Ostatní pokec : Literatura : Levné knihy

zgrywus,  [20:34:20 | 21. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

peca,  [11:55:01 | 21. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Trickerion – Dahlgaard’s Academy

Lolo,  [8:21:51 | 21. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Chci darovat hry hernímu klubu, dobročinné organizaci atd.

Andy,  [8:10:16 | 21. Čer 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Cthulhu: Death May Die

Pilgrimage,  [14:55:22 | 20. Čer 2018]

Dragonfire : Dojmy : Dojmy ze hry, má to feeling DnD?

V.P,  [6:26:25 | 20. Čer 2018]

Solomon Kane

kickstarter

• Nemůžete odpovídat na toto téma
105 odpovědí

alucard

alucard
Předesílám, že ten svět neznám. Někdo na foru postnul seznam povídek s minipopisem. Mohli by nás čekat aztékové a vikingové.

Tak jak prchá před černochy, indiány a arabskými otrokáři je právě ta žádoucí kulturní diverzita :D .

Stretch goal ovčáček konečně padl, bylo to napínavé před pár hodinami už byl 700 dolarů před prolomením, pak zase zrušilo pár lidí pledge, v mezidobí snědl vlčák ovci a ovčáček svůj klobouk.

Jinak ty kujony podezírám z toho, že co se neodemkne ve sg, tak z toho udělají placený addon a navýší tím cenu all-in čímž se zhojí na nižším počtu backerů.

Tento příspěvek byl upraven od alucard: 21 červen 2018 - 09:35

Pilgrimage

Pilgrimage

Zobrazit příspěvekalucard, na 21 červen 2018 - 09:24 , napsal/a:

Předesílám, že ten svět neznám. Někdo na foru postnul seznam povídek s minipopisem. Mohli by nás čekat aztékové a vikingové.

No, já to taky nějak moc dobře neznám, ale předpokládám, že "vikingové" v Kanově době mají muškety a široké klobouky a připravují se na třicetiletou válku a rabování pražských rudolfinských sbírek :D  Nebo možná Howard jen prospal některé hodiny dějepisu.

Myslím, že by měl ještě pronásledovat piráta Le Loupa (kupodivu znova) do Afriky (to je ten padouch v úvodním videu), to jsem zvědav, jak udělají. Třetí africký add-on mi přijde nepravděpodobný.

Tuším, že by tam měla být ještě nějaká Francie a vlkodlaci, ale můžu se mýlit.

Citace

Tak jak prchá před černochy, indiány a arabskými otrokáři je právě ta žádoucí kulturní diverzita :D .

Tak bacha aby se toho nechytla nějaká alt-right: bílý heterosexuální křesťan pronásledovaný různými "pozitivně diskriminovanými" menšinami B-)

kamixx

kamixx
Já musím ještě trochu prozkoumat ty principy hry, ale jinak to co popisují mi pořád přijde v pohodě. Ale je fakt, že já ty gamebookové hry mám prostě rád.

Celkově mi přijde smutný trend KS, že super úspěchu tam dosáhnou pouze hry s tunou plastu a nebo občas reprinty. Viz např. Gloomhaven v původní kampani měl snad desetinu toho, co v reprintu. Ten tlak na to, že se musí odemykat tuna stretch goalů s novými figurkami mi přijde fakt divnej.

Kubrt

Na figurky kašlu. Tato kampaň je prostě divná. :) já začínám nemít rád kampaně, který dělají hype pomocí EB. Zabraňuje to přirozenému vývoji kampaně. Faktem je, že tahle hra je drahá. A u drahých her je potřeba, aby lidi věděli, za co platí. A nefunguje to tak, že až se odemkne X stretch goalů, tak to poznají. A že firma čeká, co se odemkne a podle toho nacení all-in.

Tady jde zjevně o kampaň, kde se tvůrci pokouší o minimalizování svého rizika. Což je dobře, ale nedaří se jim tu hru prodat. Mechanismy her nejsou přesvědčivý, téma je herně plochý. Ač souhlasím, že původní cíl KS je nenabízet hotové věci, ale mít to kreativně otevřené, tak určité věci mají být už jasné a u některých věcí, které lidi navrhují si říkám, že to by je taky muselo napadnout, kdyby si tu hru třikrát zahráli. A takovéto pochybnosti a vysoká cena způsobily, že místo, aby hype posloužil tomu, aby se dostala hra do širokého povědomí, dostaly se do širokého povědomí pochybnosti, na které nebyl vydavatel schopen reagovat a ujasnit. Další tuna obsahu, nad kterým visí otazník, je v tomto případě k ničemu a hodně nezdařený pokus o převážení misky vah.

Hře teda držím palce, také mě nejprve zaujala, ale po bližším prozkoumání zavládly pochyby. Rád si ji každopádně někdy zahraji a vyzkouším. Ale 150 dolarů za to dávat nebudu.
Had to be me. Someone else might have gotten it wrong.

Bifi

Bifi
Ja som zvažoval, keďže Howard patrí k mojím obľúbencom. Ale mám trocha problém s mechanikami, dice management sa pre mňa proste nehodí k story game. Príde mi to hrozne reduktívne, proste zbieraš nejaké symboly a príbeh je len color. Mali by z toho spraviť seriózny card-driven story game v štýle Shab-al-Hiri Roach alebo Montsegur, kde karty predstavujú open-ended eventy, situácie, ktoré hráči musia riešiť - ale nestavajú ich len pred jednu mechanickú voľbu. Idea interakcie Cností, ktorých výsledkom je konanie jednej ústrednej postavy, je skvelá. (S ideou, že rôzne vnútorné aspekty postavy hrajú rôzni hráči, som trochu ako GM experimentoval v 90. rokoch, kde som Beast vo V:tM alebo Shadow vo W:tO dával hrať inému hráčovi. Potom som to chcel upgrejdnúť na niečo podobné ako tento Kane, ale nikdy som to nezrealizoval.)

EDIT: Ale fakt je, že plast predáva a dáva sa už aj tam, kde ho netreba.

Tento příspěvek byl upraven od Bifi: Včera, 14:47

Junik

Junik

Zobrazit příspěvekBifi, na 22 červen 2018 - 02:46 , napsal/a:

EDIT: Ale fakt je, že plast predáva a dáva sa už aj tam, kde ho netreba.

crusader kings potvrdi

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 2 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů