Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

tarvika,  [20:57:30 | 25. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : CARNIVAL ZOMBIE - Second Edition

polda,  [18:00:51 | 25. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Havelock,  [17:41:10 | 25. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

poetka,  [12:38:25 | 25. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : PeCon 2019 - 22. - 24. března

peca,  [12:07:56 | 25. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Feudum: Rudders and Ramparts

leizeQ,  [8:51:23 | 25. Bře 2019]

Hitler's Reich : Dojmy : Pravidla jsou opravdu hrozná

Hoho,  [13:47:30 | 24. Bře 2019]

Warhammer 40,000: Heroes of Black Reach : Dojmy : Rozdíly mezi Heroes of Normandie a Black reach

zgrywus,  [12:16:20 | 24. Bře 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Prihlasovanie na Taverna Leto 2019

wlcina,  [23:52:52 | 23. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Shadows of Brimstone: Adventures

poetka,  [22:56:18 | 23. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [7:25:41 | 23. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

fuchso,  [0:57:31 | 23. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Cyklistická hra

Honza_hrajem,  [22:44:38 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [10:31:15 | 22. Bře 2019]

Debaty o Deskožroutu : Obecný návod : Velka herna udalost - zalozenie

wlcina,  [9:27:08 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Iwari

waczko,  [22:03:24 | 21. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Wolfhound,  [19:31:00 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Exodus Chronicles — a classic 4X saga enters a new era!

peca,  [13:00:19 | 21. Bře 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Koncerty a hudební události

Citron,  [12:59:47 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Shadows of Brimstone Forbidden Fortress

Pilgrimage,  [10:55:37 | 21. Bře 2019]

Spirit Island : Novinky : Promo Pack #1

Luke,  [11:24:04 | 20. Bře 2019]

Suburbia : Dojmy : Jaké to je

icebear,  [6:12:41 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

zgrywus,  [1:40:12 | 20. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Darkscraper,  [20:45:06 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Root: The Underworld Expansion

Narayan,  [20:12:13 | 19. Bře 2019]

Lcg + rodinná hra

Lcg Rodinné hry

• Nemůžete odpovídat na toto téma
33 odpovědí

Sási

Sási
Uctívá poklona,
Je tu opět další díl mých dotazů. Abych nespamoval až moc, tak nacpu dva dotazy do jednoho. Díky Vašim radám jsem pořídil už dvě hry. Ale teď se chci zeptat jaké je Vaše nejoblíbenější LCG a důvod (pokud možno takové, které se dá sehnat). No a druhý dotaz je, co byste doporučili jako jednoduchou rodinnou hru, kterou bych mohl hrát s přítelkyní, která je absolutně společenskými hrami nepolíbená.
Hledal jsem brod / na břehu moře / a našel zemi / uprostřed vod :(

Lomikar

Ohledně LCG nejvíc záleží na světě, který tě láká, nakolik se do něj dokážeš promítnout. Aby tě bavilo si odůvodňovat další vyložený prachy za Packy během prohlížení nových obrázků na kartách. Druhý element je, zdali plánuješ hrát kooperativně nebo sólo či naopak kompetetivně. Osobně kdyby mi solo/koop hraní nevadilo, beru Arkham Horror a Pána Prstenů, takhle mi zbyl agresivní, tematický a unikátní Netrunner, jediné LCG, kterému jsem se kdy upsal, protože cyberpunk. Samo je ta hra taky perfektní chick-magnet, zeptej se každýho, kdo ji smaží, takže tím pádem není zač k zodpovězení druhé otázky
Co rozdělil vlak, spojil zpátky rak.

Sási

Sási
Ok, kolik jsem dlužnej? :D

Tento příspěvek byl upraven od Sási: 21 březen 2018 - 08:02

Havelock

Arkham horror schvaluju a to nejsem fanousek Lovecrafta.
Zvlastni mi ale prijde pozadavek LCG. Vetsina lidi vidi sve oblibene tema, a az pak se smiri s tim, ze je to LCG. Osobne bych pred timhle formatem radsi varoval. Na domaci hrani je to drahy a na turnajove jeste drazsi kvuli potrebe tri core setu. Pokud chces LCG a tema teprve hledas, tak se tomu divim :)
Bez urážky!

Beholder

Android netrunner je best of the best. Ale chce to komunitu. Ja to hral nekolik roku kazdy tyden porad se stejnym clovekem a na turnaj jsem musel jet pres celou republiku do prahy. To je na prd. Takze jsem s tim asi po 4 letech sekl.

Rodinna hra s pritelkyni. Zkusil bych patchwork, jaipur, dominion, 7 wonders duel.
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

Gromthar

Gromthar
napiš jestli to chceš na solo, coop, nebo competitiv, jak psal Lomikar. Taky napiš jaká témata má přítelkyně ráda.
Jako první hru jsem si koupis před třemi lety Earth Rebor, kterej je dost náročnej an pravidla, ale když to člověk jednou zmákne, tak je to nádherná hra s neomezenou znovuhratelností. Bohužel manželce se nelíbí téma (tím padem ani grafika a figurky), takže jsem šel na jistotu do cooperativního Robinsona a tam se chytla.
+znobuhratelnost
+moc pěkné zpracování a téma
+k dyspozici je kampaňové rozšíření a bude letos další
+vysoká obtížnost
+hodně možností jak dojít k danému cíli (přes tavby, sběr, vynálezy)
- trochu náročnější pravidla pro začátečníky (ale stačí, když je zná jeden z hráčů), asi nutnost stáhnout FAQ z BGG

Napiš

LCG jsme koupili Arkham, ale byl na ní moc kombinační a relativně složitý pro začínající hráče. Takže LCG Ti neporadim, ale případně kompetitivní hra pro dva je super 7 Divů duel (manžekka hrála AoE II, takže to budovatelské téma je jí blízké). A je to dobrá rychlovka, když máš děti a večer zbývá málo času :).

O Eurovce uvažuju o Viticulture EE.

Gromthar

Gromthar
Ale do LCG bych se taky už nepouštěl.. jestli hledáš adventuru pro solo nebo coop, tak je tu spostu jiných a levnějších her.

Sási

Sási
No, já když mě něco chytne, tak to velmi rád rozšiřuju. Nemusí to být nutně LCG, respektive nemusí to být karetka. Já přemýšlel, že něco pořídím na kompetitivní hraní (Hero realms) a rád bych něco sólo, co jde i COOP, když na to přijde.

Gromthar

Gromthar
Teď jsem koupil z na bgg nerozbalený Space Hulk death angel card game, vyšli k tomu i čtyři rozšíření, která ale bohužel byly v hodně omezeném počtu a jejich cena, ač byla třetinová ceny core boxu, je nyní na ebay dvojnásobná za každý kus. Zrovna je to na cestě, tak jsem na to zvědavej.
Na sólo hraní doporučuju toho Robinsona, kterej je dorej i na coop.
Jinak podle mého nejlepší hry na solo jsou ty, které mají příběh a nějaký postup postavy, objevování atp. případně deckbuidling, ale když to máš rozehrané sólo, tak si to nezahraješ coop jen tak když na to přijde, nebo jen s omezenými možnostmi. Případně budeš muset zrušit rozjetou kampaň a začít znovu, pokud tam je nějaký progres a levelování postavy. Kdybys chtěl jen solo adventure tak doporučim už v jiném vláknu zmiňovaný Gloomhaven... čekám jaký bude ten Dragonfire a Tom Vasel vychvaloval Mansion of Madness, že to hraje solo (ale je to s appkou).

na solo si vyber hlavně téma :)

Tento příspěvek byl upraven od Gromthar: 21 březen 2018 - 09:13

Sási

Sási
Tak zrovna ten Space Hulk už někdo také zmiňoval v jiném vláknu, ale bohužel, není jen tak k sehnání. Téma je u mě převážně fantasy a sci-fi. Pokud by byl nějaký singl na delší hraní, tak to vůbec nevadí. Gloomhaven bych chtěl, ale nevím, kdy bude dotisk. Ten je sakra dobře hidnocenej i na BGG.

Gromthar

Gromthar
Doskladněnej bude reprint 20,4. na fantasyobchodu. Mam tam předobjednané removable stickers. Jinak se dá sehnat na zatrolených hrách, i když tam nevědí, co by si za něj řekli. Takže když vydržíš měsíc, tak by měl být k dostání v obchodech.

a v létě bude KS na hru Arydia: The Paths We Dare Tread, a z popisu a pár postů autora to taky vypadá na pěknou kampaňovou hru, která by měla běžet i solo.

Tento příspěvek byl upraven od Gromthar: 21 březen 2018 - 09:34

Sorcerer

Sasi hero realms je aj solo aj coop (ruins of Thandar). :ph34r:

Inak odporucam Harry Posera - Battle for Hogwarts.

Gromthar

Gromthar
Sorcerer: jak dopadl prosimtě ten dragonfire ? Zkoušel jsi ho ?

Úderník

Úderník
Jednoduchou rodinnou hru, kterou bys mohl hrát s přítelkyní ?

Tak to nejlépe nějakou hru, která je designovaná pouze pro dva hráče.  Manželka ráda hraje z dvojkovek Jambo, Star Realms, 7 divů světa duel, Targi a Ztracená města. Z těch které jsou i pro více hráčů pak Dobyvatele Vesmíru a Sankt Petersburg.

Sir_Miner

Sir_Miner
Arkham Horror LCG klidně doporučuji, je to odladěny Lord of the Rings, takže pokud vyloženě nejsi fanda PP, tak AH LCG je dobrá volba. U LCG bych určo bral kooperativní, můžeš to hrát sám nebo s přítelkyní, vzhledem k tomu, že je to coop, není tam žádný tlak na dokupování dalších packů, pokud budete mít obehráný základ, můžete se pustit dál, ale odpadá nutnost dokupování karet, abys zůstal konkurenceschopný když tvý herní partneři své decky o nové karty vylepšují. Pokud bys přeci jen chtěl kompetetivní LCG pak Netrunner je dobrá volba.

Havelock

U solo her bych osobne uprednostnil kvalitni hru pred tematem. Na tema si clovek zvykne, nebo objevi neco noveho. Ale spatnou hru znova hrat nebudes. Naopak te bude stvat, ze tvoje oblibene tema nekdo zeslonil. To je neco jako zkonil, ale mnohem vic! Prikladem budiz deskovka Zaklinac. Fuj, to jsem se zas nasejril...
Bez urážky!

zgrywus

Já bych z toho SH Death Angela nebyl zase tak nadšený. Je to takové moc mechanické a to téma je tam tak prsknuté navíc.
Jinak jestli LCG, tak bych doporučoval Warhammer Invasion. Má to super elegantní mechanismus umisťování karet, je to Warhammer (všechno je lepší, když je to Warhammer. Teda až na výjimky, jakou je například ten Death Angel) a navíc je Invasion už ukončený, takže to nebude každý měsíc bobtnat.

Tento příspěvek byl upraven od zgrywus: 21 březen 2018 - 11:33

ŁOWCA CZAROWNIC

Junik

Junik
na solo doporucuji Aeon's End. rozsireni je celkem pozehnane: druha zakladni sada, 4 male rozsireni, legacy hra ve vyvoji. je to klenot.

me zene-nehracce se zalibilo star realms, 7 wonders: duel, orleans a mozna bych ji jeste presvedcil na castles of burgundy

laredo

Ještě k těm LCG, jak už tu zaznělo. Hraje roli také to, zda-li vybíráš hru podle zajímavých herních mechanik/mechanismů, nebo podle univerza (prostředí), ze kterého jsou převzaté a které se ti líbí. To nemusí být vždy totéž.

FFG má poměrně širokou nabídku LCG - (Star wars, Android, Lotr, L5R, AGOT nový, Arkham horror). Je fakt, že některé už skončily (WH Invasion, WH 40k Conquest).

Pokud bys to LCG chtěl hrát jen občas s někým (tj. neturnajově), tak si myslím, že by ti stačily po výběru (a vyzkoušení) tématicky/mechanismově vhodné hry jen 2-3 core sety + řekněme první cyklus rozšiřujících  balíčků. Více core setů je třeba kvůli přítomnosti (téměř) každé karty jen v jedné kopii. Sice. investice cca 4,5-5,5 tisíc, ale pro občasné hraní bohatě stačí.

To mohu potvrdit u případu AGOTu 2. ed. (která existuje v lokalizované podobě, která vyjde mnohem laciněji než originál), kdy má kamarád 3 core sety a 1. cyklus packů. Podobně i loňská novinka Legend of the 5 rings (L5R) je také zajímavá a i s takovýmto cardpoolem příjemně hratelná. V obou případech budeš mít k dispozici 7 frakcí/rodů, ze kterých si vybíráš. Se 3 core sety pak není problém sestavit i 2 regulérně velké balíky.

Karetního Lotra můžeš hrát sám, ve dvojici nebo sám (za 2 hráče). Problém je, že hra je scénářově orientovaná, takže pokud neohráváš scénář s různými balíky a neděláš si statistické bilance (úspěšnosti), tak těch rozšiřujících balíčků (resp. cyklů) budeš potřebovat mnohem víc než jen jeden cyklus. Ságová rozšíření jsou hezká, ale předpokládají, že už nějaký cardpool máš.

Karetní Space hulk (Death angel) - což není LCG - bych moc nedoporučoval pro pravidelné hraní ve dvojici. Děsně snadno tě tam ta hra zkrouhne (hody kostkou),i když máš taktiku jako Guilliman :). Je na ní hezká ta možnost/nutnost plánování akcí a ta neustálá přizpůsobivost nečekaným událostem a líhnoucím se nepřátelům. Já ho taky nemůžu hrát moc často, protože téměř pokaždý prohraju :(.

Takže, pokud bys chtěl za každou cenu nějaké LCG na občasné hraní ve 2 (a oba rozumíte EN), tak bych vybíral něco ve stylu AGOTu (ten je i v CS), L5R nebo Netrunnera (všechny nabízí 7 různých hratelných rodů/frakcí) - vhodné prostředí a mechaniky si musíš "přebrat" sám.  Nejlépe zkouknout na YT nějaké herní partie, abys kvůli tomu nemusel kupovat aspoň 1 core set. Přeci jen investice 5 tisíc Kč (tj. 3x core set + jeden cyklus rozšíření) není hubička a je třeba ji zvážit :).
Improvizace je známkou opravdového válečníka.

Elnie

Vím, že LCG to oficiálně není, ale Mage Wars by tu měl také zaznít :ph34r:
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů