Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

tarvika,  [20:57:30 | 25. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : CARNIVAL ZOMBIE - Second Edition

polda,  [18:00:51 | 25. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Havelock,  [17:41:10 | 25. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

poetka,  [12:38:25 | 25. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : PeCon 2019 - 22. - 24. března

peca,  [12:07:56 | 25. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Feudum: Rudders and Ramparts

leizeQ,  [8:51:23 | 25. Bře 2019]

Hitler's Reich : Dojmy : Pravidla jsou opravdu hrozná

Hoho,  [13:47:30 | 24. Bře 2019]

Warhammer 40,000: Heroes of Black Reach : Dojmy : Rozdíly mezi Heroes of Normandie a Black reach

zgrywus,  [12:16:20 | 24. Bře 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Prihlasovanie na Taverna Leto 2019

wlcina,  [23:52:52 | 23. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Shadows of Brimstone: Adventures

poetka,  [22:56:18 | 23. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [7:25:41 | 23. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

fuchso,  [0:57:31 | 23. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Cyklistická hra

Honza_hrajem,  [22:44:38 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [10:31:15 | 22. Bře 2019]

Debaty o Deskožroutu : Obecný návod : Velka herna udalost - zalozenie

wlcina,  [9:27:08 | 22. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Iwari

waczko,  [22:03:24 | 21. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

Wolfhound,  [19:31:00 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Exodus Chronicles — a classic 4X saga enters a new era!

peca,  [13:00:19 | 21. Bře 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Koncerty a hudební události

Citron,  [12:59:47 | 21. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Shadows of Brimstone Forbidden Fortress

Pilgrimage,  [10:55:37 | 21. Bře 2019]

Spirit Island : Novinky : Promo Pack #1

Luke,  [11:24:04 | 20. Bře 2019]

Suburbia : Dojmy : Jaké to je

icebear,  [6:12:41 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

zgrywus,  [1:40:12 | 20. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Darkscraper,  [20:45:06 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Root: The Underworld Expansion

Narayan,  [20:12:13 | 19. Bře 2019]

Fantasy nebo sci-fi hra pro jednoho hráče

Fantasy Scifi Solo

• Nemůžete odpovídat na toto téma
37 odpovědí

Sási

Sási
Zdravím, dle nadpisu je to víceméně jasné. Co byste doporučili za deskovku, která se dá hrát i sólo? Je jedno, jestli desková, karetní, česky nebo anglicky.
Hledal jsem brod / na břehu moře / a našel zemi / uprostřed vod :(

vlastus

za fantasy bych vybral Mage Knight (solo je asi tak jedine kdybych to hral znovu, ve vic lidech se to prilis tahne ale hra je to dobra), scifi me nijak moc nic nenapada co bych doporucil
Make America Great Britain again!

stosedem

So sci-fi témou je celkom fajn Deep Space D-6, malá hra, v ktorej umiestňuješ kocky a pokúšaš sa prejsť balíkom "nepriateľov".
Abych vás dlouho nenapínal. Hodil jsem pětku a čtyřku, což přebilo jeho pět a další dvě šestky. Po nich dvě čtyřky a dvě pětky...

Wolfhound

Wolfhound
Sci-fi: Space Empires 4X. Není to primárně na sólo hraní, ale má to dva scénáře pro jednoho, kde v jednom případě hraješ proti 2-3 alienům (dummy hráčům) a ve druhém případě proti Doomsday Machine (v podstatě Hvězdy smrti, musíš porazit postupně tři kousky, každá silnější než předchozí). Ve více lidech je ta hra skvělá a ani v jednom to není špatné. A vyhrát není úplně trivka. Není to rychlovka, doomsday se dají odehrát tak za 2+ hodiny, alieni jsou určitě 3+ (s důrazem na to plus ;) ).

Edit: s fantasy se přidám k Vlastusovi, Mage Knigtht v jednom je dobrý. Nebo svižné Malá velká dobrodružství.

Tento příspěvek byl upraven od Wolfhound: 15 březen 2018 - 02:54

To the meaningless French idealisms of Liberty, Equality, and Fraternity, we present the German realities of Infantry, Cavalry, and Artillery.

Gromthar

Gromthar
Učitě Gloomhaven za dvě postavy, ale dá se i za jednu.... podle Vasela nejlepší solo. Trochu lituju, že jsem to taky nerozjel solo, protože se sejdeme tak jednou za 14 dní až 3 týdny a to je málo vzhlem k tomu obsahu.

sydo

Pokud si chces pobrecet nad marnosti zivota a pripada ti, ze jsi zrovna mel moc vesely den, zkus solo Dungeonquest :)
The more that you give a shit the more you happier.
- Tomáš Řepka

Lomikar

To je takovej Kingdom Death pro dospělý

Tento příspěvek byl upraven od Lomikar: 15 březen 2018 - 03:33

Co rozdělil vlak, spojil zpátky rak.

DUBíno

Co třeba Sci-fi: Galaxy Defenders a ve fantasy hávu Sword And Sorcery?

Pizin

Pizin
Mars: Terraformace má hezkej solo mód.

Beholder

Solo hrani nejak nehodluju. Vzdycky me to prestalo po par hrach bavit (lotr lcg, death angel). Neni lepsi pc nebo videohra?

Ale abych nebyl jen ot, tak nahodim do plena hry od Stegmaiera - Scythe nebo treba Charterstone (ten me docela laka az dohrajeme kampan ve 4 ze bych si to restartnul solo).

A kdyz uz nic tak to nejsou cistokrevne solovky, ale predevsim vynikajici multiplayerovky.
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

Lomikar

taky mi to nikdy nedošlo, když můžu doma smažit Civilizaci, Hearts of Iron nebo Europu Universalis, ale vidím v tom spíš ten fetiš, že si na ty věci můžeš šáhnout a posouvat si to tam prstíčkama :)
Co rozdělil vlak, spojil zpátky rak.

AlexMatulek

AlexMatulek
Hraji sólo celkem často a zrovna zkouší  GAIA PROJECT.Opravdu množství kombinací a podle mne nádherný vizuál.

Sási

Sási
Beholder: Tak konzoli i PC vlastním. Nicméně v deskovkách nacházím velké zalíbení, ale komunita v mém okolí není veliká. Teď jsem narazil na partu lidí, co se schází pár km od mého bydliště, tak za nimi někdy pojedu. Ale mám malé mimčo a rád sportuji. Do toho absolvují různé kurzy pracovní atd., takže když mám čas, tak si chci zahrát spíš doma, kde jsem tomu uzpůsobil přímo budoucí pokojíček o víkendy hraju se známým, ale sem tam bych si dal právě rád i něco sólo. A tady se lidi sakra vyznají, co jsem tak zjistil :)

Sir_Miner

Sir_Miner
To sólo hraní může u některých her být fajn i v tom, že člověk si tu hru nahraje a pořádně prozkoumá a pak plně využije potenciál, spousta her potřebuje zahrát x-krát než člověk vychytá všechny nuance a možnosti a pak při hraní využije potenciál a vychutná si jí naplno a šance, že se hra při hraní ve skupině takhle vytěží může u spousty lidí bejt minimální.

Sási

Sási
Mimochodem, ten Gaia Project mám už nějakou dobu v hledáčku :)

budkin

budkin
Přidal bych Nemo's War (second edition), 7th Continent - i když nepříliš splňují zadání fantasy/sci-fi.
Bez vlastní zkušenosti - Race for the Galaxy s rozšířením The Gathering Storm, Too Many Bones, One Deck Dungeon, Legendary: Alien....

Hlas BGG lidu zde: https://boardgamegee...1-101-2/page/1?

Tento příspěvek byl upraven od budkin: 15 březen 2018 - 08:40

Sási

Sási
Uf, koukám, že na druhém místě v tom žebříčku je Scythe. Leč to spadá kamsi do alternativní minulosti (nicméně pokud je to steampunk, tak to je odnož sci-fi, takže to platí :D). Ten se asi hraje dost, co? Má někdo tuto hru mezi oblíbenými tituly? :)

Beholder

Jasne. Scythe je super, to ti jiste potvrdi vetsina lidi.
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

Polylux1

Krom doporucenyho za me urcite obrovsky prekvapeni: Gloom of Kilforth. Pro me v sektoru fantasy adventur na jeden vecer, kdyz si se mnou nikdo nechce hrat, briskne nahradil Mage Knight.

Jinak na vic veceru (pripadne tyden v kuse) Kingdom Death.

Tento příspěvek byl upraven od Polylux1: 15 březen 2018 - 10:56

Kdo mi nekoupi zmrzlinu je srab!

Magesa

Magesa
Space Hulk: Dark Angel - The Card Game.
- Solo je podle me jeste lepsi, nez ve vice hracich, protoze si clovek muze promyslet poradi akci.

Arkham Horror - The Card Game
- Nevim, zda to spada do fantasy, spis asi ne. Nicmene je mozne hrat s jednou postavou.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů