Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

sydo,  [22:35:31 | 18. Pro 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Ralph MCQuarrie Star Wars Art

Djkoma,  [17:32:47 | 18. Pro 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

ozzy,  [17:17:10 | 18. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

eklp,  [14:33:12 | 18. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [8:22:42 | 18. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Project L

pasin,  [22:24:54 | 17. Pro 2018]

Velké herní události : Želiv 2019 : Želiv 2019

Klopik,  [13:02:03 | 17. Pro 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 4. ročník

Grom,  [21:54:47 | 15. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

poetka,  [20:26:07 | 14. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Time of Legends: Joan of Arc

Sir_Miner,  [13:03:54 | 14. Pro 2018]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

fuchso,  [21:38:55 | 13. Pro 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Grom,  [11:03:19 | 13. Pro 2018]

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce Hradiště 13.-16.12

Morthe,  [10:34:55 | 13. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [0:56:15 | 13. Pro 2018]

Advanced Squad Leader : Dojmy : ASL / Čerstvo dohrané (mini-reporty)

Gaspar,  [12:21:42 | 12. Pro 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

Permonick,  [11:46:26 | 12. Pro 2018]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Novinky : Organizované hraní v Praze

brtstvo,  [11:01:44 | 12. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Blood Rage Digital + new clan + rework 4 KS figuriek

Pilgrimage,  [9:29:25 | 12. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nemesis

navara,  [23:53:57 | 11. Pro 2018]

Warhammer a Warhammer 40k

Warhammer Warhammer40k 40000

• Nemůžete odpovídat na toto téma
21 odpovědí

Sási

Sási
Zdravím, jaká je podle Vás nejlepší hra z těchto herních světů a hlavně proč? Které universum máte raději (já osobně 40k)? A hrajete tuto hru stále aktivně? Všem moc děkuji za názory!
Hledal jsem brod / na břehu moře / a našel zemi / uprostřed vod :(

Beholder

Za me urcite Chaos in the Old World. Je to vice do eura ve srovnani s figurkovkama nebo treba Forbidden stars.

Libi se mi na ni hlavne mechanismy, ktere mam rad - variable player powers a area control. Je to hodne konfliktni a svinici. A hlavne je to svizne a rychle odehrane. Kdyz se u hry sejdou presne 4 lidi, kteri hru znaji, tak je to pozitek :)

Dlouho jsem ji nehral, nekdy ji zase oprasime.
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

DD.

Pokud WH40k, tak Forbidden stars. Hra, kde clovek muze zazit skutecne epicke partie.

Z klasickeho WH sveta pak jiz zmineny Chaos in the Old World pripadne pak karetni BloodBowl Team Manager.

Bohuzel hry z WH sveta, ktere vydalo FFG uz dneska tezko sezenes, neb FFG uz nema na tento svet licenci.

Co se novych her tyce, ktere vydava GW, tak zajimave urcite vypada Warhammer Shadespire. O tom tu vice najdes u samotne hry a kluci v tom rozjeli i nejakou 'ligu'.

falco

Me se libi i boxed games od GW. Napr. Horus Heresy (Betrayal at Calth, Burning of Prospero). Hral jsem jen Betrayal at Calth a spokojenost. Gorechosen je cool a Warhammer quest se prisel ze ma uspech (tez jsem nehral, jen z video review).

Z deskovkoveho sveta u me rozhodne vede jiz zmineny Chaos in the Old World.
Everybody for himself

sydo

Space Hulk, paradni klaustrofobicka armosfera. Z nefigurkovych deskovek se pripojuji k chvale CitOW. A hlavne nezapomenout na Chaos Marauders!
Dneska je krásně sme na zastávce. Štefan zapojil dyk reprák na lampu, zapnul a pojedem si still.

Coywolf

Coywolf

Sydo, styď se. Kde je Blood Bowl? To je přece král i když jde o alternativní WH universum. A Shadespire zatím vypadá také moc dobře.
Trocha vzdělávání neuškodí https://en.wikipedia.org/wiki/Coywolf

sydo

Prave proto, ze je to alternativni svet, jsem ho tam nedal. Jinak by byl samozrejme top vseho.
Dneska je krásně sme na zastávce. Štefan zapojil dyk reprák na lampu, zapnul a pojedem si still.

Gromthar

Gromthar
Koukal jsem na Space Hulka, dá se hrát i solo případně kooperativně bebo to je jen 1v1 ?

Mejlo

Existuje i neoficiální solo varianta k SH, ale ještě jsem nezkoušel.
Není umění smát se, když se ti chce brečet, ale chlastat, když se ti chce zvracet.

falco

Jo vlastne Chaos Marauders! Zasadni vec.
Everybody for himself

Lomikar

z hlediska deskovek vlastně není žádný z těchto vesmírů nějak definovaný nějakym unikátnim mechanismem nebo platformou, takže se nedá říct, že něco jeden je lepší než druhý. 40.000 má Space Crusader, Space Hulk, Relic, Forbidden Stars, Horus Heresy, co vim, tak všechno parádní věci, klasickej WH zase ty Chaos Marauders a daleko za nima pak CitOW, a hlavně Blood Bowl a k tomu přiřazený karetky, na který nedám dopustit.
Navíc všechno jsou to časem otřískaný krabice, který ustály kdejaké módní vlny a stále se vrací na stůl. Z hlediska znovuhratelnosti dostanu jednou a víckrát během roku na stůl vždycky CitOW,, BB:TM a Chaos M. Taky v tom hraje roli, že všechny tři jsou parádní do hospody a to přesně v tom pořadí, co jsem napsal.
Nicméně sehnat to, tak je třeba zaklepat na rameno někomu z Games Workshop ohledně toho, kdy a k čemu se pude nějak lidsky dostat, protože licence drží oni a jejich distribuční taktika je na ránu.
It's not a waterboarding if you use diesel.

Sási

Sási
Dobře chlapi, a dá se ještě něco kromě Conquestu a Shadespire sehnat?
Hledal jsem brod / na břehu moře / a našel zemi / uprostřed vod :(

Elenistar

Teď je ještě k sehnání nová edice necromundy a toho bloodbowlu.

Dále dvě fantasy rpg Warhammer quest. jedno je silver tower a druhý je shadows of hammerhall.

Gorechosen si myslím, ještě v nějakém obchodě možná  seženeš. "Vyprodaný" je poměrně krátce.

z těch deskovek je to horší, ale v češtině se dá sehnat za rozumné peníze podařený warhammer quest karetní hra. jen k tomu nejsou rozšíření.

Jinak asi sleduj bazar na zatrolených hrách. sem tam se tam něco objeví.
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

zgrywus

Tak ten Warhammer Quest vyšel v překladu od Blackfire. Slova čeština a podařený zrovna v tomhle případě stojí v protikladu.
ŁOWCA CZAROWNIC

Elenistar

mluvil jsem o hře, nikoli o překladu

jinak i já se přimlouvám za SHadespire, který je teď díky organizovanému hraní, asi mou aktuálně nejhranější hrou.

Tento příspěvek byl upraven od Elenistar: 12 březen 2018 - 11:51

Zmikund

Magesa

Magesa
Také se přimlouvám za Shadespire. Na druhém místě pak Space Hulk, ale toho ještě nemám domalovaného, takže mohu hodnotit jen dle počítačové verze. Těsně za Space Hulk je pak Space Hulk The Card Game, to je i kooperativní a značně kruté.

laredo

Pokud vynechám klasické wargames WH 40k a WH AoS (Age of Sigmar), které jsou docela finančně i figurkově (malování) náročné,
tak pokud mám za sebe hodnotit deskovkové hry z těchto univerz, tak asi takto:

WH 40k:
  • Deathwach Overkill (od GW) - nádherně asymetrická, pravidlově jednoduchá, scénářová. Velitel Deathwatch si pro každou misi vybírá 4-6 vojáků až z 16 dostupných mariňáků (každý je jiný).

• Betrayal at Calth (od GW) - spíše symetričtější, taktický střet Ultramaríny a Word Bearers v podzemních jeskyních. Existují i variantní mise (takže celkem asi 15 misí).

• Horus Heresy (od FFG) - nádherná věc, žádná náhoda, spousta plánování na vícero úrovních.

• Space hulk (figurkový, GW) a karetní Space hulk alias Death angel (od FFG) - klasika, ale  v obou 2 velmi snadno zaprudí náhoda (hody kostkou při útocích Genestealerů) a pak už to jde s mariňákama rychle z kopce...
Novou Nekromundu: Underhive zatím zkouším, ale nemůžu zatím objektivně zařadit. Forbidden stars jsem hrál jen jednou a dohráli jsme to jen do půlky, takže jsem nedokázal (d)ocenit její potenciál, ale určitě tam bude :-).

WH (AOS):
  • WH Quest (Silver Tower) - jednoduchý tématický dungeon crawl, možnost výběru  velkého počtu hrdinů, netřeba Pána jeskyně (vyhrazeného hráče), velká znovuhratelnost (uspořádání místností, druh, počet  a chování potvor).

• WH Shadespire - rychlá, taktická rubačka malých týmů, včetně menšího deckbuildingu.

• Chaos in the Old World - dnes už sehnatelná jen v bazaru, ale rozhodně zajímavá.

• WH Quest (Shadow over Hammerhal) - mladší brácha Silver Tower, je třeba Pána jeskyně, statická podoba dungeonu/ů a rozmístění nepřátel (menší znovuhratelnost), více zdůrazněné rysy kampaně.
Problém je, jak už zaznělo výše, že FFG už nemá licenci od GW a většina deskovek od GW se pohybuje v cenách 2500-3000 Kč (díky spoustě obsažených figurek), ale když je sestavíš a pak vidíš ve hře, je to nádhera :)...
Improvizace je známkou opravdového válečníka.

Gromthar

Gromthar
Ten Conquest se dá u nás někde sehnat ? Našel jsem jen na ebay starší kusy a bgg bazar, JInak v obchodech je vyprodaný.

Tento příspěvek byl upraven od Gromthar: 13 březen 2018 - 10:42

Sorcerer

Gromthar sleduj zatrolene bazar, conquest tam vkuse niekto predava. Najlepsie hry zo sveta warhammeru su Warhammer 40k a Warhammer fantasy battles alebo Age of Sigmar. Vsetky ostatne veci su len chodenie kolo horucej kase, nic z produktov co tu zazneli sa ani kusok nepriblizilo k pointe a feelingu Warhammeru. Kto nehadzal 20 kociek naraz a hned za tym 10 kociek naraz a nakoniec skoruje 2 hity nepochopi.

Ked chces ist navokol a len jemne liznut tieto krasne popisane svety v priruckach hlavnych produktov tak:
Warhammer quest  - Stary a novy.
Gorechosen
Chaos in the old world.
Warhammer invasion
Warhammer 40k conquest
Necromunda stara a nova.
Space hulk
Shadespire
Talizman - Relic
+ milion dalsich pokusov.

Age of Sigmar a Warhammer 40 k hravam aktivne.

Tento příspěvek byl upraven od Sorcerer: 13 březen 2018 - 02:35

Elenistar

Ještě jsme tu nezmínili moji lásku - Dreadfleet.

Epický souboj lodí. Věřím, že by se dal sehnat z druhé ruky. Tenkrát to nakoupilo spousta lidí, ale nabarvila hrstka.
Zmikund

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů