Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

U-Boat Leader : Překlady : Tactical Expansion

PietrodaBele,  [20:31:12 | 23. Led 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [18:33:06 | 23. Led 2019]

Star Trek: Ascendancy : Kompost : Zahrát?

Hoho,  [18:04:56 | 23. Led 2019]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Čo sa bude hrať?

pecovarhy,  [16:27:47 | 23. Led 2019]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Organizácia

Halapande,  [15:40:35 | 23. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : PeCon 2019 - 22. - 24. března

TomasV,  [15:04:04 | 23. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Blood Rage Digital + new clan + rework 4 KS figuriek

Wolvik,  [14:40:01 | 23. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Shadow tactics board game

Luke,  [9:56:23 | 23. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nocturion

Wolvik,  [9:34:40 | 23. Led 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [8:42:51 | 22. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Grom,  [7:50:12 | 22. Led 2019]

Nemesis : Překlady : Neoficiální překlad

Morthe,  [20:30:58 | 21. Led 2019]

Firefly: The Game : Úpravy komponent : Stojánek na karty kontaktů

Hoho,  [19:53:50 | 21. Led 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Nova edice BloodBowl od GW

Johniczech,  [17:02:15 | 21. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

Happy,  [15:05:48 | 21. Led 2019]

Velké herní události : Želiv 2019 : Želiv 2019

Klopik,  [18:11:40 | 20. Led 2019]

Velké herní události : Herní Hradiště : Hradiste 26.-30/6 2019

fuchso,  [22:10:04 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

Andy,  [22:02:18 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Crypt

navara,  [14:59:41 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

peca,  [11:47:13 | 19. Led 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

zgrywus,  [10:47:36 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [9:43:22 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sorcerer - Strategy card game

Sorcerer,  [1:28:45 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dark Rituals: Malleus Maleficarum

Svobi,  [21:39:01 | 18. Led 2019]

RPG Dračí hlídka

RPG DrD

• Nemůžete odpovídat na toto téma
32 odpovědí

saiwer

saiwer

Dnes jsem se měl možnost seznámit s novou českou RPG Dračí hlídka https://www.dracihlidka.cz/
Hra je zajímavá v tom, že navazuje na původní DrD (autoři údajně s Altarem neúspěšně jednali o licenci) a hráči si tak budou moci nostalgicky zavzpomínat nebo nově vkročit do tohoto syrového fantasy prostředí vycházejícího z DnD.
Mezi rasami nebude chybět člověk, trpaslík, elf, hobit, nově gnóm, barbar nebo nově obr a jejich povolání budou také klasika - válečník, hraničář, alchymista, kouzelník, nově kněz nebo zloděj.
Oproti DrD autoři slibují zjednodušení hodů na jednotlivé atributy, větší důraz na rozvoj postavy na základě jejích rozhodnutí ve hře a další... Hrané postavy z DrD budou implementovatelné do Dračí hlídky, k čemuž by měla pomoci aplikace.
Očekávaný prodej jaro 2018 a jako staromilec jsem na to zvědavý, zda nepůjde pouze o nelicencovanou kopii DrD. Pokud ne, bude to jedině dobře, protože upřímně mě staroslověnské reálie DrD II vůbec nechytly a toto by mohlo být ten pravý návrat do mládí a nostalgie jako prase. Budu sledovat. Mimochodem, ilustrace nevypadají vůbec špatně, viz třeba obálky příruček pro hráče a PJ.

Vložený obrázek

Tento příspěvek byl upraven od saiwer: 01 březen 2018 - 10:36

Sorcerer

Vyzera to zaujimavo.

Lomikar

jakmile nevidím kuduka a theurga, můj zájem opadá :(
K jeho zločinům patřilo držení narkotik a touha být svědkem zániku vesmíru. Měl velice jasnou představu, jak bude vypadat. Slunce se změní v železo, země zamrzne a z děr s klapáním vyleze hmyz podobný krabům. A on si zapne kabát, půjde na policejní ředitelství v New Orleans a vysere se jim v čekárně.

acedrac

No z nostalgie k DrDu by som to vyskúšal. Syn už pôjde do školy, je načase začať dávkovať aj RPG-čka :).

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 02 březen 2018 - 08:03

---
boardgametales.wordpress.com

Mejlo

Zobrazit příspěvekLomikar, na 02 březen 2018 - 12:54 , napsal/a:

jakmile nevidím kuduka a theurga, můj zájem opadá :(

Taky koukam, ze si tam nezamrskam za krolla.
Není umění smát se, když se ti chce brečet, ale chlastat, když se ti chce zvracet.

acedrac

Popravde kuduk a kroll boli pre mňa najdivnejšie názvy rás. Aj keď obr a gnom sú generickejšie, podľa mňa je to slušná náhrada. Som na to zvedavý.

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 02 březen 2018 - 08:20

---
boardgametales.wordpress.com

peca

peca

Já jsem také moc zvědavý. Hodlám teď koupit redici DrD II. Už jsme to zkoušeli doma i hrát, ale úplně jsme se s tím nesžili. Ono i pro menší hráče (1. stupeň ZŠ) by systém ve stylu DrD 1 (respektive DnD) byl asi jednodušší. Tak trochu Descent, ale v otevřeném světě a generickým fantasy settingem... S takovým tím feelingem, kdy hra je zároveň "čajový dýchánek" v ponuré atmosféře rozdrcených kostí, krvavé kaše a hromad pokladů :D

stosedem

acedrac: slovo kudúk pochádza z Tolkiena, pokiaľ viem, bol to len iný názov pre hobita.

Ja si zatiaľ s dcérou idem také pravidlovo jednostránkové RPG a dosť ju to baví. Kto vie, možno by sme už mohli postúpiť k niečomu zložitejšiemu.
Abych vás dlouho nenapínal. Hodil jsem pětku a čtyřku, což přebilo jeho pět a další dvě šestky. Po nich dvě čtyřky a dvě pětky...

Morthe

@stosedem: V Tolkinenovi to byl kûd-dûkan. A bylo to v rohanštině označení pro hobity.

Heretická teze: Starý DrD byl strašně špatnej systém vytvářející špatný herní návyky (Bílý hrad mě straší ještě teď). Později se to pokusili změnit aspoň v tom úvodním dobrodružství, ale stejně...
Kdybych začínal hrát RPG s dětma, tak šáhnu raději třeba po Myší hlídce, co má teď vycházet. Když bych hrál s dospělými, šáhnu po nějakém dospělém RPG (DnD, Shadowrun, Trudvang... a mnoho, mnoho dalších). Tohle může směřovat někam doprostřed...
... ale nakonec je to dycky stejně o lidech.

klaymen

klaymen

To ze DrD za vela nestoji nie je hereticka teza, len uvazovanie bez nostalgie. DrD bolo vtedy skvele len preto, ze nebolo nic ine (alebo to bolo tazko dostupne, prip. len v anglictine). Ako ano, aj ja som si s nim uzil, ale teraz by som sa ho nedotkol ani s 10-foot pole.
"Please don't think I'm a bigot. I kill races equally." - Postal Dude

peca

peca

Tak jsem je mezitím "podpořil" svojí pětisetkorunou.

@Morthe: Máš pravdu. O Myší hlídce jsem ještě neslyšel, tak to zkusím najít a omrknout. Jak říkám, zkoušel jsem hrát to DrD II, ale nějak mi ten systém nechce zalízt pod kůži... Už jsme to dlouho nehráli, ale chci koupit reedici a znovu to zkusit.
DrD 1 svádělo ke špatným návykům, to je pravda, ale jak sám píšeš, je to hlavně o lidech a vedení. Tenkrát jsme začínali od nuly, vedení vlastní představou o hrdinském chování a ještě jen se sporadickými znalostmi o pořádném fantasy...

@Klaymen: Ono jde spíše o to, že systém DrD 1 / ADnD 2 a pod. je natolik jednoduchý, že jej zvládne i ten školák, který má třeba jinak problém přimout porážku v příběhovém systému, nebo fate, a snaží se neustále nějak vyčerpávat až do mrtě, aby dosáhl úspěchu. Tady ti to prostě nepadne a PJ rozhodne co se stane. PJ má příběh relativně pod kontrolou, takže mu s ním hráči tak snadno neutečou mimo jeho záměr. Slyšel vyprávnění o skupinkách. kde PJ hrál stylem padni komu padni a hráči umírali a příběh kolikrát prostě nedohráli protože pomřeli někde na pastech, pobiti lapky či jinak. Nebo naopak, kdy hráči "utekli" s příběhem někam úplně jinam a z PJ pečlivě plánovaného dobrodružství udělali "trhací kalendář" :)

stosedem

Zobrazit příspěvekpeca, na 02 březen 2018 - 10:45 , napsal/a:

Tenkrát jsme začínali od nuly, vedení vlastní představou o hrdinském chování a ještě jen se sporadickými znalostmi o pořádném fantasy...
Toto si, peca, povedal tak pekne... Keď si spomeniem na moje prvé stretnutie s DrD a naše prvé hry (v tom čase som ešte ani Tolkiena nepoznal), tak vývoj postáv a kvalita dobrodružstiev bola že totálna katastrofa. Tak som dostal školu PJovania v inej hernej skupine pri ADnD a poučený som sa vrátil naspäť k DrD a mojej pôvodnej tlupe. Odohrali sme 30 parádnych questov, síce so silne hausrúlovanými pravidlami, ale bola to zábava, a dovolím si tvrdiť, že aj s DrD herným systémom, to bol super RPG zážitok. Potom sme síce odskočili aj k ADnD a iným systémom (najmä kvôli zmene settingu, fantasy omrzelo), ale ani takto spätne nemôžem na DrD povedať zlé slovo. (OK, možno trochu nostalgia pracuje)
Abych vás dlouho nenapínal. Hodil jsem pětku a čtyřku, což přebilo jeho pět a další dvě šestky. Po nich dvě čtyřky a dvě pětky...

Sorcerer

Inak len tak medzi prispievanim, viete o tom, ze sa chysta plny CZ preklad Dungeons and Dragons 5 edicie na ktorej sa podiela velka cast komunity D20.cz a ze graficku stranku hry mam plne na starosti so svojim timom Sorcerer? Nechcel som vas tu tym obtazovat koli tomu, ze je to RPG ale ked uz sa tu vala DH tak preco nie. Vola sa to Jeskyne s Draci a vychadza to tento rok.

Par ochutnaviek.

Vložený obrázek
Vložený obrázek

A ako bonus tu je permon
Vložený obrázek

a moj drak vs rytir.
Vložený obrázek
Vložený obrázek

Tento příspěvek byl upraven od Sorcerer: 02 březen 2018 - 12:00

Elenistar

pěkný, ale hodil bych tu reklamu ke správnému vláknu... tam bude lepší.
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

VinasSolamnus

VinasSolamnus
Já na Dračí hlídku narazil nedávno a je to pro mě prostě MUST HAVE. Už jen proto, že kdysi dávno v dobách Dračího doupěte jsem asi tisíckrá vymýšlel vlastní RPG. Samozřejmě poplatné školnímu věku, takže naprosto šílený a nefunkční :-)
Takže někdo, kdo si dokázal tenhle sen splnit Dračí hlídkou, dostane nejen moje sympatie, ale i moje peníze :-)
What kind of man are you anyways? I'm talking comics and you bring up chicks and romance?!

georgeek

georgeek
Sir Tirus, Fremen, ... banda od The Old Rare CHronicles, sakra to už je dobrejch 14 let. Voni se  z toho dračáku ještě nezbláznili?

Tom

Tom

Zobrazit příspěvekpeca, na 02 březen 2018 - 10:45 , napsal/a:

Ono jde spíše o to, že systém DrD 1 / ADnD 2 a pod. je natolik jednoduchý, že jej zvládne i ten školák, který má třeba jinak problém přimout porážku v příběhovém systému, nebo fate, a snaží se neustále nějak vyčerpávat až do mrtě, aby dosáhl úspěchu. Tady ti to prostě nepadne a PJ rozhodne co se stane. PJ má příběh relativně pod kontrolou, takže mu s ním hráči tak snadno neutečou mimo jeho záměr. Slyšel vyprávnění o skupinkách. kde PJ hrál stylem padni komu padni a hráči umírali a příběh kolikrát prostě nedohráli protože pomřeli někde na pastech, pobiti lapky či jinak. Nebo naopak, kdy hráči "utekli" s příběhem někam úplně jinam a z PJ pečlivě plánovaného dobrodružství udělali "trhací kalendář" :)

Myslím, že tie problémy ktoré opisuješ sú záležitosťou toho, ako je schopný PJ/DM. Dobrý DM vie kedy postavy potrápiť a kedy povoliť uzdu. Niektoré systémy sú menej striktné v pravidlách, ale v konečnom dôsledku je to o hráčoch a DM, ako zložité si to spravia.

PS: Pathfinder master race!
Lepšia strecha v hrsti, ako holub na vrabcovi.

VinasSolamnus

VinasSolamnus
Taky jsme si prošli obdobím, kdy se hrálo stylem "PJ se baví, když umírají hráči" :-) Takže vznikly jeskyně, kde byla na každém rohu past a pokud možno ještě taková, že v chodbě před a za družinou se otevřely tajné dveře a z obou stran na ně vyběhlo dvacet orků... :-)
Nebo jednou se měla družina dostat do obleženého hradu a místo, aby se tam proplížila nebo něco na ten způsob, tak se hráči rozhodli, že když už to budou mít cestou, tak najdou stan nepřátelského generála a zabijou ho. Jako DM jsem se u toho pořádně zapotil :-D
What kind of man are you anyways? I'm talking comics and you bring up chicks and romance?!

Lomikar

Vložený obrázek
K jeho zločinům patřilo držení narkotik a touha být svědkem zániku vesmíru. Měl velice jasnou představu, jak bude vypadat. Slunce se změní v železo, země zamrzne a z děr s klapáním vyleze hmyz podobný krabům. A on si zapne kabát, půjde na policejní ředitelství v New Orleans a vysere se jim v čekárně.

Atterdag

Atterdag
Vracet se dnes ke konceptu Dračího doupěte bych v žádném případě nechtěl. Pro mě je tou cestou Jeskyně a draci (DnD 5. edice). Ale tu Dračí hlídku pavděpodobně koupím taky:)

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů