Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Panzer,  [22:09:40 | 3. Dub 2020]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

zgrywus,  [21:47:29 | 3. Dub 2020]

The Battle of Five Armies : Dojmy : Smakovo dojmy

Lomikar,  [18:07:31 | 3. Dub 2020]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

sydo,  [10:33:17 | 3. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Frosthaven

Magicus,  [13:13:17 | 2. Dub 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dark Ages

devilfiend,  [9:28:52 | 30. Bře 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dreamscape

yarin,  [22:46:05 | 28. Bře 2020]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 7. ročník

paladin91,  [17:28:45 | 28. Bře 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [6:29:06 | 27. Bře 2020]

Paths of Glory : Novinky : Nový Vassal modul

Martinmm,  [21:25:43 | 26. Bře 2020]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

Lolo,  [21:22:26 | 26. Bře 2020]

Machina Arcana : Dojmy : Jakékoliv dojmy?

devilfiend,  [9:50:03 | 26. Bře 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Prodej her na e-bayi ?

Luke,  [21:29:09 | 25. Bře 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Tang Garden

ozzy,  [17:23:14 | 25. Bře 2020]

Debaty o Deskožroutu : Debaty o Deskožroutu a jeho pozici v deskoherním světě : Budoucnost Deskožrouta

Morthe,  [17:13:59 | 25. Bře 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [1:30:27 | 25. Bře 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

esed,  [10:57:29 | 24. Bře 2020]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

falco,  [9:36:48 | 24. Bře 2020]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [8:33:26 | 23. Bře 2020]

Organizácia

• Nemůžete odpovídat na toto téma
150 odpovědí

pecovarhy

Prihlasovací formulár je Online (do 30.11.2018):

https://docs.google....fEY2JQ/viewform

Termín konania PAWG 2019 je 6.2. - 10.2. 2019

Všetko podstatné je v tomto príspevku: http://www.deskozrou..._80#entry161175

Niekoľko dní po PAWG-u sa vždy hodí načať tému organizácie nového ročníka. Niektorí ľudia v zákulisí vedia, že som zvažoval, aby piaty PAWG bol aj posledný a začala sa nejaká nová tradícia. Žiaľ feedback po tohtoročnej akcii bol taký dobrý, že to ešte asi ešte ďalší rok skúsim. :-)

Na to, aby bol PAWG 2019 aspoň trochu porovnateľný s tým minulotýždňovým, bude treba sa zomknúť a agitovať pre dobrú vec, a to konkrétne pre darovanie 2-3 % z dane z príjmov za rok 2017. Zamestnanci už mali možnosť žiadať zamestnávateľov o vyhotovenie zúčtovania dane a verím, že už sme si na Slovensku zvykli zaškrtnúť aj to políčko, ktoré ukladá zamestnávateľovi vystaviť aj potvrdenie pre účely poukázania dane. Ľudia, ktorí si daňové priznanie pripravujú sami majú samozrejme termín do 31.3.

Pre tieto účely som dohodnutý opäť so švagrom, ktorý vedie čoraz úspešnejšiu Bratislavskú šachovú akadémiu. BŠA nás opäť podporí a všetky dôležité informácie, formuláre na stiahnutie, termíny nájdete tu: http://sachovaakademia.sk/dakujeme/. Odoslaním svojich 2 percent Bratislavskej šachovej akadémii podporíte priamo PAWG 2019. Vzhľadom na to, že v tejto chvíli netuším, či aj tento rok nám bude schválený grant IBM, bude dôležité, aby ste skúsili byť aktívni a presvedčiť aj známych, kolegov, rodinu, aby podporili naše hranie sa... Dôležité bude aj odkladať si účty z nákupov spoločenských hier počas celého roka 2018, prosím nezabudnite na to. Vopred Vám všetkým ďakujem za podporu a šírenie tejto správy.

Zároveň chcem pripomenúť aj Wlkovu iniciatívu a Akadémiu spoločenských hier. Odoslaním 2% ASH podporíte tvorbu nových hier na Slovensku, propagáciu hrania a aj super hernú akciu SKON v lete pri Kováčovej.

Tento příspěvek byl upraven od pecovarhy: 28 leden 2019 - 10:49

pecovarhy

Chcel by som pripomenúť v súvislosti s daňovými vyhláseniami možnosť podporiť PAWG 2019, ak pošlete vaše 2% z daní Bratislavskej šachovej akadémii. Zároveň, poprosím tých, ktorí majú ochotu deklarovať dobrovoľnícku činnosť pre BŠA, nech sa mi ozvú a BŠA im poskytne potvrdenie pre účely poukázania až 3% z dane z príjmu! Ďakujem

Lolo

poslal som
Anytime, anywhere

Ghost

ja s Ytak sme poslali

pecovarhy

Zatiaľ Škodovka ma oslovil s ochotou darovať 3% z dane. Keďže je s tým trochu administácie, poprosím všetkých, ktorí majú podobné želanie, aby sa mi ozvali do 15.4. BŠA Vám potom vystaví potvrdenie, na základe ktorého môžete podať 3%. Ďakujem.

pecovarhy

Založil som dnes stránku o PAWG-u na FB. Neznamená to, že tam presúvam organizáciu, iba by som bol rád, aj na základe ohlasov a žiadostí, aby sa o akcii dozvedelo čo najviac ľudí. Pozrel som aj kalendár a asi nebude prekvapením, keď poviem, že budem pretláčať termín konania na

14. - 17.2. 2019

6.-10.2.2019

Uvažoval som o pár zlepšeniach, ale závisí to od toho, či sa nám podarí zariadiť grant (zatiaľ je to otvorené), a hlavne, koľko ľudí by prišlo. Napr. viem si predstaviť, že si zarezervujeme obe konferenčné miestnosti a ak by bola chuť, tak by mohla byť akcia o jeden deň dlhšia, už od stredy. Dajte vedieť, či by ste do toho aj tak išli, len tak nezáväzne zatiaľ. Samotné prihlasovanie spustím asi niekedy v októbri.

Tento příspěvek byl upraven od pecovarhy: 18 leden 2019 - 02:02

Jogo

ja urcite, peco. aj si priplatim, ak by sa to nepodarilo vsetko zasponzorovat.

pecovarhy

Na FB stránke som spustil hlasovanie o to, koľko dní by mal trvať PAWG 2019, od stredy, alebo od štvrtka. Prosím zahlasujte do 7 dní. Ak sa nás nájde aspoň 20 ľudí, tak to zarezervujem už od stredy. Predpokladom tejto možnosti je dobrá správa, a to, že sa nám podarilo opäť dostať grant spoločnosti IBM, takže predĺžený termín nijako nezasiahne do peňaženiek účastníkov v zmysle toho, že prenájom miestnosti bude zabezpečený.

miso

miso

Môžem hlasovať aj tu? Nie som FB friendly...

pecovarhy

Budem brať do úvahy aj komentáre v tomto vlákne, takže si tu kľudne napíš preferenciu na termín. Tesne po spustení ankety je zatiaľ "skóre" 6:3 pre kratší termín.

icebear

Mohol by si to vybaviť, ako celoročne prístupnú akciu. Inak ja osobne sa držím toho, že sa dovalím pekne vyspinkaní vo štvrtok do obeda, na druhú stranu by si mohol na stredu hodiť tie deti, čo chodia vždy vo štvrtok cez obed. :)

Magicus

Magicus
No mne sa zatiaľ ešte nikdy nepodarilo prísť už vo štvrtok (budúci rok to snáď konečne vyjde), ale čo som videl podľa fotiek, tak to nevyzeralo, že by to tam bolo nejako moc plné. Väčšina ľudí začína chodiť až počnúc piatkom (predsa len, práca & other IRL stuff častokrát nepustia), takže si nie som istý, či by sa ti to oplatilo organizovať už od stredy, ak by ti tam potom prišli 3 ľudia.
Ja osobne som teda za to nechať to od štvrtka, tak ako to bolo aj predtým.

Či ísť do dvoch miestností je tiež otázka na zamyslenie. Asi by záležalo dosť aj do vývoja prihlášok, ale opäť ťažko povedať, či by to bolo vôbec nutné.
Tá miestnosť, čo sme mali tohto roku, bola ozaj výborná, a nemal som v nej pocit, že by sme sa tam nejako tlačili, alebo by tam bol nejaký strašný hluk (na rozdiel od tej minuloročnej, ktorá bola na naše potreby ozaj hodne malá).
Ja osobne by som povedal, že na takúto akciu bohate postačovala, aj s určitou rezervou nad ten počet ľudí, čo tam bol (ak sa dobre pamätám, tak na sobotu bolo okolo 60 ľudí prihlásených?).
Samozrejme, ak by to vyzeralo, že budúci rok sa zrazu chystá prísť 100 ľudí, tak by to bola iná vec...

Tento příspěvek byl upraven od Magicus: 18 září 2018 - 09:55

pecovarhy

Icebear: deti z pezinských ZŠ sú integrálnou súčasťou PAWG-u, bolo by strašne sebecké od gejmerov, keby sa dištancovali od nastupujúcej generácie. Myslím, že zatiaľ to nikdy nebol nejaký zásah do akcie, keď tam prišli - jednak sa zdržia max hodinku a po druhé je to v čase, keď sa ešte len matadori zlietajú.
Magicus: pravdu máš, preto dávam podmienku 20 ľudí - ak sa nájde takáto skupina ľudí, ktorí si to vedia v práci vybaviť a chcú si zahrať v kľude čo najviac hier, tak tam ten zmysel posunúť akciu o jeden deň vidím. Prípadné dve miestnosti budem riešiť až na základe prihlášok.

miso

miso

Ja sa tam cítim lepšie, keď je menej ľudí, hoci štvrtky sú ozaj riedke. Ale nech je teda výzva. Od stredy!
Ešte malá poznámka. Papier znesie veľa, takže hlasovanie je fajn, ale nie je to vytesané do kameňa, že by tí “stredajší” aj naozaj prišli:(
Edit 2: Ak prídu Amis, Eyron & co v utorok, tak aj od utorka. A ak by prišla Evička Máziková, tak celý týždeň!

Tento příspěvek byl upraven od miso: 18 září 2018 - 07:19

pecovarhy

20 je už myslím dosť relevantný počet. Ak budem vedieť, že je seriózny záujem aj o stredu, potom budem vedieť zarezervovať aj konferenčné miestnosti, napr. streda-štvrtok iba malá a od piatku do nedele iba veľká, alebo kombinácie, tak, aby sme to zbytočne nepreplácali, ale aj aby si ľudia mohli v kľude zahrať. Duch Mázikovej bude v lobby nepretržite, sú tam aj toalety, takže sa každý môže s hudbou vysporiadať po svojom :-)

pillgr1m

pillgr1m
Peco preboha len nezruš PAWG! Ja už tam Verbujemludí od posledného PAwgu, príde odo mňa asi 5 nových ľudí!

pecovarhy

Zatiaľ o zrušení PAWG-u neuvažujem, až keď budem veľmi a sústavne prehrávať, tak s tým asi praštím, ale kým sa mi sem tam zadarí zlomiť vás aspoň v nejakej starinke ako PuertoRico, tak to pre mňa má zmysel! :-) Super, že pribúdajú ľudia, práveže! Každý rok nové tváre a noví kamaráti, čo si už jeden chren môže viac želať? :-)

Lolo

aby boli z Grécka? :ph34r:
Anytime, anywhere

Ghost

pecovarhy: kedze nemam FB tak hlasujem tu za zaciatok uz v stredu. na SKoNe tusim uz okolo 20 ludi v stredu bolo...

Sorcerer

Je mi jedno kedy, pridem. Po minulom roku uz hadam nevynecham.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů