Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

sydo,  [22:35:31 | 18. Pro 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Ralph MCQuarrie Star Wars Art

Djkoma,  [17:32:47 | 18. Pro 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

ozzy,  [17:17:10 | 18. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

eklp,  [14:33:12 | 18. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [8:22:42 | 18. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Project L

pasin,  [22:24:54 | 17. Pro 2018]

Velké herní události : Želiv 2019 : Želiv 2019

Klopik,  [13:02:03 | 17. Pro 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 4. ročník

Grom,  [21:54:47 | 15. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

poetka,  [20:26:07 | 14. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Time of Legends: Joan of Arc

Sir_Miner,  [13:03:54 | 14. Pro 2018]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

fuchso,  [21:38:55 | 13. Pro 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Grom,  [11:03:19 | 13. Pro 2018]

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce Hradiště 13.-16.12

Morthe,  [10:34:55 | 13. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [0:56:15 | 13. Pro 2018]

Advanced Squad Leader : Dojmy : ASL / Čerstvo dohrané (mini-reporty)

Gaspar,  [12:21:42 | 12. Pro 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

Permonick,  [11:46:26 | 12. Pro 2018]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Novinky : Organizované hraní v Praze

brtstvo,  [11:01:44 | 12. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Blood Rage Digital + new clan + rework 4 KS figuriek

Pilgrimage,  [9:29:25 | 12. Pro 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nemesis

navara,  [23:53:57 | 11. Pro 2018]

Dojmy

• Nemůžete odpovídat na toto téma
11 odpovědí

pecovarhy

Aj som zvažoval, že si odpustím založenie ďalšieho v poradí vlákna, ale už len pre tú srandu to urobím. Upozorňujem Paladina, že nasleduje dlhý, nič podstatné nehovoriaci text. :-)

Je to za nami. Bolo opäť raz osviežujúce zvítať sa s Vami všetkými, v niektorých prípadoch až po roku. Detičky nám vyrástli a chuť na hranie snáď ešte viac. Všetkým Vám chcem veľmi poďakovať za plynulý priebeh akcie. Okrem tankovania kofoly a piva prvý deň som nevnímal nejaké iné ťažkosti. Veľmi oceňujem aj osobné obety niektorých ľudí, ktorí v tomto pre zdravie nepriaznivom období predsa len prišli na PAWG. Niektorým to, žiaľ nevyšlo, tak azda na budúci rok. Osobitne ľúto mi je to, že nemohol prísť Panos z Atén a tak zase nemám človeka, ktorý by šíril dobré slovo o našej akcii v kolíske civilizácie.

No ale prišli iní nováčikovia a určite mi prepáčite, ak za všetkých spomeniem iba Sorcerera. Avizovali mi, že je to týpek, ale teda netušil som, že je to týpek s tak pozitívnym vzťahom k mytológii, dokonca gréckej! Som rád, že v mojich rodných Košiciach mám teraz dôstojného zástupcu, však vieš ako to myslím, bráško. :-) V zásade môžem spolu so Sorcererom označiť za agenta provokatéra aj Juraja - obaja priniesli do Pezinka hry, ktoré by mali už dávno ležať na polici v našom byte: The Labours of Hercules (12 úloh Héraklových) a Victory or Death (ďalšia v poradí simulácia Peloponézskej vojny). Toto budú moje prvé kroky k náprave tento týždeň.

Vo štvrtok prišlo približne 20 deti zo základnej školy a aj keď sa to možno viacerým nebude zdať, ja to osobne považujem za jeden z vrcholov PAWG-u, pretože mnohokrát tieto detičky sa dostávajú do kontaktu s peknými modernými hrami práve u nás a možno takto pomáhame aj k tomu, aby nám v Pezinku vyrástli noví spoluhráči. Veď aj reportéri z TV Pezinok si napriek informácii o programe zvolili prísť práve v tom čase, keď sa hrali v priestore deti. Herný klub Epitrapezion očakáva prírastky nových členov. :-)

Za piatok sa Vám všetkým musím ospravedlniť, že som PAWG opustil - síce nie fyzicky, ale mysľou jednoznačne. Kto by ale mohol odolať pokušeniu preniesť sa v zimnom období zo zachmúrenej stredoeurópskej krajiny do slnkom zaliatej oblasti Egejského mora? V 13,5 hod partičke Pericles: The Peloponnesian Wars sme sa s Adriasom, gašparom a Martinom pokúsili zrekonštruovať udalosti, ktoré možno mali najzásadnejší vplyv na naše dejiny - konflikt gréckeho sveta v období 460 - 400 pnl. Autor tohto megadiela nazval 10 kolový kompletný scenár svojej hry priznačne - Suicide of Greece. Našťastie, my sme to všetci štyria dokázali prežiť a dosiahnuť po celodennom hraní jednobodový rozdiel (!) - to musí svedčí o našom heroickom odhodlaní. Nič epickejšie som doteraz nezažil a myslím, že aj sám Thukydides by bol na nás hrdý. Teším sa na skorú odvetu, vážení spartskí králi a aténski demagógovia.

Aj keď trochu mysľou inde, už v piatok som vnímal, že na PAWG budeme potrebovať iba tú najväčšiu konferenčnú miestnosť na Rozálke a možno v budúcnosti aj komplet obidve. Myšlienka večerného občerstvenia sa pravdepodobne takisto pevne uchytí a vydýchol som si, že prasiatko sa ušlo každému.

Sobotu som vnímal už ako v delíriu, unavený ako keby po celodennej pitke (musel som odolať všetkým tým frndžaliciam, slivoviciam, pivám vínam a iným opojným mokom), obetoval som účasť na Megacívke, aby som zaučil ľudí do Sid Meierovej cívky a Clash of Cultures. Hral som už veľmi pod možnosti a verím, že takto by to so mnou išlo pri akejkoľvek inej hre. Bol som proste unavený. Dôkazom je aj to, že som odvolal partičku Great battles of Alexander s Bifim s rizikom, že si to len tak skoro nezahrám... Tombola s dražbou mi priniesla trochu oživenia, meral som si čas, trvala presne 30 min, takže aj toto je improvement oproti minulým rokom. Tombola bola super veselá, vyhrali v nej obe najmenšie detičky, Filipko dokonca Pericla, no a Zuzka zase cenu, ktorú jej mohli závidieť všetci - 5 litríkov miestneho vínečka. Sranda bola pri druhej cene - prekrásneho Hunt for the Ring odmietli v poradí až traja ľudia, aj vďaka tomu, že sú z kruhov blížiaceho sa českého vydania. So Sofiou sme si to doma vyjasnili, dostala precízne inštrukcie na budúci rok :-)

Podarilo sa nám po dvoch failoch konečne výrazne vyhrať v kooperačke Kreus, vďaka spoluhráčom Sanchezovi, Icebearovi, Nine, Tarvike a Dvoraxovi! V nedeľu, niečo po polnoci, keď už som bol rozhodnutý, že idem domov vyspať sa trochu, tak sa začala samozrejme debata o maľovaní figúrok medzi Mawom a LeizeQom. To mi umožnilo dodržať najpevnejšiu tradíciu PAWG-u - prespať priamo v hracej miestnosti obligátne dve hodinky. S nostalgiou som si spomenul na tie drevené lavice z 1. ročníka a uložil som sa na pohodlných 4 spojených mäkkých stoličkách, absolútne pohodlie proste...
Dojazd akcie boli už ranné balenia hier a odchody, nejaké posledné partičky a šmitec. Ako vždy, PAWG 2018 je mŕtvy, nech žije PAWG 2019!

Ešte raz vďaka Vám všetkým za to príjemné prostredie a debaty, ktoré sme mohli spoločne všetci počas trvania PAWG-u 2018 zažiť!

Tento příspěvek byl upraven od PecoWARhry: 19 únor 2018 - 01:10

maylos

maylos

Peco o5 si to perfektne zorganizoval, ďakujeme. Megacivka vyplnila sobotu a prasa žalúdok prosto paráda :)

Tom

Tom
Bol to veľmi príjemne strávený čas. Trochu som sa obával, ako to zvládne moja polovička s dieťaťom na krku, ale vďaka skvelej atmosfére a tolerancii zo strany všetkých účastníkov, to bol príjemný čas aj pre Noemi a Filipka. Vďaka všetkým, ktorý strpeli batoľa, váľajúce sa popod stoly a jeho občasnú hlučnosť.

No a Pericles sa bude nejaký čas skvieť na čestnom mieste, v poličke vedľa 1989 (jedinej ďalšej hry, ktorú od GMT doma máme). Možno jedného dňa podľahnem jeho čaru, alebo ho podľa pecových slov nechám dozrieť ako víno a pošlem ďalej do sveta. Každopádne, tento historický okamih, keď môj syn obdržal svoju prvú stolnú hru, máme dôkladne zdokumentovaný Pecovou fotkou. Jedného dňa sa s Filipkom na tom zasmejeme, že jeho prvá hra nebola v žltej krabici od HABA, ale v šedej od GMT :)Vložený obrázek
Lepšia strecha v hrsti, ako holub na vrabcovi.

Sorcerer

Si zahraju s malou Zuzkou pri vine.

Peco dik za vsetko, bezkonkurencne najlepsia deskoherna akcia.. uplny luxus. Podporim to ako budem moct, buduci rocnik uz hadam prispejem niecim wizardovskym. Dakujem kazdemu kto si zahral moj novy prototyp a zasadne tak prispeli k dokonceniu diela. Rad som vas opat videl ci spoznal. Skvele bolo stretnutie s Bifim po 9 rokoch , kadeco herne s Mawom a Tomom alebo kazdovecerna kalba. Dakujem kazdemu za to, ze mal tu energiu vysvetlovat pravidla. V neposlednom rade Pecovy nielen za organizaciu ale aj za to, ze mi venoval kopu svojho casu zasvecovanim do grecka a jeho fantastickej mytologie.

Tento příspěvek byl upraven od Sorcerer: 19 únor 2018 - 09:56

pecovarhy

Dostal som dnes odkaz na dojmy od detí, ktoré si prišli zahrať vo štvrtok: http://www.zsnabiele...icle=1519131153

Reportáž TV Pezinok si môžete pozrieť tu: http://www.tvpezinok...yzden-19-2-2018

Odporúčam pretočiť si to až od 36 minúty 25 sekundy, keď sa začína reportáž o mariášovom turnaji v Pezinku, zúčastnilo sa skoro 400 hráčov, na budúci rok ich tromfneme, nie? :-)
O PAWG-u samotnom potom začína report od 39 minúty 15 sec a trvá do 41.32

icebear

Super akcia, super organizácia. Vďaka patrí všetkým zúčastnením aj ľudom ochotným ma odviesť a doviesť. Som rád že mi to vyšlo sa zúčastniť, dobre si zahrať, troška popiť aj zašpásovať. Veľa dobrých hier som si zahral a z veľa dobrými ľuďmi som si pokecal.

Peco tento rok to šlo ako po masle, len tak ďalej.
A že Sorcerer nie je mýtus, to poteší, lebo slovensko má veľa mýtusov ale málo ľudí čo sa vie chytiť poriadnej roboty, česť tvojím doterajším výsledkom.

Lolo

ako sa ma prasacia hlava ;-)
Anytime, anywhere

Gaspar

to je icebearova nova prezyvka? :D
...ale fajny bober

icebear

Tak tú mi niekto čmajzol, ako som dospával opicu. Hold niekto si ju zobral ako suvenír. Aspoň sa nám po niektorým lepšie zohybalo pre mydlo, alebo navigovalo vo vlaku do Tokya.

Sranda musí byť aj keby sa mala prasacia hlava naučiť za vkakoveho sprievodcu Tokyo Expresu.
;)

pecovarhy

Je k dispozícii album pre umiestnenie fotiek z akcie: http://www.deskozrou...8-pezinok-2018/

pecovarhy

Na horeuvedenom linku už sú nahraté moje fotky. Celkom vydarené sú tie "neherné", ako napr. ochutnávka vo vínnej pivničke alebo porcovanie prasiatka. :-)

pecovarhy

Zobrazit příspěvekpecovarhy, na 19 únor 2018 - 10:33 , napsal/a:

V zásade môžem spolu so Sorcererom označiť za agenta provokatéra aj Juraja - obaja priniesli do Pezinka hry, ktoré by mali už dávno ležať na polici v našom byte: The Labours of Hercules (12 úloh Héraklových) a Victory or Death (ďalšia v poradí simulácia Peloponézskej vojny). Toto budú moje prvé kroky k náprave tento týždeň.

V tejto záležitosti je už všetko na poriadku - presne minulý týždeň som mal stretávku s Jurajom a vďaka jeho veľkej pomoci mi okrem Victory or Death pribudla v zbierke aj Hexemonia a Pergamemnon. Vďaka! No a dnes mi prišiel balíček z Taiwanu a 12 úloh Héraclových aj s krásne graficky spracovanými kartami sú už tiež tam, kde majú byť.

Až teraz môžem považovať PAWG 2018 za ukončený :-)

Tento příspěvek byl upraven od pecovarhy: 16 březen 2018 - 11:14

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů