Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [21:39:33 | 17. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Atterdag,  [20:54:58 | 17. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Thunderstone Quest

alucard,  [14:17:26 | 17. Srp 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Wolfhound,  [14:11:31 | 17. Srp 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 3. ročník

vampire,  [7:56:09 | 17. Srp 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 5. ročník

Wolfhound,  [7:41:11 | 17. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Hellenica: Story of Greece

leizeQ,  [7:28:03 | 17. Srp 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Prehrani original dvd filmu se zvukem 5.1

Beholder,  [15:36:51 | 16. Srp 2018]

Bios: Megafauna (second edition) : Dojmy : První dojmy

sydo,  [13:36:51 | 16. Srp 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Nové alternativní týmy

paladin91,  [8:25:25 | 16. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Novika od FFG - Discover: Lands Unknown

zgrywus,  [6:46:26 | 16. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sword & Sorcery

alucard,  [4:11:38 | 16. Srp 2018]

Dune : Kompost : Licence

Thales,  [10:39:31 | 15. Srp 2018]

Infidel : Novinky : P500 men of Iron tripack

Lomikar,  [9:07:31 | 15. Srp 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : nástroj pubmeeple.com na vytváranie TOP XY

acedrac,  [9:41:23 | 14. Srp 2018]

Debaty o Deskožroutu : Hlášení chyb : Nefunguje sledovani vlakna

falco,  [9:05:20 | 14. Srp 2018]

Bios: Megafauna (second edition) : Dojmy : Kvalita komponent - komentář

devilfiend,  [8:51:31 | 14. Srp 2018]

Argonauts 2nd Edition

• Nemůžete odpovídat na toto téma
10 odpovědí

pecovarhy

Toto je preview KS kampane, ktorá bude spustená zajtra: https://www.kickstar...&token=2bf1bf7b
Argonauts je kooperačná hra s veľmi silnou témou výpravy Iásona za Zlatým rúnom. Veľmi príjemné je to, že pre majiteľov 1. edície bude možnosť zakúpiť iba dodatočný materiál na upgrade.

Gromthar

Gromthar
Vypadá to opravdu pěkně... ten artwork je supr, jen by mne zajímalo, jak je to s replayabilitou vzhledem k té vytyčené cestě.

pecovarhy

Pozerám si pravidlá 1. edície a myslia autori aj na znovuhrateľnosť: jednak môžeš náhodne losovať legendary encounters (čiže napr. už pri Symplegádach Ťa môže privítať trebárs Scylla atď), takisto počet prístavov je 12, takže môžeš náhodne žrebovať 1-12 stennou kockou, aký proviant, materiál alebo možnosti vyjednávania či lovu Ti tá ktorá lokácia pripraví, no a kapitola sama o sebe je výber hrdinov, ktorých je až 25 a pri hre 4 hráčov sa dostanú do hry max. 16. Celkovo je to hra, ktorá vznikla najmä preto, aby autor priblížil starú grécku mytológiu svojim dvom deťom, ale vykľul sa z toho celkom ťažký rébus, kedy sa ku rúnu dostaneš relatívne ľahko, ale tá cesta späť po Dunaji a potom na juh je jeden horší des za druhým. Samozrejmosťou je aj easy scenár, keď to hraješ naozaj s deťmi a chcete si to v pohode užiť.

Tento příspěvek byl upraven od PecoWARhry: 11 únor 2018 - 10:13

pecovarhy

KS je otvorený: https://www.kickstar...ref=hero_thanks

yarin

yarin
jdete do toho nekdo?

peca

peca

Stojí to za to, zná někdo 1. vydání? Cena vypadá příznivě. Akorát koukám "zloďování" je 10 USD per kousek, takže multipledž nic, a cena díku tomu o 1/4 vyšší... Takže v přepočtu asi 10 - 11 stovek...
edit: teda jako řeckou mytologii mám rád, byla to moje první fantasy, ještě na základce :) Ale jestl ito herně jako stojí za to. Protože je fakt, že her mám tolik, že nevím kterou hrát dřív...

Tento příspěvek byl upraven od peca: 25 březen 2018 - 09:10

kamixx

kamixx
mám a budu pouštět do světa první vydání. Takže kdyby si někdo chtěl koupit jen upgrade, tak mu za rozumnou cenu dodám základ :-).

Znovuhratelnost podle mě není moc sláva, ale párkrát mě to bavilo otočit. Tvůrci i v pravidlech nabízejí variantu, která například zahýbá s pořadím měst a legendary encounterů

pecovarhy

Hral som 1. edíciu niekoľkokrát s rôznymi ľuďmi a hra sa vždy páčila. Nemal by si očakávať nejaké herné terno, ale hraje sa to príjemne a sleduje to veľmi pekne líniu mýtu o Iásonovi a Argonautoch.

Hrajú vždy 4 squady, bez ohľadu na počet hráčov, čo je trochu nevýhoda pri hre menej ako štyroch. Myslím, že v priebehu hry môže mať každý hráč rovnaký pocit, že prispieva k úspechu výpravy. Pravdaže, sebastredný jedinec dokáže "okoreniť" každú kooperačnú hru, ale tu by musel sledovať príliš veľa vecí. Variabilita je zaručená tým, že si vyberáš do squadu vždy iných štyroch hrdinov a aj pravidlá myslia na jednoduchšiu a zložitejšiu verziu. Samotné hranie je potom ako príbeh, kde sa najprv vcelku bez problémov presekáš cez Harpyje a skaly Symplegád, ešte ako tak zdoláš bojovníkov z dračieho poľa a ak máš šťastie, získaš zlaté rúno tak, že zabiješ draka, čo ho stráži (ale nie je to podmienka). Naozajstné problémy začnú až po tom, čo už rúno máš v držbe, pretože je pred Tebou úmorná cesta späť do Iolku. Tam sa preukáže ako dobre hospodárite ako tím s peniazmi, materiálom na opravu lode a priazňou bohov.

Teším sa na vylepšenia, ktoré prináša 2. vydanie, hlavne čo sa týka kariet putovania a vplyvu bohov. Pre fanúšika gréckej mytológie je podľa mňa táto hra must have. Nič svetoborné, ale ani nič triviálne, fakt treba premýšľať a zvažovať kroky, prepočítavať šance a možnosti.

Tento příspěvek byl upraven od pecovarhy: 25 březen 2018 - 10:02

pecovarhy

Zobrazit příspěvekkamixx, na 25 březen 2018 - 09:53 , napsal/a:

mám a budu pouštět do světa první vydání. Takže kdyby si někdo chtěl koupit jen upgrade, tak mu za rozumnou cenu dodám základ :-).

Znovuhratelnost podle mě není moc sláva, ale párkrát mě to bavilo otočit. Tvůrci i v pravidlech nabízejí variantu, která například zahýbá s pořadím měst a legendary encounterů

Mohol by som sa opýtať, prečo neberieš iba ten upgrade, ale púšťaš 1. vydanie? Je tam niečo, čo mi uniklo a treba mať rovno radšej 2. vydanie? Ak som pozeral správne, mapa je rovnaká, aj všetky ostatné komponenty a čokoľvek je nové, tak je súčaťou upgrade, alebo sa mýlim? Dík

kamixx

kamixx
pecovarhy to popsal moc pěkně. Na pár hraní nás to všechny taky bavilo, připomnělo nám to tu legendu a donutilo přečíst a dostudovat detaily. Takže to vnímám jako pěkné interaktivní převyprávění staré řecké pověsti.

kamixx

kamixx

Zobrazit příspěvekpecovarhy, na 25 březen 2018 - 09:57 , napsal/a:

Mohol by som sa opýtať, prečo neberieš iba ten upgrade, ale púšťaš 1. vydanie? Je tam niečo, čo mi uniklo a treba mať rovno radšej 2. vydanie? Ak som pozeral správne, mapa je rovnaká, aj všetky ostatné komponenty a čokoľvek je nové, tak je súčaťou upgrade, alebo sa mýlim? Dík

mno, já totiž neplánuji upgradovat :-), ale v rámci mého nekončícího questu zeštíhlování sbírky přišla řada na  Argonauty.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů