Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Literatura : Zeměplocha

zgrywus,  [11:17:40 | 24. Bře 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Desková hra v ceně nového iPhone X

zgrywus,  [10:54:18 | 24. Bře 2018]

Android: Netrunner : Novinky : Turnaj Praha Android: Netrunner 14.4.2018

t.p,  [9:40:09 | 24. Bře 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dice Settlers

Youda,  [9:00:31 | 24. Bře 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Mutant Chronicles: Siege of the Citadel

Aillas,  [8:51:52 | 24. Bře 2018]

Ostatní pokec : PC hry a herní konzole : Dobré dealy za hry

falco,  [20:25:59 | 23. Bře 2018]

Ostatní pokec : Literatura : Fantasy a sci-fi literatura

saiwer,  [19:29:20 | 23. Bře 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Monumental

DD.,  [16:02:53 | 23. Bře 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Endeavor - mořeplavci

yarin,  [15:23:27 | 23. Bře 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Medvěd WRR: Karetní hra

krteCZEk,  [14:10:35 | 23. Bře 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lolo,  [13:53:37 | 23. Bře 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Lcg + rodinná hra

Pizin,  [9:55:45 | 23. Bře 2018]

Královský Bál : Novinky : Kde si můžu hru zahrát?

Kolaps,  [8:38:20 | 23. Bře 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 5. ročník

Marvin,  [23:19:44 | 22. Bře 2018]

Kingdom Death: Monster : Novinky : Reprint

Lapcis,  [16:04:00 | 22. Bře 2018]

Civilization : Novinky : Reprint Gibson 2018

Lolo,  [9:53:55 | 22. Bře 2018]
Area control ze středověkého fantasy Japonska s prvky diplomacie 16 příspěvky · 1 témata · 0 články · 0 soubory · 0 obrázky · 0 odkazy

První dojmy  • Nemůžete odpovídat na toto téma
15 odpovědí

#1
Lumirius

Lumirius

"Bloodrage na steroidech", je první věc co mě po dohrání napadla. Jde vidět že hry vznikly brzo po sobě. Nutnost diplomacie, ale spíš hraje do Japonského prostředí.
Nedraftují se karty, ale akce. Vybíráš vždy ze 4 akcí, přičemž nevybrané akce dáváš nahoru balíku, takže víš co se přibližně může v dalších kolech dít. Tebou vybranou Akci provedou však všichni hráči jako třeba v Portoriku, ale aktivní hráč plus jeho spojenec ji dělají s bonusem. Proto je nutná diplomacie a uzavírání spojenectví, které jdou však relativně lehce rozbít. Betreyal akce jsme si vybírali pomálu.
Práce s Honor trackem je parádní prvek. Čest zde rozhoduje jakékoliv remízy, porovnává se hodnota cti mezi remízovanými.
Karty vylepšení, které se v Bloodrage draftovaly, jsou tady ve veřejné nabídce pro dané roční období, kolo. Hrají se tři období, končí se zimou, kde se počítají bonusové body. Doporučuji před hrou projít balíčky, protože v podzimních kartách nás překvapily bodové hodnocení na konci hry a hra by určitě probíhala jinak. Monstra jsou silné jako vždycky, ale jdou během boje vzít jako rukojmí, přestože je to nelogické, tak to tak je. Jeden z hráčů například ukořistil draka jako rukojmího :-D
Použitý mechanismus boje je asi nejzábavnější část celé hry. Jedná se o skrytou dražbu všech zůčastněných stran na daném bojišti. Ty se vylosují na začátku kola a jejich mnoštví je počet hráčů +2. Na těchto vylosovaných územích proběhne na konci kola boj a hráči tak mohou získat trofeje za vyhrané bitvy, které se hodnotí na konci hry. Čím více různých trofejí tím více bodů. Pořadí vyhodnocení bitev je známo dopředu a tady začíná největší sranda.
Bitva se totiž skládá ze 4 fází jdoucímí přesně po sobě: Seppuka, Rukojmí, Roninové a Oslavné básně. Na tyto jednotlivé fáze zůčastnění hráči umistí tajně za svou zástěnou peníze. Následně všichni odhalí své "sázky", danou akci provede hráč s nejvyšší sázkou případné shody opět rozhoduje Honor.
Seppuka: zabiješ všechny své jednotky za každou dostaneš vátězný bod a posun v Honor tracku.
Rukojmí: sebereš z boje jakémukoliv hráči (i spojenci) FIGURKU (takže i monstrum) a zároveň tomu hráči sebereš VB a sobě ho přidáš. Rukojmí se na začátku herního kola vrací majiteli do zásoby a ty obdržíš peníze z banku. 1 mince = 1 figura.
Najmutí Roninů: roninové jsou žetony, které můžeš získávat během aktuálního kola, každý žeton je jeden bod síly, musíš si však vydražit jejich použití v bitvě.
Následně se vyhodnotí bitva klasicky převahově, většina figurek má sílu 1. Monstra mají více, ale některé jsou třeba podmíněné pozicí na honor tracku. Shodu opět rozhoduje Honor track. Zůstanou jen figury vítězné strany případně jeho spojence. V bitvě se spojenecké síly však nesčítají.
Poslední akce Oslavná báseň: Hráč získá tolik vítězných bodů kolik umřelo figur během celé bitvy (rukojmí se nepočítají).
Poražení odhodí použité peníze, vítez použité peníze vyplatí jako válečné reparace rovnoměrně mezi poražené hráče. Tohle je moc pěkná věc, protože můžeš pak peníze použít do následujících bitev, protože na konci kola se všechny peníze odhazují a dostáváš svůj startovní příjem popřípadě peníze za vrácené rukojmí.

Po třech obdobích vyhrává hráč s nejvíce body. Hodnotí se některé karty upgradů, množství vyhraných různých bitev a množství různých území.

Hodnocení po první hře? Spokojenost, materiál úchvatný, myslím že za utracené peníze jsem obdržel nádhernou hru, kterou se budu dlouho učit jak ji vyhrát.

Tento příspěvek byl upraven od Lumirius: 08 únor 2018 - 09:13


#2
rbx

trochu mi ten mechanismus bitvy připomíná Ikusu.
Tomovy hry, moje Mekka...

#3
eklp

Takže mám začít brečet, že se na mě v hromadném pledgi zapomnělo? :D

#4
Trsťak

Já už brečím ze stejného důvodu :)
SILENCE!!

#5
Angri

Angri
To Lumirus
A máš to s Dynasty expansion?
Jde mi o to jestli jsem neudělal chybu , že jsem to nepřiobjednal?

#6
Lumirius

Lumirius

máme i Dynasty.
To Dynasty jsou jen dva klany navíc, tzn větší variabilita. V coresetu máš stejně 5 klanů + 1 klan KS exclusive i s materiálama pro ně, takže defakto opět 6 hráčů.
Asi máš větší variabilitu a více monster, ale stejně si říkám, že už tak je monster je dost a třeba velké množství silných monster v Bloodrage hře z mého pohledu spíše uškodilo. Tady díky braní rukojmích nejsou samostatné silné figurky tolik výhodné.

#7
IN.

S tím klanem navíc se to dá hrát v šesti nebo je to designované max pro 5 hráčů s tím, že je na výběr více klanů?

#8
Luke

Luke
Je to plnohodnotně hratelné v 6.

#9
Pizin

Pizin
Jsem to viděl hrát včera v Hradci a vypadalo to velmi zajímavě. Jako vytuněný Blood Rage. I když jsem to sám nehrál, hráči si to hodně chválili.

#10
Luke

Luke
Mi by mělo přijít v pondělí, už se na to všichni dost těšíme. Nejdřív zkusíme hru v plném počtu, aby každý měl možnost aliance. Lichý počet necháme na později, aby už člověk věděl, co a jak. A herní podložky snad taky dorazí.

#11
Lumirius

Lumirius

Nemám odvahu to zatím hrát v 6ti. Hráli jsme ve 4 lidech s vysvětlením pravidel a rozbalováním 4 hodiny.

#12
Luke

Luke
Že to bude delší než BR to počítám, nicméně se na to sejdeme docela harcovníci, tak věřím, že to zvládneme v rozumném čase

#13
Pepsson

Pepsson
Hele, nemyslim, ze to v 6ti bude o hooodne delsi, nez ve 4. Je omezeny pocet kol a jsou to jen dve akce (kratke) navic na mandat, takze podle me to bude stejne hratelne v jakemkoliv poctu. I v lichem

#14
Sir_Miner

Sir_Miner
Je potřeba ta Dynasty expanze pro hru šesti nebo jde hrat těch pět base + 1KS exclusive?

#15
Pepsson

Pepsson
pokud mas Fox clan, tak staci. Nebo se to da kombit

#16
Lol

My dneska zahráli poprvé, po přečtení pravidel a zkouknutí krátkého youtube byli všici více-méně připraveni a za 2,5 hodiny bylo ve 4 hráčích rozhodnuto.. docela to bylo akční, aliance se rozpadali na jaře i na podzim, bojovalo se skoro o každé území, parádně jsme si to užívali.. a ke zpracování - sice se v rámci KS kampaně psalo o "tuně plastu" na druhou stranu ty komponenty (strongholdy, roninové, mandáty.. ) jsou nesrovnatelně lepší do ruky a hezčí na pohled.. Zaznamenal jsem nějaké srovnávání s Blood Rage, určitě jsou to natolik rozdílné hry, že se vyplatí mít / hrát obě.
Čím déle před hodem kostkou třesete, tím náhodnější je výsledek.

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů