Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Gloomhaven : Novinky : Reprint kampaň - Kickstarter

Citron,  [22:38:52 | 11. Pro 2017]

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce 13.12.-17.12.2017

Pitrs82,  [22:22:26 | 11. Pro 2017]

Sorcerer : Novinky : Kickstarter

Magesa,  [22:01:32 | 11. Pro 2017]

Gaia Project : Dojmy : První dojmy

Aendil,  [17:40:49 | 11. Pro 2017]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2018 : Organizácia

pecovarhy,  [15:46:31 | 11. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Najmenší rozptyl záverečného skóre

luznyj,  [14:07:59 | 11. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Pitrs82,  [20:31:14 | 10. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Eyronův deskokanál

aneken,  [16:41:45 | 10. Pro 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Johniczech,  [15:09:14 | 10. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Fantasy Flight Interactive

klaymen,  [21:30:17 | 9. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : HATE: The Boardgame

matewr84,  [18:46:40 | 9. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [9:37:12 | 9. Pro 2017]

Blood Bowl (2016 edition) : Překlady : Překlad

Sierpe,  [21:38:53 | 8. Pro 2017]

HATE: The Boardgame

kickstarter

• Nemůžete odpovídat na toto téma
19 odpovědí

Sir_Miner

Sir_Miner
Na Kickstarter se chystá novinka od Erica Langa a CMON a to konkrétně HATE. Má jít o hru z post apokalyptické země, kde nebude hrát roli prostředí bývalé civilizace a následná postapo společnost vyrůstající na ruinách té staré, ale spíš kompletní rozklad věškeré civilizace a humatiny. Hráči přestavují kmeny, které mezi sebou bojují, není zde žádná diplomacie, je čistá nenávist a násilí.

Sem na to zvědavej, ale zárověň mi to téma příjde už celkem na hraně a trochu odpudivý, vypadá to, že ten koncept chtějí fakt dotáhnout a rozhodně nepůjde o kinder friendly hru. Například zajaté soupeře můžete posílat bud do pece a získat tak zdroje a nebo do mučírny a získat tak hate (asi obdoba rage z Blood Rage) což je dost přísný.

Na FB někdo dával odkaz na komiks, který snad je předlohou, má jít o Chronicles of Hate.

Určitě můžeme čekat spoustu figurek a předpokládám i dobrou hru, vzhledem k autorovi. Každopádně sem na to zvědavej, byť to téma samotné mě úplně nepřitahuje, spíš naopak, ale uvidíme jak to bude pojaté a jak to bude vypadat, jak vizuálně tak mechanikama.

Zatím není KS, tak dávám link aspoň na FB stránku hry, kde se budou objevovat updaty: https://www.facebook.../HATEboardgame/

Tento příspěvek byl upraven od Sir_Miner: 07 prosinec 2017 - 09:58

devilfiend

devilfiend
No tak na to jsem taky zvědav, vypadá to na celkem originální prostředí. No uvidíme... :)

Gromthar

Gromthar
Tak snad to bude podporovat dva hráče lépe než ty dosavadní hry od CMON, které jsem nebral z tohoto důvodu.

Pepsson

Pepsson
Tak vizual bude pecka, uz to ale asi vsichni videli...napr. zde https://www.facebook...2120935/?type=3

Beholder

Ze by trosku kompenzace za oop citow? :)
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

Pepsson

Pepsson
Co si myslite o rozhodnuti dat cely projekt vyhradne jen jako kickstarterovy? To uz se asi vyplati vzit jednu kopii navic a nechat ji par let ulezet :-)

Sorcerer

Ze to konecne cmon pochopil.

Čindi

Čindi
U takového námětu je to rozumné. V USA by to normální distribuci neprošlo. A neumím si představit, že by to u nás třeba prodávalo Albi.

Sorcerer

To s tymi rodinnymi hrami je blbe dogma ktore pevne dufam coskoro skonci. Publisheri hadam postupia na novu uroven a otvoria oci. Na Sorcererovi som videl ako vela ludi napisalo, ze konecne nieco neinfantilne. Takze som rad, ze sa WWG rozhodlo spolu s CMON ktori to velmi rychlo pochopili, ze velka miera zakaznikov niesu fotrikovia (doslova a do pismena).

Na HATE sa velmi tesim, bavil som sa o tom s Erikom a mechanickz to vyzera velmi zaujimavo. Nehovoriac o tom, ze komiks od Adriana je perfektny.

Cindi ale tak Albi ide do this war of mine zasa! Takze zda sa, ze sa tam niekto spamatal.

Tento příspěvek byl upraven od Sorcerer: 09 prosinec 2017 - 08:56

Hike

Hike
Sorcerer: Ad Albi, ono je rozdíl, mezi This war of mine - tedy zobrazení skutečných hrůz, které se leckde mohou dít a nebo i dějí a pak mezi fikcí zobrazovanou s přílišnou brutalitou a přetékající hnusotou.

Jako jasně, každému co jeho jest ... Kingdom Death,ani Hate holt nejsou pro mě. Ale tak ... jsem fotřík, no. (o:
... král bez šatů připraven k uvítání, hle - kříž dřevěný s trnovou parukou.

Sorcerer

Hike ono to cele odomna vyznelo akoze by malo byt vsetko brutalne a straslive. To nie, ale ja som kusa ziskal averziu ked ma vacsina vydavatelstiev hodila cez palubu koli teme. Ja mam nejake tie infantility velmi rad.

Pilgrimage

Pilgrimage

Zobrazit příspěvekSorcerer, na 09 prosinec 2017 - 12:41 , napsal/a:

Hike ono to cele odomna vyznelo akoze by malo byt vsetko brutalne a straslive. To nie, ale ja som kusa ziskal averziu ked ma vacsina vydavatelstiev hodila cez palubu koli teme. Ja mam nejake tie infantility velmi rad.

Sorry, ale právě násilí, násilí, kanibalismus, bum, bum, bum, nenávist je myslím výrazně infantilní téma.
Nebo adolescentní?

Každopádně kultura jejíž hlavním motorem je nenávist by stěží přežila.
Takže takový kýč drsné jakoby "reality".

Pilgrimage

Pilgrimage

Zobrazit příspěvekHike, na 09 prosinec 2017 - 11:44 , napsal/a:

Sorcerer: Ad Albi, ono je rozdíl, mezi This war of mine - tedy zobrazení skutečných hrůz, které se leckde mohou dít a nebo i dějí a pak mezi fikcí zobrazovanou s přílišnou brutalitou a přetékající hnusotou.

Jako jasně, každému co jeho jest ... Kingdom Death,ani Hate holt nejsou pro mě. Ale tak ... jsem fotřík, no. (o:

No, mě ten rozdíl připadne taky v tom jestli se někdo baví tím, že mučí nebo pojídá svoje protivníky nebo vyvolává démony (+jestli jako bonus je to zhruba jediný způsob jak hru hrát) nebo jestli jsou to prostě věci, které ve hře nějak jsou, ale hráči je neprovozují.

Pilgrimage

Pilgrimage
Ta drsná jakoby "realita" mi trochu připomněla Hru o trůny.
Drsné, ošklivé, ale s 10 let trvající zimou atd.

Tento příspěvek byl upraven od Pilgrimage: 09 prosinec 2017 - 03:19

Pilgrimage

Pilgrimage

Zobrazit příspěvekSorcerer, na 09 prosinec 2017 - 08:51 , napsal/a:

To s tymi rodinnymi hrami je blbe dogma ktore pevne dufam coskoro skonci. Publisheri hadam postupia na novu uroven a otvoria oci. Na Sorcererovi som videl ako vela ludi napisalo, ze konecne nieco neinfantilne. Takze som rad, ze sa WWG rozhodlo spolu s CMON ktori to velmi rychlo pochopili, ze velka miera zakaznikov niesu fotrikovia (doslova a do pismena).

Taky Ti myslím spousta lidí napsalo, že to kvůli tématu nevezmou (včetně mé maličkosti). To jenom tak pro balanc.

matewr84

matewr84

ad oblíbenost tématu
Já si teda myslím, že je mnohem větší cílová skupina lidí, kteří chtějí hry bez temné atmosféry, ničení, brutality a tak dále. To je podle mě také důvod proč se tenhle projekt dává jen na KS, páč v široké veřejnosti by nadělal více otázek než zisku. Je však také velká skupina lidí, kteří jsou už unavení jen hrami s rodinnou tématikou, takže vyhledávají něco jiného. Proto je potřeba balanc a občas udělat i nějakou tu temnější hru viz sorcerer. Avšak myslím si, že kdyby měl sorcerer téma generické fantasy tak vybere víc, ale to už jsou spekulace a rozhodně jsem rád a myslím si že i mnozí další, že to generické fantasy není, páč už toho je na trhu vážně moc (ale to jen dokazuje že poptávka po tom je a bude).

Tento příspěvek byl upraven od matewr84: 09 prosinec 2017 - 03:34

Gromthar

Gromthar
tak ono generické fantasy už mají a sci-fi také .

matewr84

matewr84

generické fantasy dokonce dvakrát :)

Sir_Miner

Sir_Miner
Ten Hate vychází z toho komiksu, na který jsem četl pozitivní ohlasy, ale vlastní zkušenost nemám. Takže je reálně, že to nebude jen prvoplánové gore and dark téma, které přitáhne anti-fotříky, což je BTW dost blbý přirovnání :), ale dost možná ten komiks natolik ovlivnil a inspiroval Erica Langa, že to chce převést do deskovky, ostatně on se nějaké drsnosti úplně nebojí viz. CitOW, případně The Others, byť ty už tak temný nejsou.

matewr84

matewr84

co jsem zaslech v rozhovoru s ním, tak není dizajnér, ale jenom jakýsi dohlížitel nad dizajnem (takže tam prostě bude jeho jméno aby se to prodávalo)

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů