Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Essen 2017 : Essen 2018

Kouba76,  [22:05:58 | 23. Zář 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 5. ročník

Grom,  [20:50:53 | 23. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Project L

rbx,  [20:38:28 | 23. Zář 2018]

Velké herní události : Deskožraní 2018 | 8.11. - 11.11. 2018 : Termín Deskožraní 2018

rbx,  [20:35:26 | 23. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Homebrewers

Beholder,  [20:27:18 | 23. Zář 2018]

Cave Evil: Warcults : Úpravy komponent : Kozene zetony

DD.,  [19:23:13 | 23. Zář 2018]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Organizácia

Tom,  [17:30:05 | 23. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Fox in the Box - předobjednávkový systém výroby

Úderník,  [16:01:30 | 23. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Soutěže : Hra roku 2017 - finálové kolo

jarmuk,  [14:17:26 | 23. Zář 2018]

Firefly: The Game : Novinky : Appka pro sólo hru

Hoho,  [12:38:20 | 23. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Soutěže : Hra roku 2017

fifipirko,  [21:59:05 | 22. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Deep Madness

devilfiend,  [9:51:09 | 22. Zář 2018]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Gaspar,  [9:47:45 | 22. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dark Domains

icebear,  [20:27:19 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [19:43:53 | 21. Zář 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Coywolf,  [18:03:11 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [16:43:41 | 21. Zář 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Sir_Miner,  [12:22:21 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Highway to Hell

Kubrt,  [11:37:12 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Další hry Sierra Madre Games ve vývoji

budkin,  [14:15:35 | 20. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The North Sea Epilogues RPG

Sierpe,  [12:19:18 | 20. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Artemis Project

pillgr1m,  [9:18:46 | 20. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nanty Narking

icebear,  [7:06:48 | 20. Zář 2018]

Star Wars: X-Wing Miniatures Game : Novinky : Turnaje pro 2.0

Shivaja,  [6:02:13 | 20. Zář 2018]
Krátká skirmishová řežba malých týmů z prostředí Age of Sigmar. 155 příspěvky · 14 témata · 1 články · 1 soubory · 8 obrázky · 0 odkazy

Doporučení/srovnání s jinými hrami?

• Nemůžete odpovídat na toto téma
3 odpovědí

laredo

Jelikož jsem na tuhle hru slyšel/četl na různých místech samé ódy, jak je kvalitně udělaná, rychle odehraná,
vyvážená, atd., a skouknul pár videí na YT, přesto by mě zajímaly názory vás, co jste ji už hráli, na následující:
  • Není hra až "příliš krátká"? Jen 3 kola (12 akcí). Prý je každá chyba/bka hodně znát a hra moc neodpouští...
  • Jak je to s multiplayerem? Lze řekněme s 1 CS a 2 rozšířeními hrát vymlacovačku ve 4 (všichni proti všem) nebo týmovku 2 na 2?
  • Jelikož i v rozšířeních dostanete karty (neutrální/použitelné kýmkoli), jak je to s vyvážeností frakcí potom? Je dána efektivita herního balíčku jen nativními kartami dané frakce nebo ji lze podstatně vylepšit i (neutrálníma) kartama z rozšíření. Neztratí/nerozmělní se pak ten klasický/typický bojový styl oné frakce?
  • Lze ji nějakým způsobem porovnat třeba s Chvátilovou Arénou? Třebaže tam byl fixní balíček akcí, které se plánovaly...

Díky za odpovědi.
Improvizace je známkou opravdového válečníka.

rbx

Troufnu si odpovědět na bod 2.
Pro hru ve čtyřech ti bude chybět herní plán. V základu jsou jen 2 desky a ty potřebuješ čtyři. Jinak karty máš pak u každé frakce, tam problém nebude.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Helmet

Helmet
Za me to vidim takto:

- ta delka mi prijde v pohode. Co se tyka chyb, tak jde spis o to, co potresta, nebo nepotresta souper. A proto jsou kratke hry spis dobre, protoze kdyz se ta hra podela, tak se clovek alespon netrapi dlouho ;-)

- jak pise Radek - kazdy hrac ma dle pravidel svou deplyment zonu na sve vlastni casti mapy. Muzes to asi "houseruleovat", ale pro hodne objectivu jsou deployment zony dulezite. Takze to bych spis resil ofocenim stavajicich map.

- podle me chces u kazde frakce hrat nejake univerzalni karty. Nektere z nich jsou proste dobre. Co se tyka vyvazenosti to nedokazu posoudit. Tolik jsem toho nenahral. Ohledne "feelu" kazde frakce jde o to, jak si ten balik postavis. Ten deck building v podstate urcuje Tvoji strategii pro hru. Takze je jen na Tobe, na co si ho zameris. V podstate si muzes bud vybrat strategii, ktera se Ti libi a pak si vybrat frakci, ktera ma pro ni nejlepsi modely a frakcni karty, nebo si vybrat frakci, a pak si vybrat strategii, na kterou maji oproti jinym vyhodu (ve forme jednotlicych hracu a specifickych karet).

- Chvatilovu arenu jsem nehral, ale co jsem pochopil tak u ni jsi v podstate "musel" znat vsechny karty ve hre a bylo to hlavne o odhadu, co udela souper. Tady nevis, jake karty si souper do baliku vybral. Vis jen, co od jeho frakce muzes cca cekat. Navic je to dost ovlivneno nahodou (jake karty Ti v kterou chvili prijdou a zda hodis na kostkach co potrebujes ).

Jeste bych dodal (takovou nepopularni vec), ze pokud to budes chtit hrat kompetitivne, tak v podstate musis kupovat vsechno. Krome core setu, kde jsou vsechny univerzalni karty 2x, jsou v expanzich vsechny karty unikatni. Takze abys mohl vybirat ze vsech moznosti pro stavbu baliku, musis mit koupeno vsechno (nebo to resit proxovanim).

Elenistar

Mám za sebou cca 8 her s různými frakcemi.
  • Měl jsem naprosto stejné obavy jako ty. říkal jsem si, že 12 akcí je děsně málo, ale ve finále mi to moc vyhovuje. Musíš to zkusit. Nutno podotknout, že to není jen 12 akcí, ale vy tam hrajete cca deset až patnáct karet a některé z nich jsou plnohodnotné extra akce, takže ve finále je toho víc, co můžete hrát. Dále si myslím, že samotný setup je klíčový a už při rozestavování dost hrajete.
  • jak říká radek, každý hráč potřebuje svou desku. Ale zatím jsem hrál vždy jen ve dvou,
  • Je to asi jako v každé jiné LCG hře. na to domácí hraní si myslím, vystačíte s tím, co jedna krabice nebo rozšíření nabízí. hru si užijete, navíc některé karty tam dvakrát jsou. POkud budete chtít hrát "závodně/ligově", což po novém roce turnaje budou a GW bude nabízet nějaké organized play. Tak pak prostě si budete chtít sami stavět ty balíky ze všeho, co je k dispozici. Vyvážené frakce asi jsou, ale třeba orkové se mi zdají, že  jsou dramaticky jednodušší na hraní než třeba nemrtví. Ale mám málo nahráno
  • Prostor pro srovnání nevidím. Znám obě hry a kromě toho, že v obou hrách jsou hexy, nic podobného nevidím. arena je bez náhody. tady je náhody mrtě. Tam to je primárně jedna proti jedné figurce. tady je to skupina na skupinu a hodně záleží, jestli někoho přečíslíš nebo ne. Tady asi víc reaguješ a v areně spíš odhaduješ.

"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů