Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Gloomhaven : Novinky : Reprint kampaň - Kickstarter

Citron,  [22:38:52 | 11. Pro 2017]

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce 13.12.-17.12.2017

Pitrs82,  [22:22:26 | 11. Pro 2017]

Sorcerer : Novinky : Kickstarter

Magesa,  [22:01:32 | 11. Pro 2017]

Gaia Project : Dojmy : První dojmy

Aendil,  [17:40:49 | 11. Pro 2017]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2018 : Organizácia

pecovarhy,  [15:46:31 | 11. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Najmenší rozptyl záverečného skóre

luznyj,  [14:07:59 | 11. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Pitrs82,  [20:31:14 | 10. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Eyronův deskokanál

aneken,  [16:41:45 | 10. Pro 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Johniczech,  [15:09:14 | 10. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Fantasy Flight Interactive

klaymen,  [21:30:17 | 9. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : HATE: The Boardgame

matewr84,  [18:46:40 | 9. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [9:37:12 | 9. Pro 2017]

Blood Bowl (2016 edition) : Překlady : Překlad

Sierpe,  [21:38:53 | 8. Pro 2017]

Poraďte hru prosím (dobrá rada nad zlato)

• Nemůžete odpovídat na toto téma
27 odpovědí

Maros

Maros
Ahojte,

potreboval by som poradiť darček k blížiacim sa Vianociam.

Hľadám hru pre rodičov -

počet hráčov: 2-6+ hráčov
jazyk            : čeština, slovenčina
téma: niečo viac budovateľské, nie úplne vojnové.
Carcasone poznám, takže niečo iné prosím :)

Veľká vďaka.

Gaspar

takych eurohier je strasne vela aj ked pocet hracov 6+ je asi dost okliestujuci.

skus aspon priblizne hodit nejaku vhodnu temu

Sjone

Sjone
Hmmm, Viticulture mě napadlo

Andy

Euphoria je urcite dobra volba.
Je to myslim i v cestine ;)

Edit: tady je link.

Tento příspěvek byl upraven od Andy: 04 prosinec 2017 - 12:35

Žetonky a eura....

DD.

Viticulture vyslo cesky/slovensky?

Sjone

Sjone
Kéž by... ten požadavek na čj jsem nějak ignoroval....

Andy

Viticulture podle me neni cesky/slovensky.
Žetonky a eura....

Gaspar

ako si sponemul to Carcassone tak ma napadol Ostrov Skye (2-5 hracov).
alebo ak este neskusili potom hocaka osvedcena klasika ako Agricola, Puerto Rico... a pod. to su vsetko pekne hry

sydo

Jake hry uz maji rodice "za sebou"? Jsou to spise novacci nebo uz hrali nejakou vetsi hru?
Neříkej mi strýčku, jsem tvůj děda. Jeďte pryč, já vás tady nechci.

fuchso

fuchso
Tak pre 6+ hráčov by som doporučil 6 bere! alebo Tsuro, inak napr. moj oco sa naucit celkom dobre hrat Ticket to Ride...

Maros

Maros
Sa to rozprúdilo. ďakujem zatiaľ za rady.

Carcasonne máme odohraných veľa partií, myslím že nejaké iné nemajú za sebou (ak nerátam Dostihy a Kamiónem po Evropě ;)), rozsah hráčov preto taký široký, aby to mohli hrať aj dvaja, ale zároveň aby to bolo hrateľné aj keď príde návšteva v počte 1-4. Max počet 6 úplne stačí. Ešte som pozeral aj na hru Caverna (mala by to byť Agricola v inom šate...). Tému som myslel nejaké lodičky, vláčiky, alebo niečo čo mi ešte nenapadlo :)

Gaspar

aj Ticket to ride je dobry napad... ale to vsetko je max pre 5 hracov.

Caverna je az pre 7, ale nejak si neviem predstavit ze ju vytiahnu na nejaku navstevu co k nim pride na kavicku. Moc komplexne. Neviem ako stari su tvoji rodicia, ale tema trpaslickeho kmena, ktory doluje rudu, vyraba zbrane a chodi na vypravy, je v pohode?

Tento příspěvek byl upraven od Gaspar: 04 prosinec 2017 - 01:12

Lomikar

Lomikar

v tomhle případě bych neexperimentoval s tématem a držel se při zemi. Pravidlově bych taky na ně netahal Rosenberga a za sebe bych spíš doporučil Ticket to Ride Europe,¨Kingdomino nebo ten zmíněný Ostrov Sjye

počet hráčů 6+ ingoruju :)
Připomínám, že první písmenko nesmí být samohláska...

Gaspar

mam to

7 divov sveta

pocet hracov (2-7)
ale je tam aj nejake to fajtovanie (aj ked podla mna celkom friendly)

na hranie vo dvojici im dokupis Duel.... mas dalsi darcek na najblizsi sviatok :)

Tento příspěvek byl upraven od Gaspar: 04 prosinec 2017 - 01:24

esed

esed
Divím se, že ještě nikdo nedoporučil Citadelu. Nedávno vyšla v modernizované edici (takže vizuelně obstojí i dneska) a jde hrát ve 2-7 lidech úplně bez problému. Buduješ si tam svoje vlastní "město", ale umí to být i hooodně škodící.

Navíc, pro těch 4-6 bych doporučila Sabotéra - jde o rychlou kooperativní hru se zrádcema, která je moc pěkně budovatelská a ještě se mi nestalo, že by se někomu, s kým jsem to hrála, nelíbila. Hlavně to stojí asi 250 kč, takže je to extrémně levné.

A pak už mě pro takový počet napadají jen kooperačky, ale to asi nechcete :)

Lolo

Gaspar: 7 divov je fajn nápad, ale nefunguje to moc dobre ako dvojkovka.

Ja by som sa tiež prikláňal k Ticket to Ride ( ten je vhodný pre dvoch iba v prípade Ticket to Ride Nordic Countries )

Poprípade jazykovo nezávislú trilógiu masiek: Tikal, Mexica, Java ( to však nespĺňa počet 6 hráčov)

Ešte ma napadlo Vysoké Napätie
Anytime, anywhere

Gaspar

Lolo: kupi im to teda rovno s Duelom

DD.

Ticket to Ride pro 2 je fajn jeste s mapou Svycarska (je ale potreba mit zaklad).

Maros

Maros
Funkenschlag (:D zbožňujem ten názov) by som bral, ale česká verzia nejak neni k mání. Ticket to ride Europe píšu že je pre dvoch, či to neni úplne ono Lolo?

Totalpan

Totalpan
Funkenschlag - komponenty jsou jazykově nezávislé a pravidla v CZ jsou ke stažení na ZH mám ji a můžu vřele doporučit. Pokud bych ignoroval podmínku max 6 hráčů tak by stály za zmínku i Zámky šíleného krále Ludvíka.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů