Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Outlive : Dojmy : Prve dojmy

fuchso,  [21:43:47 | 19. Lis 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [19:58:07 | 19. Lis 2017]

Velké herní události : Skrotená Hora 2017 : Skrotena Hora #5 - Jesen 2017 - 23.-26.11.

pillgr1m,  [16:14:30 | 19. Lis 2017]

Ostatní pokec : Hudba : Koncerty a hudební události

Lomikar,  [11:50:44 | 19. Lis 2017]

Velké herní události : Deskobraní 2015 : Brnohrani 2017

eyron,  [23:21:18 | 18. Lis 2017]

Ex Libris : Novinky : Česká verze

kandelabr,  [14:20:45 | 18. Lis 2017]

Čtveráček : Novinky : Vyjde česky

ozzy,  [12:05:58 | 18. Lis 2017]

Star Wars: X-Wing Miniatures Game : Dojmy : HotAC - Úvodní mise: Local Trouble

eMPavel,  [11:30:29 | 18. Lis 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

fuchso,  [11:17:47 | 18. Lis 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Monster Lands

polda,  [9:05:09 | 17. Lis 2017]

Gloomhaven : Novinky : Reprint kampaň - Kickstarter

majkoSVK,  [22:23:26 | 16. Lis 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Akulacz,  [19:36:38 | 16. Lis 2017]

Velké herní události : Želiv 2018 : Želiv 2018

sydo,  [8:33:15 | 16. Lis 2017]

Mythic Battles: Pantheon : Kompost : Dostupnost

Havelock,  [7:24:14 | 16. Lis 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : d-day dice 2nd edition

klaymen,  [5:26:42 | 16. Lis 2017]

Sorcerer : Novinky : Krátké představení hry

Bresto,  [23:25:03 | 15. Lis 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sorcerer - Strategy card game

Magicus,  [13:39:14 | 15. Lis 2017]

Star Wars: X-Wing Miniatures Game : Pravidla : FanMade Kooperativní kampaň k X-Wingu

eMPavel,  [10:58:53 | 15. Lis 2017]

Lisboa : Dojmy : Prvé dojmy

fuchso,  [0:52:59 | 15. Lis 2017]

Hodnocení her na Deskožraní

• Nemůžete odpovídat na toto téma
12 odpovědí

rbx

Ahoj lidi,

děkuji všem, kdo si dali tu práci a strávili těch pár vteřin po každé hře vyplněním hodnotícího lístku. Tabulku s hodnocením jednotlivých her naleznete zde:
https://docs.google....dit?usp=sharing
Nemám bohužel páku na to, to nějak hromadně převést do databáze Deskožrouta, proto bych chtěl poprosit všechny, kdo hlasovali a i ty, co hráli a nehlasovali, aby to teď sami přenesli ke hře tady na Deskožroutu. Třeba s odstupem času své hodnocení upraví, když budou vidět, jaké hry celkově za ty 4 dny zahráli a mohou je mezi sebou porovnat.

BTW na to, jakou jsem si s tím dal práci při přípravě a kolik času mě stálo to celé vyhodnotit (s tabulkou pomáhal i Amis), tak mě zamrzelo, že se některé velmi hrané hry dočkaly buď žádného, nebo třeba jen jednoho či dvou hodnocení. Viděl jsem třeba na stolech několikrát Kodamu, která mě zaujala už na Kickstarteru, takže jsem byl zvědav, jak obstojí. Bohužel jsem se nic nedozvěděl. I kvůli tomu jsem se ptal, zdali to hodnocení má smysl. Celkově se odevzdalo 127 hlasů a hlasovalo celkem 48 různých lidí.

V tabulce jsou v řádcích hodnocené hry, ty s nulovým počtem hlasů jsem vyhodil. Ve sloupcích jsou lidé, kteří se alespoň jednou nahlásili k nějaké hře v tabulce dovezených her. Ti, co tam nebyli, tak jsem je tam dal sám, protože z této tabulky se čerpala data.
Tomovy hry, moje Mekka...

Lomikar

Lomikar

no krucinál já úplně zapomněl ohodnotit Hospodský kvíz!
Připomínám, že první písmenko nesmí být samohláska...

Grom

No já ji s Anakenem nerozchodil, takže bohužel nemůžu sloužit. :P
Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

peca

peca

Zapomněl jsem ohodnotit jednu hru, která už nevím jak se jmenuje. Když mi někdo připomene název, tak doplním. Je to taková hra "worker displacemnet" hra. Herní plocha je ze čtverců, na které se náhodně umístí halmičky několika barev. Po vydražení pořadí si hráč vybere čtverec s hlamčkami a postupně se přesouvá po herní ploše. Na každé ploše umístí jednu halmičku. Na posledním čtverci spustí jednak akci samotného pole (postaví se tam palma, palác, koupí džin...) a potom akci danou barvou halmičky (nákup karet, zabití jiné halmičky...) Tématicky je to svět Aladinovy lampy.

rbx

Ještě jedna věc mě zarazila - za ty 3,5 dne jsem zahrál 11 her. Tak nevím, zdali to není málo... A přitom jsem hrál skoro furt a chodil spát v průměru kolem třetí ráno.

Youda

Youda

Peca, jsou to Five Tribes, jen nevím, jestli je v seznamu, je to trochu starší hra.

Andy

No ta delka je dost dana tim, ze vetsina her byla pro kompletni osazenstvo nova a sem tam se dohledavala pravidla.
Druhy pohled je, dost her je vice interaktivnich, tedy ze vstupujes do tahu protihrace, coz urcite na dobe hrani neubere.
Treti pohled je, ze lide se v tom rozhodovani strasne hrabou sem tam :D
Takze kdyz to clovek da dohromady, tak se hry protahuji.

EDIT: A co jeste velice protahuje hry, je nepritomnost hracu u stolu, kdyz stale nekam behaji apod.

Tento příspěvek byl upraven od Andy: 14 listopad 2017 - 12:58

Žetonky a eura....

rbx

Jo, to odbíhání od stolu je hrozné... to souhlasím. Co se rychlosti hraní týče, tak se snažím, ale přiznávám, že u her, kde se nedá tah promyslet dopředu, tak se zasekávám.
Ale hrát s tebou Andy kooperativku, to už asi nebudu chtít absolvovat :-))))

Anderson

Anderson
Co mě nejvíce protahuje "neherní dobu" je obvykle výběr hry. Většinou se sejde skupinka nad největší taškou a spustí se osvědčené: "zahrajeme tohle" ... "né, to mě nebaví" ... "a co třeba tohle" .... "ne, to už jsem hrál" ..... "já bych dal tohle, to má velkou krabici" .... "k tomu nikdo nezná pravidla" .... :D

Elnie

Elnie

já neohodnotil hru "Na Deathmerse" :o
napiš Radku 10, ta hra sice není kdovíjak překombená, ale ty jednoduché mechanismy a znovuhratelnost se jen tak nikde nevidí. Navíc je hratelná v libovolném počtu hráčů a dokáže zabavit na dlouhé hodiny, pokud bych hledal něco kratšího, hra Na Deathmerse není zrovna optimální varianta, tak se k tomu musí přistupovat :)
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

esed

esed
Co se Kodama: The Tree Spirits týče, na Deskožraní jsem ji nehrála, ale mám ji už nějakou dobu doma a mě teda baví hodně (na BGG jsem jí dala 8). Je to taková příjemná, skoro až zenová rodinná hra/filler, kde si ve svém tahu vybereš jednu ze 4 karet větví ležících uprostřed stolu a přidáš ji do svého stromu. Přitom platí, že nesmíš nikdy překrýt víc jak 2 karty, žádný symbol a nesmíš zajet s tou větví pod "zem". Potom skóruješ symboly, které se objevují na všech kartách od té nově přidané až po kmen toho stromu. Nesmíš ale nikdy skórovat víc než 10 (myslím) bodů, takže to nedovoluje stavět jednu ultra-dlouhou větev a na zbytek se vykašlat. Každý hráč navíc na začátku dostane 4 speciální karty skórování, a každé kolo (celkem jsou 3) jednu z těch karet zahraje. Takže si vybíráš kdy kterou a na co se soustředit, protože mezi koly ti ty karty větví na stromě zůstávají, takže je ten strom pořád větší.

Lomikar

Lomikar

já jsem vždycky stejně nejvíc nadšenej nad těma věcma, ke kterým mě obvykle po ránu posadí DD nebo Eyron v dobu, kdy jsou moji večerní souputníci ještě v posteli a polykaj tíseň a hrůzu předchozího večera.

Už podruhý jsem tak tenhle rok zaplakal nad Kings Forge, což je hra, ve který se hází hodinu kostkama, abys vykoval nějakej majzlík a hra ti oznámila, že vyhrál vlastus.
Zkušeně navázal nepřekonatelnej vizuální humus Rajos of the Ganghes či tak nějak, což nebyla sice vůbec špatná hra, ale během hraní jsem se musel několikrát podívat do sklenice s kofolou, zdali mi do ní někdo nehodil žábu.

Zkrátka TIčko nebo Angola, to je prd výzva, limity chlapáctví se měří jinde.
Připomínám, že první písmenko nesmí být samohláska...

Levica

Levica
Úloha splnená a dokonca som pridala návrh dvoch hier do katalógu - tenkrát poprvé :)

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů