Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [9:08:27 | 22. Říj 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Detective: City of Angels

Kubrt,  [8:10:34 | 22. Říj 2017]

Star Wars: X-Wing Miniatures Game : Pravidla : Adv. Homing Missiles

eMPavel,  [7:49:17 | 22. Říj 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Hádej hru podle obrázku

Havelock,  [23:18:49 | 21. Říj 2017]

Star Wars: X-Wing Miniatures Game : Pravidla : Ion Bomb Token

falco,  [23:05:49 | 21. Říj 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Jagged Alliance - The Board Game

Úderník,  [21:17:31 | 21. Říj 2017]

Aeon's End : Novinky : War Eternal

tracnik,  [19:01:23 | 21. Říj 2017]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Dojmy : Dojmy ze hry

jarmuk,  [15:20:44 | 21. Říj 2017]

Velké herní události : Deskožraní 2017 | 9.11. - 12.11. 2017 : Přihláška na Deskožraní 2017

peca,  [11:03:01 | 21. Říj 2017]

Čtveráček : Novinky : Vyjde česky

Citron,  [10:54:37 | 21. Říj 2017]

Ostatní pokec : Hudba : Co posloucháte? + Festaky?

Lolo,  [7:39:24 | 21. Říj 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Time of Legends: Joan of Arc

honcka,  [22:18:18 | 20. Říj 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [21:26:17 | 20. Říj 2017]

Star Wars: X-Wing Miniatures Game : Pravidla : Plasma Torpedoes

Trainzjohny,  [16:47:17 | 20. Říj 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : co vas znechutilo (aneb téma pro syda a Hrabinha)

Lomikar,  [16:46:29 | 20. Říj 2017]

Kingdom Death: Monster : Novinky : Reprint

Lapcis,  [15:56:14 | 20. Říj 2017]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Překlady : CZ verze karet

Havelock,  [14:09:09 | 20. Říj 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

eyron,  [13:35:29 | 20. Říj 2017]

Optimalizace wish listu

• Nemůžete odpovídat na toto téma
7 odpovědí

Akulacz

Akulacz
Tak ač se to nezdá tak vánoce jsou skoro za rohem a rád bych si za to, že jsem ten další rok přežil, o něco napsal ježíškovi...
a jelikož prej nekrade, tak bych potřeboval ten seznam trochu probrat na 3-4 kousky což už mi moc nejde...
Takže budete-li mi ochotni pomoci, uvítal bych, kdyby jste vybrali z každé kategorie dva kousky, které jsou pro Vás Top a proč. Případně vlastní návrh, ale mělo by jít o hru nejlépe česky a dostupnou u nás.

1) Epická hra nejlépe s politicko-válečnou tématikou starověk až WWI, optimálně 2-5hráčů
Virgin Queen
HIS - jen dovoz :-(
Twilight impérium 4cz -to asi opravdu nestihne
Merchants & Marauders
Wallenstein
Fief
Pax porifiana
Cyclades
Antike II
Studená válka -jen pro dva...
Memoir 44
Blue Max

2) nějaké to euro farmářsko/budovatelské/obchodní (rozumné obtížnosti, co půjde zahrát i s rodinou), tam mám:
Kronika panství - zatím favorit
Vysoké napětí - tam váhám jestli normal nebo Deluxe
Manhattan project
Viticulture
Nippon
Marco Polo
Fields of Green -karty v AJ
Pravěk (první jiskra) -karty v NJ
Myrmes

za případnou pomoc díky A.K.

Tento příspěvek byl upraven od Akulacz: 11 říjen 2017 - 09:32

Simcsa

Simcsa
No.. že by bol Myrmes zrovna epická hra (2 hodinová v podstate euro hra) s politicko válečným tématom (technicky možno zvládneš aspoň raz za hru niekomu vliezť na územie a zakopať feromón) a téma starovek až WWI (pravda, mravce tu boli už v staroveku).. :P Aspoň, že ten počet hráčov skoro sedí (2-4).

Akulacz

Akulacz
No prohrabali se prevíti do špatného seznamu ;-) ale možná při nějakých house-rules muže být i ta epická verze viz: https://www.csfd.cz/...ermitu/prehled/

Tento příspěvek byl upraven od Akulacz: 11 říjen 2017 - 11:36

acedrac

Z prvej skupiny neporadím. Z druhej skupiny môžem odporučiť Viticulture – Esential Edition je fakt pohodové eurko, kľudne si k tomu môžete aj otvoriť nejaký ten Cabernet Sauvignon Rosé. S rozšírením Tuscany je to trošku komplikovanejšie, ale stále pohodové, lebo si nemusíš pridať všetky moduly. Ale aj v základe sú karty návštevníkov s anglickým textom, ktorý je síce jednoduchý, ale karty sa používajú stále.

Hral som ešte Manhattan project a ten tiež nebol zlý, len tá téma výroby bômb pre mňa bola trošku menej stráviteľná, mechanizmy to ale malo dobré.

Lomikar

Lomikar

U první kategorie bych vybíral asi spíš dle toho, jaké období a téma ti sedne nejvíce, každopádně být to na mně, tak už hraju Pax Porfirianu. Jinak máš to tam trochu divoký, mít v jedný kategorii výběru Cyclades, potažmo Memoir a pak Virgin Queen, tak to je fakt nebe a dudy.

Ve druhé doporučím nejvíc Vysoké napětí, a to i z důvodu, že se pak dá krásně rozšiřovat spoustou dalších map i jiného. Rozhodně bych bral klasické, protože Deluxe verze není kompatibilní s ostatníma expama.
Připomínám, že první písmenko nesmí být samohláska...

DD.

Do 2. kategorie bych klidne pridal Euphorii, vysla v cestine a dala se poridit za hodne dobre penize (nevim jestli teda jeste existuji nejake verze v prodeji).

Akulacz

Akulacz
To Lomikar: Trochu rozmanité to tam je, asi jako skupinka co se nad tím sejde... a jak jsem psal výše, možná že těch her bude i více.
Takže asi jeden kousek rozsáhlý a komplexní 4-8h po zvládnutí pravidel a druhá hra trochu jednodušší kolem 2h aby šla hrát i s širším publikem (z paxů teď chceme hrát Renaissance)
A téma je těžká věc za mě antika, 30letá válka, Rusko-japonská válka případně WWI ale spíš aby to bylo ze strategického pohledu, né jen jednotlivé bitvy. Napadlo mě ještě Civil war ale tam se budeme rvát o to, na koho zbude unie :D
A za to info o nekompatibilitě Deluxe verze moc díky, to jsem nikde nezahlédl...

to acedrac: Bomby nevadí... víno už vůbec ne... menší množství textu je zkousnutelné... pokud by se hodně opakovalo můžeme udělat mini přehledovou kartu s vysvětlivkami... Ještě jsem zahlédl zajímavou hru Scoville... očešu keříky a místo bodů si každý může kousnout papričky ;)

Akulacz

Akulacz
Tak zatím všem co přispěli děkuji.
Nakonec jsem vzal seřazeno dle hlasů:
Vysoké napětí + mapa střední Evropy
Manhattan project - ten měl stejně hlasů jako VN
Marco Polo - to jsem původně moc nechtěl, ale dceři se to líbilo ze všeho nejvíce a hlasů získalo také solidně.
Myrmes - to moc hlasů nemělo ale nekup to za těch pár kaček ;-)
Kronika panství - to mi sice nikdo nedoporučil ale to pro mě vypadá nejzajímavěji.

Takže válečná pecka se odkládá, až se mi příště podaří utrhnout od huby pár tisíc... Snad kolem příští výplaty.
kyklády: nevím proč, na mě to stále dělá takovej abstraktní dojem. Asi to budu muset vyzkoušet a pak buď zavrhnout úplně nebo jít koupit.
Wallensteina/Shoguna: uvidím po testu
Fief: hodně zaujalo aktuálně číslo 2 ve wishlistu.
Virgin Queen /HiS: to je stále špička mého zájmu.

A tímto asi dostanu doma minimálně na rok ban na přístup do všech shopů s hrama :'( :-D

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 2 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů