Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Najmenší rozptyl záverečného skóre

Sir_Miner,  [21:09:25 | 13. Pro 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Wolfhound,  [20:53:51 | 13. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors

Atterdag,  [20:41:41 | 13. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Mountaineers - A 3D Board Game

VitekS,  [20:38:44 | 13. Pro 2017]

Velké herní události : Herní Hradiště : Vánoce 13.12.-17.12.2017

Lomikar,  [19:14:59 | 13. Pro 2017]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : LIVING PLANET od Ch. Boelingera

Lolo,  [15:30:36 | 13. Pro 2017]

Gloomhaven : Úpravy komponent : Pár tipů

kamixx,  [14:53:39 | 13. Pro 2017]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2018 : Organizácia

maylos,  [13:39:34 | 13. Pro 2017]

Wing Leader: Supremacy 1943-1945 : Překlady : Kniha scenárov pre Wing Leader: Supremacy preložená

Joe,  [12:17:16 | 13. Pro 2017]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

Havelock,  [9:54:37 | 13. Pro 2017]

Gloomhaven : Novinky : Reprint kampaň - Kickstarter

IN.,  [22:05:58 | 12. Pro 2017]

Sorcerer : Novinky : Kickstarter

Duirin,  [20:58:03 | 12. Pro 2017]

Gaia Project : Dojmy : První dojmy

Aendil,  [17:40:49 | 11. Pro 2017]

Blade runner 2049

• Nemůžete odpovídat na toto téma
10 odpovědí

Beholder

Co tomu rikate? Me se to moc libilo. Imho docela narocny film ( oproti beznemu akcnimu americkemu scifi).
Prislo mi to stylove dost podobne jednicce kdyz pominu dobu a efekty, coz povazuji jako pozitivum.
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

Lomikar

Lomikar

půjdu v neděli, včera mi vyprodali lístky před nosem, což tomu filmu přeju. 200 na eRkovej tříhodinovej film, to tu zase dlouho nebude. I ten Logan snad nestál ani 100. Villeneuve ještě nezklamal a trailery vypdaly vizuálně parádně
Připomínám, že první písmenko nesmí být samohláska...

Lapcis

Lapcis

Já byl ve středu a za mne pecka.Vizuál je neskutečnej. 2 a půl hoďky uběhla jak voda. Asi jeden z mála filmu , který si asi koupím v BD. Ale Vangelisova hudba z 1čky se mi teda líbila víc.

Havelock

Havelock

Za mě dobrý po řemeslný stránce (hudba držící se předlohy, skvělá kamera, vizuál a triky, pěkná camea a retro feeling) a ale obsahově (EDIT: dějově) mě to neoslnilo. Přišlo mi, že se tak moc snaží nepodělat to, až tam nějak není, co vyzdvihnout. Žádný zapamatování hodný hlášky, moudra, vtip. Gosling se v každym filmu tváří, jako když mu hračky spadnou do kanálu (což tady nebylo na škodu, ale omrzí). Až se trochu bojim Matrix efektu - první film byl pecka, a pak na to naroubovali (nebo vlastně naroubovalY) pokračování, co šla kvalitou rapidně dolů. Blade Runner: Reloaded bychom tedy měli. Schválně co Blade Runner: Revolution. Hm, "Revolution" by dějově taky sedělo.

Tento příspěvek byl upraven od Havelock: 18 říjen 2017 - 09:54

Lomikar

Lomikar

Já jsem z novýho Blade Runnera byl nadšenej po dokoukání a ještě víc druhej den. Já mám u filmů velkou slabost pro práci s prostorem a to je obrovská Villeneueva deviza (viz jeho Prisoners, Sicario a Arrival). Už v těch jeho předchozích filmech se mi líbil ten zvláštní prázdnej feeling, který působí, jakoby Země byla těsně před nějakou apokalypsou nebo dlouhou dobu po ní a to do tohohle tématu přesně padne. Pocitově mi dokonce tenhle Blade Runner přišel věrnější knižní předloze než původní (kterýho mám v TOP3, aby nedošlo k mýlce). Z hlediska designu a neokázalých futuristických nápadů je místy úplně dechberoucí, mám na mysli třeba úvodní průlet nad potemnělým městem, jehož obrysy nejdříve působí jako slumy a posléze zjišťujeme, že se vlastně jedná o střechy mnohopatrových baráků, ukrývajících světla města až hluboko dole, test duševní stability replikantů na policejní stanici či třeba zamlžený bordel s výlohou do ulice. Jsou tam hrozně chytře vymyšlený scény jako například střet Forda s Goslingem na vypadávajícím holografickym koncertě a i ten scénář mi přišel správně neutěšeně tragickej (minispoiler - syn hledá svého otce, který hledá svoji dceru).
A je tam parádní romantická linka dvou výrobků, kde každá scéna je prostě perla.
Strašně se těšim až to uvidím podruhý. Právě já si spíš myslim, že zaměření na "camea, zapamatováníhodný hlášky a vtip" je morem  sequelů a vlastně současného filmu obecně.

Asi jediný, co bych vytknul, tak je ta naznačená revolucionářská linka, která tam přišla z nějakýho Hunger Games či co (naštěstí jí je věnovaná jenom jedna scéna) a pak tím, že to je vizuálně vlastně úplně jiná metoda než původní BR, ve kterém byla neustále zaflákaná scéna lidmi, špínou, pouličním chaosem atd. BR2049 je naopak velmi pročištěná a je jasný, že každá blbost v záběru byla třikrát vzatá do ruky a přetočená, aby byla na svém místě.
Připomínám, že první písmenko nesmí být samohláska...

Beholder

Pod to bych se podepsal ;)
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

eyron

Za mě velký nadšení, docela jsem se toho bál, páč jsem dost fanatický fanda "originálu" a přestože to je hodně jiné, ten čistej, nefalšovanej cyberpunkovej feeling je tu zas a rozdává rány kladivem na všechny strany...
Nepotěší, neurazí...

sydo

A co Bara, smala se?
Neříkej mi strýčku, jsem tvůj děda. Jeďte pryč, já vás tady nechci.

eyron

smála, i hýkala, ale jen jednou...
Nepotěší, neurazí...

bára

bára

páč si to vyprovokoval. a nehýkala jsem :-P

Permonick

pak, že Češi jsou smějící se bestie... nejspíš už tenkrát nám sem importovali nějaký Slováky :D

to by moh říct každej...

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů