Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

devilfiend,  [13:49:35 | 22. Led 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [8:42:51 | 22. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Grom,  [7:50:12 | 22. Led 2019]

Nemesis : Překlady : Neoficiální překlad

Morthe,  [20:30:58 | 21. Led 2019]

Firefly: The Game : Úpravy komponent : Stojánek na karty kontaktů

Hoho,  [19:53:50 | 21. Led 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Nova edice BloodBowl od GW

Johniczech,  [17:02:15 | 21. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

Happy,  [15:05:48 | 21. Led 2019]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Organizácia

Joe,  [11:15:30 | 21. Led 2019]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Čo sa bude hrať?

pecovarhy,  [20:07:11 | 20. Led 2019]

Velké herní události : Želiv 2019 : Želiv 2019

Klopik,  [18:11:40 | 20. Led 2019]

Velké herní události : Herní Hradiště : Hradiste 26.-30/6 2019

fuchso,  [22:10:04 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

Andy,  [22:02:18 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Crypt

navara,  [14:59:41 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

peca,  [11:47:13 | 19. Led 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

zgrywus,  [10:47:36 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [9:43:22 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Shadow tactics board game

Thales,  [7:56:39 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sorcerer - Strategy card game

Sorcerer,  [1:28:45 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dark Rituals: Malleus Maleficarum

Svobi,  [21:39:01 | 18. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nocturion

Polylux1,  [20:00:12 | 18. Led 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

Floki,  [13:09:27 | 18. Led 2019]

Cerebria - The Inside World  • Nemůžete odpovídat na toto téma
27 odpovědí

#21
Bolek

Bolek
Skvělý, díky moc :-) !

#22
Sir_Miner

Sir_Miner
Otestoval jsem to dneska v Essenu a mam z toho celkem pozitivni dojmy, ale i nejake obavy.  Ve hře pozitivni a negativni emoce či možná lépe vlastnosti bojujou o vyvoj charakteru cloveka. Hrajou dva tymy a hraje se o kontrolu segmentu mozku, hraci se stridaji tak, aby se stridali strany. Kazdy tym ma svuj tajny cil a je vylozen jeden spolecny cil. Ve hre sbirate willpower pomoci ktereho platite za akce, pomoci kterych vykladate emoce (karty) na board a tim ovladate cast mozku a vylepsujete svuj osobni board. Muzete vykladat svoje karty nebo i likvidovat souperovo vylozene. Willpower berete mimo jine i ze zasoby uprostred hraciho pole, kde je pet zasobniku, jakmile se jakykoliv vyprazdni provede se hodnoceni kola a pak se doplni, kazda strana ukaze tajny cil a pokud ho obe splnili, rozhoduje spolecny, pokud splnila jedna, druha muze zremizovat splnenim spolecneho, strana co vyhrala si do sloupce uprostred da svoji znacku, znacky jsou plastove a davaji se na sebe, slupec pak predstavuje osobnost cloveka a podle barev je videt, jestli maji navrch kladne nebo zaporne emoce. Pokud jedna strana splnila svuj i spolecny cil a druha nesplnila ani svuj tajny, pak vitez dava silnejsi marker a ma do dalsi hry bonus. Pak se vylozi novy osobni cil, nove tajne a jede se dal (tajny a osobni cile jsou ruzne balicky, ale obsahuji stejne cile a spolecny nesmi byt stejny jako tajny, tj. nejde zabit dve mouchy jednou ranou). Cile jsou napriklad mit nejvic vylozenych karet svych strany v rade vedle sebe na hlavnim boardu nebo mit nejvic obsazenych zon atp...

Hrat se da na ruzny pocet bodovani, podle toho se bude odvijet delka hry. Ve finalni hre budou jeste nejake dalsi bodovani, karty, které vykládáte měli různé symboly, které jsme ve demo hře nepoužívali, to ještě dolaďujou.

Hra má krásnou grafiku a hlavní plán je mozek a uprostřed se  na sebe skládají značky v barvách týmu, který vyhrál bodováná a tím vzniká ona povaha člověka, hezky z toho vylézá téma hry. Hrací karty opět moc pěkná grafika, dobrý materiál. Hráli jsme s krásnými standees a můžu říct, že miniatury k téhle hře vůbec nepotřebuju, pokud  budou i standees, pak si minuatury asi někam schovám a nazdar.

Co bylo trochu zvláštní bylo bodování, soupeř spustil bodování dobráním jedné z pěti zásob, uprostřed boardu ve chvíli kdy byl veřejný cíl vyrovnaný, protože nechtěli, abychom ho spustili my, až budem mít potřebnou převahu a my jsme to na to měli lépe rozehrané, obě strany splnili tajný cíl, takže plichta, oba jsme dali placku doprostřed a nalosovali se nové cíle, ty ovšem dopadli tak, že náš tým měl oba splněné, takže jako první akci můj spoluhráč dobral další zásobu a rovnou se znovu bodovalo, my splněné oba cíle, soupeř žádný, šup velkej špalek v naší barvě doprostřed. To bylo zvláštní, ono těch karet cílů není tolik, takže kdybychom je znali, tak by možná hráli jinak, páč by viděli, že je velká šance, že tam padnou dobré pro nás, ale na druhou stranu pořád to mohli zahrát stejně, padnout tam jiné cíle a my bychom byli jinde. Spustit bodování nejde vždycky, musíte se dostat do sousedství zásoby, ze které chcete brát a bere se v základu jeden krystal, ale dá se to vytáhnout až na tři a myslím, že jednou sem díky bonusu za ten velkej špalek mohl brát čtyři, každopádně ve chvíli kdy jsou všechny zásoby plné, IMHO bodování spustit nejde. Takže s tím jde pracovat, ale při hře se budou zásoby zmenšovat, takže situace, kdy tam jsou třeba tři na dobrání a po první bodování bude záležet na tom co příjde se podle mě bude vyskytovat a je to trochu loterie. Jestli se tam zítra dostanu, tak se jich na tohle ještě zeptám, teď tam bylo moc lidí a já už chtěl jít zase dál. Každopádně tohle možná mají vychytané nebo se to ještě změní, uvidíme.

Druhá obava je horší - každý hráč má ve svém kole tři akce a pak hraje protihráč. Vzhledem k tomu, jak se hra mění v každém kole není moc šancí akce naplánovat dopředu, takže vymýšlíte de facto co budete hrát z fleku a ty tři akce je potřeba nakombit, navíc jak hrajete v týmu, tak smíte komunikovat s partnerem a mám obavu, že ve hře prostě budou dlouhé prodlevy. Na naplánovaní tahu není potřeba žádná složitá matematika, bavime se o sčítání a odečítání do desíti, ale máte tuším 9 akcí ze kterých vybíráte kombinací tří, přičemž k hraní potřebujete zdroje (willpower, karty a taky essenci na pokládání emocí), takže o tom, jak to poskládat, abyste dosáhli cíle je většinou třeba chvíli přemýšlet, navíc dvě hlavy víc ví, takže se většinou spoluhráči budou radit, což to neurychlí, druhá strana se sice může radit, ale vzhledem k tomu, že netuší jak bude situace vypadat na začátku jejich kola, to nemá moc smysl. Takže mám zkrátka obavu z prodlev.

Celkově, hra je krásná, téma dává smysl, mechaniky víceméně fungují, navíc evidentně něco přibude, nějak se budou bodovat symboly na kartách a byli tam i další infografika, kterou jsme zatím nepoužívali. Náhodné losování cílů, které se hrou může zamávat teď vypadá zvláštně, ale asi s tím pujde pracovat. Pokud se nepotvrdí moje obava z prodlev při plánování tahu pak to bude super. V tom co sem napsal se větší část textu věnuje mojím obavám, ale kromě nich se mi všechno líbilo. Takže za sebe jako backer zůstávám v očekávání a už teď sem si jistej, že to nebude špatná hra, možná nebude dokonalá, ale rozhodně z toho nemám ve výsledku špatný pocit, naopak pocity jsou pozitivní, byť s mírnými výhradami.

Tento příspěvek byl upraven od Sir_Miner: 28 říjen 2017 - 11:02


#23
Bolek

Bolek
Super, dik za info! Kdyby jsi mel jeste nejaky postrehy tak jsem jedno ucho! Uz se tesim, verim ze ve finale to bude pecka:)

#24
Bolek

Bolek
Tak už by to mělo být co nevidět v ČR, nějaký zájemce o hru a projití pravidel v Brně B-) ?

#25
Luke

Luke
Seš Bolek od Pepy? Já jsem určitě pro :)

#26
Pepsson

Pepsson
Jojo, pristi tyden v BO

#27
Bolek

Bolek
Bezva, pocitam s tim :)

#28
Bolek

Bolek
Někdo s Cerebrií z Brna? Rád bych poladil pravidla a třeba i zahrál :-)

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů