Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Soutěže : Hra roku 2017

Citron,  [17:31:33 | 22. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Homebrewers

Beholder,  [14:26:58 | 22. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Deep Madness

devilfiend,  [9:51:09 | 22. Zář 2018]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Gaspar,  [9:47:45 | 22. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dark Domains

icebear,  [20:27:19 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [19:43:53 | 21. Zář 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Aktuality nejen z pražského Blood Bowlu

Coywolf,  [18:03:11 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [16:43:41 | 21. Zář 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Sir_Miner,  [12:22:21 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Highway to Hell

Kubrt,  [11:37:12 | 21. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Další hry Sierra Madre Games ve vývoji

budkin,  [14:15:35 | 20. Zář 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 5. ročník

jarmuk,  [13:27:23 | 20. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The North Sea Epilogues RPG

Sierpe,  [12:19:18 | 20. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Artemis Project

pillgr1m,  [9:18:46 | 20. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nanty Narking

icebear,  [7:06:48 | 20. Zář 2018]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Organizácia

stOKYi,  [7:03:08 | 20. Zář 2018]

Star Wars: X-Wing Miniatures Game : Novinky : Turnaje pro 2.0

Shivaja,  [6:02:13 | 20. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : HATE: The Boardgame

Bolek,  [16:58:20 | 19. Zář 2018]

Velké herní události : Essen 2017 : Essen 2018

Andy,  [11:46:30 | 19. Zář 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : OrcQuest WarPath - The Boardgame

waczko,  [10:05:26 | 19. Zář 2018]

Malé velké galaxie: Do neznáma : Pravidla : Ikonky pilotov pri bodovaní

Pundlich,  [7:52:25 | 19. Zář 2018]
Edice legendární fantasy fotbalové hry z roku 2016. 3340 příspěvky · 46 témata · 0 články · 0 soubory · 6 obrázky · 0 odkazy

Chaos League - 5. ročník

Blood Bowl Chaos League

• Nemůžete odpovídat na toto téma
209 odpovědí

Elenistar

no asi bych radši vyhrál kontumací, než prohrál dva nula a přijít o drahého hráče.
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

Marvin

Tak já radši hraju. Kontumace je taková divná věc ... body potěší, ale přijdeš o zápas :)

Elenistar

souhlas, spíš jsem to psal v souvislosti s tímhle konkrétním případem. kdy olafovi nabídnul x termínů a vůbec byl problém se s ním sejít.
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

Citron

To si skoro říká o nějakou trofej za fair-play / obětavost (což v BB samozřejmě nebude nic, co by si trenér vystavil na poličku)
3D hory? Ale prosím vás...

Grom

Krátký výsledkový servis, o víkendu se utkaly týmy Fuzzy Dice a Orcland Raiders. Babí léto naplno udeřilo, což gobliny řádně zaskočilo. Finální skóre 4:1. Více níže.

Zápas se odehrával v bouřlivé atmosféře a na 11 000 gobliních fanoušků v ochozech čekala dvojnásobná přesila v podobě fandů Fuzzy Dice. Zápas se měl odehrávat v příjemný odpoledne končícího léte, ale co Nuffle rozhodl jinak a teplota raketově vylétla nahoru a ustálila se na hodnotách jaké jsou zvykem v nejparnějším létě (swaltering heat). Výkop začal útokem goblinů a hned z kraje se činil motorovkář, byť elfa poslal jen na KO. První mlácení tak Dice celkem přežili, jeden hráč venku, druhý žral trávu. Goblini však nabídli celkem zajímavou příležitost tím, že ball cariera neuzavřeli do plné klece, stačilo jen pár dodgů a již byl nebohý pogař v obležení. Druhé kolo Raiderům krutě nevyšlo a po turn overu na jednokostkovém blocku se Dice podařilo vyrazit míč a přesnou nahrávkou přenést balón na jednoho z catcherů. V 2. kole tak bylo skóre 1:0 a vedro si začalo vybírat svou daň. Bohužel nebo naštěstí jen na orcích a tak zatímco elfové nastoupili v plném počtu u goblinů řady řádně prořídly (ven šlo tuším 5 nebo 6 hráčů). Dice tak znovu bránili, ale tentokrát jim pomohl blitz, který je dostal hluboko na soupeřovou polovinu a již ve 4. kole to bylo 2:0 pro Fuzzy Dice. Opět na teplo dojela značná část goblinů, ale i tak se jim podařilo pokusit se ke konci poločasu o snížení ztráty, bohužel goblinům dnes Nuffle nepřál a ani tato akce nebyla dotažena do úspěšného konce. Druhý poločas začal, za vyrovnaného počtu hráčů na hřišti, útokem Fuzzy Dice. Proběhla standardní akce pocem kam deš a ve druhém respektive třetím (kvůli riotu) bylo zvýšeno na 3:0. Raiders se tedy opět vrhli do útoku, poté co se vzpamatovali z pitch invasion a tentokrát jim bylo přáno a po úspěšném letu snížili na 3:1. V druhé části poločasu ještě došlo ke krátkému přetahovaní a změně počasí. Dice si však udrželi převahu a v osmém kole položili na konečných 4:1.

Musím říct, že Johnyho v sobotu kostky moc nepodržely a i když skóre může zdánlivě napovídat o opaku, mně kostky padaly celkem průměrně (tedy také došlo k pár failům). Díky heatu a pitch invesion to byl celkem šílený zápas, ale také značně zábavný.
Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

Johniczech

Johniczech
Ještě dodám zajímavou statistiku:
První a druhý swaltering heat (za stavu 2:0) se mě povedlo hodit z 17 hodů na Heat 8xjedničku, Gromovi se to z 21 hodů nepovedlo ani jednou. Celkově to ale bylo tak, jak psal Grom výše (díky za report) - mě to fakt nepadalo, Gromovi tak nějak rozumně a zápas to byl díky těm šílenostem fakt zábavný i když jsem v prvním poločase hrozně dostal na zadek a měl jsem chuť trochu brečet po těch hodech.
Legendary Legend

Helmet

Helmet
Zdravime fanousky nejkrvavejsiho sportu!

vcera se na hristi utkali dve legendy - obhajci trofeje Angels of Death v cele s Urzaelem nastoupili proti Empty Baalzz v cele s povestnou Franzofkou-Ferofkou!

Povest obou tymu slibovala, ze si na sve prijdou hlavne milovnici krve a nasili. Jiz prubeh prvniho polocasu ale ukazal, ze do uplnku je jeste daleko a Andele nejsou v az tak krvelacne nalade, jak je zname. Naopak Baalzz byli pri chuti a rezali Andely hlava nehlava.

Strucne k prubehu...
Prvni polocas zahajili utokem Andele a jako obvykle hrali na pohodu ze zadu, protoze rychlost byla na jejich strane. Brutalita a fyzicka prevaha Baalzz byla ale znacna a tak necromantic pokladal "uz" v sestem kole. Chaos se snazil odpovedet jeste v prvnim polocase, ale doslo k nejakym komplikacim pri zvedani mice a tak se slo do druheho polocasu za stavu 1:0 pro Andely.

Uvod druheho polocasu vysel Baalzz na vybornou - po hecovacce treneru, zda padne Quick Snap! nebo Blitz!, padl Quick Snap! a Chaos se razem dostal k druhe rade obrany necromanticu. Mic navic spadl primo do naruce "nezname" kozy, kousek od LoS. Situace pro Ballz tak byla takrka idealni! Prvni kolo z obou stran neprineslo nic extra, snad az na necekanou jemnost z obou stran. Situace se zlomila v kole druhem, kdy se Baalzz pokusili zborit obranu Angels na pravem kridle a investovali do toho takrka vsechno. Necromantum ale pralo stesti a tak v podstate vsechny blocky koncili jen pushem. A tak se stalo, ze Andele na oplatku poskladali radu warrioru a koz, vcetne "bezejmenne" kozy s micem a mic spadl po par placancich primo do obrannych pozic Andelu. Pro ty pak nebylo tezke mic sebrat a obehnout nezformovanou obranu Ballz. Jophielovi (elitni Beastman Balzz - 62SPP) se sice povedlo uniknout a  jednou se mice zmocnit, ale Andele ho okamzite ziskali zpet a v poslednim kole zvysili na 2:0.

Hra se tak rozdelila na dve zcela odlisne casi:
Blood - zde jednoznacne dominovali Emty Ballz, kteri rozdrtili Angels of Death 5:1 na CAS
Bowl - kde  zvytezili Andele 2:0 a ziskali tak dalsi 3 body do tabulky

Zajimavosti utkani:
- Balzz byli opravdu pri chuti a na 5x CAS, hodili 2x 5X a jednou 6X
- pri hodu 6X na zraneni se zastavilo srdce nejen divakum a Helmetovi, ale i Urzaelovi (!!!), ktery se pak ale oklepal a na novy drive se opet vratil do hry
- horsi vzpominky na utkani s Baalzz si odnasi Morphius a Gnashor (oba zakladajici clenove Angels of Death). Zombie Morphius (20SPP) se po rozbite lebce rozhodl ukoncit svou sportovni karieru a venovat se chovu hrobariku. Golem Gnashor (37SPP) ma rozdrzeny kotnik, ale po kratke rekonvalescenci se po dohode s vedenim tymu rozhodl v tymu pokracovat!
- prestoze Baalzz kacely Andele jak sirky, necromantum se darilo priznivce chaosu odesilat ze hriste alespon na KO, takze pocet hracu na hristi byl po cely zapas +/- vyrovnany

Zaverem dekuji Chroustovi za dobrou atmosferu a hru a mozna se znovu potkame v Play-off (ja tu Franzofku nakonec dostanu! ;)  )

Tento příspěvek byl upraven od Helmet: 18 září 2018 - 01:49

Grom

Musím vás pochválit, manko je téměř dohnáno, z 12. kola, které se mělo odehrát do 16.9. není zahrán jen zápas Jarmuka s brtem, ale tam je to vcelku pochopitelné vzhledem k tomu, jak byli vyblokování. Pevně věřím, že zbytek už se odehraje v řádných termínech.
Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

brtstvo

brtstvo
Thótova Pomsta vs. R’n’B Stoners

V uterý se odehrál zápas Thótova Pomsta proti R’n’B Stoners. Oba týmy teda spíše silového charakteru. Počáteční los jsem prohrál, a nečekaně jsem měl jít do útoku: Jarmuk evidentně valí moji strategii: “Ubránit a v druhé půli skórovat - parchant!”. Postavil jsem teda útok se třema trpaslíkama u LOS a Daggou vzadu. Ještě sem zapomněl zmínit, že solidně chcalo, takže mínus jedna na veškerou práci s míčem - pro nás s Jarmukem “ideální počásko”.
Výkop proběhnul celkem korektně, každý jsme obdrželi po jednom úplatku pro první půli a oba na to úspěšně zapomněli. Míč dopadl k zadní lajně zhruba doprostřed hřiště. Stáhnul jsem k němu Cirruse i Gorkela, jen tak, pro jistotu. Pak proběhly nějaké strkačky u LOS, blitz v levé části hřiště, ale nic významného. Nakonec si Dagga doběhl pro míč, kterej bez větších problémů sebral. Jarmuk logicky zareagoval na blitz tak, že se primárně soustředil na tu levou část. Proto jsem se v dalším svém kole rozhodl přenést hru na pravou stranu hřiště. Jarmuk pochopitelně není žádný nováček, takže  na pravé straně ponechal jednu z Mumií. Můj případný průnik se mu tedy podařilo snadno zastavit. Průběžně docházelo k potyčkám, nicméně nic co by stálo za zmínku. Co naplat, přesunul jsem hru na druhou stranu hřiště a doufal, že se mi podaří proběhnout skrz Thóthovu obranu pěkně po lajně. Ač jsem tomu moc nevěřil, neb předchozí zkušenosti mne utvrzovaly o opaku, tento plán nakonec vyšel a Dagga skóroval v sedmém kole na 1:0 pro Stoners. Na poslední kolo první půle jsem to postavil (na Jarmukovo doporučení - thnx) pěkně dozadu v “nedoblitzovatelné” vzdálenosti. Při výkopu se nic zásadního nestalo, míč padnul těsně za první obranou lajnu zhruba doprostřed, takže do druhé půle jsem vstupoval v nadějném stavu 1:0. Nicméně “Pomsta” šla do útoku.

Jako na potvoru se nám při výkopu změnilo počasí, pochopitelně na pěkně, zřejmě proto, aby se Jarmukovi dobře pracovalo s balónem. Míč dopadl, pro Teremuna Otcomila v “kick-off returnové” vzdálenosti, takže si pod něj lehce došel a bez větších problémů (je přeci pěkně!!??!!) ho i chytil. V následujicím, 9. kole, se do toho "Pomsta" opřela ostře, krom standardního bouchání se Jarmukovi podařilo s jednou Mumií procpat na pravou část mojí poloviny. Stoners se pokoušeli tento prúnik zastavit, což se víceméně podařilo, ovšem za cenu lehkého oslabení ve středu pole. Toho pochopitelně "Pomsta" využila a postupným boucháním a strkáním prošla s ballcarierem hluboko do poloviny "Stoners". Regulérně hrozil touchdown v následujicím kole. "Stoners" nastupili a za notné pomoci štěstěny (parta "go for it-ů")byl potenciální touchdown prozatím zažehnán. Další kolo (mám pocit, že 6.), v režii "Pomsty", probíhalo dle Jarmukova plánu, a mělo být zakončeno touchdownem na jeden "Go for it". Z poznámky "mělo" je zřejmé, že se tak nestalo. Nuffle tentokrát stál na straně "Stoners" a na zmiňovaný GFI (v té chvíli již bohužel bez rerollu) nadělil Jarmukovi krásnou jedničku, takže se Teremun rozmázl přímo na koncové čáře. Následně si pro míč doběhl blitzující Dagga, který s ním utekl do bezpečí. K závěru zápasu se "Stoners", k mé radosti, trochu rozjeli a začali mlátit, nic zásadního, hodného zaznamenání, se již neudálo. Radost z vítězství ještě podpořil hozený double na postup Urkle Trainhaze, který do přístího zápasu nastoupí s krásným novým klepítkem.
Závěrem bych rád poděkoval Jarmukovi za zkušené rady, kterých se mi v průběhu celého zápasu dostávalo.  

btw. zapis by mel dodat Jarmuk

jarmuk

jarmuk
krásně napsáno

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů