Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

leizeQ,  [9:45:35 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Lumirius,  [9:44:54 | 20. Bře 2019]

Spirit Island : Novinky : Promo Pack #1

Isek,  [9:07:16 | 20. Bře 2019]

Suburbia : Dojmy : Jaké to je

icebear,  [6:12:41 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

zgrywus,  [1:40:12 | 20. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Darkscraper,  [20:45:06 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Root: The Underworld Expansion

Narayan,  [20:12:13 | 19. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [18:34:57 | 19. Bře 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [16:39:52 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Emperors Board Game

Fiocu,  [10:29:54 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Co je to za deskovku?

Savager,  [9:38:45 | 19. Bře 2019]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Novinky : Organizované hraní v Praze

Grom,  [7:14:33 | 18. Bře 2019]

Munchkin : Pravidla : Zeď v prášku

kuba1,  [7:07:37 | 18. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladins of the West Kingdom

Wolvik,  [16:47:06 | 16. Bře 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

Sir_Miner,  [17:47:30 | 15. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Sir_Miner,  [17:38:10 | 15. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

Lomikar,  [15:48:05 | 15. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Azalin,  [14:05:16 | 15. Bře 2019]

Time of Legends: Joan of Arc

• Nemůžete odpovídat na toto téma
234 odpovědí

honcka

honcka
Alucard: 15mm je standarní měřítko na větší bitvy, miniatury v tom dělá hromada firem
Špatňák: Já bych do toho šel, vzhledem k těm exkluzivním KS figurkám když tě to nebude bavit to může sloužit i jako investice, na ebay se podobný KS hry prodávají za o cca 50-100% víc než stály na KS.

Speedy

Tak se mi podařilo ulovit early bird. Ale jelikož s KS nemám prakticky žádné zkušenosti, tak se chci zeptat - dá se pak nějak třeba nakombinovat poštovné nebo tak, když to tady v ČR bere víc lidí?

Co říkáte na jízdní Janu z Arku? Nádherná figurka.
Montjoie! Saint-Denis!

Špatňák

Špatňák
Přiznávám, že vzhledem ke své přirozené lenosti jsem si nenastudoval MB: Pantheon. Prostě se mi to líbilo, tak jsem do toho šel. Jako vím, o čem ta hra je, ale nijak extra do detailů. U Johanky taky nevím moc do hloubky. Ale z toho, co vidím, mi to přijde jako primárně dvojkovka. Sice hratelná ve čtyřech, ale pořád primárně dvojkovka. Na to už mám BL2. U něj čekám, až vydají Elfy/Trpaslíky, čehož se chytnou fanoušci a udělají modul pro hru čtyř hráčů. Ale zatím pořád čekám a nic. Kdežto Johanka už to mít bude a vypadá lépe. Takže asi jo....

Akorát barvit 500 (k tomu číslu se dostaneme : ) 15mm figurek bude fakt do**b. :)
(A když vidím ty obtisky na štíty, tak to nabarvení je nutnost. :D )

Mortimer

Silně pochybuji,  že se FFG vrátí k Battlelore 2nd edition, když je teď jejich hlavní kůň Runewars miniatures game. Už k tomu dva roky nic nevydali.

Špatňák

Špatňák
Taky tomu nevěřím. Proto jsem tu Johanku backnul.

Pepsson

Pepsson
Taky jsem omylem chytil early birda. Vite co se mi na tom libi? Ty scenare a zapojeni "civilniho obyvatelstva". Hrajete ve vesnici a jsou tam sedlaci, kazatel, obchodnice, cvicitel medvedu...podle me to ma velkej "narative" potencial...Par postavicek navic, naproxovat Geralta a je z toho Zaklinac jak vysitej (se stopovanim priser v lese...) :-)

Tento příspěvek byl upraven od Pepsson: 11 říjen 2017 - 03:46

Pilgrimage

Pilgrimage

Zobrazit příspěvekMortimer, na 11 říjen 2017 - 02:17 , napsal/a:

Silně pochybuji,  že se FFG vrátí k Battlelore 2nd edition, když je teď jejich hlavní kůň Runewars miniatures game. Už k tomu dva roky nic nevydali.

Pokud vím, je to tutově mrtvé. Nějak to přejela Runewars MG.

alucard

alucard
dnes večer bude livestream video s leem, tady jenom upozorňuji pro neznalé, jedná se zpravidla o živý vstup s ukázkami miniatur a odpovědmi na dotazy z chatu, které můžete položit, ale ptá se tam obrovské množství lidí a šance na zodpovězení Vašeho dotazu se blíží nule, jediné co se dá dělat je kolektivně se přidat k nějakému pokřiku na chatu na ukázku určité miniatury, u mythic battles pantheon měly ty živé vstupy zpravidla několik hodin zpoždění, bývalo to k půlnoci, lepší je se kouknout na záznam druhý den...video se spustí jste-li ve správný čas na stránce ks, dozvíte se v rubrice comments

https://www.youtube....h?v=-Cs49BAesF8
představení 2. volitelné expanze - ďábel, démoni, andělé a útok na setkání papeže s inkvizitory

v jednom z videí zmíněna z mého pohledu důležitá věc-minimálně řadové oddíly jdou používat oběma stranami, tzn. odemkne se jako stretch goal oddíl halapartníků a mohou jej vzít jak angličané tak francouzi...takže pokud se odemkne jako stretch goal 6 figur tak každá strana nasadit jednu jednotku po 3, tohle mi přijde opravdu hodně dobré, když vezmu že i ty anděle a ďábli mohou verbovat obě strany, na tohle můžete u klasické wargame zapomenout, že máte sice krabici pro 2 hráče ale můžete si do armády dát cokoliv bez omezení vaší národností/fantasy rasou

zatím odemčené stretch goaly cca. 80 figur, z toho půjde postavit cca. 20 jednotek..ze 16 stretch goalů je jediná hrdinka - jízdní model Johanky z Arku..tj líbí se mi to podstatně více než stopadesát hrdinů ala coolminiornot

zatím jsou pro mně zklamáním vyjma draka velké miniatury - ta želva a obři mi nepřijdou nic extra a chybí mi tam citelně více budov

winring

winring

Mě zklamalo, že hradby, i přesto, že jsou v úvodním videu jako jeden z hlavních prvků, nejsou v základu a pravděpodobně budou v nějakém mastném rozšíření. Stejně tak, že jsem si jistej, že drak byl na začátku kampaně za 60.

alucard

alucard
Uvidíme jakou zvolí cenovou politiku celkově, protože minulý ks MB: pantheon dělali ve spolupráci s jinou společností...a tam byl z mého pohledu velmi finančně zajímavý základ, relativně drahá malá rozšíření a relativně drahá velká rozšíření, která přinášela do hry nové mechaniky. Pořád si myslím, že základem té hry bude scénářové příběhové hraní+možnost proti sobě postavit armády, k čemuž zatím směřují stretch goaly, pokud se bavíme o tom, že budeme mít konečně plnohodnotnou 3D obléhací hru...tak to by museli dodat opravdu hrad, ne zeď, obléhací stroje a nějak nejsem přesvědčený o tom, že jdou jedny pravidla napasovat na příběhové hraní, velké bitvy, obléhání hradu, kooperativní scénáře....třeba ten drak jako miniatura je fakt pěkny, ale kolikrát jej využijete při hře? To samé se obávám u toho hradu, aby z toho nebyl mód na jedno zahrání...ale rád se nechám vyvést z omylu, nejde ani tak paradoxně o to, jestli to rozšíření bude mastné ale jaký tam bude poměr cena/obsah, u toho mb:p vycházel plast v rozšíření několikanásobně dráž než základ narvaný stretch goaly.
Tzn nechci v obléhacím rozšíření zeď za 60 se 3 scénáři, ale klidně dráž a ať to pravidlově a obsahově stojí za to.

Tento příspěvek byl upraven od alucard: 12 říjen 2017 - 09:16

Speedy

Zobrazit příspěvekalucard, na 12 říjen 2017 - 07:53 , napsal/a:

v jednom z videí zmíněna z mého pohledu důležitá věc-minimálně řadové oddíly jdou používat oběma stranami, tzn. odemkne se jako stretch goal oddíl halapartníků a mohou jej vzít jak angličané tak francouzi...takže pokud se odemkne jako stretch goal 6 figur tak každá strana nasadit jednu jednotku po 3, tohle mi přijde opravdu hodně dobré, když vezmu že i ty anděle a ďábli mohou verbovat obě strany, na tohle můžete u klasické wargame zapomenout, že máte sice krabici pro 2 hráče ale můžete si do armády dát cokoliv bez omezení vaší národností/fantasy rasou

Většina řadových vojáků, ale někteří jsou specifičtí pro jednu stranu, například Voulgiéři jsou typicky francouzskou záležitostí, a na kartě jednotky je to i naznačeno (mají nahoře francouzský erb).

Já osobně backuju kvůli Stoleté války, takže mě nějací draci a démoni nechávají chladným. O to raději budu za každou historickou postavu (pravděpodobně se dočkáme dokonce i Jana Lucemburského!) či obyčejné vojáky.
Montjoie! Saint-Denis!

winring

winring

O obléhání hradu někde mluvili, ale předpokládám max tak nějakou tvrz a to ještě spíš pro laika a zdálky :) Sám bych byl radši kdyby místo Goga a Magoga dali něco reálného a epického, bohužel šli touhle cestou. Uvidíme jak se to vyvine, snad bude více historických věcí a ne ty Penitents kraviny.

Sir_Miner

Sir_Miner

Zobrazit příspěvekSpeedy, na 12 říjen 2017 - 09:44 , napsal/a:

Většina řadových vojáků, ale někteří jsou specifičtí pro jednu stranu, například Voulgiéři jsou typicky francouzskou záležitostí, a na kartě jednotky je to i naznačeno (mají nahoře francouzský erb).

Já osobně backuju kvůli Stoleté války, takže mě nějací draci a démoni nechávají chladným. O to raději budu za každou historickou postavu (pravděpodobně se dočkáme dokonce i Jana Lucemburského!) či obyčejné vojáky.

Kdyby to byla čistě Stoletá válka, asi bych to zvažoval, ale právě ti draci a démoni jsou pro mě jasná stopka.

Havelock

Draci a démoni se dokupujou samostatně nebo jsou stretch goal. V základu je 238 miniatur a z toho 31 jsou fantasy, pak tam jsou další stretch goaly (něco nad rámec core setu) I když hru backovat nebudu, tak si myslim, že už základ bude pořádně nadupanej i přesto, že z toho ty fantasy věci dáš stranou. Nevim no, draci a démoni jsou spíš jenom výmluva :D
Bez urážky!

Aillas

Aillas
Několik upřesnění k tomu, co se tu psalo:

- Drak je od začátku kampaně za 65. Před kampaní se mluvilo o tom, že to bude 60 nebo 65 (častěji se zmiňovalo 60), ale nakonec je to ta vyšší částka.

- O hradu se už přes kampaní mluvilo jako o rozšíření, které by mělo obsahovat hradby, obytnou věž, obléhací stroje, pravděpodobně modely pobořených hradeb, ... Bude to asi slušná hromada plastu, kterou by těžko dali do základu. V diskuzi na KS tuším nedávno psali, že by toto rozšíření mohla být klidně samostatná hra.

- Pokud jde o ty fantasy prvky ... Měly by tam být jak scénáře, které je využívají, tak čistě historické, případně má jít o volitelný prvek. Když je tam nebudeš chtít, tak je nepoužiješ.

winring

winring

Drak je od prvního dne kampaně za 65. Ale ne od první hodiny kampaně, kde byl za 60.
Jestli to byla chyba a nevšimli si, že si tam dali neaktualizovaný obrázek nebo překvapení, že je takový zájem a rychlá změna ceny, aby se vydělalo na hypu více, nejsem schopen posoudit.
Za mě, kterej sem neměl načteno měsíc předtím vše, co se o tom šustlo to byla dost špatná vizitka.

Na těch hradbách mi jen to video přijde takové úsměvné až hloupé. Jasně to ukazuje, že tohle není kampaň o tom dostat Core Johanky do světa, ale prodat tunu všemožného plastu.

Viz fantasy prvky, ano odebrat si to může každej, ale o tom sme nepsali, byl to jen náš pohled na věc, že chceme více historického plastu a méně toho fantasy. Fantasy které dostaneme tak jako tak a musíme za něj platit.

alucard

alucard
Pro mně tón té hry zatím udává video se scénářem, kdy jeden z vesničanů je vlkodlak, rytíři s knězem se jej snaží najít a vlkodlakovi mohou přijít na pomoc vlci a čarodějnice....když pominu reklamní prndy o možnosti historického wargamingu tak zatím jako taháky ks kampaně prezentují velký model draka, ďábla, 2 obry, ks exclusive jsou flagelanti, okřídlení démoni, máme tu myth pointy alias magii...nikdo se neohání historickou přesností bitev....budu hádat ta základní krabice v retailu bez stretch goalů bude stát min 3000,- Kč a je otázkou, když se oddělá magie, dáblové, andělé, a fantasy scénáře co z té hry zbude
Upozornění na takovou věc, u conana, který nedělali samostatně se retailu nedařilo tak, že  autoři udělali kampaň ks 2.0, kdo neměl dražší verzi předchozí kampaně tak na to musel zůstat smutně koukat a prodali znova několik stovek dražších pledge se stretch goaly a k tomu scénáře, rozdíl mezi pledge vytavili na net zdarma, pokud by si mythic battles vzali z toho příklad, tak přestřelí cenu té hry v retailu a co neprodají tak to prodají v další ks kampani o něco dráž, společně s rozšířením

Tento příspěvek byl upraven od alucard: 13 říjen 2017 - 08:23

Aillas

Aillas
@winring: Nechci se přít, ale já jsem si zase celkem jistý, že byl za 65 už od začátku. Alespoň já jsem jej tam za 60 nikdy neměl a to jsem si stránku prohlížel v prvních minutách kampaně. Každopádně na tom teď nesejde. I mně by se samozřejmě líbila cena nižší, ale je 65 a nic s tím neuděláme.

Ještě k fantasy ... Myslím si, že to tam zařadili také kvůli tomu, že se to prostě bude líp prodávat. Pokud by šlo o čistě historickou wargame, tak by o to takový zájem nebyl. Je to ale jen můj názor.

Pokud jde o mě, tak musím říct, že mi to takto vyhovuje. Jedna věc je hra samotná, která může nebo nemusí být dobrá. Druhá věc je pak ta, že tu tunu plastu můžu využít buď s jinými wargame pravidly nebo pro hraní RPG (které k tomu mimochodem také budou mít), což mám v plánu a je to jeden z hlavních důvodů, proč do toho jdu (samozřejmě doufám, že ta hra bude dobrá i sama o sobě). Za tyto peníze jinde takové množství figurek nekoupím a i kdyby jejich systém dobrý nebyl, tak prostě použiju jiný.

Tento příspěvek byl upraven od Aillas: 13 říjen 2017 - 08:53

Sir_Miner

Sir_Miner

Zobrazit příspěvekHavelock, na 13 říjen 2017 - 01:54 , napsal/a:

...Nevim no, draci a démoni jsou spíš jenom výmluva :D

Tak nějak není důvod se vymlouvat, není žádná povinnost to kupovat a žádný důvod se vymlouvat.

Jinak já sem to myslel tak, že kdyby to bylo zaměřené na tu stoletou válku, tj. různé historické scénáře, kampaň s vývojem armád, reální velitelé apod... tak by se mi to líbílo víc než hra, která je jen zasazená do toho prostředí a to i bez těch fantasy prvků. Ta série konfliktů nabízí spoustu materiálu na kterém by se mohli vyřádit :).

rbx

Zobrazit příspěvekalucard, na 13 říjen 2017 - 08:22 , napsal/a:

...nikdo se neohání historickou přesností bitev....budu hádat ta základní krabice v retailu bez stretch goalů bude stát min 3000,- Kč a je otázkou, když se oddělá magie, dáblové, andělé, a fantasy scénáře co z té hry zbude
No, vzhledem k tomuto clanku jsem na retail zvedavy https://www.tabletop...after-publisher
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů