Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

devilfiend,  [13:49:35 | 22. Led 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [8:42:51 | 22. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Grom,  [7:50:12 | 22. Led 2019]

Nemesis : Překlady : Neoficiální překlad

Morthe,  [20:30:58 | 21. Led 2019]

Firefly: The Game : Úpravy komponent : Stojánek na karty kontaktů

Hoho,  [19:53:50 | 21. Led 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Nova edice BloodBowl od GW

Johniczech,  [17:02:15 | 21. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladin card protectors S3

Happy,  [15:05:48 | 21. Led 2019]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Organizácia

Joe,  [11:15:30 | 21. Led 2019]

Velké herní události : PEZINOK AT WAR 2019 : Čo sa bude hrať?

pecovarhy,  [20:07:11 | 20. Led 2019]

Velké herní události : Želiv 2019 : Želiv 2019

Klopik,  [18:11:40 | 20. Led 2019]

Velké herní události : Herní Hradiště : Hradiste 26.-30/6 2019

fuchso,  [22:10:04 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

Andy,  [22:02:18 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Crypt

navara,  [14:59:41 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

peca,  [11:47:13 | 19. Led 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

zgrywus,  [10:47:36 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [9:43:22 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Shadow tactics board game

Thales,  [7:56:39 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sorcerer - Strategy card game

Sorcerer,  [1:28:45 | 19. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dark Rituals: Malleus Maleficarum

Svobi,  [21:39:01 | 18. Led 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Nocturion

Polylux1,  [20:00:12 | 18. Led 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Post metal

Floki,  [13:09:27 | 18. Led 2019]

Time of Legends: Joan of Arc

• Nemůžete odpovídat na toto téma
234 odpovědí

Pilgrimage

Pilgrimage
Luke:

Souhlasím s tím, že bych to teď rozhodně nikomu nedoporučoval jako způsob obživy :)
Spíš je docela zábavný gambl a někdy pak člověk zjistí, že je rád, že si to někdo vůbec koupí.
Už jsem pár KS, které mě nezaujaly prodával (mírně) pod cenou.

MikeDundee:

A to uvádíš jako příklad toho, jak děsivě Tě chtěl natáhnout?
Ohodnoť si hodnotu rizika, čekání, poštovného a logistiky.
Pak si spočítej, jestli by Ti vůbec stálo
finančně za to takovým "překupníkem" být.

Taky popřemýšlej, jestli by jsi byl rád, kdyby jsi zjistil, že hru fakt chceš, ale překupníci jaksi nebyli.

Dobré cvičení je také jít do obchodu pro hru, kterou hrozně chceš.
Prodejce Ti nabídne stejnou hru za 3 tisíce a za 4 tisíce.
Za 4 tisíce ji máš hned, za 3 tisíce máš stejnou hru s pěknou slevou,
ale dá Ti ji až za dva roky.
Jasná volba?  :)

Pilgrimage

Pilgrimage
Vlastně jsem si uvědomil, že i já bych rád někdy pár kusů, které jsem nekoupil na KS sehnal od překupníka, ale prostě jsou to méně známé hry, tak se nedají sehnat.

alucard

alucard
Souhlas s Aillasem. Přemýšlel jsem, že tu Johanku vezmu na kšeft. A nevzal. Jsem přesvědčený, že bude KS kampaň 2, stejně jako u mythic battles pantheon (kde v chatu uvedli, že nevylučují KS3).U Solomona z jedné reakce moderátora si myslím, že bude také KS2. Tohle je hra kterou přes distribuci rozumně nelze prodat. Ten kdo ti to prodá za dvojnásobek tím pokryje ztrátu ze svých dalších pokusů. Až to backneš v druhém sledu, a zjistíš že ta hra je na tolik obrovská, že ji neuživíš, tak ji určitě budeš prodávat levněji než si ji koupil a  v případě, že ji přes dražbu na zatrolenkách prodáš o 100,- Kč dráž tak to budeš hlásit finančáku, který ti zohlední,že si podobně koupil 9 jiných her a prodal je se ztrátou. Bohužel to nefunguje tak, že všechno co backneš prodáš za dvojnásobek, ono často to prodáš pod cenou. Případně ti mythici vystřelí hru z jiného settingu (pantheon staré řecko - nově bude ragnarok) a pak si to prodávej.

Tento příspěvek byl upraven od alucard: 14 prosinec 2018 - 10:59

Pilgrimage

Pilgrimage
Jo, máte nějaký tip kdyby nám mohla ta Johanka konečně dorazit?
Z posledního updatu jsem pochopil, že to teprve zadávají do výroby, což na mě nepůsobilo moc nadějně.

Aillas

Aillas
Pokud vím, tak první vlna by měla přijít v únoru/březnu a druhá snad v květnu.

MikeDundee

MikeDundee

Zobrazit příspěvekPilgrimage, na 14 prosinec 2018 - 10:45 , napsal/a:

A to uvádíš jako příklad toho, jak děsivě Tě chtěl natáhnout?
Ano. Mně to jako natáhnutí přijde. Možná nejsem tak bohatý či zapálený abych to bral jako férovou nabídku.
Nemám nic proti lidem, kteří hru podpoří, po vyzkoušení zjistí, že je hra neoslovila a dají hru na bazar. Ale aby ti někdo s vysokohorskou přirážkou prodával hru, která mu samotnému ještě ani nedorazila...
Tvé argumenty znějí rozumě. Riziko pro přeprodejce tam určitě je. Někdo si je možná koupí. Ale pro mě jsou hry z kickstarteru už tak dost drahé a nemám zapotřebí za ně ve výsledku dávat ještě mnohem více... Naopak rád využívám příležitost udělat společnou pledge s někým jiným a ušetřit na poštovném.
Chápu, že skalní fanoušek po nějaké předražené hře skočí, když nemá jinou možnost. Já bych to z principu neudělal. Na bazaru se časem objeví z druhé ruky za rozumnou cenu (rozumná pro mě= +- původní cena hry + doprava i za hranou hru) a během toho můžu hrát spoustu jiných her...

Tento příspěvek byl upraven od MikeDundee: 14 prosinec 2018 - 11:53

Luke

Luke
V čem je to natáhnutí? Není to žádný podvod, seženeš jinde levněji, prodávající má smůlu. Nějakou férovost bych do toho fakt netahal, ono nebylo fér, pokud sem někdo dovážel zboží, které u nás v prodeji nebylo a chtěl za to dobře zaplatit? Kdybychom se bavili o nějakých věcech denní potřeby, tak v pořádku, ale bavíme se o "luxusním" zboží (tzn. zboží, které zcela určitě nepotřebuješ k životu a slouží k potěšení). V čem s tebou souhlasím, tak že by prodávající to neměl prodávat, dokud to nemá v ruce. Tam tu přirážku neobhájí. Ale myslet si, že není fér, že mi to nechce prodat za cenu, za kterou to koupil, je naivní a takové "komunistické".

Pilgrimage

Pilgrimage

Zobrazit příspěvekMikeDundee, na 14 prosinec 2018 - 11:41 , napsal/a:

Ano. Mně to jako natáhnutí přijde. Možná nejsem tak bohatý či zapálený abych to bral jako férovou nabídku.
Nemám nic proti lidem, kteří hru podpoří, po vyzkoušení zjistí, že je hra neoslovila a dají hru na bazar. Ale aby ti někdo s vysokohorskou přirážkou prodával hru, která mu samotnému ještě ani nedorazila...
Tvé argumenty znějí rozumě. Riziko pro přeprodejce tam určitě je. Někdo si je možná koupí. Ale pro mě jsou hry z kickstarteru už tak dost drahé a nemám zapotřebí za ně ve výsledku dávat ještě mnohem více... Naopak rád využívám příležitost udělat společnou pledge s někým jiným a ušetřit na poštovném.
Chápu, že skalní fanoušek po nějaké předražené hře skočí, když nemá jinou možnost. Já bych to z principu neudělal. Na bazaru se časem objeví z druhé ruky za rozumnou cenu (rozumná pro mě= +- původní cena hry + doprava i za hranou hru) a během toho můžu hrát spoustu jiných her...

Díky za slušnou odpověď.

Osobně si pohrávám s myšlenkou, že skutečně existuje něco jako férová a neférová cena, nejen nabídka a poptávka - takže trochu sympatizuji. Myslím že klasický liberalismus je ok, ale má mezery :)

Ale myslím, že trochu ztotožňuješ nefér cenu s cenou, kterou si nemůžeš dovolit nebo nechceš zaplatit.
Prodejce přece nemůže za to, že KS je drahý, podobnou cenu za něj už zaplatil sám atd.
Podobně prsten s velkým diamantem není pro většinu z nás nefér drahý, jen si ho prostě nemůžeme dovolit koupit.
Nejde ztotožnit: nemám na to - je to nespravedlnost.

Pokud Ti někdo nabízí něco, co ještě nemá taky bych to asi neodsuzoval. Jednak bych uvážil, že KS taky posílá věci ve vlnách a prodávat další vlny extra by mohlo být dost problematické. Za druhé peníze předem, věci potom je princip KS a předprodejů. Nejspíš si to zaslouží přiměřenou slevu, to je všechno.

Jinak samozřejmě počkat pár dalších let na pád ceny je ok volba, ale překupníkům platíš navíc právě za to, že nečekáš, jak už jsem psal.
Peníze za čas lze měnit různými způsoby.

Sir_Miner

Sir_Miner
Nehledě na to, že ty KS exclusive věci nebudou pokud je ten zlej překupník nekoupí, oni to prostě nevyrobí, takže ten kdo po tom bude toužit bude mít smůlu. Takže nevidím problém v tom, že do toho někdo vrazí peníze, de facto tím zajistí výrobu a pak, pokud se ukáže, že je to žádané zboží na tom prostě vydělá. Mně to příjde naprosto legitimní, už sem pár KS věcí kupoval ex-post a u některých sem si připlatil a nemám z toho žádné trauma, protože to bylo svobodné rozhodnutí, nemusel sem to dělat.

Rising Sun playmat sem si nekoupil v kampani za 25$, že je to zbytečnost, abych si ho pak koupil za 50EU s tím, že ho fakt chci. Byl sem rád, že sem ho sehnal a nějak mě nenapadlo tomu člověk nadat, jaká je to vlastně svině :D.

Tento příspěvek byl upraven od Sir_Miner: 14 prosinec 2018 - 01:22

kamixx

kamixx
MikeDunDee: Zajímalo by mě, co by Ti jako fér cena přišlo? Shodou okolností budu mít jednu kopii na víc, tak se jednak o tom můžeme bavit a druhak mě zajímá, jak to vidí potenciální kupec.

Jinak jak už tu psali ostatní, ono je hrozně jednoduché vyjít z toho, že cena na KS byla 120 USD, ale v tom není přinejmenším to poštovné. A ještě v tom není zahrnutá halda dalších faktorů - od risku, přes čekání, nutnosti vyhrabat ty peníze teď a ne až za rok a podobně. Mně obecně nevadí, když se někdo pokouší na přeprodeji něco vydělat, pokud to například nefunguje tak, že tihle překupníci vykoupí nějakou limitovanou edici, takže si ji nemůžou kvůli tomu koupit ostatní a následně to začnou drobit do oběhu za nehorázné peníze. Ale tohle je samozřejmě objektivně problém i té vydávající firmy, která tohle dovolí...

Obecně mi přijde, že u nás je situace taková dost divná na bazarech s hrami. Až na výjimky mi přijde, že tu kupci chtějí 30+% dolů i z ceny hry stále zabalené ve fólii, což úplně normální taky není. A nebavím se o hraných věcech.

No na Johanku se těším, je to jeden z KS, do kterého jsem narval hrozně peněz a tak doufám, že se mi to v herní zábavě trochu vrátí, byť se trochu obávám, aby to na mě nebylo moc light a generické.

Mizy

Mizy
Mít v něčem přes rok peníze a pak to prodat za nákupku? To by snad neudělal nikdo. Jinak ani nechci počítat co mě Johana stála. Když viděla výpis z účtu manželka, málem mě zabila. :D

Pilgrimage

Pilgrimage
Kamixx:

Citace

Zajímalo by mě, co by Ti jako fér cena přišlo? Shodou okolností budu mít jednu kopii na víc, tak se jednak o tom můžeme bavit a druhak mě zajímá, jak to vidí potenciální kupec.

Jen si trochu "rýpnu".

Pravidla bazaru "bohužel" fungují tak, že to co většině připadne jako rozumná cena není ta za kterou to půjde v aukci koupit, právě proto, že ji budou ochotní zaplatit i ostatní.

Kdyby to každý dostal za svou pocitově "fér" cenu, musela by se dělat loterie na to kdo balík nakonec dostane.
A lidi co prohráli by říkali, že to není fér, že by rádi přihodili pár stovek za to, aby nemuseli o hru losovat B-)

paladin91

Kdy to vlastne maji posilat?

Pepsson

Pepsson
Prvni vlna v unoru (duben), zbytek v kvetnu (cervenec) ... Viz update #145 na ks

Tento příspěvek byl upraven od Pepsson: 19 prosinec 2018 - 09:31

paladin91

Dik me ty jejich updaty nebavi cist, to je furt sami tunaj tam ,demo tamhe, mam pocit ze si kuci vic hraji nez neco vyrabeji.

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 2 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů