Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [17:55:58 | 25. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Tainted Grail: Fall of Avalon

waczko,  [13:35:38 | 25. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Pilgrimage,  [11:24:07 | 25. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Last Aurora

devilfiend,  [8:20:14 | 25. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [23:55:49 | 24. Čer 2019]

Ostatní pokec : PC hry a herní konzole : Half-life

Lomikar,  [8:59:23 | 24. Čer 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vtipy

ozzy,  [19:29:23 | 22. Čer 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

jarmuk,  [17:29:56 | 21. Čer 2019]

Ostatní pokec : Hudba : Black metal

fuchso,  [21:52:06 | 20. Čer 2019]

Absolute War!: The Attack on Russia 1941-45 : Dojmy : Co mi k tomu řeknete?

Andy,  [15:29:58 | 20. Čer 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Kompost : Skill na Khorne Heralda?

falco,  [11:01:32 | 20. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:19:41 | 20. Čer 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Čo sa bude hrať?

icebear,  [17:37:34 | 19. Čer 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

Citron,  [15:38:02 | 19. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Altar Quest

melk0r,  [11:00:40 | 19. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Lolo,  [14:07:08 | 17. Čer 2019]

Middara : Dojmy : Dojmy

Pilgrimage,  [22:35:47 | 15. Čer 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [0:26:17 | 15. Čer 2019]

Komplexnejšie euro pre dvojicu

komplexné euro dvojica

• Nemůžete odpovídat na toto téma
44 odpovědí

acedrac

Zobrazit příspěvekacedrac, na 14 srpen 2017 - 08:42 , napsal/a:

...po zahratí Vihnosu  Deluxe by sa mi páčilo niečo podobné, ale nie za 100€.

A už teraz vieme, že nechceme agricolové odvary (Caverna, Feast for Odin), Terru mysticu ani Great Western Trail.

Zobrazit příspěvekrbx, na 17 srpen 2017 - 01:06 , napsal/a:

Vinhos - pěstování vína v Portugalsku
Great Western Trail - honění krav po Americe :-)

:)
---
boardgametales.wordpress.com

ozzy

Btw feast for odin ani great western trail bychbza agricolacke odvary asi neoznacil, nicmene jeste me napadnul manhattan project, je super i ve dvou a zteba the colonist, kde na poctu hracu nezalezi a ta hra je tak dlouha, na kolik epoch si ji das. Je to oldschoole euro. No a jeste nezapomenout na archipelago! Super zalezitost, komplexni hra ve dvou hratelna uplne v klidu.
"Proč Já?!"
-ozzy-

acedrac

Agricilove odvary som myslel hry farmárskeho typu od Rosenberga a GWT nie je v zátvorke ako odvar, ale ako jedna z hier, ktoré nezaujali, resp. ma nelákajú. Manhattan project aj Archoelago som hral, ale nie je to to čo hľadám, Colonist pozriem, díky za tip.
---

Sjone

Sjone
Přimluvil bych se za Castles of Burgundy, jako hra pro dva mi z toho výčtu přijde nejlepší. Dobrá znovuhratelnost, rychlý sled kol, zábavná, dá se i svinit (na euro), cena je ok. Jen ta grafika je hodně slabá a téma je takové generické euro.

Edit: Co třeba Le Havre? Ten mi přišel nejlepší právě ve dvou.

Tento příspěvek byl upraven od Sjone: 18 srpen 2017 - 02:54

acedrac

@Sjone: Sú Castle fo Burgundy oveľa komplexnejšie ako Feldov Norte Dame?
ad Le Havre: Le Havre sme po pár úmorných a nudných partiách predali už dávno a už to nechcem nikdy hrať :)
---

Úderník

Úderník
Celkem pěkně ve dvou funguje Lewis & Clark, ale zas tak komplexní to není.

Sjone

Sjone
@acedrac:
Notre Dame jsem nehrál. Svého času se dal pořídit docela levně, tak jsem se o něj začal trochu zajímat, ale po shlédnutí nějakých recenzí a runthrough na mě působil vcelku jednoduše a můj zájem zase opadl, a tak nemohu poctivě zodpovědět tvůj dotaz.

CoB nemá složitá pravidla, ale hráč má ve svém tahu spoustu možností, jak hod kostek modifikovat a následně je použít... zvlášť v prvních hrách hrozí trochu AP. Pocitově bych ji určitě zařadil mezi komplexnější hry.

ad Le Havre: Chápu, ale ve výčtu mi tu chyběl. Je to dost suchá a dlouhá hra. I tak ho si zahraji raději než Cavernu nebo Agricolu ;)

ad GWT: Úplně jiné než Rosenbergovky nebo Terra Mystica. Docela fajn, líbí se mi. Ve dvou bych to ale nehrál, čím víc hráčů, tím lepší mi přijde.

ad Puerto Rico: V nové verzi jsou i budovy z rozšíření, které výrazně zvyšují znovuhratelnost. Je to, pravda, stará hra, ale nenapadá mě jiná, která by ji nahradila. Ty chyby jsou vopruz, ale není to nijak dramatické. Navíc se i nová verze často objevuje v bazaru za dobré peníze.

eklp

Zobrazit příspěvekacedrac, na 18 srpen 2017 - 12:20 , napsal/a:

@Sjone: Sú Castle fo Burgundy oveľa komplexnejšie ako Feldov Norte Dame?
ad Le Havre: Le Havre sme po pár úmorných a nudných partiách predali už dávno a už to nechcem nikdy hrať :)

Castle je asi o trošku víc komplexní než Notre. Ale nepřijde mi to nijak propastně. Osobně mám radši Notre.

Z dalších tipů:

Steam a nějaká mapa pro dva: Třeba Belgie nebo Corsica

Kew

CoB jsou komplexnější než Notre Dame, navíc ten je třeba pro mě osobně ve dvou nehratelný (i když ve více je to paráda).

Madeira (a obecně hry od WYG) není, řekl bych, úplně stavěná na hru dvou hráčů. I když na stůl to dostanu tak málo, že i za hru ve dvou jsem rád :). Ale mi ve dvou úplně na 100 % nesedí ani třeba Zhanguo, když už bych šel do něčeho od nich primárně pro dva, tak nejspíš do Railroad Revolution. Na druhou stranu, jak tak koukám, co od nich mám, Madeira by asi byla pro dva hráče hned druhá v pořadí :)

Doporučím určitě La Granju, ta je výživná, doporučuju minimálně někde zkusit, přestože je to hodně farmářské. Jsou tam společné prvky s Agricolou, ale celkové vyznění je podle mě dost jiné.

Pokud zvažuješ Feldovku, tak určitě do výběru přidat Macao nebo Bora Bora.

Nepadli tady Settleři, které moc nemusím, ale místo nich rád propaguju New Eru. Krásné postapo, není to úplně čisté euro, ale sbírají se tam surky, kombí se tam výrobní řetězce a občas si můžeš kousnout do protihráče.

A do komplexnějších her bych zařadil i Lords of Waterdeep, pokud byste ho měli rovnou s rozšířením Scoundrels of Skullport. Pokud si tam navalíte oba moduly, je to hra klidně na 2,5-3 hoďky, máte hromadu workerů, které můžete někam place-nout ;), je tam trocha toho škození soupeři a je to i hezké designově.

Tento příspěvek byl upraven od Kew: 19 srpen 2017 - 04:31

tracnik

tracnik
  • Concordia (Corsica)
  • Orléans
  • Millennium Blades

Coywolf

Coywolf

Millennium blades? Což o to, hra je to komplexní, ale euro? Navíc ač jsem to ve 2 nehrál, tak mi přijde, že to musí dost ztrácet na zajímavosti. Ta interakce mezi více hráči je dost důležitá
Trocha vzdělávání neuškodí https://en.wikipedia.org/wiki/Coywolf

tracnik

tracnik
To bohužel nemohu srovnat, hraji to jen ve dvou. Ale ve dvou je to pro mě velmi uspokojující zážitek při hledání synergie mezi kartami. Jestli je to euro? Tak záleží na pojetí, ale je to každopádně komplexní a hluboká hra, ve které se lze zlepšovat, hráči si navzájem minimálně sviní a neobsahuje výraznou "output randomness".

Tom

Tom
Fúha, tak Le havre je s manželkou naše obľúbené euro... a v dvoch je to úplne super :D no ale aby som len nerýpal a bol aj užitočný...

skús sa pozrieť na Myrmes. Pekná téma, je tam prvok náhody, worker placement, resource managment... v skratke je to hra o tom, aký ťažký je život mravca a holt keď tak povediac nie je čo do huby, môžeš zožrať aj vlastné potomstvo.

inak Marco Polo je výborná záležitosť, ale komplexnejším eurom by som ho asi nenazval. Skôr stredne náročné.
Lepšia strecha v hrsti, ako holub na vrabcovi.

springb

springb
Veď ak sa ti páčil Vinhos tak si kúp pôvodnú verziu (2010) z BGG bazára. Či musíš mať novú krabicu vo fólií??
Ja som si tiež kupoval z BGG bazára lebo sa mi nepáčila nová grafika.

Tento příspěvek byl upraven od springb: 21 srpen 2017 - 05:49

Lolo

Vinhos vo dvojici nefunguje...vobec si nezavadziate pri vybere akcii, takze za ne nemusis platit...toto mi v tej hra pride ako dost podstatny detail.

Tento příspěvek byl upraven od Lolo: 21 srpen 2017 - 07:25

Anytime, anywhere

Andy

No za me urcite skoda, ze nechces zkusit nejake to farmareni, protoze Fields of Arle je opravdu zajimava vec a hlavne je to cista dvojkovka.
Madeira je hratelna, ale je to hra pro 3 a nejlepe pro 4 hrace.
Dalsi hodne zajimava hra je treba Roads & Boats. V podstate tycoon. Hodne povedene, jen nevim, jestli to sezenes.
Kanban je vtipny a pomerne dobre funguje a podobne i treba Colonist.
Pak koukni treba na Voluspa nebo The Duke, ale to neni uplne euro, ale ve dvo skvele.

Urcite co potrebuje vic jak dva jsou vinhos, madeira apod.
Žetonky a eura....

MerggieMan

MerggieMan
@Lolo: no u nás vo dvojici funguje. Netreba hrať každú hru v plnom počte, aby si ju hráč užil.

springb

springb
Na BGG je k stiahnutiu oficiálna (od autora) úprava pravidiel pre hru dvoch hráčov k Vinhos, ale vyskúšané to nemám.

stOKYi

stOKYi

Zobrazit příspěvekMerggieMan, na 21 srpen 2017 - 05:54 , napsal/a:

@Lolo: no u nás vo dvojici funguje. Netreba hrať každú hru v plnom počte, aby si ju hráč užil.

Z nadpriemerného Vinhos sa pri hre vo dvojici sa stane priemerné euro. Dá sa hrať, ale nie je to ono.

Ešte  by som doplnil, že okrem poľa kde sa robia akcie, na počet hráčov trpí aj veľtrh vína.

Tento příspěvek byl upraven od stOKYi: 21 srpen 2017 - 06:38

Ja som nechcel hodiť kritický, ja som ťa chcel len zabiť.

FarkyJTV

FarkyJTV
za mna su to hry mensie cize ja mozem poradit
Targi
Jaipur
At the gates of Loyang ktory je vynikajuci v dvoch.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů