Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Skrotená Hora 2019 : Skrotena Hora 8 - Jar 2019 - 23.-26.5.2019

leizeQ,  [9:45:35 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

Lumirius,  [9:44:54 | 20. Bře 2019]

Spirit Island : Novinky : Promo Pack #1

Isek,  [9:07:16 | 20. Bře 2019]

Suburbia : Dojmy : Jaké to je

icebear,  [6:12:41 | 20. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Space Race: The Board Game (Kickstarter)

zgrywus,  [1:40:12 | 20. Bře 2019]

Velké herní události : Skrotená Hora 2018 : Skrotena Hora 7 - Jesen 2018 - 15.-18.11.

Darkscraper,  [20:45:06 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Root: The Underworld Expansion

Narayan,  [20:12:13 | 19. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [18:34:57 | 19. Bře 2019]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 6. ročník

Wolfhound,  [16:39:52 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Emperors Board Game

Fiocu,  [10:29:54 | 19. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Co je to za deskovku?

Savager,  [9:38:45 | 19. Bře 2019]

Warhammer Underworlds: Shadespire : Novinky : Organizované hraní v Praze

Grom,  [7:14:33 | 18. Bře 2019]

Munchkin : Pravidla : Zeď v prášku

kuba1,  [7:07:37 | 18. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Paladins of the West Kingdom

Wolvik,  [16:47:06 | 16. Bře 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

Sir_Miner,  [17:47:30 | 15. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Deskovky v Dobrém ránu na ČT

Sir_Miner,  [17:38:10 | 15. Bře 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Vysvětlujeme vtipy

Lomikar,  [15:48:05 | 15. Bře 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Azalin,  [14:05:16 | 15. Bře 2019]

Komplexnejšie euro pre dvojicu

komplexné euro dvojica

• Nemůžete odpovídat na toto téma
44 odpovědí

acedrac

Zistil som, že potrebujem do zbierky nejaké komplexnejšie euro, nakoľko nás síce ľahšie eurká typu Agricola, Lewis and Clark, Tikal, Viticulture EE, Notre Dame nás stále bavia, ale po zahratí Vihnosu  Deluxe by sa mi páčilo niečo podobné, ale nie za 100€.

Prosíme vás o radu na euro, ktoré spĺňa tieto požiadavky
  • plne hrateľné vo dvojici (najlepšie aj bez simulácie dummy playera či okresávania pravidiel)
  • čeština / jazykovo nezávislé prípadne s minimom angličtiny (manželka zvláda Viticulture EE)
  • hracia doba do 2-3 hodín
  • primárne asi worker (dice, ...)-placement a uvítame nejaký prvok náhody(asi najlepšie akcie hlavne na hernom pláne na spôsob Vihnosu, ale to nie je rozhodujúce)
  • nesedí nám dražba a čisto ekonomické hry
  • téma a grafické spracovanie zatiaľ ľubovoľné
  • orientačná cena 50€
A už teraz vieme, že nechceme agricolové odvary (Caverna, Feast for Odin), Terru mysticu ani Great Western Trail.

Zatiaľ bez hlbšieho preštudovania zvažujeme Troyes, In the Year od Dragon (neviem, ako vo dvojke), Marco Polo a Mars Terraformace, takže sa kľudne vyjadrite aj k týmto predbežným tipom  a pripojte vlastné ak máte.

Ďakujem za tipy, môžu to byť aj staršie dostupné hry :).

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 14 srpen 2017 - 10:07

---
boardgametales.wordpress.com

Sorcerer

Rumble in the house.

Trsťak

Castle of Burgundy. Ve dvou velice dobře funguje i když bych asi neřekl, že to je komplexní euro, ale baví nás hodně
SILENCE!!

Beholder

Vláďova civka - Through the ages

Ale to bude asi nad 2 hodiny
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

Lolo

Fields of arle, dvojkovka.

Skus Indonesiu, sice som to vo dvoch nehral, ale v tomto pocte to bude riadny zaberak na hlavu.

Troyes vo dvojici funguje vyborne.

V roku draka by som vo dvojici nehral. Bude tam malo interakcie.

Tento příspěvek byl upraven od Lolo: 14 srpen 2017 - 09:57

Anytime, anywhere

Mejlo

Zkus se mrknout na Euphorii. Sice me eura tolik neberou ale tohle si me ziskalo vizualem i atmosferou.

Edit: Ale neda se mluvit o nejakem komplexnejsim euru takze trochu mimo misu ... Sorrac

Tento příspěvek byl upraven od Mejlo: 14 srpen 2017 - 10:25

Není umění smát se, když se ti chce brečet, ale chlastat, když se ti chce zvracet.

Ella

civka, pokud ji hrajete častěji, tak v průměru trvá partie cca 1,5hoďky

Elnie

s nasíracím se Pítrsem hotovo i za 10 minut, včetně setupu :D
"It´s all about the GAME."
                        ... Sgt. Ernie Calhoun

Ella

hele je to divný, ale u toho nemá tyto problémy

Tento příspěvek byl upraven od Ella: 15 srpen 2017 - 04:47

cartas

cartas
Marco Polo
Sice bych nerek, ze je to nejak zasadne komplexnejsi nez Agricola, ale stejne jako Agricola nas to ve dvou fakt chytlo.

A mimochodem Puerto Rico jste ve dvojici hrali? Za me taky doporucuju.

Tento příspěvek byl upraven od cartas: 15 srpen 2017 - 07:09

ozzy

Solarius misions. Dva hraci jsou ok, je to hodne velka mozkova masaz a splnuje to i dalsi kriteria. Jen to muze pusobit abstraktne. Je tam hodne moznosti, co delat, nahody tam je tak akorat (nahazuji se kostky se surovinama a nikdy nevis,co prijde), hodne se kombinuje. Jen nevim, jestli bych to nazval diceplacementem, asi to splnuje kriteria, ale mechanika je uplne jina, nez co jsem doposavad hral.
"Proč Já?!"
-ozzy-

Aendil

Aendil
Worker placement to nie je, ale skúste Studenou válku (http://hrajeme.cz/hry/11924/). Prvé dve hry sú desivé (tak na 4h), potom to ale odsýpa a je to tak na 2.5h. Mechanika na seba krásne viaže. Za mňa top hra pre dvoch.

eyron

Doporučil bych určitě něco od What's your game, třeba moje oblíbené Zhanguo
pak mě napadá:
Gallerist
Trickerion
Nepotěší, neurazí...

acedrac

Ďakujem zatiaľ všetkým za tipy. Skúsim k nim v krátkosti okomentovať:
---
Rumble in the house - na prvý pohľad nezaujalo
Castle of Burgundy - zvážim, aj keď ma to nejak neláka pocitovo
Vláďova civka - Through the ages - ani omylom, od Chvátila jedine blbiny (Krycí jména, Galaxy Trucker, Bezva finta)
Fields of arle - máme už Agricolu, nechceme v zbierke ďalšiu farmárčinu
Indonesia - "síce som to vo dvoch nehral" - stačí mi toto, asi nebudem riskovať, že to nebude fungovať vop dvojici
Troyes - určite zvážim, grafika ja tak hrozná až je fantastická
V roku draka - díky  za info ohľadom interakcie, vypadáva z hry
Euphoria - vo dvojke nič moc
civka - ktorá? :)
Marco Polo - len mám obavy, že to bude príliš ľahké, ale zatiaľ ostáva v hre
Puerto Rico - fakt je vo dvojici dobrá aj tá nová verzia (s chybami)?, pocitovo by som rád niečo novšie asi
Solarius missions - zaujímavý tip, horšie je to s dostupnosťou a popravde ma abstraktný vizuál troška odrádza
Studená válka - práve sa rozhodujeme medzi komplexnejšou eurovkou a 1989, takže ak CDG, tak 1989
Zhanguo/hry od What's your game - určite pozriem, tip na toto vydavateľstvo som už dostal viackrát, ale z toho, čo majú na sklade ma zatiaľ láka Madeira
Gallerist - díky  za info ohľadom hrania vo dvojici, vypadáva z hry
Trickerion - mne to príde tematický čarovné, ale manželke nie

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 17 srpen 2017 - 09:11

---

fuchso

fuchso
Madeira je docela husta. tu mozem doporucit, Troyes, Trickerion - velmi pekne kombinacne hry, aj ked ma nechytili v dobrej nalade, Galerista - krasne prevedenie a zaujimave tema, cena odpoveda kvalite. (tieto hry som hral iba vo vecsom pocte hracov), chyby v novom Portoriku nemaju na hratelnost vplyv, na nete najdes varianty pre 2 hracov, su to sice take trochu sachy (ja zahram A, ty zahras B, a ja potom zahram C...) ale stale velmi dobra hra + v novej edicii aj s rozsirkami. Vladova civka - dalsia super hra, nerozumiem tomu odporu, ale kazdy ma svoje dovody...

Lolo

K tej indonesii, cim mensi pocet hracov, tym vacsi zaberak na hlavu....hral som to v 5,4 a 3. V 3 to bol najvacsi masaker.

Gallerist som vo dvojici hral, sice sa to da, ale....ta hra je idealna v plnom pocte. Jednoducho je tam vacsi konkurencny boj..vo dvoch si vobec neuzijete tie vykopavacie akcie, mimo svojho tahu, co je vyznamny mechanizmus tej hry.....to iste plati aj pre vinhos...jedine v 4och

Tento příspěvek byl upraven od Lolo: 17 srpen 2017 - 05:38

Anytime, anywhere

acedrac

Lolo, fuchso, díky za ďalšie info. Ten Chvátil ma neláka kvôli rozsiahlej civilizačnej téme, nemám rád hry, kde ideš od "praveku k tabletom"
---
Castle of Burgundy - je to komplexnejšie ako Feldov Notre Dame?
Troyes - určite zvážim, grafika ja tak hrozná až je fantastická
Marco Polo - len mám obavy, že to bude príliš ľahké, ale zatiaľ ostáva v hre
Mars: Teraformace - vraj je to vo dvojici dobré, navyše manželke ulahodilo, že je to budovateľské
Madeira - vyzerá to dobre, pozriem nejaké videá a pravidlá

Zobrazit příspěvekfuchso, na 16 srpen 2017 - 09:49 , napsal/a:

Madeira je docela husta. tu mozem doporucit, Troyes, Trickerion - velmi pekne kombinacne hry
Je ta Madeira dobrá aj vo dvojici?
---

cartas

cartas
@Marco Polo
- slozitost cca Agricola
- velka variabilita (postavy, rozmisteni akci po mestech, kontrakty)
- hra za jinou postavu vyzaduje jinou strategii (a taky zalezi, ktere postavy hraji proti tobe)

@Puerto Rico
- jak uz psal Fuchso - chyby nove verze neovlivni hratelnost

fuchso

fuchso
k tej Madeire, tazko povedat, ci sa este niekto vyjadri, mozes prekutat fora, napr vid posledny komentar tu: https://boardgamegee...oat-down-basics

rbx

Vinhos - pěstování vína v Portugalsku
Great Western Trail - honění krav po Americe :-)
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů