Přejít na obsah

Komplexní historická strategie podle počítačové hry 59 příspěvky · 8 témata · 0 články · 1 soubory · 3 obrázky · 0 odkazy

Civilizace New Age Dawns

nová civka

• Nemůžete odpovídat na toto téma
30 odpovědí

pecovarhy

Presne, posledné kolo hry si môžeš vybrať medzi USA, Ruskom, Čínou, VB, Francúzskom, Pakistanom, Indiou, KĽDR alebo Izraelom. Ostatní sú aj tak iba štatisti :-)

Jasne, že je to ťažké dať do hrateľného mechanizmu, ale viem si predstaviť, že napr. 1. fázu civilizačnej hry hraješ za Grékov (alebo Židov), potom prejdeš na Španielov a ukončíš to ako Rus. Techy by sa otvárali v nejakom rozumnom slede, osobitné vlastnosti národov by hrali rolu iba v danej fáze.
To, čo dosiahneš so svojim národom v danej fáze by sa počítalo do výsledného skóre. Úspešnosť vo fáze by mohla určovať poradie, v ktorom si vyberáš národ v nasledujúcej fáze.

Tak ako to teraz vyjde nevidím veľkú odlišnosť od 1. cívky alebo hoci aj Clash of Cultures, či Through the Ages, aspoň teda v pocite, že simulujem civilizačný boom človeka na planéte Zem. Ale kým to nezahrám samozrejme nemôžem súdiť, možno to bude pecka.

pecovarhy

Ešte jeden posledný postreh - tému civilizačnej hry by mal zobrať do rúk autor Eklund, podľa mňa by to bola garancia nového a s veľkou pravdepodobnosťou najkvalitnejšieho zážitku.

sydo

Vsak udelal Origins, to je civka jak vino.
Neříkej mi strýčku, jsem tvůj děda. Jeďte pryč, já vás tady nechci.

Lomikar

Lomikar

no ale Řekové tam taky defaultně nejsou, musíš si je sám uplácat
Balím to jak papír kámen, vylejvám se jako prámen. Smažím jak pánev, nádherná čubka kolem rámen.

pecovarhy

Vidíš, pravda, však na Origins sa aj strašne teším, keď to vydá FitB, spolu aj s predchodcami.

Úderník

Úderník
Kratší hra o budování civilizace bez/nebo s minimem konfliktu ? Tahle hra si zaslouží mou pozornost !

Tento příspěvek byl upraven od Úderník: 15 srpen 2017 - 10:00

Froggy

Krátké video
https://www.youtube....h?v=cQbCeijSZXo

Havelock

Havelock

Tak nejak mi z toho hodne rychleho predstaveni hry prislo, ze to je hodne light-weight.
Bez urážky.

sydo

Nerika se lightweight, ale streamlined a fast-paced!
Neříkej mi strýčku, jsem tvůj děda. Jeďte pryč, já vás tady nechci.

leizeQ

leizeQ

Toto by mohla byt konecne verzia ktoru si so mnou zahra manzelka.

rbx

nechcete si tu diskuzi přesunout už konkrétně k té hře?
http://www.deskozrou...ion-a-new-dawn/
Tomovy hry, moje Mekka...

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů