Přejít na obsah

Co jste hráli na dovolené a jak se ujalo

• Nemůžete odpovídat na toto téma
16 odpovědí

Panzer

Panzer

Jelikož jezdíme na dovolenou často s různými skupinami lidí, založil jsem toto téma jako sondu které hry se ujaly a které naopak (a třeba překvapivě) ne. Podělte se také o zkušenosti. Třebas formou žebříčku.

Panzer

Panzer

První letošní dovolená - 8 dospělých 3 teenageři

1.Kapitán sonar - výborná hra především pro to, že některé role (strojník, 1.důstojník) mohou hrát i lidé, kteří deskovky nemají v oblibě. Kupodivu největší zájem byl o radistu, nejmenší o kapitána (musí toho hodně sledovat a dost toho dokáže pokazit)

2. Room 25 - díky dvěma zrádcům skvělá blafovačka, zvlášť když za zrádce hraje někdo zkušený a projeví se až ke konci hry, kdy už má tým všechno "propočítáno"

3. Superšpión - bavila všechny dospělé (i manželky nehráčky) a po odjezdu teenagerů prakticky jediná hra co se každý večer u sudu hrála (asi by letos porazila i Krycí jména, které jí loni válcovaly)

4. Šerif z Notinghamu - poměrně zábavná (aplikace pomáhala), ale počítání na konci tu hru neskutečně sráží. Buď se musí na konci brutálně sledovat co kdo má vyloženo, nebo naopak jet jenom roleplaying a na konci pak čekat jak to vlastně dopadlo. Ta hra není špatná, ale jsou lepší blafovačky a asi se jí za cca rok zbavím

Tento příspěvek byl upraven od Panzer: 14 srpen 2017 - 12:17

Panzer

Panzer

Druhá letošní dovolená - 4 dospělí 4 teenageři, 1 dítě

1. Tichu - naprostý hit dovolené. Letos jí prosadil synátor a hráli jsme ji v každé hospodě kde jsme se při cyklovýletech občerstvovali (a že jich bylo).

2. Kapitán sonar - sestra odhalila své sklony drbny (poslouchat co se kde šustne, co kdo řekl, jaká byla reakce) a naprosto si zamilovala roli radisty. Jedna hra byla kuriózní tím, že po srovnání trasy radisty s nepřátelským kapitánem měl radista trasu úplně jinak a protnula se přesně v místě kde jsme ponorku zasáhli, asi po dvaceti tazích

3. Titan - hráli pouze teenageři jednu partii cca 3 dny a bavila je až do konce. Ukončeno bylo předčasně soubojem posledních dvou titánských legií, protože odpadlíci si už několik dní nic pořádně nezahráli (což je ostatně velká nevýhoda této hry, proto se asi nejvíc hraje na herních akcích kde zdecimovaní jdou hrát něco jiného). Celkově překvapení dovolené

3. Gosu - naprostá stálice, bohužel někteří už znají karty natolik dobře, že nováčky příliš válcují

4. Star Realms - klasika (vždy předčila ve volbě další DB - Resident Evil)

5. Šerif z Nothinghamu - podobně jako na předchozí dovolené, počítání běs. A dokonce nějak blbla ta mobilní apka (nulovali se zadané karty, nebo jsem byl už moc vožralej...)

Nedošlo vůbec na šachoidní hry - Duke, Confusion

Tento příspěvek byl upraven od Panzer: 14 srpen 2017 - 12:16

falco

Ja mel úspěch s
Krycí jména - klasika
7th hero -za me super blafovacka, člověk prostě posílá tu "spravnou" jednu kartu
Kostkovy bang - odpadá zdlouhavost karetní když umrete drive než si zahrajete
Golden sail - taková malá set collection hra co mě příjemně překvapila v Essenu

Everybody for himself

Pizin

Pizin
Zkoušel jsem pár her na skautským táboře s mladšími dětmi.

Safari bar - klasika s roztomilými obrázky
Lovci pokladů - hrozně stará hra z dob komunismu o objevování moře a hledání truhel s poklady. Je hrozně náhodná, ale děti si ji velmi oblíbily a chtěly furt hrát.

Coywolf

Mně se osvědčilo znovu Tichu jako perfektní hra když jsme byli na dovolené 2 páry a pak na vodě Tokyo train pro větší skupinu
Trocha vzdělávání neuškodí https://en.wikipedia.org/wiki/Coywolf

paladin91

Tradične
Krycí Jména obrázky
Na akci kde byla většina dospělých a 2 teenageri
Decká to chtěli hrát stále a par dospělých se taky chytalo. Zajímavý je ze vždy když někdo vidí tuto variantu a pozná i klasiku tak prvně remca ze je to složitý ale po par hrách už jinou verzi hrát nechce :(
Krycí jména klasika
Hráno na rodinkovske akci 6 dospělých - nehraci a opet dobra zábava
Dice town
Vyzkoušeťna na akci s bývalými spolužáky a po druhé hře už to fungovalo paradne. Jediná věc co mi vadí ze ty symboly na kartách  koloniálu  jsou úplně na pikacu - skoro stále bylo potřeba si kontrolovat jejich význam v pravidlech
Nejsme tu sami
Na stejně akci, už jsme to hráli na ránem tak to bylo trochu těžší rozhýbat . Líbilo se to ale fakt se to těžko vysvětluje hrozné tomu chybí nějaká ikonografie

eklp

Skupina - 6 dospělých (hráči + rekreační hráči) a 8 dětí:
  • Nejsme tu sami - jednoznačně nejvíce hrané, všichni se bavili, komentář paladin91 +1
  • Krycí jména / obrázky - trošku psycho s dětma, ty myšlenkové pochody nevymslíš
  • Pictomania
  • Malé velké galaxie (jen dospěláci) - líbilo se moc, hlavně ten prvek, že člověk je stále ve hře a může hrát v tahu jiného hráče
  • Hanabi - hodně komických situací, vždyť jsem ti to říkal, že máš pětku, relativně rychle odehrané

Tento příspěvek byl upraven od eklp: 14 srpen 2017 - 12:22

Beholder

Patchwork
Star Wars Imperium vs Rebelové
Seven?...Yes?...You're crying....My ocular implant must be malfunctioning.

Sorcerer

Twillight imperium na plazi.

cartas

cartas
  • Marco Polo - za mě "letošní objev", ačkoli doma je už déle. Super i ve dvou.
  • Superšpión - podobná Krycím jménům, líbí se dětem (od 8 let) i dospělým
  • Kingdomino - rychlovka, co se hrála dokola
  • Mysterium - děti to chtějí neustále

Tento příspěvek byl upraven od cartas: 15 srpen 2017 - 07:15

Úderník

Úderník
  • Kingdomino
  • Pocket rockets
  • Sedm draků
  • Ra
  • Dobyvatelé vesmíru
  • Královské rošády
  • Citadela
  • Mamma mia

tedy většinou staré, ale léty prověřené, zábavné a skladné hry (až na "Ra"čko)

Tento příspěvek byl upraven od Úderník: 15 srpen 2017 - 09:54

Panzer

Panzer

Úderník: jo, ta poznámka "skladné hry" je na místě. Já když rvu tu patnáctikilovou Ikea tašku do auta (a ještě tak aby byla navrchu a něco obsah nerozmačkalo), to je snad horší než vzít na dovolenou mimino s celým servisem :)

habrick

habrick
Na chatě 4 dospělí a 2 děti :
  • kostkový Bang
  • Krycí jména obrázky
  • Coup
  • Ice Cool

HymanKaplan

HymanKaplan

Zkušenosti z dovolené:
- Ethnos : jednoznačny objev. Je mozné hrát až v 6-to hráčích, jednoduchá pravidla
- Krycí jména - tohle je I pro nehráče deskovek zábava
- Tichu -  stálice ...
- Raiders of the North Sea - nedostalo se to na stul tak často, ale líbilo se ...
- King of Tokyo - ale nedá se to hrát dlouho ...

Tento příspěvek byl upraven od HymanKaplan: 19 srpen 2017 - 10:58

aneken

Paladin: Mi teda u Nejsme tu sami ikonografie nevadí, je tam celkem 10 karet a dělaj dost různý věci, to než se učit ikony, tak si to raději přečtu;)
Duše vydavatelství REXhry;)
Chytrej jako Lomikar;)

BlackmaskGamer

BlackmaskGamer
nebolo nas vela v chorvatsku tazke takto.

trieste-hra ma dlhsi rozjazd kym spoznate decky ale potom to ludi dost bavilo.
pandemic-nehral som to bolo to narychlo kupene koli podpisu leacocka. viacmenej pre mna sklamanie ako hra.the cure alebo desert sulepsie.
besneni drakuly-katastrofa vkuse cumenie do pravidiel a zle vyrieseny pohyb na vode.dlhzka hry je dost tiez.ludi to nudilo pod psa.
merchants and marauders + expanzia.riadne sa ludia do toho hodili a riadne ich to bavilo aj ked sme to hrali s pravidlami 5 hodin.
sons of anarchy-tiez to ludi bavilo.rychle pravidla a uz sa kalilo.
sheriff of nothingham-pecka no comment
stockpile-asi najvcsi hit u vsetkych rychle pravidla a dobry pomer rozmyslania a stastia.proste stale to ludia chceli hrat.este dobre ze som to od assada zobral som vedel ze sa to oplati.kedze u nas to je problem dostat.

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů