Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Warcon 2019 : Termín v roce 2019 je 10.8. - 17.8.

DD.,  [13:46:54 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [11:07:03 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [7:58:02 | 16. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Struggle of Empires

Lolo,  [15:46:46 | 15. Srp 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [14:19:36 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:54:40 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sleeping Gods

Simcsa,  [14:31:53 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

Lord Pupek,  [11:45:51 | 14. Srp 2019]

BattleTech : Kompost : Hraní po letech?

Lord Pupek,  [11:45:07 | 14. Srp 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

milank,  [10:11:46 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

G4nd4lf,  [7:23:19 | 14. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - dojmy

icebear,  [6:33:08 | 13. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Happy,  [20:15:34 | 12. Srp 2019]

Kingdom Death: Monster : Novinky : Reprint

Simcsa,  [13:50:52 | 12. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - straty a nálezy

wlcina,  [22:19:39 | 11. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [14:43:28 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

pecovarhy,  [13:58:58 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Warcon 2019 : Co se bude hrát

fuchso,  [1:28:50 | 11. Srp 2019]

Advanced Squad Leader: Starter Kit #2 : Pravidla : Rout IPC

Trigron,  [9:47:12 | 10. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Village Attacks

alucard,  [23:51:19 | 9. Srp 2019]

Ostatní pokec : Literatura : Co právě čtete/Tipy, co stojí za přečtění

Havelock,  [19:10:58 | 9. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : POPPLE gaming

acedrac,  [23:59:17 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Snowdonia Deluxe Master Set

fuchso,  [22:37:54 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Etherfields

Ryko,  [21:38:46 | 8. Srp 2019]

Hra roku 2016

• Nemůžete odpovídat na toto téma
90 odpovědí

rbx

1. Great Western Trail
2. Scythe
3. Clank!
4. Cry Havoc
5. Vast
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Youda

Youda

Terraforming Mars - hrozně mě baví pracovat s tím, co mi přijde do ruky. Pokaždé je to trochu jiné, i když dělám vlastně pořád to samé. řekl bych, že je to poměrně návykové.
Scythe - výborná kombinace různých mechanismů, kdy na všem záleží a je třeba optimalizovat svoje tahy.
Star wars Rebellion - pro mne jako fanouška Star wars úžasný zážitek, hra udržující napětí až do konce.
Great western trail - kdo by neměl rád fialový krávy, zajímavý hybrid workerplacementu/movementu se spoustou možností, jak si sáhnout na vítězství.
Crisis - ozzy, neboj, nebudeš jedinný. Crisis se mi líbí skoro stejně jako Solarius Misions, ale díky větší přístupnosti volím Crisis. Super euro, kdy se snažíte optimalizovat svůj produkční řetězec, ale nakonec jde stejně jen o body.

Některý kousky jsem ještě nehrál, jako třeba Feast of Odin, ale všechno se hold stihnout nedá.

Pitrs82

Great Western Trail
Scythe
Terraforming Mars
Star Wars Rebellion
Clank

Netrap se s tím, když tě někdo pomlouvá za zády. Protože je v perfektní pozici, aby ti mohl políbit zadnici!

Marvin

Star Wars: Rebellion
Conan (KS)
Project Elite
The Lamps Are Going Out
Terraforming Mars

Tento příspěvek byl upraven od Marvin: 25 červenec 2017 - 07:02

Akulacz

Akulacz
Tak jelikož jsme u nás doma hráli jen první dva loňské kousky, zbytek mě zaujal z recenzí a budu objednávat nebo bych chtěl určitě vyzkoušet, tak za mě:
1) Pax Renaissance tahle hra v mě uchvátila hned při prvním zahrání... Momentálně tedy je na stole nejvíce Neanderthal, ale to z toho důvodu, že má sólo mod a bohužel je originál verze o rok starší, jinak bych tu českou také nominoval...
2) Yang Tze to za zbytek domácnosti, od té doby co hru máme, je těžké je přemluvit ke hraní jiné hry...
3) Bios: Genesis je na seznamu pro ježíška, budeme předobjednávat českou verzi
4) Terraforming Mars už je doma ale Ježíšek ji někam zamkl tak na ni dojde až za několik měsíců :'(
5) Clank

Tento příspěvek byl upraven od Akulacz: 13 srpen 2017 - 06:25

ozzy

Lidi pls prectete si nominacni kriteria, nez zacnete neco psat... Dekuji
"Proč Já?!"
-ozzy-

Amis

Millennium Blades
Aeon's End
Captain Sonar
Project ELITE
A Feast for Odin

Prsťák

Terraforming Mars - co už zaznělo výše. Prostě sem měl pocit, že něco buduji a tvořím a moc mě to celé bavilo a přitom ty pravidla jsou jednoduchá
Scythe - krásná grafika a jednoduché mechanismy. Velkou výhodu vidím  v rychlosti jednotlivých tahů to je moc pěkné.
Great Western Trail - hra nabízí spoustu možností jak ji hrát. Na tah se téměř nečeká, což je super i když je grafika krabice hnusná tak hra nakonec vypadá docela pěkně.
Yokohama - krásné euro, které má z mého pohledu zajímavé a nové mechanismy.
Mare Nostrum: Empires - super rychlá obchodní hra, která pěkně vypadá
by Renča: Nezahrajeme si něco hlubšího? !

microjelen

microjelen
Scythe
Great Western Trail
Captain Sonar
Kingdomino
Terraforming Mars
občasný účastník v JOUOB

Lumirius

Lumirius

13 days: Cuban missile crisis
Mars: Teraformace
Pax Renaissance
Clank!
Star Wars Rebelie

Tento příspěvek byl upraven od Lumirius: 26 červenec 2017 - 06:24

devilfiend

devilfiend
1. Pax Renaissance (jeden z nejsilnějších herních zážitků)
2. Clank! (člověk zakopne v dungeonu a hned je to zajímavější:D tohle je prostě boží hra)
3. Mystic Vale (poloprůhledné karty skládané do sebe jsou prostě fantastický nápad a navíc hra je svižná a jednoduchá)
4. Terraforming Mars (s draftováním pro mě jedno z nejlepších eur)
5. New Angeles (silný 4-6ti hodinový herní zážitek plný hádek, zrad a konfliktů :) )

Anderson

Anderson
Terraforming Mars - Skvěle svázaná mechanika a téma (neměl jsem pocit, že by mechanika šla naroubovat na prádelnu ponožek, jako u 90% eur), každá hra jiná, tohle si zahraji kdykoliv ...

Mare Nostrum: Empires - „Civilizační“ hra poměrně malá co do složitosti pravidel, ale o to větší bylo překvapení, jak pěkně funguje.

Not Alone - Skvělá karetka, moře zábavy pro spoustu lidí, napětí v každém tahu ...

Hero Realms - Deckbuilding, ale .. za chvilku odehrané (prima filler), zábavné, nečeká se 5 minut, až si ten druhý odehraje svých 10 akcí a 15 líznutí ...

Virus - Nominace za inovativní mechanismus, spoustu, spoustu možností, a hlavně, za „parádní“ nastavení obtížnosti. Znám kooperačky od složitých, pekelně těžkých, nemožných a k těm s nesmyslně přestřelenou obtížností. Tohle, to má vlastní kategorii.

BTW, bude i anketa o nejhorší hru roku? Mám právě dost čerstvou vzpomínku na Železný trůn a můj psychoterapeut má dovolenou. ;)

Luke

Terraforming Mars - jak už psali jiní, baví mě stavit si engine, hry jsou dost jiné, že si lidi stěžují na příliš velkou náhodu úplně nechápu, při každé partii se dalo s kartami pracovat a nikdy jsem neměl pocit, že mám v ruce úplného peška. A neuráží mě ani grafika a teď s plexiskly na desky je hra super i praktického hlediska

Star Wars Rebellion - pro mě ultimátní hra pro dva, velmi vyrovnané strany, filmový zážitek, který u jiných her nemám

Scythe - velmi dobré euro s metálem za vizuál. Trošku trpí na nevyváženost herních desek. S veškerým dostupným herním materiálem je hra klenot ve sbírce

Mechs vs Minions - přítelkyně hraje League of Legends, tak jsem jí hru koupil a vyklubala se z ní opravdu příjemná kooperačka. Hra má navíc asi nejlepší poměr cena/výkon co se provedení týče a takřka dokonalý insert

Conan - po projasnění pravidel je pro mě herní systém Conana nejlepší zpracování hry 1 vs zbytek

zgrywus

zgrywus

Terraforming Mars
Pax Renaissance
51st State Master Set
Tyrants of Underdark
Dawn of Zeds 3rd Edition
ŁOWCA CZAROWNIC

Grom

1844/1854
Millennium Blades
Clank!
Captain Sonar
Blood Bowl (2016)

Tento příspěvek byl upraven od Grom: 27 červenec 2017 - 04:14

Že se tvářím furt nasraně?...No a mě se to tak líbí...Udělal bych to stejně...

Farang

Farang
Terraforming Mars
Clank!
Star Wars: Rebellion
Codenames: Pictures
Mare Nostrum: Empires

aneken

Scythe - hodně skryté euro říznuté parádním zpracováním a settingem
Clank! - konečně nějaký twist na deckbuilding, tohle je prostě prdel;)
Great Western Trail - hrál jsem sice jen jednou, ale nadchlo mě to.
Not Alone - máloco jsem v poslední době hrál tak často jako toto, mám to moc rád.
Crisis - pro tebe Ozzáku :wub:  Ne, fakt je to moc dobrý, pro mě jedno z největších překvapení poslední doby.
Duše vydavatelství REXhry;)
Chytrej jako Lomikar;)

rbx

aneken: tak ten Crisis vydejte a narvěte ho všem místo toho stupidního Cashflow... já bych si to koupil hned.
Dřív jsem mohl hrát do omrzení a snažil se šířit hry kolem sebe. Toto už neplatí.

Simcsa

Vast: The Crystal Caverns - krásna tematicky i graficky, totálne asymetrická hra, každá postava má úplne iné pravidlá a ciele a všetko súvisí (rytierka zabíja draka, goblini rytierku, jaskyňa padá na všetkých..). Je síce konfliktná, ale nie je veľmi dôvod na sťažnosti a hádky typu "neútoč na mňa, ale na neho, on vyhráva", keďže si väčšinou človek nevyberá komu ublíži, proste rytierka bude hádzať bomby po drakovi, lebo je to jej cieľ, drak jej to nemôže moc mať za zlé.

Captain Sonar - skvelá real-time hra pre ôsmych hráčov, dva týmy, dve ponorky, všetci musia rýchlo reagovať, nikto sa nenudí. Jedna z mála hier, ktoré sú v ôsmych hráčoch fakt dobré. Akurát sú niektoré role hodne stresové, ale tak, zvykneme sa po hre prestriedať, takže si napríklad po namáhavom kapitánovi trochu oddýchnem za inžiniera.

Pax Renaissance - pravidlovo desivé, prvá hra desivá, ale keď už človek trochu tuší, čo má vlastne robiť, tak je to super. Téma súvisí s mechanikami, kombenie efektov kariet, štyri druhy víťazstiev, mapička stvorená z kariet.. Malá krabička, veľká hra. Eklundovky mám holt rada.

Not Alone - veľmi pekné, mám to strašne rada, zahrané za polhodinky, vyvážené. Bytosť loví, lovení sa snažia prežiť a ujsť, snaha dostať sa do hlavy navzájom a zistiť, kam to sakra lovení pôjdu, čo plánuje bytosť..

Tak - abstraktná hra, pravidlá jednoduché, je tam ale veľa možností a plánovania. Hra je rýchla, v priemere tak desať minút, ak sú obaja hráči dobrí a nerobia chyby, tak aj dlhšie. Oceňujem hodne veľkú hĺbku aj napriek jednoduchosti pravidiel a možnosť zväčšiť si dosku, ak chcem ťažšiu hru.

TomasV

Great Western Trail
Mansions of Madness: Second Edition
Hero Realms
Dokmus
Conan

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních uživatelů