Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Velké herní události : Warcon 2019 : Termín v roce 2019 je 10.8. - 17.8.

DD.,  [13:46:54 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

devilfiend,  [11:07:03 | 17. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Hrad Hier

dufus,  [7:58:02 | 16. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Struggle of Empires

Lolo,  [15:46:46 | 15. Srp 2019]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [14:19:36 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : Deskoherní inkvizice - podcast

marektomas98,  [5:54:40 | 15. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Sleeping Gods

Simcsa,  [14:31:53 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : BattleTech: Clan Invasion

Lord Pupek,  [11:45:51 | 14. Srp 2019]

BattleTech : Kompost : Hraní po letech?

Lord Pupek,  [11:45:07 | 14. Srp 2019]

Dune : Novinky : GF9 reprint

milank,  [10:11:46 | 14. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Unbroken: a solo game of survival and revenge

G4nd4lf,  [7:23:19 | 14. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - dojmy

icebear,  [6:33:08 | 13. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Middara

Happy,  [20:15:34 | 12. Srp 2019]

Kingdom Death: Monster : Novinky : Reprint

Simcsa,  [13:50:52 | 12. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Taverna 2019 - straty a nálezy

wlcina,  [22:19:39 | 11. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Tvůrčí koutek : Téma pro prototyp karetní hry

Panzer,  [14:43:28 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Taverna Léto 2019 : Všeobecné informácie o Taverne

pecovarhy,  [13:58:58 | 11. Srp 2019]

Velké herní události : Warcon 2019 : Co se bude hrát

fuchso,  [1:28:50 | 11. Srp 2019]

Advanced Squad Leader: Starter Kit #2 : Pravidla : Rout IPC

Trigron,  [9:47:12 | 10. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Village Attacks

alucard,  [23:51:19 | 9. Srp 2019]

Ostatní pokec : Literatura : Co právě čtete/Tipy, co stojí za přečtění

Havelock,  [19:10:58 | 9. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Drobné herní akce : POPPLE gaming

acedrac,  [23:59:17 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Snowdonia Deluxe Master Set

fuchso,  [22:37:54 | 8. Srp 2019]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Etherfields

Ryko,  [21:38:46 | 8. Srp 2019]

Hra roku 2016

• Nemůžete odpovídat na toto téma
90 odpovědí

ozzy

Stejně jako vloni spouštím tuhle anketu v půlce roku. Stejně jako vloni máte k dispozici celkem pět nominačních hlasů, které musíte všechny použít (každý na jednu hru). Toto je pouze nominační kolo, ze kterého vzejde finálová desítka. Nominovat můžete do neděle 13tého srpna do půlnoci. A stejně jako vloni vítěz získá "poukázku" na nějakou novinku z Essenu dle vlastního výběru do hodnoty 50 eur. Tohle fórum nechávám otevřené jak k nominacím, tak k diskuzi kolem her, které nominujete (proč, proč ne, atd...). Letos snad losovačka nebude spojena se žádnou novorozeneckou oslavou, kvalita loňského videa byla nízká takovým způsobem, že to podlezlo i moje kritéria a proto doufejme, že letošní video z losovačky bude již ve zveřejnitelné kvalitě aspoň 12+. Kritéria hlasování jsou víceméně stejná: hra musela vyjít v roce 2016, jazykové mutace se nepočítají, rozšíření také ne. Editovat můžete volně až do neděle 13tého, pak bude tohle téma zamčeno.
"Proč Já?!"
-ozzy-

ozzy

a hned na začátek moje pětka:

1: Crisis - jasně, tahle hra nemá šanci se protlačit, ale pro mně jednoznačně nejlepší euro loňského roku. Svižné, rychlé, fungující, napínavé, tématické....
2: Solarius Misions - jako první případ, skoro nikdo ho nezná :-( Hardcore euro, hlavně o mechanismech, ale člověk se u toho zapotí a když se vám náhodou povede vyhrát, máte z toho dobrý pocit
3: Anachrony - mně se ta hra prostě líbí, já tam to téma cestování časem hodně cítím, je to takové příjemně nenáročné, moc pěkně se to hraje
4: Scythe - co dodat, parádní hra, líbivý kabátek, skvělá hratelnost i ve větším počtu hráčů
5: Clank! - tohle je snad první deckbuilding, kterej mě opravdu baví.... už se těším na českou mutaci!
"Proč Já?!"
-ozzy-

Coywolf

Coywolf

Bohužel jsem dost novinek nehrál, ale za mě nesmí chybět Arkham Horror LCG, konečně FFG udělalo zase pořádnou věc z Mythosu a musím říct, že atmosféru to má skvělou. Další věci si ještě musím promyslet a vzpomenout si, co mě zaujalo.

Update: nevěřil jsem tomu, ale Millenium blades jsou fakt 2016. Tak to je jasná volba

Takže zatím
1 Arkham Horror LCG
2 Millenium blades
3 Scythe
4 Codenames Pictures
5 Roll Player

Tento příspěvek byl upraven od Coywolf: 27 červenec 2017 - 12:51

Trocha vzdělávání neuškodí https://en.wikipedia.org/wiki/Coywolf

DD.

Tak za mne zatim (urcite to jeste doplnim):

Terraforming Mars - tohle je proste pekna zazitkova hra, ktera me bavi a rad si ji kdykoliv zahraju. Uz se tesim na rozsireni.
Scythe - velice pekene zpracovana euro-hra
Arkham Horror LCG - atmosfericka koop lcg karetka - mythos svet mam rad a tohle mne chytlo
Roll Player - pekna dice-manipulating hra
Mare Nostrum: Empires - takova odlehcena civilizacni hra

Pepoň

Pepoň

1. Scythe
2. Codenames: Pictures
3. Quadropilis
4.Great western trail
5. Mars:Terraformace

DD.

Jinak tady je seznam her vydanych v roce 2016 podle databaze BGG - razene dle umisteni na BGG:

https://boardgamegee...ormal&B1=Submit

Kdyby nekdo hledal inspiraci pro sve hlasy.

Elenistar

1. Mars Teraformace
2. Scythe
3. Clank
4. Kingdomino
5. Nejsme tu sami
"Ghůl s pětkovou silou a blodgem? Se stim smiř."
Zmikund

Gaspar

1. Pax Renaissance
2. RONE
3. Terraforming Mars
4. Captain Sonar
5. 13 days of Cuban Missile Crisis
TUBLA forever !

saiwer

saiwer

Zaujaly a proto nominuji:

1. The Walking Dead: All Out War - Máte rádi zombie? Jste fanoušky komiksu/seriálu? Tak proč ještě nemáte toto? Překvapivě zatím v pozadí zájmu, i když tomu nerozumím. Za mě nejlepší hra zombie žánru vůbec (v malém měřítku, neboj, na tebe jsem, Zombie State, nezapomněl). Jednoduchá pravidla, ale velmi, velmi atmosférické. Vyhoďte všechny ty Zombicide klony a dejte vašemu hraní smysl :) Z Anglie už mám doobjednány 3D scenérie, do této hry hodlám investovat.

2. Mare Nostrum: Empires - jednoduchá civilizační hra s naprosto skvělým mechanismem směny zboží a úpravy hrací plochy v závislosti na počtu hráčů. Stále jsme ovšem nepronikli do systému hraní za Římany - neumíme za ně vyhrát.

3. Mars: Terraformace - Protože dává pocit, že opravdu osídlujete Mars. Navíc mám rád, když můžu ostatním škodit.

4. Hands in the Sea - zatím na zahrání čeká

5. Pax Renaissance - zatím na zahrání čeká

Co příliš nezaujalo je Inis a, navzdory všeobecnému nadšení, Scythe.

Tento příspěvek byl upraven od saiwer: 27 červenec 2017 - 02:05

budkin

budkin
1) Scythe
2) Pax Renaissance
3) Comancheria
4) Vast: The Crystal Caverns
5) Flamme Rouge

Kubrt

1) Arkham Horror LCG
2) Terraforming Mars
3) Star Wars Rebelie
4) Mansion of Madness
5) Clank!

Jsem koukám FFG boy. :( Budu muset rozšířit obzory.
Had to be me. Someone else might have gotten it wrong.

Duirin

Duirin

RONE
Clank!
Valeria: Card Kingdom
Hero Realms
Arkham Horror LCG

Hm, Scythe jsem ještě nehrál. Cry Havoc bych chtěl taky zkusit. Ale není čas :(

pecovarhy

Codenames: Pictures
Mare Nostrum: Empires
The Oracle of Delphi
The Flow of History
Monstrous

Mejlo

Terraforming Mars
Mansions of Madness 2ed.
Mechs vs. Minions
Gorechosen
A Feast for Odin
Není umění smát se, když se ti chce brečet, ale chlastat, když se ti chce zvracet.

paladin91

Inis
Captain sonar
Scythe
Mare nostrum empire
Not alone

Thales

1) Scythe - Parádní area control s ekonomikou, lehce asymetrickými frakcemi a skvělým tematickým zasazením. Kickstarter kampaň nelhala a já jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Ačkoliv bych si dokázal představit i jiné tematické zasazení, ilustrace a svěšt Jakuba Rozalskiho tomu všemu dávají osobitý nádech. Scythe mi skvěle sedlo a těším se na každou další hru. :)

2) Arkham Horror: The Card Game (LCG) - Lovecraft, má slabina. Ačkoliv už jsem se zapřísáhl, že LCG ani jiné sběratelské věci už nikdy, tady jsem po přečtení pravidel, všech článků FFG, fór a hlavně vyzkoušení v Essenu, udělal výjimku. Vinu na tom asi měly i příjemné vzpomínky na LotR LCG, kde mě ovšem přestalo bavit stavění balíčku. Tady je celý proces to s ohledem na hraní kampaní a vylepšováním karet přívětivější.

3) Adrenaline - Nikdy bych nevěřil, že atmosféra FPS arénovek půjde překlopit na stůl v podobě de facto euro hry bez náhody. A ono to jde a navíc se to dobře hraje. Vím, že Adrenaline nesedl každému, ale pro mne je to velmi milé překvapení a pro fanoušky žánru a nostalgiky povinnost přinejmenším vyzkoušet.

4) Mechs vs Minions - Tahle hra přišla dost nečekaně, obzvláště pro mě, koho MOBA žánr (a tím pádem i League of Legends) zcela míjí. Ale úžasná produkční kvalita, příjemná cena a hlavně fakt, že se jedná o snadno vysvětlitelnou a velmi zábavnou hru s roboty a rozdupáváním, krájením a opékáním minionů mi dost okořenilo loňské herní žně.

5) Cottage Garden - V porovnání s těžkotonážními tituly je tohle kolibřík, ale hra, která dokáže mou ženu přimět k hraní a zabaví nováčka stejně jako zkušenější hráče, si své místo v top listu najde. Neřekl bych, že mě bude bavit sázet záhonky květin, ale tady jsem a přemýšlím, jak nacpat další květináč do záhonku, aniž bych musel využít svůj poslední žeton spící kočky... :D
May I have a special sword? - Maybe. What kind of sword? - Sword of the Unholy Business...

tracnik

tracnik
Mechs vs. Minions
Conan
Scythe
Captain Sonar
Kingdomino   Automobiles - protože ve srovnání s tím vypadá vychvalovaný Clank! jako bacimrd

Tento příspěvek byl upraven od tracnik: 26 červenec 2017 - 12:42

acedrac

Scythe
Arkham Horror LCG
Tak
Bios: Genesis
Pax Renassaince

Tento příspěvek byl upraven od acedrac: 25 červenec 2017 - 08:08

---
boardgametales.wordpress.com

Ella

1. Mars Teraformace