Přejít na obsah

Naposledy vložené příspěvky

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Cthulhu: Death May Die

Pilgrimage,  [16:11:54 | 16. Čec 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Eyronův deskokanál

eyron,  [16:08:09 | 16. Čec 2018]

The Manhattan Project 2: Minutes to Midnight : Dojmy : A jaké to tedy je?

Siaron,  [15:14:47 | 16. Čec 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Chaos League - 5. ročník

Helmet,  [12:37:22 | 16. Čec 2018]

Blood Bowl (2016 edition) : Novinky : Šlauch Bowl 3. ročník

Elenistar,  [12:29:59 | 16. Čec 2018]

Velké herní události : SKoN 2018 : Prihlášky

tarvika,  [11:55:52 | 16. Čec 2018]

Velké herní události : SKoN 2018 : Doprava

Bifi,  [11:47:41 | 16. Čec 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : The Hunters AD 2114

Mizy,  [10:54:46 | 16. Čec 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Dominations - Road to Civilization

Kouba76,  [10:24:44 | 16. Čec 2018]

Batman Miniature Game : Kompost : Všeobecný pokec

falco,  [10:22:47 | 16. Čec 2018]

Velké herní události : Warcon 2018 : Termín v roce 2018

fuchso,  [9:29:22 | 16. Čec 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Siege Storm

Pilgrimage,  [8:40:40 | 16. Čec 2018]

Velké herní události : SKoN 2018 : Jedálny lístok a prihlášky na stravu

Gaspar,  [8:38:08 | 16. Čec 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Zajímavé články, videa aneb "Co jsem našel na webu"

zgrywus,  [7:29:15 | 16. Čec 2018]

Solarius Mission : Novinky : Kickstarter

Amis,  [21:23:52 | 15. Čec 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Overturn Rising Sands

Pilgrimage,  [10:07:12 | 15. Čec 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Herní guláš : Vaše poslední úlovky (deskové hry)

peca,  [23:58:13 | 14. Čec 2018]

HYPERGRID : Novinky : mistrovsky turnaj, kvailfikacie..

Opčík,  [20:58:18 | 14. Čec 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Videonovinky ze světa deskových her : JOUOB

microjelen,  [18:14:33 | 14. Čec 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Rurik: Dawn of Kiev

Kouba76,  [10:52:32 | 14. Čec 2018]

Obecný pokec o hrách, hraní či herních projektech : Kickstarter projekty : Combo fighter

Pilgrimage,  [18:49:35 | 13. Čec 2018]

Ostatní pokec : Ostatní zcela neherní témata : Co vas pobavilo

Lomikar,  [18:02:13 | 13. Čec 2018]

Advanced Squad Leader : Kompost : Valor of the Guards je out of print

sydo,  [15:49:40 | 13. Čec 2018]

Víkendové deskohraní v Pavlovicích vol. 4

- - - - -

• Nemůžete odpovídat na toto téma
95 odpovědí

Trsťak

Trsťak

Výhovorka

No tak já jsem určitě pro!

Lucka s Davidem odjíždí 3.4. na měsíc do Lázní tak já budu moct prakticky kdykoliv kromě víkendu
SILENCE!!

assad

Ok, tak to se urcite domluvime

Martius

Martius

Příhovorka

Ještě jsem zjistil, že v Moštárně jsme měli hrát bez těch dvojtých karet ovoce. Ty do hry přidává až nějaké zvířátko v průběhu hry. Čímžto se ukazuje, že jsme hráli blbě každou hru ve které jsem vyhrál. :D

Jinak jsem měl slabší chvilku a v pondělí jsem si ke Spirit Islandu objednal i promo spirity z BGG storu.

A taky jsem si ten víkend hodně užil. Takže se snad znovu sejdeme co nejdřív.

Tento příspěvek byl upraven od Martius: 21 březen 2018 - 06:40

assad

Jj, ti promo Spiriti vypadaj parádně, ty už samozřejmě dávno mám ;-) jsou tam sice jen dva Spiriti, ale jak obří had (Serpent Slumbering Beneath the Island), na kterém vlastně celý ostrov vzniknul a on "spí" v jeho útrobách /je na začátku hodně slabý a spíš ovlivňuje ostatní hráče, ale s postupem hry se stává hrozně mocný, jak se pomalu probouzí, tak oheň (Heart of the Wildfire) , který spaluje, čímž vytváří blight, ale zároveň dokáže i očišťovat, čímž ten blight zase odstraňuje, vypadaj parádně :-)

Každopádně sorry za ty nepřesnosti v pravidlech, ale vypadá to, že zážitek z hraní to nijak zvlášť nepokazilo. Tak ono málokdy se povede dát vše napoprvé správně

assad

Btw kdysi začínal na KS, kde byl komplet včetně expanzí a promo spiritů za hezkých $49

https://www.kickstar...and/description

Martius

Martius

Příhovorka

No jo, ale to jsem ještě nevěděl, že tu hru potrebuju.

Co se nepřesností týče, tak jsem si všiml, že v pravidlech Spirit Islandu autor píše, že pokud zjistíš, že jsi hrál něco špatně, tak to nemáš řešit a pokud se všichni baví, tak je všechno v pořádku.

assad

jj, to je aspoň pravidlo do kooperativek, ne jak to "když si nejsi jistý, tak ber jako pravidlo vždy horší variantu pro hráče" :-)

Jinak teda špatná zpráva, v Anglii Spirit Island vyprodali (resp. prý bude tak za 1-2 měsíce), takže pokud nechceš, tak dlouho čekat, tak asi budeš muset, Petře, vzít ten za tu necelou dvojku na světu deskových her...pokud třeba nenaskladní Planeťáci, kde to vychází taky dobře (jak já, tak Jirka tam máme slevu 7%)

Martius

Martius

Příhovorka

Já většinou nakupuju ve Světě her, tak jsem jim napsal jestli by to mohli sehnat. Ale vidím to tak, že základ asi vezmu ze Světa deskových her.

assad

A neuděláme si i nějaký seřazený žebříček, dle zábavnosti/pozitivních dojmů z toho uplynulého víkendu?

Jestli se nepletu, tak sme hráli tohle:
Rising Sun
Rajas of the Ganges
Cry Havoc
Santa Maria
Spirit Island
Moštárna
Magic Maze
Cthulhu Wars
Bunny Kingdom

assad

U mě by to vypadalo takhle: (ale, jelikož jsem až na Cry Havoc nehrál nic poprvé, tak to nehodnotím jen s ohledem na tu partii, kterou jsme o víkendu hráli)

1. Spirit Island
2. Cthulhu Wars  
3. Rising Sun
4. Santa Maria
5. Rajas of the Ganges
6. Magic Maze
7. Bunny Kingdom
8. Moštárna
9. Cry Havoc

Trsťak

Trsťak

Výhovorka

mm hmm hodnocení bude asi dost těžké, ale zkusím to

1. Rising sun
2. Spirit Island

3. Magic Maze
4. Bunny Kingdom
5. Rajas of the Gangas

6. Stanta Maria
7. Cthulhu Wars
8. Moštárna
9. Cry Havoc

Nemyslím si, že jsme hráli nějakou vyloženě špatnou hru, ale ty mezery jsem tam udělal naschvál podle toho, že mezi těmi místy vidím výrazné rozestupy
SILENCE!!

Trsťak

Trsťak

Výhovorka

Ahoj nezapomněl u nás někdo černou (tmavě šedou) šálu?
SILENCE!!

assad

Jo zapomněl :-) vyzvednu si ji s těma králíkama někdy

Trsťak

Trsťak

Výhovorka

ok to je ta lehčí varianta než to vozit Petrovi :)
SILENCE!!

Martius

Martius

Příhovorka

Takže u mě je pořadí asi takovéto:
1. Spirit Island
2. Rising Sun
3. Magic Maze
4. Moštárna
5. Rajas of the Ganges
6. Bunny Kingdom
7. Cry Havoc
8. Santa Maria
9. Cthulhu Wars

Nicméně dost jsem se bavil u všeho. Cthulhu Wars jsou podle dobrá Dudes on the map hra, ale nebylo v ní nic, čím by mě extra zaujala a vystoupala tak nad ostatní Dudes on the map hry co znám. Takže jedno z velkých pozitiv bylo, že ji nepotřebuju ve své sbírce. :)

A celkově musím tyto deskohrátky hodnotit jako velmi podařenou akci. Hodně jsem si užil hraní i jsem vás moc rád zase viděl.

Tento příspěvek byl upraven od Martius: 25 březen 2018 - 08:12

Trsťak

Trsťak

Výhovorka

Takže celkové pořadí deskohrátek:

9. Cry Havoc
8. Moštárna
6.-7. Santa Maria
6.-7. Cthulhu Wars
5. Bunny Kingdom
4. Rajas of the Gangas
3. Magic Maze